Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem

Informace

Popis

Chalupa na Filůvce - rekreace Beskydy

Chalupa se nachází v jižní části Těšínského Slezska u hranic se SR na jižním svahu Velkého Polomu v CHKO Beskydy v osadě Filůvka. Ubytování nabízíme ve dvoupodlažním rodinném domě. V 1. patře jsou dvě ložnice, každá se 4 lůžky + dětská postýlka. V přízemí je bezbariérový vstup do domu a standartně vybavený obývací pokoj (bez TV) a v něm v případě potřeby 2 místa na spaní na gaučích. Dále je tam kompletně vybavená velká kuchyň s plynovým sporákem a funkčními kachlovými kamny. Kuchyň slouží i jako jídelna. Ubytovací kapacita je celkem 10 dospělých osob + dítě do 3 let zdarma. Ubytování poskytujeme celoročně.

Nejbližší stanice ČD je v Mostech u Jablunkova a pak autobusem na Šance (ke škole) a pak z křižovatky (jsou u ní tenisové kurty) rovně kolem hospody (ne podle GPS a internetových map - vedly by Vás oklikou přes Slovensko) po žluté turistické značce asi 1,5km pěšky. Autem je rovněž dojezd až k chalupě, v zimě je cesta pluhovaná (doporučuji řetězy). Vzdálenost z Jablunkova je 8km a z Čadce ve SR jen 6km.

 

Vybavení a služby

Ubytování nabízíme ve dvoupodlažním rodinném domě. V 1. patře jsou dvě ložnice, každá se 4 lůžky + dětská postýlka. V přízemí je bezbariérový vstup do domu a standartně vybavený obývací pokoj (bez TV) a v něm v případě potřeby 2 místa na spaní na gaučích. Dále je tam kompletně vybavená velká kuchyň s plynovým sporákem a funkčními kachlovými kamny. Kuchyň slouží i jako jídelna. K disposici je lednice s mražákem a plně vybavená samostatná sociální zařízení. V domě je zavedený vodovod i s teplou vodou. Dům nemá ústřední topení a lokální vytápění si dle potřeby zajišťují klienti sami. Palivo je ve sklepě a u domu.

Ubytovací kapacita je celkem 10 dospělých osob + dítě do 3 let zdarma. Ubytování poskytujeme celoročně. S ohledem na režijní náklady ubytováváme minimálně 2 osoby a to v netopné sezóně (od 1.5. do 31.9.) minim. na 2 noci a v topné (od 1.1O. do 30.4.) minim. na 3 noci. Jinak dohodou. V porovnání se srovnatelnými objekty jsme velmi levní a hostům, kterým záleží na úspoře nákladů za ubytování dáváme možnost použití jejich vlastních lůžkovin - dek, spacáků a prostěradel, což je pak zohledněno v nízké ceně za ubytování (od 130 Kč/os.a noc v letní a od 150 Kč/os. a noc v zimní sezoně).

Ubytovací prostory přebírají hosté řádně uklízené, v průběhu ubytování je uklízejí sami a při ukončení ubytování je předávají rovněž řádně uklízené, jinak tento úklid bude proveden za úhradu. Na přání hostů jim zabezpečujeme soukromí tím, že v případě obsazení jen jedné místnosti, ostatní zůstávají neobsazené.

Stravování nezabezpečujeme - hosté si vaří, respektive stravování si zajišťují sami. V objektu se nekouří. Ubytování psa, kočky za úhradu jen po dohodě. Parkování aut ve dvoře zdarma. U domu je soukromí, zahrada s venkovním posezením, houpačka a pískoviště pro děti, ohniště, grill a pod.. Jazykové znalosti personálu angličtina a polština.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 


 

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Aktivity a okolí

Rekreace a služby v okolí

Velkou devizou chalupy je prostředí vhodné k relaxaci, úniku a odpočinku od civilizace a různým rekreačním aktivitám. Je to nádherná čistá příroda a vzduch, romantika, lesy, procházky, nádherné výhledy na hory, houbaření, sběr lesních plodin.
 
V okolí jsou trasy běžkařské, cyklo i pěší tůry, dále k disposici přírodní nádrže, koupaliště a bazény (Mosty, Čadca, Jablunkov, Bystřice, Wisla),
 
lyžařské vleky i s umělým zasněžováním (Rača, Mosty, Severka, Armáda Dolní, Přelač Horní Lomná), horské chaty (Tetřev, Severka, Skalka, Studeničné, Girová)
 
a nádherné výlety například do pralesa Mionší v Horní Lomné, do rázovité horské, naší nejvýchodnější obce Hrčavy, do kouzelného prostředí údolí řeky Wisly v polských Slezských Beskýdech (Ustroň, Wisla, Istebná, Koňakow, Jawořynka) a na jejich nejvyšší hory (Skřyčne, Barani, Čantoryja) a na Slovensko, například do kysuckého skanzenu na Vychylovce, Vrátné doliny v Malé Fatře nebo stylové srubové horské chaty Husárik v Javorníkách.
 
A přímo v obci, v Mostech u Jablunkova můžete navštívit nebo zhlédnout řadu i stylových restaurací, například v hotelu Grůň, skiareál, aquapark, horskou bobovou dráhu, pozůstatky středověkých pevností, lidovou architektůru, stále existující folklór, zábavný areál(se slevou pro u nás ubytované) a v něm: lanové centrum, lezecké stěny, bungee trampolíny, horské koloběžky, motokáry, přírodní památky a zajímavosti, hřiště pro míčové hry a další.

 

Turistické zajímavosti v okolí

 • Hora Velký Polom
 • Mosty u Jablunkova
 • Dolní Lomná
 • Horní Lomná
 • Hora Kozubová
   

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI