Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Rekreační středisko Pod Bílým Kamenem

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Chatová osada Pod Bílým Kamenem - rekreace Máchovo jezero

Rekreační středisko Pod Bílým Kamenem se nachází uprostřed borového lesa asi 15 min pěší chůze od pláže Klůček u Máchova jezera. Patří do katastru obce Doksy a leží nedaleko osady Bílý Kámen. Dovolená u nás je vhodná jak pro rodiny s dětmi, dětské tábory, společensky naladěnou mládež, tak i pro sportovně založené klienty, kteří zde mají ideální podmínky pro cykloturistiku, vodní sporty, tenis nebo in-line bruslení. Ubytování Vám poskytneme v prostorných celodřevěných chatách se čtyřmi pokoji. V sezóně se můžete přijít pobavit s živou hudební produkcí na terasu naší restaurace.

 

Ubytování v kempu

Ubytování Vám poskytneme v prostorných celodřevěných chatách se čtyřmi pokoji. V přízemí každé z nich se nachází jeden 2-lůžkový a jeden 4-lůžkový pokoj. V 1.patře je pak jeden 2-lůžkový a jeden 3-lůžkový pokoj. Všechny pokoje jsou zařízeny základním nábytkem a na postelích naleznete protialergické přikrývky. Každá chata je vybavena samostatným sociálním zařízením, velkou společnou lednicí, kuchyňským koutem s dřezem, dvou plotýnkovým vařičem se základním nádobím.

 

V našem rekreačním středisku pro školy a skupiny nabízíme:

 • - opékání buřtů
 • - živá hudba pro děti i dospělé
 • - výlet lodí po Máchově jezeře
 • - zapůjčení sportovních potřeb na venkovní hřiště
 • - stolní tenis v podkroví budovy
 • - trampolína
Zajišťujeme exkurze pro školy :
 
Muzeum Čtyřlístku, památník K.H.Máchy, naučné stezky kolem Máchova jezera

 

 

Naše služby:

 • - lůžkoviny, úschovna kol, pískoviště, houpačky, hřiště, ohniště, společenská místnost s televizí, stolní tenis

 

Restaurace a zábava v kempu

Příjemná restaurace se zastřešenou terasou, která se nachází v přízemí hlavní budovy, Vám nabízí hotová jídla, minutky, zákusky, studené i teplé nápoje, alkoholické nápoje, točené pivo a jiné. K dispozici je také kulečník, jukebox s karaoke či úschovna kol. V sezóně se můžete přijít pobavit s živou hudební produkcí na terasu naší restaurace.

V 1.patře je Vám k dispozici klubovna s televizí, využívána též jako školící místnost s připojením na internet.

V podkroví je pak prostorná místnost s třemi stoly na stolní tenis s možností pořádání větších pobytových či školících kurzů.

 

Tipy na Rekreační střediska - Máchovo jezero

 

Galerie
Ceník

Ceník ubytování

http://www.podkamenem.cz/images/cenik.png

 

Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Tipy na výlet

Skalní hrad a poustevna Sloup v Čechách
Středověký skalní hrad vybudovaný na přelomu 13. a 14. století.
Umístění: 4 km od Nového Boru
 
Státní zámek Lemberk
Původně hrad ze 13. stol. Obývaný Havlem z Lemberku a jeho ženou Zdislavou, která svatořečením vstoupila do evropské církevní tradice.
 
Státní zámek Zákupy
Renesanční zámek založený v 16. stol. s rozsáhlým zámeckým parkem
 
Zřícenina hradu Děvín
Zříceniny královského hradu na kopci nad jezerem u obce Hamr na Jezeře. Hrad založen v polovině 13. století, od konce 13. století v držení šlechtických rodů Vartenberků a Biberštejnů.
Umístění: Na trase Stráž pod Ralskem – Liberec
 
Zřícenína hradu Jestřebí
Zřícenina hradu na dominantním pískovcovém skalním útvaru tvoří významný krajinný prvek. Hrad vznikl ve druhé polovině 13. století, opuštěn byl v 16. století.
Umístění: 6 km od Doks směrem na Českou Lípu
 
Zřícenina hradu Milštejn
Zříceniny hradu na skále nad obcí Naděje u Cvikova. Hrad založen v polovině 14. století Ronovci, v okolí hradu se těžil kámen na výrobu mlýnských kamenů.
Umístění: Na trase Doksy – Nový Bor – Cvikov.
 
Zřícenina hradu Ralsko
Zřícenina hradu na stejnojmenném kopci nad obcí Stráž pod Ralskem. Založení hradu není spolehlivě doloženo, převaha stávajících dochovaných reliktů pochází z přelomu 15. a 16. století.
Umístění: Na trase Mimoň – Liberec
 
Zřícenina hradu Ronov
Mezi obcemi Stvolínky a Kravaře. Hrad poprvé připomínán v roce 1429, významná krajinná dominanta.
Umístění: Na trase Česká Lípa – Litoměřice
 
Hrad Bezděz
Jeden z nejvýznamnějších gotických hradů v Čechách postaven Přemyslem Otakarem II ve 13.st. Charakteristická silueta hradu se dvěma věžemi tvoří nezapomenutelnou dominantu regionu.
Umístění: 5 km z Doks směrem na Mladou Boleslav

Hrad Houska
Původně gotický hrad postavený koncem 13.st. byl teprve v roce 1999 poprvé v dlouhé historii zpřístupněn veřejnosti. Dnes stále více získává na popularitě a žije kulturními akcemi-jarmarky, šermíři, řemesla, zpěváci apod.
Umístění: 10 km z Doks směrem Ml.Boleslav a Okna

Kokořín
Hrad postavil r. 1320 Hynek Berka z Dubé, obýván byl do pol. 16. stol., poté opuštěn a změnil se v ruinu. Zřícenina romanticky rekonstruována na počátku 20. stol. pro V. Špačka pod odborným dozorem Z. Wintra a A. Sedláčka. Zajímavosti: V blízkosti pískovcové útvary "Pokličky", rozhledna na Vrátenské hoře a také Hradsko - slovanské sídliště (byli zde poražení Frankové r. 805). Umístění: 25 km od Doks


Tipy na rekreaci

Hamr na Jezeře
Koupaliště ve volné přírodě
Vybavenost: restaurace, rychlé občerstvení, stánky, venkovní sprchy, kabinové sprchy, WC, šatny – převlékárny
Popis: stolní tenis, minigolf, tenisové kurty, půjčovna loděk, šlapadel, jízdních kol, vodní atrakce, rybolov

Koupaliště Dubice v České Lípě
Koupaliště ve volné přírodě
Vybavenost: stánek s občerstvením, záchody, venkovní sprchy, místnost první pomoci, plavčík
Popis: Koupací oblast leží v příjemném prostředí za městem. Rozmanitost služeb není příliš velká, ale dostačující pro návštěvníky, kteří upřednostňují přírodní koupání. Pláž je písčitá s pozvolným vstupem do vody. Celá oblast leží při vstupu do údolí Pekla. Okolí je vhodné zejména pro pěší výlety a cykloturistiku.

Koupaliště Heřmanice
Koupaliště ve volné přírodě - umělá nádrž
Vybavenost: stánek s občerstvením, záchody, sprchy, místnost první pomoci,
Popis: Koupací oblast leží v příjemném prostředí v centru obce asi cca 5 km od města Jablonné v Podještědí. Jedná se o umělou nádrž velikosti 100m x 50 m s hloubkou cca 3 m. Rozmanitost služeb není příliš velká, ale dostačující pro návštěvníky, kteří upřednostňují přírodní koupání. Břeh travnatý, betonové dno. Okolí je vhodné zejména pro pěší výlety a cykloturistiku.

Koupaliště Jablonné v Podještědí
Koupaliště ve volné přírodě
Vybavenost: restaurace, sprchy, WC
Popis: Nachází se nedaleko města Jablonné v Podještědí, uprostřed zeleně. Ubytování je sezónní od 15.5. do 30.9., v areálu je přírodní koupaliště. Koupaliště bazénového typu – betonová nádrž s písčitou a travnatou pláží. Možnost ubytování v chatičkách, stanech, karavanech. V areálu je umístěna restaurace, možnost vyžití na volejbalovém hřišti.

Máchovo jezero – hlavní pláž Doksy a pláž Klůček
Koupaliště ve volné přírodě
Vybavenost: restaurace, rychlé občerstvení, stánky,sprchy, šatny - převlékárny, WC. První pomoc zajišťují vyškolení zdravotníci
Rozsah poskytovaných služeb: šlapadla, lodičky, kánoe, windsurfing, výlety parníkem, vodní atrakce, nohejbal, plážový volejbal, vodní fotbal, adrenalinové sporty (od skákacího hradu po závěsné trampolíny), tobogán, lezení v korunách stromů (jungle creek), koupání masáže, kosmetika

Máchovo jezero – pláž Pod Borným
Koupaliště ve volné přírodě
Vybavenost: stánky, rychlé občerstvení, restaurace s terasou a barem, otevřený gril, sprchy, WC, šatny - převlékárny
Rozsah poskytovaných služeb: půjčovna kol, windsurfingů, šlapadel, stánky, rychlé občerstvení, restaurace s terasou a barem,otevřený gril, volejbal, kempování

Máchovo jezero - pláž Staré Splavy
Koupaliště ve volné přírodě
Rozsah poskytovaných služeb: plovoucí bazén, aquapark (vodní trampolíny různých rozměrů, skluzavky, lezecké stěny na vodě ve tvaru ledovců a kolotoče. Všechno ve velikosti pro děti i pro dospělé. Dále vodní volejbal, nohejbal, šlapadla, lodičky, obří skluzavky, plážový volejbal, stolní tenis.
Vybavenost: restaurace, rychlé občerstvení, stánky, sprchy, šatny - převlékárny, WC


Tipy pro sport

Běh
barevně značené okruhy různé délky v prostoru mezi Doksy a Bezdězem. Vše v borovém lese s měkčím podkladem.
 
Cykloturistika
velké množství cyklostezek v okolí, ať již okolo Máchova jezera nebo v bývalém vojenském prostoru Ralsko
 
In-line bruslení
nenáročná stezka 5 km od střediska ve směru na Mimoň (parkování přímo u stezky - u hájovny). Možnost výběru 6-ti km stezky v borovém lese nebo nedalekého velkého prostoru bývalého letiště Hradčany. V obou případech krásný, hladký asfalt.
 
Tenis
tenisový areál v Doksech (nalevo při vjíždění od střediska do Doks). Příjemný areál se sedmi kurty s veškerým zázemím a restaurací.
 
Vodní sporty

viz Máchovo jezero, půjčování lodí, šlapadel, plážový volejbal, škola windsurfingu, minigolf, tobogan

 

 
Ubytování v okolí
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI