Penzion chata Borůvka

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Penzion Borůvka se nachází v chráněné krajinné oblasti Jizerských hor, nad městečkem Desná v Jizerských horách, na cestě k přehradní nádrži Souš. Příjemné prostředí nejen pro Vaši rodinnou letní i zimní dovolenou, ale i pro firemní akce a pobyty. Komfort ubytování zaručují dvou až šesti lůžkové apartmány s plně vybavenou kuchyní, jídelním koutem, vlastním sociálním zařízením a televizí. K vybavení patří i prostorná společenská místnost s krbem, TV, SAT a Wifi internet, lyžárna, sušárna, zahrada s venkovním krbem, dětskými prolézačkami a ruským kuželníkem, hřištěm, vlastním bazénem a terasou pro chvíle odpočinku. Penzion Borůvka leží v 700 m n.m. Sjezdovky s večerním lyžováním, běžecké trasy a výborné sněhové podmínky zaručují aktivně prožitý zimní pobyt. V letních měsících se nabízí celá řada značených turistických tras, cyklostezek, koupání ve vlastním bazénu a přímo u objektu bohatá úroda borůvek.

 

Více než 600 penzionů v rámci Libereckého kraje naleznete zde.


Neověřené údaje
Informace o ubytovacím zařízení byli zde přidány na základě informací získaných z veřejně dostupných zdrojů (stránky provozovatele), nebo na doporučení návštěvníka. Pro zjištění aktuálních informací ohledně provozu, cen a podobně použijte kontaktní formulář.

Pro majitele objektu

V případě, že jste na našem portálu nalezli Vaše středisko, chatu, kemp, penzion, či apartmán, neváhejte nás kontaktovat pro aktualizaci informací na emailu: info@kempy-chaty.cz. Do předmětu zprávy uveďte název zařízení.


 

Levné kempy z celé ČR. stanování, autokempy, tábořiště

Galerie
Kontaktní formulář
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Aktivity

Zima

Lyžařské středisko Černá Říčka, které leží pod Soušskou přehradou v nadmořské výšce 788 m, poskytuje čtyři sjezdové tratě různé obtížnosti. Hlavní sjezdovka je velmi kvalitně osvětlena. Lyžařský vlek nabízí také noční lyžování. Sjezdové tratě jsou denně strojově upravovány a v případě potřeby uměle zasněžované. V blízkém okolí najdete i další lyžařské areály - Harrachov, Janov, Smržovka, Tanvald,... Pro běžkaře je zde kvalitně upravovaná Jizerská magistrála.

Léto

Léto na horách je stejně krásné jako zima. Přímo u penzionu Borůvka můžete využít pro své letní aktivity bazén, hřiště, stolní tenis, ruský kuželník, houpačky, prolézačky, sběr borůvek.

V okolí najdete celou řadu zajímavých míst. Kousek nad chalupou je velká jizerskohorská přehradní nádrž Souš. Od ní se můžete dostat na druhou, protrženou přehradu, která se nachází na Bílé Desné. Její pozůstatky jsou na turistické stezce, která vede na Mariánskou horu a dál do Josefova Dolu (žluté značení). Nad touto obcí je další přehradní nádrž s největší vodní plochou. Podobné vodní dílo je i v Bedřichově. Cestou z Josefova Dolu minete známou horskou chatu Královku s kamennou rozhlednou.

Po silnici kolem přehradní nádrže Souš vede cesta okolo Jizery (druhý nejvyšší vrchol Jizerských hor) do Bílého Potoka a Hejnic a dál do Frýdlantu, Nového města pod Smrkem (Smrk - nejvyšší vrchol pohoří) a Lázní Libverda (Obří sud). Pozor, cesta je v zimě pro motoristy uzavřena. Od přehrady do Desné vede červená turistická stezka podél Černé Desné, která zde vytváří překrásné vodopády, především v období dešťů (jaro a podzim).

Z Polubného je krásná procházka na Jizerku a Bukovec (1005 m n. m.). Na Jizerce je celá řada památek, rašeliniště se vzácnými chráněnými druhy rostlin. Na předělu v Kořenově je odbočka do Příchovic a cesta k rozhledně Štěpánka, z níž je za hezkého počasí nádherný výhled do kraje.

Malé přírodní koupaliště je přímo u chaty, další je v Tanvaldě a chcete-li si udělat výlet, spojte koupání v nádherném lesním koupališti v Lučanech nad Nisou s návštěvou rozhledny a vyhlášené restaurace na Bramberku. Koupání nabízí i přehrady v Jablonci nad Nisou a "Novoveské" koupaliště (též v Jablonci). V případě špatného počasí je v Jablonci nově upravený plavecký bazén s aquaparkem, městský bazén v Liberci a Aquasvět v největším zábavním parku Babylon v Liberci. Další sportovní vyžití nabízí nová sportovní hala v Jablonci, tenisové kurty v Tanvaldě, Agropension "Z" v Albrechticích s možností "pohledu na svět ze hřbetu koně", psí spřežení se saněmi na Smržovce (Pension U potůčku) a celá řada dalších zařízení (podrobné informace získáte v naší boudě). V Liberci můžete také navštívit Zoologickou nebo Botanickou zahradu.
 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI