Kemp Andrea

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Kemp Andrea - dovolená Máchovo jezero

Rekreační středisko Andrea se nachází na severo-zápední části Máchova jezera v romantické a klidné zátoce s vlastní soukromou písčitou pláží. Celková kapacita ubytování v chatkách činí 46 lůžek. Sezóna začíná od 1. května a končí 1. září. Každý rok vždy před sezónou a po ní lze využít rekreační zařízení pro školní výlety, školení, sportovní kluby, houbaření atd.

Areál kempu je s upraveným travnatým povrchem se vzrostlými jehličnany, které zajiš?ují jedinečné mikroklima a v horkých letních dnech i velice příjenmou teplotu.

Hranice Kempu lemuje cyklostezka, která je napojena na celý systém cyklotras na Máchově jezeře.

Největší pláž Máchova jezera se nachází přímo vedle našeho rekreačního zařízení. Od Starých Splavů je vzdálenost přibližně 1,5 km (železniční a autobusové spoje) V okolí je možné navštívit řadu historických památek a různé kulturní zajímavosti např: královský hrad Bezděz,barokní zámek v Zákupech,hrad Houska,národní přírodní rezervace Břehyně,Lysá skála,Provodín atd.

Ubytování a zařízení v kempu Andrea

- Nabízíme ubytování ve dvou a čtyřlůžkových bungalovech
- Čtyřlůžkové pokoje se samostatným soc. zařízením (wc,sprcha,umyvadlo)
- Ideální pro rekreaci rodin s dětmi
- Možnost občerstvení: bufík, krytá terasa s tv, pokrytí Wi-Fi internetem
- Vlastní písčitá pláž, dětský koutek
- Tenisové kurty, míčové hry, úschovna kol
- Vodní sporty (šlapadla, parník, lodičky, windsurfing, kitesurfing, wakebording)
- Ideální pro alergiky, čisté a zdravé ovzduší
- Ohniště a posezení s grilem
- Celý areál kempu je v krásném zalesněném prostředí
- Možnost vlastních stanů a karavanů
- Možnost ubytování s domácími mazlíčky
- Bezpečné parkování přímo u chat
- Náš vlastní parník pro děti ZDARMA
- ubytování od července do konce srpna v bungalovech je vždy od soboty do soboty
- Školní výlety a školy v přírodě

 

Tipy na další kempy ma Máchově jezeře

 

Levné kempy z celé ČR. stanování, autokempy, tábořiště

Galerie
Ceník

ceník pro sezónu 
ubytování v bungalovech
osoba / noc
dvoulůžkový pokoj (spol. soc. zařízení)
210 - 250,- Kč
čtyřlůžkový pokoj (vlastní soc. zařízení)
230 - 280,- Kč
ubytování které si sebou můžete přivézt 
obytný automobil
120,- Kč
karavan
70,- Kč
stan
50 - 60,- Kč
osoba
45,- Kč
dítě do 12 let
35,- Kč
dítě do 2 let
zdarma
ostatní 
karavanová el. přípojka (na přípojných stanicích máme vlastní elektoměry)
20,- Kč/den
5,- Kč/KWh
pejsek
20,- Kč
automobil
50,- Kč
motocykl
30,- Kč
poplatky městu - "vzdušné" 
poplatek městu za dospělou osobu
15,- Kč
poplatek městu za dítě do 12 let
5,- Kč
půjčovné
 
lodička
40,- Kč / hod
šlapadlo
60,- Kč / hod
tenisová, badmintonová raketa
zdarma
hrací míč
zdarma

 

Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Recenze ubytování

Obrázek uživatele Káťa V.
Káťa V. (nepřihlášený) 26. Srpen 2018 - 13:28
Počet hlasů: 435
Kemp Andrea jsme navštívili letos v srpnu a pobytem v něm jsme velmi znechucení. Jako největší problém považujeme majitelku kempu... Která byla naprosto neochotná a nepříjemná ve všech ohledech. Sociální zařízení na velmi nízké úrovni... 2 pánske a 2 dámské záchody pro celý kemp. Nehlede na to, že na záchodech věčně nebylo mýdlo a byly špinavé. Další velký problém nastal ve chvíli, kdy jsme se chtěli osprchovat... Teplá voda totiž netekla po celou dobu pobytu. Mohu s jistotou říci, že teplejší voda byla i v Machaci. V kempu byla k dispozici varná konvice a mikrovlnná trouba, což v případě zákazu grilování, se kterým jsme se letos bohužel setkali znamenalo, že jsme neměli možnost v kempu připravit jiné jídlo než polévku z pytlíku... Celkové hodnocení kempu je podle nás velmi špatné. Majitelka by se měla zamyslet nad jejím přístupem k zákazníkům a měla by určitě zvážit funkčnost kempu jako celku...Nemyslíme si totiž že je problém zařídit plně vybavenou kuchyňku a teplou vodu. Pokud majitelku provoz kempu nenaplňuje, ať to nedělá...!!!
Hodnocení: 
1
Average: 1 (1 vote)
Obrázek uživatele babeta
babeta (nepřihlášený) 17. Duben 2017 - 14:50
Počet hlasů: 941
brána otevřená,velký nápis vítáme vás a jen jsme vkročili se informovat na ubytování byli jsme jakousi dámou nevybíravými slovy vykázáni,že neumíme číst,že je to soukromý pozemek.No nic,kempů v okolí je víc :-(
Hodnocení: 
1
Average: 1 (1 vote)
Obrázek uživatele veru.veru
veru.veru 24. Červenec 2015 - 21:31
Počet hlasů: 1161
Hezký čistý kemp rodinného typu, byli jsme zde opravdu spokojení.
Hodnocení: 
4
Average: 4 (1 vote)

Přidat recenzi

Okolí

Zajímavosti a kulturní památky

Máchovo jezero Jezero založil Karel IV. jako vodní rezervoár v r. 1366. Patří k nejoblíbenějším rekreačním oblastem severních Čech. K dispozici jsou rozsáhlé písčité pláže a velmi dobré vybavení pro všechny druhy vodních sportů. Ostrůvky Myší zámek a Kachní ostrov jsou ornitologickými rezervacemi a je na ně zákaz vstupu. Myší hrádek - zbytky tvrze ze 14. stol., zdivo doplněno v romantické podobě v 19. stol.

Bezděz Stejnojmenná obec a hrad nad ní na vyšším ze dvou typických znělcových vrcholů. Stáří a význam obce ze 12. stol. (původně Podbezdězí) na významné obchodní cestě ze Žitavy do Prahy, která byla již ve 13. stol. městečkem, dokumentuje původně románský kostel sv. Jiljí, který byl barokně přestavěn. Ve stejném slohu byla postavena roubená barokní fara. Hrad (dnes národní kulturní památka) dal postavit v roce 1260 Přemysl Otakar II. na ochranu královského majetku. Současné s dokončením stavby hradu (1278) padl král v bitvě na Moravském poli a Bezděz se stává vězením pro nezletilého následníka českého trůnu Václava II., kterého zde držel jeho poručník Ota Braniborský. Koncem 16. stol. byl hrad opuštěn. Od roku 1662 do poslední čtvrtiny 18. stol. byl hrad přeměněn v prosperující benediktinský klášter, který zrušil Josef II. Od té doby hrad definitivně chátral a stal se cílem umělců - romantického básníka K. H. Máchy - Večer na Bezdězi, malířů Josefa Mánesa, Aloise Bubáka, Hugo Ulliga. Hudebně proslavil hrad Bedřich Smetana v opeře "Tajemství". Dnes láká hrad kromě své historie a stavby především jedním z nejvýznamnějších vyhlídkových bodů v České republice z nově zpřístupněné velké věže (634 m n. m.).

Doksy Město založeno Přemyslem Otakarem II., později nazýváno Hirschberg. Renesanční zámek ze 16. stol., přestavěn v 17. stol. raně barokně, dnes účelově využit. Kostel sv. Bartoloměje a Nanebevzetí P. Marie z r. 1638. Historické jádro města, zbytky městské dřevěné zástavby. Památník K. H. Máchy.

Velký a Malý Bezděz Přírodní rezervace. Krajinná dominanta o rozloze 29 ha s teplomilnými porosty a starými bučinami.

Panská skála si zahrála ve filmu Pyšná princezna. Jedná se o čedičové sloupy, tyto pravidelné sloupce se zvětráváním oddělují, jejich délka je až dvanáct metrů a v průměru mají dvacet ač čtyřicet centimetrů. Vznikla sopečnou činnosti, kdy magma utuhlo v přívodním kanálu.

Sportovní vyžití Máchovo jezero

Ti, kteří vyznávají aktivní formu odpočinku, si v Máchově kraji opravdu přijdou na své díky bohaté nabídce různorodých sportovních aktivit. Pokud se rozhodnete vyzkoušet si některou z aktivních forem poznávání Máchova kraje, ale chybí vám zkušenosti či vybavení, jsou tu specializované cestovní kanceláře a půjčovny, díky kterým můžete svůj záměr uskutečnit.

Víte že, Karel Hynek Mácha je jeden z prvních dálkových chodců. Při své pěší cestě do Itálie přes Alpy, která trvala měsíc, ušel průměrně denně 60 km. Páteřní turistickou trasou Máchovým krajem je tzv. Máchova cesta, která má mezinárodní označení E 10 – Evropská dálková cesta. Pro milovníky cykloturistiky má Máchův kraj přímo ideální podmínky. Terén je mírně vlnitý, značené cyklotrasy vedou po vedlejších málo frekventovaných silničkách nebo po lesních cestách. K dispozici jsou výborně zpracované mapy v měřítku 1:25 000 (Českolipsko, Ralsko, Kokořínsko) a dokským infocentrem zpracované Tipy na cyklovýlety v okolí Doks.

Jachting Počátky jachtingu na Máchově jezeře sahají až do roku 1920. První Jachtklub Máchova jezera (JMJ) byl však založen v roce 1945 osmi obyvateli místní osady Staré Splavy na severním břehu Máchova jezera. V té době netušili, jak úspěšnou část sportovní historie začínají psát. JMJ se stal úspěšným pořadatelem celé řady jachtařských závodů včetně mezinárodních regat, které mají tradici dodnes. Plachtění na jezeře není výsadou jen zkušených jachtařů. Pro ty, kteří si chtějí dopřát tento nevšední zážitek, jsou zde k dispozici dva jachetní kluby (YC Doksy a JMJ Staré Splavy), které nabízejí rekreační plachtění po Máchově jezeře, a to nejen v létě, ale i v zimě po zamrzlé hladině.

Vodní lyžování/wakeboarding U Stráže pod Ralskem je vyhledávaná vodní nádrž Horka, která nabízí závěsné vodní lyžování. Délka vleku je 830 m, disponuje 8 závěsy a na vodě je 8 m boardslide a menší kicker. Celý vlek je možné si předem rezervovat avšak pouze mimo provozní dobu. K povinné výbavě patří vesta, která je v ceně jízdného.

Aquapark Dostupné vodní praky v blízkosti Máchova jezera:
krytý bazén Česká Lípa (19 km), krytý bazén Liberec, nebo aquapark Babylon Liberec (40 km)

Sjíždění Ploučnice Řeka Ploučnice se svými meandry je oblíbená mezi vodáky. Celoročně je řeka splavná ze Stráže pod Ralskem, kde vytéká z velkého rybníka, až do Labe. Nejzajímavější úsek jejího horního toku ze Stráže pod Ralskem do Brenné je často splouván vodáky. V tomtu úseku se nachází Průrva Ploučnice.  Úsek mezi městem Mimoní a Vlčím Dolem je pak opravdu hezkým kusem přírody nabízející romantiku volného táboření a pískovcových skal. I když Ploučnice nepatří mezi obtížné toky, přesto vodákům připravuje řadu nelehkých úseků v podobě spadlých stromů a větví. Máte-li nouzi o nevšední zážitky a trochu dobrodružné srdce, můžeme vřele doporučit. Pokud nevlastníte potřebné zkušenosti či potřebnou výstroj, tak ve Stráži pod Ralskem jsou pujčovnky které zařídí vše potřebné.

Rybolov K rybolovu je oprávněn občan České republiky, který získá rybářský lístek a povolenku k lovu ryb. K rybolovu je oprávněn i cizinec, který si po doložení, že je v rybářském spolku ve své zemi, zakoupí rybářský lístek (na obecních úřadech s rozšířenou působností – Česká Lípa) a povolenku k lovu ryb. Povolenku k lovu pro dané rybářské revíry vydávají uživatelé rybářských revírů zpravidla za úplatu. Povolenky jak pro občany ČR tak i pro cizí státní příslušníky jsou rozlišeny dle délky platnosti na denní, týdenní, čtrnáctidenní, měsíční a roční. Platnost povolenky si určuje každý provozovatel rybářského revíru sám. Pokud tedy vlastníte rybářský lístek a povolenku k lovu ryb, můžete bez problémů chytat na následujících rybnících:

Rekreační rybolov Nový rybník Staré Splavy Nový rybník se nachází necelý kilometr od Máchova jezera. Rybník má rozlohu 2,5 ha a hloubku 1 – 3 m. Jedná se o dobře zarybněný revír, kde jsou ryby během roku několikrát dosazeny. Kromě lososovitých ryb jsou zde všechny běžné druhy ryb. Výjimkou je červená forma japonského kapra Koy, který je zde chovný a je celoročně hájen. Chytat může každý, povolenky lze zakoupit přímo u rybníka, popřípadě si zapůjčit kompletní vybavení k rybolovu. Pro žíznivé a hladové rybáře je k dispozici chatka u vody. Vedle rybníka je i chatový tábor, kde je možnost sjednat celodenní stravu nebo ubytování.

Sportovní rybolov Pateřinka Rybník se nachází na konci města Obora u Doks 5 km od Máchova jezera. Povolenky k lovu ryb se prodávají přímo na místě.

Sportovní rybolov na Čepelském rybníku v Doksech Rybník se nachází pod náměstím Republiky v Doksech. Hojně zarybněný rybník (kapr, tolstobik, lín, amur, bílá ryba aj.). Povolenky k lovu ryb se prodávají přímo na místě.

Atletika Kondiční běh mimo dráhu má v Doksech tradici od samého počátku velkého běžeckého boomu v polovině 70. let. Nekonečné kilometry cest s rovným měkkým povrchem v okolních lesích lákají k soustředění špičkové sportovce a ke kondičním výběhům stovky rekreantů. Z velkého množství tras doporučujeme: Žlutý okruh (3,8 km) od areálu TJ Doksy (Termit), delší Červený okruh (9,2 km) přes úbočí Slatinných vrchů, kolem Máchova jezera (12,5 km) po málo frekventované silnici nebo žluté turistické značce. K běžeckým tréninkům lze také využít všechny trasy pro pěší turistiku.

Jezdectví V obci Vrchovany (www.vrchovany.cz) vzdálené 6 km od Doks směrem na Dubou pod zříceninou hradu Starý Berštejn je v krásné přírodě turistická jízdárna, která nabízí po celý rok projížďky na koních a ponících.
 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 2

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI