Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Horská Chata na Špici - Benecko

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Chata Na Špici - ubytování Benecko

Horská chata na Špici nabízí levné ubytování, leží v obci Benecko, to je nejvýše položená obec v západních Krkonoších, která je vhodná pro letní i zimní rekreaci. Chata na Špici je ideální pro lyžaře, stojí přímo u sjezdovky Nový Cinkáč, uprostřed přírody a je perfektním místem pro rodinnou dovolenou, lyžařské výcviky škol nebo školy v přírodě. Chalupa je ideálním místem pro rodinnou rekreaci, pobyty s dětmi, lyžařské výcviky, školy v přírodě, sportovní soustředění, firemní akce, školení. Restaurace, salónek, terasa, dětské hřiště, mini ZOO, wellness, sauna, bazén. Chata nabízí 6× dvoulůžkový, 8× čtyřlůžkový a 1× apartmán pro 6 osob / dvě ložnice/. Celková kapacita bude 50 lůžek.

 

Hosté mají k dispozici televizi, satelit a WiFi, připlatit si mohou za wellness club – sauna, vířivky a bazén. Pokoje mají svoje sociální zařízení. Přímo uvnitř chaty je restaurace, kde se podávají snídaně i večeře k polopenzím, které si můžete objednat spolu s pobytem.

Lyže, kola, kočárek pro děti a další věci si mohou ubytovaní uložit do speciální uzamykatelné místnosti.

 

Ubytování na chatě

Naši Chatu na Špici na Benecku v Krkonoších obklopuje vlastní dětské ZOO hřiště, hříště s houpačkou, klouzačkou a pískovištěm pro děti. V letních měsících je k dispozici i posezení na terase a nebo u grilu na zahradě. A v nedalekém okolí se dá navštívit rozhledna Žalý, Štěpanický hrad, projít se po Velbloudí stezce nebo kolem Rybníků v Martinicích. Ubytování u nás je vhodné jak pro rodiny, tak pro páry i turisty. Benecko v Krkonoších už spadá do zón Krkonošského národního parku.

Pokoje na chatě pronajímáme celý rok, naše ubytovací kapacita je 50 lůžek. Chata nabízí 6× dvoulůžkový, 8× čtyřlůžkový a 1× apartmán pro 6 osob / dvě ložnice/.

Celková kapacita bude 50 lůžek. Všechny pokoje pro ubytování s dětmi jsou útulně nově zrekonstruovány a mají vlastní sociální zařízení. Hosté mají k dispozici televizi, satelit a wifi. Celý dům je nekuřácký a preferujeme přezouvání. Na pokojích není k dispozici kuchyň ani lednička.

 

Kola, kočárek pro děti a další věci si mohou ubytovaní uložit do speciální uzamykatelné místnosti. Po předchozí domluvě a za příplatek lze s sebou vzít i psa.

Pokud k nám pojedete v zimě, přeci jenom, jsme v Krkonoších – nejvyšších horách ČR, tak si přibalte sněhové řetězy. 

Součástí ubytování Benecko v chatě na Špici je společná jídelna s dětským koutkem.

Pro firmy – poskytujeme prostory i pro firmy a firemní akce, pokud máte zájem, kontaktujte nás telefonicky nebo emailem.

 

Cena zahrnuje:

 • POLOPENZI (výběr ze 3 jídel + dezert)
 • Krytý a vyhřívaný bazén a vířivku
 • Městský poplatek
 • DPH
 • Dětskou postýlku – na vyžádání
 • WiFi připojení k internetu v celém penzionu
 • Parkování u penzionu
 • Vstup na ZOO hřiště

 

Cena nezahrnuje:

 • Zvíře (pes, kočka) – 120 Kč/noc
 • Příplatek za Silvestrovské PÁRTY – dospělý 1 000 Kč/os, dítě 0-2,99 let ZDARMA, dítě 3-13 let 500Kč - vše all inclusive
 • Finskou saunu

 


Ubytování pro školy 

Benecko je nejoblíbenější lokalitou pro ubytování škol na lyžařských kurzech, školách v  přírodě či výletech. Chata na Špici Vám nabízí ubytování pro školy v nově zrekonstruovaných pokojích. Krásy Krkonoš ocení v jakémkoliv ročním období žáci mateřských, základních i středních škol. 

Umístění chaty na klidném a bezpečném místě, daleko od hlavní silnice, poskytuje ideální ubytování pro školní skupiny. Přitom na jaře i na podzim, je penzion dobře dostupný pro příjezd autobusem. Do centra Benecka je to pěšky 10 minut. Horská chata na Špici, je svoji polohou úplně ideální, stojí přímo u sjezdovky Nový Cinkáč, uprostřed přírody. Je tedy báječným místem pro lyžařské výcviky škol a školy v přírodě.

Ubytování pro školy vám poskytujeme s kompletním stravováním až 5× denně.

 • Moderní pokoje mají vlastní WC + sprchu a TV
 • WIFI ve všech společenských prostorách
 • Společenská místnost s denním světlem k využití jako učebna
 • Velké ZOO hřiště se spoustou zvířat
 • Houpačky, prolézačky, trampolína
 • Bezpečné ohniště
 • Vedle chaty sjezdovku Nový Cinkáč

UBYTOVÁNÍ PRO ŠKOLY REALIZUJEME POUZE od 40-ti PLATÍCÍCH ÚČASTNÍKŮ A VÍCE, NA MINIMÁLNĚ 4 NOCI !


Zoo hřiště

Pro naše nejmenší návštěvníky máme vybudované dětské ZOO hřiště s mnoha atrakcemi a přítulnými zvířátky. Dětské hřiště se rozkládá na ploše 1000 m2 a svojí pestrostí uspokojí děti všech věkových kategorií. Nejpopulárnější jsou naše mini kozičky a mini prasátka. Vaše ratolesti mohou trávit čas hrou nejen na různých  prolézačkách, ale také krmením zvířátek pamlsky z našeho automatu. Pro ubytované je vstup na ZOO hřiště ZDARMA.

 


Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

 

Galerie
Ceník
Kontakt
Kontaktní formulář
Aktivity a okolí

Skiareál Benecko a dětský park Havrland

Na Benecku ve skiareálu můžete sjezdovat na 10 lyžařských vlecích („provázek“, POMA, kotva, sedačka) v délkách 120–800 metrů, v obtížnosti od „plácku“ až po černou. Nejnovější čtyřsedačková lanovka má délku 750 metrů. V okolí skiareálu je mnoho půjčoven lyží a lyžařského vybavení. Pro malinké děti je ideální Dětský skipark Havrland.

 

Sáňkování, snowtubing, běžkařské tratě

Krátit čas se zde dá i snowtubingem nebo sáňkováním. Z Benecka vede několik kilometrů běžeckých tratí do různých směrů, vedou na Hormí Mísečky do Špindlerova Mlýna a zpět na Benecko.

 

Rozhledna Žalý

Z Benecka je to přibližně 6 kilometrů na rozhlednu Žalý. Na vrcholu je nově postavena i horská bouda, která na místě původně stála od roku 1890. To je ideálním výleten pro méně zdatné turisty nebo maminky s kočárky, ty mohou navštívit Žalý (1019 m n. m.), v České republice, nejstarší kamennou rozhlednu, která je 18 metrů vysoká.

 

Velbloudí cesta kolem Žalého

Velbloudí cesta vede okolo kopce Žalý a je dlouhá přibližně 9 kilometrů. Touto cestou údajně skutečně v roce 1680 šel velbloud s královéhradeckým biskupem.

 

Lufťákova cesta

Lufťákova stezka je dlouhá asi kilometr a půl a pro děti jsou tady připraveny nejrůznější stanoviště od hádanek až po úkoly, kde si ověří svoji fyzickou kondici.

 

Stěpanický kostel a zřícenina hradu 

Horní Štěpanice jsou zajímavé zachovalou lidovou architekturou s roubenými chalupami z krčků (zdivo je tvořeno krátkými kuláči, nikoliv typickými dlouhými trámy) a farním kostelem Nejsvětější Trojice a hradem, který byl kolem 13. století postaven Janem z Valdštějna. Z Benecka je to pěšky asi 8 kilometrů, dá se však přiblížit do Štěpanic i autem a asi kilometr dojít pešky.

 

Koňské jízdárny Janova hora a Kněžice

V Kněžicích lze vyjížďku na koni podniknout kdykoliv během roku, denně od 10 do 16 hodin, po domluvě lze i mimo stanovenou dobu. Vyjet můžete do nejbližšího okolí Kněžic i do Krkonošského národního parku, pro menší děti jsou k dispozici i poníci. Nedaleko Benecka je u druhá farma Hucul na Janovy hoře, kde je taktéž jízdárna.

 

Zvědavá ulička, muzeum a Zámecký park Jilemnice

Expozicí lyžování najdete v muzeu, které je v budově zámku. Ten leží v Zámeckém parku a v jehož pokolí najdete i bývalou budovu pivovaru a kostel sv. Vavřince. Nedaleko centra je i Zvědavá ulička. Říká se jí tak, protože každý další postavený dům byl posunutý o něco více vpřed, aby měli všichni obyvatelé ulice stejný výhled. Ulička se nachází asi 200 metrů od náměstí.

 

Bazén a sauna Jilemnice

V případě špatného počasí můžete navštívit plavecký bazén s délkou dráhy 25 metrů a přilehlý dětský bazén, nebo saunu a solnou jeskyni.

 

Martinické rybníky a naučná stezka okolo

V Martinicích je naučná stezka U Mlejna, dá se po ní jít pěšky i projet ji na kole. Ideální je pro výlety v horkých letních dnech, protože se případně mužete vykoupat v nějakém z okolních rybníků.

 

Muzeum, zámecký park Vrchlabí

Krkonošské muzeum ve Vrchlabí je ideální na výlet, pokud je deštivé počasí, dozvíte se hodně o vzniku Krkonoš a jejich geologickém složení. Zámecký park je známý jezírkem s kachnami. Další informace o Vrchlabí najdete na turistickém portále.

 

Bozkovské dolomitové jeskyně, rozhledna U borovice

Bozkovské dolomitové jeskyně jsou jediné zpřístupněné jeskyně na severu Čech. Díky bohaté výzdobě jsou jedny z nejkrásnějších jeskyní v České republice. Nachází se zde největší podzemní jezero v Čechách. Pro svou jedinečnost byly tyto jeskyně vyhlášeny Národní přírodní památkou.

 

Harrachov Mumlavské vodopády, pivní lázně, sklárna

Mumlavské vodopády jsou 12 metrů vysoké okolo v žulovém podkladu jsou k vidění vymletá oka až o průměru 6 metrů, cesta je k nim dlouhá asi kilometr a půl z Harrachova. Zde je sklárna, minipivovar Novosad a syn a pivní lázně, opravdu se tu koupete v pivě. V připravené vaně na Vás čeká teplá horská voda a 10 litrů piva.

 

Přehrada Špindlerův Mlýn 

Vodní nádrž o ploše 40 ha je dlouhá jeden kilometr a leží na horním toku Labe u jižního okraje Špindlerova Mlýna. Labská přehrada zachytává většinu sněhových vod ve střední části Krkonoš, byla postavena v letech 1910–1914.  Od osmdesátých let tady stojí 120 m dlouhý silniční most.

 

ZOO a safari Dvůr Králové

ZOO Dvůr Králové má dvě rozdílné sezóny. Od října do dubna se podobá ostatním zahradám a je přístupná pro pěší návštěvníky, kdy na ploše 20 hektarů prezentuje zvířata v tropických pavilonech a celoročně osazených výbězích. V době letní sezony nabízí na ploše 60 ha skutečné Africké SAFARI, které návštěvníci projíždějí vlastními vozy a autobusy a pěší 10 ha velkou klasickou ZOO.

 

Skalní město Adršpach nebo skály v Českém ráji

Adršpašsko-teplické pískovcové skály jsou největším a nejdivočejším skalním městem Střední Evropy, nejúžasnější je pohled na skalní jezero. Rovněž úžasné skály a výhledy nabízí Český ráj.

 

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI