Autokemp Dolina Vrbno

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Autokemp Dolina Vrbno

Krásná horská příroda v okolí kempu Dolina v létě vybízí k pěším a cyklistickým túrám. Proto se v kempu dají nejčastěji potkat právě lidé milující aktivní dovolenou. „Čím dál víc sem ale jezdí i rodiny s dětmi,“ říká Petr Ludwig, správce kempu, kde je k dispozici 130 lůžek ve 43 chatkách a 80 míst pro karavany a stany.  Autokemp "DOLINA" je umístěn v chráněné krajinné oblasti Hrubého Jeseníku v malebném údolí řeky Bílé Opavy mezi městem Vrbno pod Pradědem a obcí Ludvíkov (560 m.n.m.). Naše oblast se také nazývá "Vstupní brána do Jeseníků" a proto lze z autokempu podnikat nejrůznější výlety po okolí. Kemp nabízí ubytování v letních měsících ve vlastních chatkách pro 2-5 osob. Část chatek je vybavena sociálním zařízením s teplou vodou. Ubytování ve vlastních stanech cca 80 míst a plochou pro karavany se 40 elektrickými přípojkami (není potřeba objednávat místo předem). Areál je vybaven společným sociálním zařízením s WC, sprchou s teplou vodou na žetony a společenskou budovou s televizí.

Příprava jídel je možná v kuchyňce, která je vybavená vařiči a lednicemi. V areálu je bufet se základními potravinami a rychlým občerstvením. Možnost stravování v přilehlé restauraci (polopenze), nebo v okolních penzionech.

Pro Vaše děti je zde dětský koutek s kolotočem pro nejmenší, skluzavkou a pískovištěm. Možnost zapůjčení pingpongových, softbalových, badmintonových raket, pétanque, kroket.

 

Provoz od 1.5. do 30.9.

 

Tipy na další autokempy v oblasti - Jeseníky

 

 

 

 

Galerie
Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
10 + 10 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.
Ceník

Pro zjištění aktuálních cen použijte kontaktní formulář

Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Recenze ubytování

Obrázek uživatele M+V
M+V (nepřihlášený) 1. Září 2020 - 17:06
Počet hlasů: 191
28.8.-30.8.2020 Již jsme tento kemp navštívili asi po čtvrté, vždy to bylo k naprosté spokojenosti. Paní vedoucí je úžasná bytost,ale letos bohužel celkový dojem kempu pokazil velice arogantní,až chuligánský pan výčepní z občerstvení. Nejemon že napadal hosty slovně,že mu kradou sklo a pivo a vyhazoval je,ale i fyzicky napadl hosta a to úplně bez jakého koliv důvodu. Tím pádem vrhá hodně špatné světlo na celý kemp. A to je určitě obrovská škoda.VÝČEPNÍ KTERÝ SI NEVÁŽÍ SVÝCH HOSTŮ,NAPADÁ JE A VYHAZUJE BEZ DŮVODU,TAM PROSTĚ NEMÁ CO DĚLAT. Opravdu je to veliká škoda
Hodnocení: 
2
Average: 2 (1 vote)

Přidat recenzi

Okolí

Autokemping "DOLINA" je umístěn v chráněné krajinné oblasti Hrubého Jeseníku v maslebném údolí řeky Bílé Opavy mezi městem Vrbno pod Pradědem a obcí Ludvíkov (560 m.n.m.).
Plocha autokempu má rozlohu 2,1 ha, je oraničena státní silnicí a lesem a je bohatá na březový,modřínový a smrkový porost,který vytváří útulné prostředí pro všechny návštěvníky.Náš autokemping poskytuje ubytovací služby již od roku 1964.Město Vrbno pod Pradědem se nachází na soutoku Bílé, Střední a Černé Opavy v podhůří Hrubého Jeseníku.K městu patří místní části Bílý Potok, Mnichov, Vidly a Železná a žije zde 6100 obyvatel.

První písemná zmínka pochází z roku 1348, kdy zde byla rozvinuta těžba rud a k povýšení na svobodné horní město došlo 24.června 1611.Po zániku dolování se rozmáhalo tkalcovství,které nástupem kapitalismu přešlo natextilní továrny a výrobu kovového zboží.V dnešní době je zde hlavně plastikářský průmysl,těžba dřevní hmoty,sklárna a menší textilní výroba.

Obec Ludvíkov se nachází v údolí řeky Bílé Opavy,která pramení pod nejvyšší horou Moravy Praděd (1492 m.n.m.), a žije zde 350 obyvatel.Obec začala vznikat v hustě zalesněném okolí kolem roku 1700 budováním sléváren a hutí, které v průběhu staletí zaniky.Hlavním zdrojem obživy je lesnictví,dřevovýroba a rozvíjející se cestovní ruch v této oblasti.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 1

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI