Pension - Chaty Skalka

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Penzion - Chaty Skalka - rekreace na Máchově jezeře

Penzion se nachází v krásném klidném prostředí obklopen parkem, 1,5 km od Máchova jezera. Na pozemku o rozloze 7 500 m je umístěno 9 rekreačních chatek a 1 větší plně vybavená chata „Ivana “ s příslušenstvím a kuchyní. V současné době je dokončena rekonstrukce penzionu. Na naše hosty čeká 6 nových pokojů, 1 apartmán v podkroví a nová sociální zařízení tamtéž. Restaurace, denní bar, TV, DVD, WIFI, piano, zahradní terasy se stolky a slunečníky, venkovní ohniště, možnost zapůjčení grilu parkoviště, hřiště na volejbal a nohejbal, stolní tenis, dětský koutek, venkovní bazén (8×4 m) se solárním ohřevem vody, zookoutek-stádo kamerunských koziček. Celý areál je oplocen a v noci pod uzamčením. Pobyt se psy možný! Do osady Skalka u Doks lze cestovat autobusem, město Doksy má spojení autobusové i vlakové.

 

PENZION

 •     Podkroví: apartmán, 1 dvoulůžkový pokoj, 2 čtyřlůžkové a 3 třílůžkové pokoje
 •     1. patro: 1 šestilůžkový pokoj, 1 třílůžkový a 1 čtyřlůžkový pokoj s možností přistýlky,
 •     1 apartmán

CHATY 4 lůžka (2 palandy), matrace, podhlavníky, lůžkoviny, ložní prádlo, elektřina, malá terasa. Sociální zařízení je k dispozici v přízemí penzionu, v chatě se mohou ubytovat minimálně 2 osoby.

Upozornění: V chatách nelze používat el. vařiče a rychlovarné konvice!

VELKÁ CHATA „IVANA“

 •     Přízemí: 2 lůžka, WC, sprchový kout, kuchyňská linka, lednice, TV velká terasa s nábytkem
 •     Podkroví: 3 lůžka

 

Další služby a vybavení

Restaurace, denní bar, TV, DVD, WIFI, piano, zahradní terasy se stolky a slunečníky, venkovní ohniště,možnost zapůjčení grilu parkoviště, hřiště na volejbal a nohejbal,  dětský koutek,  zookoutek-stádo kamerunských koziček a párek ovcí. Celý areál je oplocen a v noci pod uzamčením.
 
Pobyt se psy možný! (poplatek 45Kč/den)

Do osady Skalka u Doks lze cestovat autobusem, město Doksy má spojení autobusové i vlakové.

 

Tipy na další rekreační střediska v oblasti Máchovo jezero

 


Neověřené údaje
Informace o ubytovacím zařízení byli zde přidány na základě informací získaných z veřejně dostupných zdrojů (stránky provozovatele), nebo na doporučení návštěvníka. Pro zjištění aktuálních informací ohledně provozu, cen a podobně použijte kontaktní formulář.

Pro majitele objektu

V případě, že jste na našem portálu nalezli Vaše středisko, chatu, kemp, penzion, či apartmán, neváhejte nás kontaktovat pro aktualizaci informací na emailu: info@kempy-chaty.cz. Do předmětu zprávy uveďte název zařízení.


 

Levné kempy z celé ČR. stanování, autokempy, tábořiště

Galerie
Kontaktní formulář
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Turistické cíle v okolí

POPIS OKOLÍ

Rekreační areál Skalka je součástí tzv. Máchova kraje, na pomezí severních a středních Čech, administrativně nyní patří do Libereckého kraje. Skalka u Doks je l km vzdálená malebná osada s roubenými chalupami a zvoničkou. 2 km opačným směrem leží město Doksy založené roku 1296, které je propojeno zástavbou podél jezera se známým rekreačním centrem Staré Splavy. Obě tato místa spojuje hlavní a jedinečná turistická atrakce tohoto kraje – Máchovo jezero, dříve Velký rybník, založený již Karlem IV.

Máchovo jezero má několik pláží po celém obvodu, přístaviště nabízí vyhlídkové jízdy loděmi a různé další vodní atrakce jako tobogány atd. Hlavní pláž je vzdálena od penzionu cca 30 min. chůze, autem 5 min. Okolní krajina je součástí Dokeské pahorkatiny a CHKO Kokořínsko s typickými pískovcovými útvary a lidovou architekturou (např.nedaleké osady Ždár, Okna, Kruh aj.).

V našem kraji jsou ideální podmínky pro všechny druhy turistiky, zejména cykloturistiku s množstvím dobře značených cyklotras, jejichž počet každým rokem stoupá. Jsou zde též výborné podmínky pro skalní lezení a samozřejmě množství tras pro pěší turistiku. Pro milovníky koní je pouhých 5 km od penzionu jezdecká farma Vrchovany, kde lze uskutečnit projížďky na koních i ponících. Za pozornost stojí i prohlídka kaňonu Peklo, který začíná v obci Zahrádky vzdálené cca 10 km, která se ještě donedávna pyšnila nádherným zámkem, který se v roce 2003 stal obětí ničivého požáru.

 
TURISTICKE CÍLE – TIPY NA VÝLETY

Hrady a zámky v blízkém okolí

 • Bezděz – slavný gotický hrad, dominanta kraje, vzdálen cca 7 km
 • Houska – hrad s bránou do pekla. – vzdálen cca 15 km
 • Kokořín – vzdálen cca 25 km
 • Lemberk – vzdálen cca 30 km
 • Zákupy – vzdálen cca 20 km
 • Stránov – vzdálen cca 30 km
Města a jiné zajímavé lokality

Česká Lípa – vzdálena 18 km, sklářská města Nový Bor a Kamenický Šenov s unikátním čedičovým skalním útvarem „kamenné varhany“, Mladá Boleslav – vzdálena 25 km, Sloup s kamenným klášterem, Jablonné v Podještědí s bazilikou sv. Vavřince, patronkou města sv. Zdislavou a léčivým pramenem, Liberec – krajské město vzdáleno cca 40 km, Děčín (Hřensko, Tichá a Divoká soutěska řeky Kamenice – romantické plavby na lodích).
Pravčická brána a Jetřichovické stěny – nádherné skalní útvary a mnoho dalších krásných míst v podhůří Jizerských a Lužických hor vše max. do 50 km od našeho penzionu.

Hlavní město republiky Praha je dosažitelné za pouhou 1 hodinu jízdy autem !

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI