Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Roubenka v Podkrkonoší 145 - Jílové u Držkova

 

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Roubenka v Podkrkonoší - rekreace pro celou rodinu

Pronájem luxusní plně vybavené roubenky s panoramatickým výhledem na rozmezí Krkonoš a Jizerských hor na rozlehlém pozemku u lesa nedaleko zatopeného lomu ke koupání. V okolí skiareály. Exkluzivní interiér, kachlová kamna, parní sauna, whirlpool vana, gril, ohniště. 4 ložnice, 15 lůžek, 2 koupelny. Exkluzivní nová roubenka s luxusním interiérem je celodřevěná pravá roubená chalupa splňující současné nejnáročnější požadavky na pohodlné bydlení. Panoramatický výhled z roubenky od Jizerek až na hřebeny Krkonoš uchvátí každého.

 

Popis roubenky - horské ubytování Jizerky

Kapacita této roubenky je  15 osob ve čtyřech ložnicích (7L, 3L, 3L, 2L).   

  • V přízemí roubenky je hlavní obývací místnost s růžovými kachlovými kamny, plně vybavená kuchyň s jídelním stolem pro 12 osob, koupelna s parní saunovým boxem zn. EAGO, s dvojumyvadlem a WC. Dále je v přízemí ložnice se 2 lůžky a předsíň. 
  • V podkroví roubenky jsou 3 ložnice a druhá koupelna s luxusní hydromasážní vanou zn. EAGO, s dvojumyvadlem a s WC. 
  • Kuchyň: se značkovým spotřebiči, sporák se sklokeramickou deskou, horkovzdušná trouba s grilem, velká 2m vysoká lednice s mrazákem, vinotéka pro chlazení nejen vína, myčka, rychlovarná konvice, kávovar, espressovač na mletou kávu, toustovač, mikrovlná trouba s grilem, kompletní nádobí, hrnce, tyčový mixér, atd.

 

Další vybavení roubenky

internet wi-fi, TV/SAT, DVD, rádio, parní sauna, whirlpool vana, dětská postýlka a židlička, venkovní dřevěný nábytek, gril na dřevěné uhlí, ohniště s posezením, dětské houpačky, pískoviště.

 

Vytápění: V roubence je břidlicová dlažba s podlahovým topením, veliká kachlová kamna, elektrokotel, do podkroví s ložnicemi vedou dubové schody a v ložnicích je dubová podlaha s infra sálavým topením v podlaze, každá ložnice je ovládaná samostatným termostatem s dotykovým displayem, ale teplo z přízemí spolehlivě prochází až do ložnic. V koupelnách jsou topné žebříky na ručníky a podlahové topení. Roubenka je dokonale zateplená 30cm izolací a v oknech jsou trojskla, spotřeba energií je minimální.  

Parkování: přímo na pozemku u roubenky, stání je pro 5 vozů. V zimě je příjezd i parkování bez problémů, parkovací místo navazuje přímo na místní komunikaci končící u roubenky, která je pravidelně v zimě udržována. Roubenka je zabezpečena alarmem a parkoviště venkovním kamerovým systémem.

 

 

Naše další stylová roubenka v Podkrkonoší

 


Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 


 

Galerie
Ceník
Kontakt

Kontaktní formulář
Okolí

Nádherné okolí

Okolní krajina je zvlněná s hlubokými lesy, prosluněnými loukami a úchvatnými výhledy do kraje až na hřebeny Krkonoš. Poblíž roubenky jsou zatopené břidlicové lomy ke koupání s průzračnou vodou, nejbližší lom je jen 200 metrů od roubenky s pozvolným přístupem do vody. Okolní lesy lákají ke sběru hub, borůvek a malin. Přímo pod okny roubenky se po ránu a navečer procházejí srnky.
 

Mnoho rekreačních i sportovních možností

V obci se nachází hospoda i obchod (500m), nové sportovní hřiště s umělým povrchem (500m), zastávka autobusů (200m), vlak (3km). Koupání je možné v okolních lomech (nejbližší 200m). Nejbližší koupaliště s tobogánem je v Železném Brodě (6km). V údolí protéká pstruhová říčka Kamenice.

V blízkém okolí se nabízí spousta tras vhodných k cykloturistice i pěším tůrám. Okolní kopce lákají turisty pro své úchvatné výhledy na hřebeny Krkonoš a Jizerských hor a jsou posety rozhlednami; tou nejbližší je rozhledna Černá studnice (10km), rozhledna Štěpánka, nebo Maják a muzeum Járy Cimrmana v Příchovicích (12km). V panenské přírodě CHKO Jizerských hor je cílem výletů sklářská osada Jizerka (20km) s několika restauracemi a hospůdkami, je zde Muzeum Jizerských hor, s krásnými výhledy, protéká tu pstruhový potok, kde se nachází polodrahokamy, lávkami lze projít i skrz rašeliniště. Ideální místo pro pěší turistiku, cykloturistiku a s vyasfaltovanými cestami je vhodné i pro kočárky a kola nejmenších dětí. 

Bozkovské dolomitové jeskyně (10km) pro svou jedinečnost byly vhlášeny Národní přírodní památkou. Mimo jiné je zde i největší podzemní jezero v Čechách a jsou přístupné denně po celý rok.

Nejbližší městečko Českého Ráje je Železný Brod (6km) proslulý stavbami lidové architektury, sklářstvím a bižuterií, prodejničkami a sklářskými dílnami.  Malá Skála (15km) je vyhledávané výletní místo v Českém ráji. Leží v malebném údolí řeky Jizery, z jedné strany střeženém skalním hradem Vranovem a z druhé rozeklaným hřebenem Suchých skal s řadou vyhlídek, nádherných zákoutí a zaniklých skalních hradů. Je zde půjčovna lodí, ideální je plout až do Dolánek u Turnova a zpět na koloběžkách nebo vlakem.

 

Na farmě ve výletním areálu Pěnčín (7km) lze nakoupit bio produkty z ovčího a kozího mléka, dále suvenýry, výrobky ze skla, prohlédnout si sklářskou dílnu, nebo se svést s dětmi z farmy výletním vláčkem do Kittelova areálu do obce Krásná, kde žil věhlasný léčitel a bylinkář doktor Kittel a dnes se vyrábí věhlasné bio sirupy z ovoce a bylin.

Další bio farmou je farma Filoun Plavy (5km), kde nakoupíte vynikající bio produkty z kravského mléka.

V Pekařství Jan Mašek v Držkově (3km) zakoupíte denně i o víkendu různé druhy čerstvého chleba, pečiva a sladkosti, včetně mléčných produktů z farmy Plavy.

Denně je otevřená  samobsluha v Plavech (5km), kde mimo běžný sortiment nakoupíte i produkty regionálních výrobců.

 

Lyžování - nejbližším skiareálem je Zásada (4 km), kde je i noční lyžování a školka pro děti. Další areály jsou: Vysoké nad Jizerou (9km), Paseky n. J. (10km), Rejdice a Příchovice (12km), Tanvaldský Špičák (12 km), Rokytnice nad Jizerou (20 km), Harrachov (24 km). Menší střediska zaručují menší fronty na vleku a nižší ceny jízdného i občerstvení. Dnes i menší skiareály mají umělé zasněžování.

Pro milovníky běžek jsou zde nespočetné běžecké stopy.

 

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI