Kemp Borný

 

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

CAMP BORNÝ - Pláž BORNÝ u Máchova jezera
 

Součástí dnes již největší pláže Máchova jezera, pláže Borný, která má rozlohu cca. 100 000 m2 je také CAMP BORNÝ. Camp slouží návštěvníkům se stany, obytnými vozy i autopřívěsy a zároveň je zde možno využít ubytovací kapacitu campu v bungalovech. Dále pak areál slouží ostatním návštěvníkům pláže. Povrch pro stany a přívěsy je buď travnatý, nebo se jedná o upravený lesní povrch mezi borovicemi pár desítek metrů od písečné pláže. Příjezdové komunikace jsou značeny viz. orientační mapa.

V areálu je k dispozici půjčovna kol, windsurfingů, šlapadel, malá prodejna se základním sortimentem potravin a ostatním doplňkovým sortimentem. Dále je zde umístěno velké množství různých druhů a typů občerstvení, které se snaží uspokojit každého návštěvníka. Hlavním zázemím campu je restaurace s barem s pružnou provozní dobou a zastřešená terasa s otevřeným grilem a hudebními produkcemi s kapacitou 200 míst. Součástí objektu je sociální a hygienické zázemí. Jsou zde umístěny umývárny s teplou a studenou vodou, prostor na umytí nádobí a sprchy opatřené automaty na 10,- Kč. Výjimka je pro ubytované v bungalovech, kde sociální zázemí je součástí. Pro hry slouží plážové volejbalové hřiště, dětský koutek, mimosezoně pro školní výlety (květen, červen) je využit prostor parkoviště pro hry košíkové, fotbal, volejbal, atd., a k přátelskému posezení prostor pro táborové ohně. V noci je areál osvětlen a dodržuje se noční klid. Camp je oplocen.

V nedalekém okolí je možné navštívit řadu historických památek a různé kulturní zajímavosti. Návštěvníci mohou poznávat zajímavá města, jakými jsou Doksy, Česká Lípa, Mladá Boleslav aj.. Milovníci přírody mohou obdivovat krásy Kokořínska a Ralské pahorkatiny prostřednictvím značených turistických tras, jak pro pěší tak cyklisty.


Bungalovy "A"

Dvoulůžkové a čtyřlůžkové bungalovy na konci kempu u restaurace. Každý pokoj je vybaven sociálním zařízením (WC + sprcha). Parkování je možné ihned u bungalovů. Na pokojích jsou el. zásuvky, vaření zde však není možné. V objektu bungalovů "A" jsou čtyřlůžkové pokoje vybaveny jednou palandou a dvěmi postelemi v neoddělené místnosti.
Camp Borný - vybavený bungalovCamp Borný - bungalov A
 

Bungalovy "B"

Dvoulůžkové a čtyřlůžkové bungalovy uprostřed kempu. Každý pokoj je vybaven sociálním zařízením (WC + sprcha). Parkování je možné ihned u bungalovů. Na pokojích jsou el. zásuvky, vaření zde však není možné. V objektu bungalovů "B" jsou čtyřlůžkové pokoje vybaveny jednou palandou a dvěmi postelemi v neoddělené místnosti.
 Kemp Borný - Bungalov BKemp Borný - Bungalov B

Bungalovy "C"

Čtyřlůžkové bungalovy v těsné blízkosti pláže nabízí kromě sociálního zařízení na pokoji (WC + sprcha) i malou kuchyňku vybavenou potřebným nádobím včetně rychlovarné konvice. Na pokojích jsou zásuvky el. energie. Parkování je vzhledem k blízkosti pláže možné pouze na centrálním parkovišti u bungalovů "B". K dispozici je 5 čtyřlůžkových pokojů a dva dvoulůžkové (ty však bez kuchyňky). Cena u těchto pokojů je kalkulována za celý pokoj na noc
 Kemp Borný - bungalov CKemp Borný - Bungalov C

Karavany

Nabízíme pobyt ve čtyřlůžkových karavanech v těsné blízkosti pláže cca 30 m. Karavany jsou přizpůsobeny k vaření (lednice, elektrický dvouplotýnkový vařič, rychlovarná konvice, talíře, příbory, hrnce atd.). Součástí je zahradní nábytek v přístřešku karavanu. Elektřina je již zahrnuta v celkové ceně pobytu. Sprchy jsou vzáleny cca 50 m od karavanů za poplatek 10 Kč. Pro automobily je po vyložení zavazadel vyhraženo prakoviště v blízkosti bungalovů. V ceně není započteno povlečení (je možno zapůjčit na recepci kempu - 30 Kč) a parkovné.
 Kemp Borný - karavanyKemp Borný - karavany
 
Půjčovna
 
Půjčovna na konci kempu u restaurace a u mola nabízí k vypůjčení jízdní kola, šlapadla, loďky, surfy, míče na volejbal, trampolínu.
 
Recepce
 
Na recepci je možné zakoupit mapy, turistické průvodce, suvenýry, pohledy, chlazené nápoje. Rádi Vám zde poradíme s výletem do okolí. Jsou zde vystaveny jízdní řády, rozpisy kulturních akcí v okolí, důležitá telefonní čísla a spousta dalších informací.
 
Půjčovna a sportovní zázemí a hřiště
 • Půjčovna na konci kempu u restaurace a u mola nabízí k vypůjčení jízdní kola, šlapadla, loďky, surfy, míče na volejbal, trampolínu.
 • Pod restaurací je vybudována první část dětského hřiště, které se bude neustále rozrůstat.

Kemp Borný - půjčovna šlapadelKemp Borný - sportovní hřiště

 

Stravování v kempu

Restaurace

Restaurace s terasou, barem a grilem nabízí návštěvníkům možnost celodenního stravování. Restaurace je otevřena od ranních hodin, kdy se podávají snídaně formou bufetu. V poledních hodinách se vaří hotová jídla a až do večera je možnost výběru z jídel minutkových.

Pizzerie

Pizzerie uprostřed kempu nabízí italské pokrmy všeho druhu.

Konzum

Konzum s otevírací dobou od 8 hod do 17 hod nabízí základní druhy potravin. Od ranních hodin je možné zakoupit pečivo, nabízí se i káva, čaj a je možné posnídat terase.
 
Kemp Borný - stravováníKemp Borný Restaurace

 

Tipy na další kempy v oblasti Máchovo jezero

 

Galerie
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí
BEZDĚZ
Zřícenina hradu Bezděz založená v letech 1260-1278 z dob Přemysla Otakara II. Nachází se na kopci Velký Bezděz (603 m.n.m.). Byl inspirací mnoha romantických umělců jako např. K.H.Máchy. Nabízí ideální výhled do krajiny z 30 m vysoké Velké hradební věže.
 
HOUSKA
Několikrát přestavěný renesanční zámek s prvky gotického hradu založený Přemyslem Otakarem II. Nalezneme zde zachovalé malby ze 13. a 14. stol., jež jsou považovány za středoevropský unikát. Hrad je zahalen množstvím tajemství a podle legend je vstupem do pekla.
 
ZÁKUPY
Renesanční zámek s barokními zahradními terasami. Zámek je nejcennější památkou barokního stavitelství celého Máchova kraje. Zážitkem je i místní medvěd chovaný v zámeckém příkopu.
 
HOLANSKÉ RYBNÍKY
Soustava několika rybníků mezi Stvolínkami a Holany, napájených Bobřím potokem. Rybníky jsou propojeny důmyslnou soustavou výtoků a přepadů místy vytesaných do skal. Při výtoku z Dolanského rybníka se nachází několikametrový vodopád. Milčanský rybník lze využít i ke koupání.
 
PEKLO
Asi 5 km dlouhý kaňon lemovaný mohutnými skalními stěnami pískovců. Údolím protéká Robečský potok. Cestou můžeme využít naučné stezky. Jsou zde patrné úpravy z počátku 19. stol. jako například skalní byt, tunel, zřícenina mlýna a vysoký železniční most s kamennými oblouky. Nalézá se zde až 78 druhů hnízdících ptáků.
 
PRŮRVA A MEANDRY PLOUČNICE
Asi 150 m dlouhá skalní soutězka do níž je svedena říčka Ploučnice. Pro vodáky je zde možné zahájení sjezdu Ploučnice. Dále pokračuje řeka směrem na Českou Lípu, kde vytváří meandry.
 
PROVODÍNSKÉ KAMENY
 Přírodní památka tvořená ze sklovité čedičové horniny. Je zde výskyt teplomilné květeny. Ke skále je též vázána pověst o nešťastné dívce. Lysá skála nabízí výhled do okolí.
 
OBORA VELKÝ DUB
Obora je vzdálena od Campu Borný asi 2 kilometry. Jsou zde ke shlédnutí stáda pasoucích se daňků a muflonů.
 
 
Ze sportovních možností v blízkosti je možné využít:
 • - Autodrom Sosnová
 • - Krytý plavecký areál v České Lípě
 • - Tenisové areály
 • - Vodní sporty včetně vodního lyžování
 • - Jezdectví
 • - In-line bruslení

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI