Chatová osada Plesar

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Plesar - Máchovo jezero

Naše chatová osada nabízí čtyřlůžkové chaty s lodžií (dvě válendy + palanda) s WC a umyvadlem se studenou vodou.
 

Další vybavení:

 •     elektrický dvouvařič
 •     lednice
 •     skříňka plná nádobí
 •     zahradní stolek a židle na lodžii

Po předložení poukazu obdrží rekreant ložní prádlo, stravenky a WC papír.

 

V hlavní budově na Vás čeká

 •     jídelna
 •     terasa
 •     klubovna s barem
 •     Dále jsou zde umístěny společné sprchy a WC

Celková kapacita CHO je 140 lůžek. Celý areál je oplocen.

Strava je zajištěna v jídelně v hlavní budově pro školy a skupiny jsme schopni zajistit stravování formou polopenze i plné penze.

V sezoně je pro ostatní účastníky zajištěna polopenze, zesílená svačinovou polévkou k snídani (kromě sobot), kterou si můžete ohřát na chatě.


 

Aktivity v chatové osadě

Naše chatová osada a okolí nabízí široké možnosti pro aktivně strávenou dovolenou. Na své si příjdou i turisté, kolaři a houbaři.

 • nejbližší pláž Máchova jezera je pláž Borný, která je vzdálená 15 minut chůze
 • v areálu CH.O. je vybavení pro stolní tenis, hřiště pro basketbal se zámkovou dlažbou, pískové volejbalové hřiště, houpačky a pískoviště pro děti, ohniště, kulečník
 • další sportovní možnosti naleznete ve Starých Splavech a Doksech ( tenis, fitnes, minigolf, sportovní rybolov), doprava zajištěna silničním vláčkem nebo lodí
 • v Zakšíně jízda na koni. Na své si přijdou i turisté, kolaři a houbaři.
 • v celé oblasti jsou velmi dobře značeny cyklo trasy
 • projížďka výletní lodí po jezeře nebo dančí obora
 • vodní vlek 25 km Stráž p.Ralskem - lanovka na Ještěd
 • Aquapark Česká Lípa - 17 km
 • Bowling Jestřebí - 7 km
 • Půjčovna kol: 8:00 - 19:00 hod.
  • den/200,- Kč
  • na 3 hod./100 Kč
 • WIFI k dispozici v budově

 

 

Galerie
Ceník
Kontakt

Mobil: +420 487 873 318, +420 604 623 202
Adresa: Pod Borným 252, 471 63 Doksy-Staré Splavy
Web: www.plesar-vlasta.cz

 

Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
4 + 7 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.
Okolí

Naše chatová osada a okolí nabízí široké možnosti pro aktivně strávenou dovolenou. Na své si příjdou i turisté, kolaři a houbaři.

Nejbližší pláž Máchova jezera je pláž Borný, která je vzdálená 15 minut chůze v areálu CH.O. je vybavení pro stolní tenis, hřiště pro basketbal se zámkovou dlažbou, pískové   volejbalové hřiště, houpačky a pískoviště pro děti, ohniště,     kulečník další sportovní možnosti naleznete ve Starých Splavech a Doksech ( tenis, fitnes, minigolf, sportovní rybolov), v Zakšíně jízda na koni, v celé oblasti jsou velmi dobře značeny cyklo trasy, projížďka výletní lodí po jezeře nebo dančí obora, vodní vlek 25 km Stráž p.Ralskem - lanovka na Ještěd, Aquapark Česká Lípa - 17 km, Bowling Jestřebí - 7 km

Doksy, Česko

Doksy (něm. Hirschberg nebo Bad Hirschberg) jsou město v jižní části okresu Česká Lípa, v Libereckém kraji. Je to jedno z nejznámějších a nejvyhledávanějších rekreačních středisek v České republice, zejména v letních měsících. Leží na břehu Máchova jezera u silničního tahu mezi Mladou Boleslaví a Českou Lípou.

Obec vznikla po příchodu německých kolonistů se záměrem českého krále Přemysla Otakara II. chránit obchodní stezky (Mělnická i Žitavská) a čelit vzestupu moci rodu Markvarticů.[1][2]. První písemná zmínka o obci je z královy listiny psané v Písku roku 1264, kdy německým lokátorům Hartvigovi a Konrádovi z Kravař věnoval 100 lánů půdy u potoka nazývaného Doksi. Tato listina byla dlouho pokládána za zakládající listinu budoucího města Doksy. Podle dalších zdrojů se věnovaná půda netýkala Doks, ale Starého Bezdězu, protože mezi již existujícími vesnicemi byla jmenována existující ves Hirschperch. To byl původní německý název vsi, jemuž noví, čeští osadníci dali později jméno Doksy. Český i německý název se s malými dobovými změnami používal do roku 1945. Další listiny o Hirsperchu pochází jak ze stejného roku 1264, tak v listině jeho syna krále Václava II. z roku 1293.[3] Václav II zde příliš nepobýval.

Další vývoj

Nejvíce rozvoji města napomohl císař Karel IV., od něhož dostaly Doksy významná městská privilegia a který v roce 1366 nechal založit Velký rybník[3] s rozlohou 350 ha, který je dnes nazýván Máchovo jezero.
Jeho syn Zikmund Lucemburský panství zastavil Janu z Michalovic, který s pomocí mj. Berků z Dubé toto začlenil do protihusitské enklávy. Husité pak roku 1426 panství i s Doksy vyplenili.

Radnice na nám. Republiky

V 15. a 16. století došlo k rozvoji oblasti díky zintenzivnění rybníkářství, bylo vybudováno alších pět rybníků. V roce 1531 jejich hráze protrhla velká povodeň. V období třicetileté války byl kraj popleněn vojsky a později doosídlen Němci. Po roce 1550 dokeské panství získal Jan z Vartenberka a v Doksech si nechal postavit panský dvůr, zámek a pivovar. V roce 1620, týden po bitvě na Bílé hoře bylo městečko vyplněno vojskem bavorského vévoy Maxmiliána. Pak zde panoval rod Butlerů.[4] V roce 1680 městečko i přilehlé panství Butlerové prodali hraběti Arnoštu Josefovi z Valdštejna. Rod Valdštejnů jej měli až do roku 1945.

Na konci 18. století město vyhořelo a statut města ztratilo. Po roce 1800 nastala v českých zemích konjuktura textilního průmyslu. Také v Doksech syn břehyňského mlynáře a majitel prosperující pily František Wünsche si nechal postavit na Továrním vrchu kartounku a pro dělníky v jejím sousedství řadu domků, tzv. Malou stranu. Díky této továrně vzrost počet stálých obyvatel na 2 000. Wünsch se často s hrabětem Valdštejnem dostával do ostrých sporů, protože své dělníky platil lépe. Valdštejn pak vyvinul nemalé úsilí, aby se kartounka dostala do potíží. V roce 1839 byla definitivně uzavřena, Valdštejn pozemky skoupil a z Doks se odstěhovalo naráz 500 lidí.

Koncem 19. století se městečko orientovalo na turistický ruch.[2]. Roku 1867 spojila s okolím město železniční trať. V období tzv. první republiky se Doksům říkalo Severočeské vodní lázně, či Severočeská riviéra. Roku 1928 byla na břehu Máchova jezera vytvořena pláž.V letech 1949 - 1960 byly Doksy sídlem okresních úřadů., Kino v Doksech

Pamětihodnosti

Centrem města je náměstí s kostelem, mariánským sloupem, radnicí a měšťanskými domy.

Kostel svatého Bartoloměje a Nanebevzetí Panny Marie – postaven na místě původního dřevěného kostelíku roku 1638, barokně přestavěn.[6] Z hradní kaple     na Bezdězu sem byla přenesena kopie Panny Marie Montserratské, jedna ze tří, které v Evropě existují. Barokní Mariánské sousoší z roku 1685 se sochou Panny Marie a čtyř světců, Zámek Doksy, renesanční zámek z druhé půle 16. století je pod náměstím v anglickém parku, zatím není veřejnosti přístupný, Památník Karla Hynka Máchy umístěný v nejstarším roubeném stavení ve městě tzv.Hospitálku založeném v roce 1669 a dodnes zachovaném v původní podobě, expozice věnované básníkovi, rybářství a rybníkářství Pomník Karla Hynka Máchy byl odhalen před zdejší základní školou 29. května 1960. Na vlakovém nádraží je zachovalá hraběcí čekárna pro Valdštejny, kteří měli zásluhu o zavedení železnice do Doks roku 1867.[1][7] Železniční trať od Bakova nad Jizerou do České Lípy a Jedlové je stále v provozu. V čekárně jsou dva velké obrazy pražského malíře Hugo Ullíka.

Aquapark Česká Lípa

Plavecký bazén se nachází v nedávno zrekonstruovaném sportovním areálu. Nabízí množství atrakcí - tobogan, skluzavky, masážní lůžka, masážní bazén, whirpool, dětský bazén, dětské brouzdaliště, divoká řeka, parní místnosti, bufet s příjemným posezením.

V areálu je také wellness centrum s moderní posilovnou a osobním trenérem, soláriem, programem spinning, bosu a jiné.

BOWLING CLUB JESTŘEBÍ

Bowling Club se nachází na konci obce Jestřebí u hlavní silnice ve směru na Českou Lípu. Bowling Club je sportovně zaměřen. Kapacita Bowling Clubu je max. 50 osob. Bowling Club nabízí 2 profi - bowlingové dráhy značky AMF (automatické, bezšňůrové dráhy). 1 hodina bowlingu stojí 150,- Kč. 1 dráha je pro max. 8 osob. Dále nabízíme Musicbox s karaoke, kulečník, sportbar, sledování sportovních přenosů, pokrmy na objednávku, pořádání společenských akcí, firemních večírků a rodinných oslav. Bowling Club má nové, velmi příjemné prostředí pro hosty všech věkových kategorií. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Máchovo jezero

též zvané Velký rybník nebo Velký Dokeský rybník (německy Großteich nebo Hirschberger Großteich) je největší rybník v Libereckém kraji a osmý největší v České republice. Je to třetí největší český rybník, který leží jinde než v Jihočeském kraji. Rozkládá se v nadmořské výšce 266 m, má rozlohu 284 ha. Dosahuje hloubky 12 m.

 

Stravování

Strava je zajištěna v jídelně v hlavní budově pro školy a skupiny jsme schopni zajistit stravování formou polopenze i plné penze.

V sezoně je pro ostatní účastníky zajištěna polopenze, zesílená svačinovou polévkou k snídani (kromě sobot), kterou si můžete ohřát na chatě.

 

Recenze

Recenze ubytování

Obrázek uživatele Vlasta Plesar
Vlasta Plesar (nepřihlášený) 23. Červenec 2013 - 15:32
Počet hlasů: 1357
kolo,sedačka-ano,děti do 3let-zdarma,chatka pro jednu rodinu.
Hodnocení: 
0
No votes yet
Obrázek uživatele moníka keselova
moníka keselova (nepřihlášený) 23. Červenec 2013 - 12:15
Počet hlasů: 1463
Dobry den chtela jsem se zeptat kdyz jsem dva lídí a rocní díte budeme mítsamotny pokoj? a chtela jsem se zeptat jestlí kdyz sí pujcím kolo na cely den jestlí je tam to sedatko pro rocní díte? Dekuju za odpoved Keselova
Hodnocení: 
0
No votes yet

Přidat recenzi

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 2

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI