Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Relax - Autokemp na koupališti

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Relax - Autokemp na koupališti - rekreace Jizerské hory

Pro návštěvníky Jizerských hor a Nového Města pod Smrkem, kteří hledají ubytování v přírodě Jizerských hor, které mohou spojit s mnoha různými aktivitami. Nabízíme řešení v podobě nabídky širokého spektra služeb pro naše hosty – ubytování v ubytovně, která je určena pro méně náročné  a sportovně založené klienty.

 

Vítáme vás, na našich stránkách a nabízíme mnoho zajímavých služeb, určitě si u nás vyberete. Od září do května navštivte budovu Městských lázní, kde můžete využít náš malý  bazén vč.vířivé vany, saunu, nebo další služby např. klasické masáže, wellnes masáže, pedikúru, ale i ubytování v apartmánech přímo v budově a samozřejmě také malé občerstvení. Dále jsou po celý rok v provozu dvě sportovní haly (rekonstrukce podlah proběhla v létě 2010), ubytovna je součástí haly.Mezi další aktivity naší organizace patří letní provoz přírodního koupaliště, v krásném prostředí s výhledem na nejvyšší horu Jizerek Smrk (1124m). Na koupališti si můžete zaplavat v nezávadné vodě, občerstvit se, půjčit si šlapadla  zahrát si plážový volejbal. Nebo se jen tak pokochat nádherným výhledem na Jizerské hory a okolní krásnou přírodu a při tom si chytit nějakou rybu.  Je zde také nástupní místo na Singltrek. Okolní terény jsou naprosto ideální pro vaše cyklovýlety.

Pro návštěvníky Jizerských hor a Nového Města pod Smrkem, kteří hledají ubytování v přírodě Jizerských hor, které mohou spojit s mnoha různými aktivitami. Nabízíme řešení v podobě nabídky širokého spektra služeb pro naše hosty – ubytování v ubytovně, která je určena pro méně náročné  a sportovně založené klienty. Pro náročnější zákazníky máme  připravené ubytování přímo v budově zrekonstruovaných secesních lázní. Během letního období mohou naši zákazníci rovněž využít služeb přírodního areálu koupaliště s ubytováním v chatkách, s možností parkování aut i karavanů v autokempu. Naši klienti většinou nehledají pouze  ubytování v oblasti Jizerských hor, ale chtějí spojit svůj pobyt s možností příjemné relaxace v našich zařízeních. Tyto Vám zpříjemní pobyt v našem městečku a přinesou vám uvolnění po případném sportovním výkonu.

Nové Město pod Smrkem (německy Neustadt an der Tafelfichte) je severočeské město ležící v Libereckém kraji v okrese Liberec. Město leží v severní části Jizerských hor v nadmořské výšce 465 metrů. V Novém Městě žijí necelé 4000 obyvatel. Asi 2 km od něj je hranice s Polskem.

Zhruba někdy v polovině 16. století byla na okolních kopcích Měděnci (777 m) a Rapické hoře (707 m) objevena ložiska cínu a jiných barevných kovů. Přicházející horníci se usazovali nejprve v Ludvíkově, později však začali stavět nová obydlí blíže štolám. Melchior z Redernu, tehdejší majitel Frýdlantského panství, tuto těžbu podporoval a pro  horníky založil roku 1584 město nazvané Nové České město (Böhmisch Neustadt). Zakladatel tomuto městu již v roce 1592 udělil následující městská práva: právo horní, právo hrdelní, právo týdenního trhu, a také mu udělil městský znak. Horníci, kteří se zde usadili, byli osvobozeni od daní a měli právo z města svobodně odejít. Město bylo postaveno během krátké doby podle předem daného plánu, což je dnes vidět na pravidelném půdorysu.


Ubytování – SPORTOVNÍ A RELAXAČNÍ CENTRUM Nové Město pod Smrkem

Nabízíme jednoduché, celoroční ubytování pro jednotlivce i skupiny. Vhodné pro rodiny s dětmi, nebo k pořádání podnikových akcí.

Od jara do podzimu pro cyklisty a turisty . V  zimě vhodné pro přátele bílé stopy i sjezdaře. Nejbližší sjezdovka je  na Polském Stohu – lanovka (cca 8 km).

Nabízíme Vám 3 druhy ubytování:

  1. Ubytovna – 6 třílůžkových pokojů, WC a sprchy společné-zrekonstruované, vybavená kuchyňka – spol.místnost,
  2. Apartmány – 5 vybavených apartmánů v Městských lázních s vlastní vybavenou kuchyňkou, WC a sprcha v apartmánu. Apartmány jsou 1x 8 lůžek, 1x 6 lůžek, 2x 3 lůžka s možností přistýlky.
  3. Chatky v autokempu u koupaliště

 

Koupaliště Nové Město po Smrkem

Přírodní koupaliště se nachází v krásné krajině, přímo u nástupního místa na Singltrek pod Smrkem. Díky své poloze je vhodné jako nástupní místo k výletům do Jizerských hor  Z koupaliště je nádherný výhled na rozhlednu na Smrku.

Provozní doba: od 1.5. do 30.9. (pokud to počasí umožní)

Koupaliště má písčité dno a okolní pláže jsou travnaté. V areálu koupaliště se nachází hřiště na plážový volejbal.

V areálu se nachází i rychlé občerstvení, určené k odpočinku a občerstvení pr všechny návštěvníky.

Nejbližší restaurace se nachází v Ludvíkovské ulici (U všech andělů) a nebo na náměstí Restaurace pod Smrkem)

Nádraží ČD – cca 1km

Město: Nové Město pod Smrkem

Druh: Koupaliště ve volné přírodě

Ubytování v chatkách, karavanech, stanech


Sportoviště

Pro návštěvníky sportovního a relaxačního centra jsou k dispozici následující sportoviště, která jsou přístupná veřejnosti v hodinách dle níže uvedeného rozpisu.

 

Sportovní hala u základní školy

Sportovní hala se nachází na adrese Tylova 1. Jedná se o zrekonstruovanou multifunkční halu určenou především pro různé druhy míčových her (sálová kopaná, volejbal, basketbal, florbal, tenis). V hale je instalována lezecká stěna, jejíž využití je možné pro lezce i amatéra (pro ty pod dohledem instruktora). V hale je dále možno využít i různé sportovní zařízení pro gymnasty.

 

SOKOLOVNA

Sokolovna se nachází na ulici Sokolské. Jedná se o historickou budovu sokolovny, jejíž interiér byl částečně zrekonstruován. V sokolovně je litá podlaha umožňující provozovat různé druhy sportů. například volejbal, stolní tenis, badminton, nohejbal a samozřejmě gymnastiku.

 

Víceúčelové venkovní hřiště

Víceúčelové hřiště je umístěno za sportovní halou u školy a je veřejně přístupné. Hřiště je osazeno umělým povrchem 2. generace. Je uzpůsobeno pro fotbal, házenou, basketbal, volejbal.

 

Posilovna

Posilovna je umístěna na adrese Jindřichovická 145. Skládá se ze silové části vybavené především posilovacími stroji a z části aerobní, vybavené orbitreky, cyklotrenažery a jinými zařízeními umožňujícími především vytrvalostní cvičení. Posilovna se řídí samostatným provozním řádem. Využívání je možné na základě dohovoru s vedením SRC.


Bazén v městských lázních

Bazén naleznete v památkově chráněné budově městských lázní v Novém městě pod Smrkem. Jedná se o plně zrekonstruovaný objekt z počátku 20 století.

V uplynulých letech byl objekt využíván k různým účelům nesouvisejících s lázeňstvím. Nicméně, díky zájmu obyvatel města byl, po  rozsáhlé rekonstrukci v roce 2005 byl opět otevřen a od té doby slouží k relaxaci a odpočinku nejen obyvatel města, ale i návštěvníků z celé ČR.

V objektu městských lázní lze využít nejen samotný bazén o rozměrech 12x6m, ale rovněž vířivou vanu, saunu a masáže.

V areálu je nabízeno i ubytování v jednoduše zařízených apartmánech. Toto ubytování je vhodné především pro cyklisty a turisty, kteří se rozhodnou navštívit naše město a blízké okolí (více v záložce apartmány).

Objekt je v majetku obce a je spravován příspěvkovou organizací „Sportovní a relaxační centrum.“.

V bazénu jsou organizovány kurzy plavání pro žáky škol z širokého okolí, dále také kurzy plavání pro veřejnost a to jak kurzy pro začátečníky, tak i kurzy kondičního plavání.

 

Tipy na další kempy v oblasti Jizerské hory

 

Galerie
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


Camping Karolina - Plzeňsko


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI