Pension - Chaty Skalka

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Penzion - Chaty Skalka - rekreace na Máchově jezeře

Penzion se nachází v krásném klidném prostředí obklopen parkem, 1,5 km od Máchova jezera. Na pozemku o rozloze 7 500 m je umístěno 9 rekreačních chatek a 1 větší plně vybavená chata „Ivana “ s příslušenstvím a kuchyní. V současné době je dokončena rekonstrukce penzionu. Na naše hosty čeká 6 nových pokojů, 1 apartmán v podkroví a nová sociální zařízení tamtéž. Restaurace, denní bar, TV, DVD, WIFI, piano, zahradní terasy se stolky a slunečníky, venkovní ohniště, možnost zapůjčení grilu parkoviště, hřiště na volejbal a nohejbal, stolní tenis, dětský koutek, venkovní bazén (8×4 m) se solárním ohřevem vody, zookoutek-stádo kamerunských koziček. Celý areál je oplocen a v noci pod uzamčením. Pobyt se psy možný! Do osady Skalka u Doks lze cestovat autobusem, město Doksy má spojení autobusové i vlakové.

 

PENZION

 •     Podkroví: apartmán, 1 dvoulůžkový pokoj, 2 čtyřlůžkové a 3 třílůžkové pokoje
 •     1. patro: 1 šestilůžkový pokoj, 1 třílůžkový a 1 čtyřlůžkový pokoj s možností přistýlky,
 •     1 apartmán

CHATY 4 lůžka (2 palandy), matrace, podhlavníky, lůžkoviny, ložní prádlo, elektřina, malá terasa. Sociální zařízení je k dispozici v přízemí penzionu, v chatě se mohou ubytovat minimálně 2 osoby.

Upozornění: V chatách nelze používat el. vařiče a rychlovarné konvice!

VELKÁ CHATA „IVANA“

 •     Přízemí: 2 lůžka, WC, sprchový kout, kuchyňská linka, lednice, TV velká terasa s nábytkem
 •     Podkroví: 3 lůžka

 

Další služby a vybavení

Restaurace, denní bar, TV, DVD, WIFI, piano, zahradní terasy se stolky a slunečníky, venkovní ohniště,možnost zapůjčení grilu parkoviště, hřiště na volejbal a nohejbal,  dětský koutek,  zookoutek-stádo kamerunských koziček a párek ovcí. Celý areál je oplocen a v noci pod uzamčením.
 
Pobyt se psy možný! (poplatek 45Kč/den)

Do osady Skalka u Doks lze cestovat autobusem, město Doksy má spojení autobusové i vlakové.

 

Tipy na další rekreační střediska v oblasti Máchovo jezero

 


Neověřené údaje
Informace o ubytovacím zařízení byli zde přidány na základě informací získaných z veřejně dostupných zdrojů (stránky provozovatele), nebo na doporučení návštěvníka. Pro zjištění aktuálních informací ohledně provozu, cen a podobně použijte kontaktní formulář.

Pro majitele objektu

V případě, že jste na našem portálu nalezli Vaše středisko, chatu, kemp, penzion, či apartmán, neváhejte nás kontaktovat pro aktualizaci informací na emailu: info@kempy-chaty.cz. Do předmětu zprávy uveďte název zařízení.


 

Levné kempy z celé ČR. stanování, autokempy, tábořiště

Galerie
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Turistické cíle v okolí

POPIS OKOLÍ

Rekreační areál Skalka je součástí tzv. Máchova kraje, na pomezí severních a středních Čech, administrativně nyní patří do Libereckého kraje. Skalka u Doks je l km vzdálená malebná osada s roubenými chalupami a zvoničkou. 2 km opačným směrem leží město Doksy založené roku 1296, které je propojeno zástavbou podél jezera se známým rekreačním centrem Staré Splavy. Obě tato místa spojuje hlavní a jedinečná turistická atrakce tohoto kraje – Máchovo jezero, dříve Velký rybník, založený již Karlem IV.

Máchovo jezero má několik pláží po celém obvodu, přístaviště nabízí vyhlídkové jízdy loděmi a různé další vodní atrakce jako tobogány atd. Hlavní pláž je vzdálena od penzionu cca 30 min. chůze, autem 5 min. Okolní krajina je součástí Dokeské pahorkatiny a CHKO Kokořínsko s typickými pískovcovými útvary a lidovou architekturou (např.nedaleké osady Ždár, Okna, Kruh aj.).

V našem kraji jsou ideální podmínky pro všechny druhy turistiky, zejména cykloturistiku s množstvím dobře značených cyklotras, jejichž počet každým rokem stoupá. Jsou zde též výborné podmínky pro skalní lezení a samozřejmě množství tras pro pěší turistiku. Pro milovníky koní je pouhých 5 km od penzionu jezdecká farma Vrchovany, kde lze uskutečnit projížďky na koních i ponících. Za pozornost stojí i prohlídka kaňonu Peklo, který začíná v obci Zahrádky vzdálené cca 10 km, která se ještě donedávna pyšnila nádherným zámkem, který se v roce 2003 stal obětí ničivého požáru.

 
TURISTICKE CÍLE – TIPY NA VÝLETY

Hrady a zámky v blízkém okolí

 • Bezděz – slavný gotický hrad, dominanta kraje, vzdálen cca 7 km
 • Houska – hrad s bránou do pekla. – vzdálen cca 15 km
 • Kokořín – vzdálen cca 25 km
 • Lemberk – vzdálen cca 30 km
 • Zákupy – vzdálen cca 20 km
 • Stránov – vzdálen cca 30 km
Města a jiné zajímavé lokality

Česká Lípa – vzdálena 18 km, sklářská města Nový Bor a Kamenický Šenov s unikátním čedičovým skalním útvarem „kamenné varhany“, Mladá Boleslav – vzdálena 25 km, Sloup s kamenným klášterem, Jablonné v Podještědí s bazilikou sv. Vavřince, patronkou města sv. Zdislavou a léčivým pramenem, Liberec – krajské město vzdáleno cca 40 km, Děčín (Hřensko, Tichá a Divoká soutěska řeky Kamenice – romantické plavby na lodích).
Pravčická brána a Jetřichovické stěny – nádherné skalní útvary a mnoho dalších krásných míst v podhůří Jizerských a Lužických hor vše max. do 50 km od našeho penzionu.

Hlavní město republiky Praha je dosažitelné za pouhou 1 hodinu jízdy autem !

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI