Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Autokemp Dolina Vrbno

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Autokemp Dolina Vrbno

Krásná horská příroda v okolí kempu Dolina v létě vybízí k pěším a cyklistickým túrám. Proto se v kempu dají nejčastěji potkat právě lidé milující aktivní dovolenou. „Čím dál víc sem ale jezdí i rodiny s dětmi,“ říká Petr Ludwig, správce kempu, kde je k dispozici 130 lůžek ve 43 chatkách a 80 míst pro karavany a stany.  Autokemp "DOLINA" je umístěn v chráněné krajinné oblasti Hrubého Jeseníku v malebném údolí řeky Bílé Opavy mezi městem Vrbno pod Pradědem a obcí Ludvíkov (560 m.n.m.). Naše oblast se také nazývá "Vstupní brána do Jeseníků" a proto lze z autokempu podnikat nejrůznější výlety po okolí. Kemp nabízí ubytování v letních měsících ve vlastních chatkách pro 2-5 osob. Část chatek je vybavena sociálním zařízením s teplou vodou. Ubytování ve vlastních stanech cca 80 míst a plochou pro karavany se 40 elektrickými přípojkami (není potřeba objednávat místo předem). Areál je vybaven společným sociálním zařízením s WC, sprchou s teplou vodou na žetony a společenskou budovou s televizí.

Příprava jídel je možná v kuchyňce, která je vybavená vařiči a lednicemi. V areálu je bufet se základními potravinami a rychlým občerstvením. Možnost stravování v přilehlé restauraci (polopenze), nebo v okolních penzionech.

Pro Vaše děti je zde dětský koutek s kolotočem pro nejmenší, skluzavkou a pískovištěm. Možnost zapůjčení pingpongových, softbalových, badmintonových raket, pétanque, kroket.

 

Provoz od 1.5. do 30.9.

 

Tipy na další autokempy v oblasti - Jeseníky

 

 

 

 

Galerie
Ceník

Pro zjištění aktuálních cen použijte kontaktní formulář

Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Recenze ubytování

Obrázek uživatele M+V
M+V (nepřihlášený) 1. Září 2020 - 17:06
Počet hlasů: 331
28.8.-30.8.2020 Již jsme tento kemp navštívili asi po čtvrté, vždy to bylo k naprosté spokojenosti. Paní vedoucí je úžasná bytost,ale letos bohužel celkový dojem kempu pokazil velice arogantní,až chuligánský pan výčepní z občerstvení. Nejemon že napadal hosty slovně,že mu kradou sklo a pivo a vyhazoval je,ale i fyzicky napadl hosta a to úplně bez jakého koliv důvodu. Tím pádem vrhá hodně špatné světlo na celý kemp. A to je určitě obrovská škoda.VÝČEPNÍ KTERÝ SI NEVÁŽÍ SVÝCH HOSTŮ,NAPADÁ JE A VYHAZUJE BEZ DŮVODU,TAM PROSTĚ NEMÁ CO DĚLAT. Opravdu je to veliká škoda
Hodnocení: 
2
Average: 2 (1 vote)

Přidat recenzi

Okolí

Autokemping "DOLINA" je umístěn v chráněné krajinné oblasti Hrubého Jeseníku v maslebném údolí řeky Bílé Opavy mezi městem Vrbno pod Pradědem a obcí Ludvíkov (560 m.n.m.).
Plocha autokempu má rozlohu 2,1 ha, je oraničena státní silnicí a lesem a je bohatá na březový,modřínový a smrkový porost,který vytváří útulné prostředí pro všechny návštěvníky.Náš autokemping poskytuje ubytovací služby již od roku 1964.Město Vrbno pod Pradědem se nachází na soutoku Bílé, Střední a Černé Opavy v podhůří Hrubého Jeseníku.K městu patří místní části Bílý Potok, Mnichov, Vidly a Železná a žije zde 6100 obyvatel.

První písemná zmínka pochází z roku 1348, kdy zde byla rozvinuta těžba rud a k povýšení na svobodné horní město došlo 24.června 1611.Po zániku dolování se rozmáhalo tkalcovství,které nástupem kapitalismu přešlo natextilní továrny a výrobu kovového zboží.V dnešní době je zde hlavně plastikářský průmysl,těžba dřevní hmoty,sklárna a menší textilní výroba.

Obec Ludvíkov se nachází v údolí řeky Bílé Opavy,která pramení pod nejvyšší horou Moravy Praděd (1492 m.n.m.), a žije zde 350 obyvatel.Obec začala vznikat v hustě zalesněném okolí kolem roku 1700 budováním sléváren a hutí, které v průběhu staletí zaniky.Hlavním zdrojem obživy je lesnictví,dřevovýroba a rozvíjející se cestovní ruch v této oblasti.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 1

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI