Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Koupaliště a kemp Zákupy

 

 

Stát: 
Česká republika
Oblast: 

Informace

Popis

Kemp a koupaliště Zákupy - dovolená na Kokořínsku

Zákupské koupaliště (též Velký zákupský rybník) bylo upraveno pro koupání v roce 1933 a dodnes svému účelu slouží i s přilehlým kempem. Je v katastru města Zákupy, napájeno Rybničním potokem. U koupaliště se rozkládá rozsáhlé parkoviště. Ubytování pro ty, kteří chtějí zůstat déle: máte možnost stanovat, přijet s karavanem nebo se ubytovat v dřevěných chatkách. Všechny mají v přízemí velkou společenskou místnost, sprchový kout, toaletu a malý kuchyňský kout s lednicí. V patře jsou 2 pokoje (2 + 3 lůžka). U každé chatky je místo pro parkování 2 aut. Pro karavany jsou připraveny elektrické přípojky. V horní části areálu je restaurace s možností stravování. Zde se pořádají i různé kulturní akce. Pro rychlé občerstvení slouží stánek na pláži (z druhé strany převlékáren a místnosti první. pomoci). Celý areál koupaliště je trvale udržován a rekreanti se k nám rádi vracejí.

 

Koupaliště Zákupy

Vstup do vody je možný po celém obvodu vodní plochy. Pro neplavce a malé děti je vhodný pozvolný přístup z písečné pláže. Mezi atrakce koupaliště patří 9 m vysoký a 95 m dlouhý tobogán. Ležet můžete na písečné pláži i na trávníku, na slunci i ve stínu stromů. K dispozici je hřiště na plážový volejbal. V levém horním rohu areálu se nachází nově zrekonstruované sociální zařízení se sprchami s teplou vodou a toalety. V objektu na pláži jsou převlékárny a místnost první pomoci.


Ubytování kemp

V areálu koupaliště v Zákupech se nacházejí rozlehlé prostory pro kemp. V něm naleznete místo přibližně pro 50 stanů a 10 karavanů.Pro karavany jsou připraveny venkovní elektrické přípojky.

Stanovat lze ve stínu stromů nebo přímo na břehu koupaliště. Návštěvníci kempu mohou využívat nově zrekonstruované sociální zařízení se sprchami s teplou vodou a toaletami v areálu koupaliště. Po dohodě se správcem je možno na určeném místě rozdělávat oheň. Parkování přímo u stanu.Ubytovaní rekreanti mají koupání a tobogán zdarma.

Celý areál koupaliště je trvale udržován a rekreanti se k nám rádi vracejí.

 

Ubytování v chatkách

Ubytovat se můžete v pěti dřevěných chatkách na koupališti. V každé chatce je v přízemí velká společenská místnost se sedací soupravou, kuchyňský kout s lednicí, varnou konvicí, mikrovlnou troubou, talířemi, hrnky a příbory, WC, sprcha s teplou vodou.

  • V patře naleznete dvě ložnice celkem se šesti postelemi, lůžkovinami a povlečením.
  • Ve vybavení každé chatky je venkovní nábytek.
  • U každé chatky jsou dvě parkovací místa, stojan na kola a sušák na prádlo.
  • V blízkosti chatek je posezení s otevřeným ohništěm a hřiště na plážový volejbal.

 

Tipy na další kempy v oblasti Kokořínsko

 

 

Galerie
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Recenze ubytování

Obrázek uživatele Jaroslava Čtvrtečková
Jaroslava Čtvrt... (nepřihlášený) 23. Srpen 2013 - 11:02
Počet hlasů: 933
Dobrý den chtěla bych se zeptat kolik stojí chata pro 4 osoby na den děkuji ..Čtvrtečková.
Hodnocení: 
0
No votes yet

Přidat recenzi

Okolí

Výlety po okolí

Zákupy jsou vhodným výchozím místem pro výlety do okolí. Kdo má rád vyjížďky na kole, ten si rozhodně nenechá ujít cyklostezky v okolí Zákup a měl by se vydat i směrem na Mimoň po trasách blízkého Podralska. Je to území bývalého vojenského prostoru Ralsko, které je nyní protkáno dobře udržovanými cyklotrasami. Často nás tu překvapí krásné přírodní scenérie, které bychom v bývalém vojenském cvičišti rozhodně nečekali. Na své si tu přijdou i houbaři a sběrači borůvek.

Vydáme-li se ze Zákup směrem na Doksy, určitě nepřehlédneme už z dáli siluetu královského hradu Bezdězu. Pokud zdoláme kopec, na kterém hrad stojí, bude nám odměnou za naši námahu překrásná vyhlídka do širokého okolí. Potom se můžeme buď osvěžit ve vodách Máchova jezera v Doksech nebo se po něm projet parníkem, či navštívit památník K. H. Máchy.

Při návštěvě České Lípy neunikne naší pozornosti torzo zrestaurovaného vodního hradu Lipý, který leží přímo u silnice, protínající střed města. Jen několik metrů od hradu stojí renesanční Červený zámeček. Za pozornost stojí i českolipské náměstí s kašnou, morovým sloupem, nově opravenou radnicí i dalšími domy. Největším kostelem ve městě je bazilika Všech svatých s augustiniánským klášterem, ve kterém nyní sídlí Vlastivědné muzeum a galerie. Je tu určitě ještě spousta zajímavostí, ale my na závěr můžeme navštívit např. cukrárnu a kavárnu Union, jejíž secesní interiér i exteriér je chloubou města.

Obdivovatelé tradičního českého skla se v Novém Boru ve sklářském muzeu mohou kochat pohledem na umění dnes už zapomenutých mistrů sklářů, jejichž krásné křehké výtvory ovšem přetrvávají dál. Novoborsko je i oblastí venkovských roubených stavení, které byly mnohdy zachráněny především přičiněním chalupářů. Ty sem přilákal především klid a krásná příroda Lužických hor.
Blízký Kamenický Šenov je znám především světoznámou výrobou křišťálových lustrů. Poblíž leží přírodní útvar Panská skála, lidově zvaná Varhany, kde se točila pohádka Pyšná princezna.
Za zmínku stojí ještě v pískovci vytesaný hrad Sloup, ležící ve stejnojmenné obci na Novoborsku. I on se řadí k turisticky vyhledávaným místům.

Nejznámější sakrální stavbou v tomto regionu je pravděpodobně bazilika svatého Vavřince v Jablonném v Podještědí. Každoročně se tu konají slavné poutě, hojně navštěvované věřícími i vysokými církevními hodnostáři. S tímto městečkem je spojeno i jméno všeobecně známé paní Zdislavy z Lemberka, patronky rodiny, nemocných i trpících.

V okolí Zákup a na Českolipsku se samozřejmě nachází ještě mnoho a mnoho historických i přírodních zajímavostí. Seznámili jsme vás alespoň s některými, aby sloužily jako inspirace pro vaše případné výlety.

 

Pěší výlety:

1. naučná stezka – celková délka okruhu asi 10 km
2. výstup na Kamenický vrch – celková délka s návratem asi 6 km
3. po zelené značce: Svojkov – Modlivý důl, dál po červené Sloup (skalní hrad, koupaliště) – možno využít i autobusu
4. Velenice, skalní betlém, jeskyně – celkem i s návratem asi 15 km – možno využít i autobusu
5. Božíkov, Šindlpuš, zpátky po červené na Brennou (kostel, lidové stavby) a po silnici zpět – asi 15 km
6. autobusem na křižovatku k Veselí, dál pěšky do Hradčan (Hradčanské stěny, naučné stezky, infocentrum, Hradčanský rybník) a zpět – necelých 20 km

 

Výlety autem s možností dalších pěších túr nebo s prohlídkou zajímavých objektů:

1. Jestřebí (skalní hrad), Staré Splavy – Doksy (Máchovo jezero), hrad Bezděz
2. Nový Bor (muzeum skla), Prácheň (Panská skála), Kamenický Šenov (sklářské muzeum)
3. Česká Lípa (vodní hrad, Vlastivědné muzeum, Muzeum textilní výroby), Horní Police (poutní kostel), Benešov     nad Ploučnicí (zámek)
4. Zahrádky (rybník), Kravaře (Vísecká rychta), Úštěk (městská památková zóna – „Ptačí domky“, rybník Chmelař)
5. Mimoň (naučná stezka městem, Boží hrob), Jablonné v Podj. (bazilika minor sv. Vavřince), zámek Lemberk
6. Mimoň, Kuřívody, Mnichovo Hradiště (zámek, Drábské světničky)

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI