Chalupa pod Pradědem

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Chalupa pod Pradědem - dovolená Jeseníky

Chalupa se nachází v obci Suchá Rudná (chráněná krajinná oblast Jeseníky), vzdálená 9 km od lyžařského střediska Praděd a 6 km od lázeňského centra Karlova Studánka.

100m za domem je sjezdovka a začínají běžkařské tratě. Autobusová zastávka je vzdálená 30 m od chalupy.

 

Ubytování na chalupě

Ubytování je vhodné pro rodiny s dětmi. Před chalupou - na jejím pozemku - protéká potůček, za ní je les a louka. Pozemek je celý oplocený dřevěným plotem. Vzdálenost od Pradědu je cca 12 km. Nádherná příroda, minimum aut, možnost stravování v místním hotýlku, pěkně vybavené a udržované. Dispozičně 4+1 - kuchyň je obytná. Koupání v létě v horském potůčku přímo na pozemku, kde je malá hráz.

Na Chalupě pod Pradědem můžete strávit jak týdenní pobyty, tak ubytování na víkend. Chalupa se nachází v horském údolí pod nejvyšší horou Moravy Pradědem. Je ideálně položena nejen pro vyznavače zimních sportů, ale též i pro vyznavače horských, trekingových či silničních kol.

 

Další chaty a chalupy v Jeseníkách zde

 

Galerie
Kontaktní formulář
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Ceník

Pro zjištění aktuálních cen použijte kontaktní formulář

Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Možnosti v okolí

 • Koupaliště v Bruntále nebo ve Vrbně pod Pradědem - 12km
 • Vodní nádrž Slezská Harta (vodní sporty, koupání, rybaření, lodičky, potápění, windsurfing) - 15km
 • Nejbližší lyžařský vlek - 200m, další vleky pak v Andělské Hoře - 2km
 • Lyžařské centrum Malá Morávka - Karlov (půjčovna lyží, umělý sníh, noční lyžování, lyžařská škola) - 12km,
 • Lyžařský areál na Ovčárně (Praděd), běžecké tratě v okolí.
 • Turistika a cykloturistika v okolí, sběr lesních plodů a hub v okolí.

 

Turistika - výlety v okolí Pradědu

Výlety: lázně Karlova Studánka, Petrovy Kameny, Praděd - 1491m.n.m, chata Švýcárna, Barborka a Alfrédka, vodní nádrž Dlouhé Stráně, rašeliniště na Rejvízu, jeskyně Na Pomezí a na Špičáku, lázně Lipová, Zlaté Hory, návštěva Polska. Okolní města: Vrbno pod Pradědem, Bruntál, Krnov, Rýmařov, Jeseník. 100m za domem je sjezdovka a začínají běžkařské tratě. Autobusová zastávka je vzdálená 30 m od chalupy.

 

lázně Karlova Studánka

Pokud vyrazíme pěšky, tak cestou z Chalupy pod Pradědem dojdeme asi po půl hodině mírné chůze lesem a po stezkách v nádherné přírodě do lázní Karlovy Studánky. Jedná se o klimatické a železo uhličité lázně, ležící cca 6 km do naší chalupy. Lázně vznikly v roce 1785, vyvěrá zde několik kyselek zemito-železitých i prostých. Nejoblíbenější je pramen Maxmiliánův z r. 1780, pak Karlův objeven 1802, Antonínův, Vilémův, Trubačský a jako poslední byl navrtán Norbertův a to v roce 1950. Léčí se zde choroby dýchací, silikózy, namoci povolání, srdeční, cévní. V současné době je ubytování v lázních již poměrně drahé, proto se čím dál častěji stává, že jsou lázeňští hosté ubytování v naší Chalupě pod Pradědem a dochází na procedury. Též je zde nově otevřen bazén se slanou teplou vodou, kde již má veřejnost přístup jak o svátcích tak i ve všední dny.

 

Bílá Opava

Jeden z přítoků Opavy, který pramení na úpatí hory Praděd. Jedná se o rezervaci Bílá Opava o velikosti cca 220 ha, kde se vyskytuje typická jeřábová smrčina, která je místy parkového většinou však pralesovitého charakteru. V porostu se vyskytuje papratka alpinská.

 

Praděd 1492 m. n.m.

Praděd - nejvyšší hora Moravy, ležící 14 km vzdušnou čarou od Chalupy pod Pradědem – kde je možné se ubytovat celoročně, za výhodné ceny. Kapacita ubytování na naší chalupě je 12 osob a umožňuje ubytování i pro pejsky. Nejen Praděd, ale celé okolí se nachází v chráněné krajinné oblasti Jeseníky, kde je nejčistší vzduch v ČR.

 

CYKLOTRASY DOSTUPNÉ Z CHALUPY – cykloturistika v okolí

Chalupa se nachází v horském údolí pod nejvyšší horou Moravy Pradědem. Je ideálně položena nejen pro vyznavače zimních sportů, ale též i pro vyznavače horských, trekingových či silničních kol.

Jeseníky patří bezesporu k hojně navštěvovaným místům České republiky. Navíc v posledních několika letech s rozvojem cykloturistiky u nás, se poptávka po tomto regionu značně zvýšila. To má za následek zkvalitnění služeb pro cyklisty, ať už se to týká ubytování, stravování a v neposlední řadě vyznačení několika desítek cyklotras jak pro silniční, tak horská kola.

Zveme Vás tedy na putování nejvyšším pohořím Moravy, do Jeseníků. V okolí Vrbna pod Pradědem a Zlatých Hor vám nabízíme přes 200 km značených cykloturistických tras. Trasy vedou malebným údolím horských potoků i po hřebenech strmých kopců s dalekými výhledy. Navštívíte Chráněnou krajinnou oblast Jeseníky s nejvyšší horou Pradědem (1 492 m n. m.) i historické lázně v Karlově Studánce. Setkáte se s lidovou venkovskou architekturou, projdete se po památkových rezervacích a narazit můžete i na stopy zlatokopů. Trasy jsou vedeny po stávajících silnicích III. třídy, místních a lesních cestách. Přímo na trase vás upozorníme informačním značením na dostupné služby a zajímavosti. Na odpočinkových místech naleznete orientační tabule s informacemi o místě, kterým právě projíždíte. To vše je doplněno o dobré lidi a kvalitní služby.

Jeseníky jsou pro cykloturistiku jako stvořené

 

Lyžování, Ski centra - Praděd - Jeseníky

Ovčárna - nejvýše položené lyžařské středisko v ČR – cca 11 km od chalupy

 

Ovčárna je nejvýše položeným centrem lyžování nejen na Moravě, ale i v Čechách. Začátek lyžařských vleků jsou ve výšce 1.300 m n.m. Právě proto jsou zde tradičně nejlepší sněhové podmínky. Na Ovčárně se nachází 6 vleků s obtížností od modré po černou. Lyžařská sezóna zde trvá nejdéle v Jeseníkách a na své si zde přijdou všichni milovníci zimních sportů – sjezdového lyžování, snowborďáci i běžkaři. Středisko se nachází na území Chráněné krajinné oblasti Jeseníky a tímto faktem je do jisté míry ovlivňován jeho provoz. Správa CHKOJ vydává povolení k zahájení provozu vleků a stanovuje termín ukončení provozu - vše závisí od výšky sněhové pokrývky.

 

 

Ski Centrum Malá Morávka - Karlov

 

Lyžařské středisko Ski Centrum Malá Morávka - Karlov patří k největším a nejnavštěvovanějším lyžařským střediskům v Jeseníkách. Údolí Malé Morávky a Karlova pod Pradědem se vyznačuje dlouhou zimou, vysokou sněhovou pokrývkou a překrásnými lyžařskými terény. Je proto vyhledávaným místem pro rozvíjení všech zimních sportovních aktivit. Lyžařům je k dispozici velké množství lyžařských vleků, které se nachází u jedenácti skupin sjezdovek. V okolí střediska je k dispozici velké množství strojově upravovaných běžkařských tras. Lyžařské terény vyhoví všem, od začátečníkům po velmi zdatné lyžaře. Tratě jsou upravované, osvětlené, technicky zasněžované, o celkové délce přes 9 km . Parkování je zajištěno u jednotlivých vleků, stejně jako stravování a ubytování.

 

 

Vlek Karlova Studánka

Lyžařský vlek Karlova Studánka se nachází v dolní části stejnojmenné obce na levém svahu ve směru na Vrbno pod Pradědem, v blízkosti tenisových kurtů. Sjezdovka je denně strojově upravována rolbou a je uměle zasněžována. Ski areál nabízí denně večerní lyžování na osvětlené sjezdovce. Občerstvení je zajištěno přímo v areálu. Dle dohody je možno zajistit i lyžařskou školu. Půjčovna lyžařského vybavení a skiservis jsou vzdáleny cca 1 km od skiareálu. Vlek je vzdálen od dolního parkoviště Karlova Studánka 120 m. Délka 300 m, převýšení 55 m, náročnost modrá.

Provozní doba: Po-Ne 9-21 hod.

 

Ski Annaberg - Andělská Hora

Lyžařský areál Annaberg se nachází v oblasti Nízkého Jeseníku v blízkosti Pradědu, v nadmořské výšce 861 m nad mořem, na jižní straně Andělského vrchu. Díky své nadmořské výšce jsou zde dobré sněhové podmínky.

 

Sjezdovka v Suché Rudné

Lyžařský vlek se nachází v horní části stejnojmenné obce na levém svahu ve směru na Pradědem, v blízkosti dřevěného kostelíka. Vzdálenost od chalupy je cca 50 m. Ski areál nabízí denně večerní lyžování na osvětlené sjezdovce. Občerstvení je zajištěno přímo v areálu. Dle dohody je možno zajistit i lyžařskou školu. Půjčovna lyžařského vybavení a skiservis jsou vzdáleny cca 6 km od skiareálu. . Délka 300 m, převýšení 85 m, náročnost modrá. Provozní doba: Po-Ne 9-21 hod.

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI