Chata Moravice - Malá Morávka

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Chata Moravice - Turistické ubytování Jeseníky

Zveme Vás do horské chaty v srdci Jeseníků. Máme pro Vás pokoje s různým počtem lůžek, každý s vlastním sociálním zařízením, ve třech budovách. Najdete zde také dvě studia, jedno pro 4 – 6 hostů a druhé pro 4 – 8 hostů. Jsme objekt vhodný pro individuální i rodinnou rekreaci, školy v přírodě, lyžařské kurzy, sportovní soustředění. Součástí ubytování je jídelna, venkovní bazén, klubovny.

Přímo v Chatě Moravice najdete:

 • jídelnu, v ceně ubytování dostáváte polopenzi ve formě bufetové snídaně a servírované večeře,
 • venkovní bazén / není vyhříván,
 • venkovní posezení,
 • stolní tenis,
 • wifi připojení,
 • parkování u chaty zdarma,
 • klubovny pro školní skupiny,
 • lyžárnu, úschovnu kol.

V protějším hotelu Kamzík, který je vzdálen cca 50 m, můžete využít veškeré zázemí a služby.

K dispozici Vám je:

 • vnitřní vyhřívaný bazén a malý whirlpool / za poplatek /
 • hotelové wellness centrum vnitřní a venkovní část / za poplatek /
 • tělocvična / za poplatek /
 • posilovna / zdarma /
 • tenisové kurty / zdarma /
 • bowling / za poplatek /
 • lanové centrum / za poplatek po předchozí objednávce /
 • dětské lanové centrum / zdarma /
 • dětské hřiště / zdarma /
 • workout hřiště / zdarma /.

 

Lanové centrum Jeseníky - U Hotelu Kamzík a Chaty Moravice

Před hotelem Kamzík, jehož je Chata Moravice vedlejší budovou, jsme pro Vás vybudovali lanové centrum, které je určené pro dospělé a starší děti. Jsou tu různě náročné trasy. Svoji odvahu, obratnost a kondici si tedy mohou otestovat jak zkušení lezci, tak i ti, kteří podobnou aktivitu ještě neabsolvovali. Menší děti u nás také nepřijdou zkrátka – navštíví dětské lanové centrum a hřiště, které je součástí areálu.

 


Lyžařské areály Jeseníky

Lyžujte na přilehlé Ski aréně Karlov vždy do konce března nebo na Pradědu je vzdálen cca 12 km, zde je sníh pravidelně do konce dubna. V místě je půjčovna lyží a snowboardů, servis lyží a lyžařská škola.

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

 

Koukněte na naše ubytování v Malé Morávce - Penzion Eden

 

Naše Horská chata Smrková - Karlov pod Pradědem

 

Nabízíme také komforní Hotel Kamzík s wellness

 


 

Galerie
Ceník
Kontakt

Mobil: +420 554 721 170

Adresa: Karlov pod Pradědem 251, 793 36 Malá Morávka

www: www.hotel-jeseniky.cz

 

Kontaktní formulář

Zjistit obsazenost  / REZERVACE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Okolí

V okolí hotelu

V zimní sezoně oceníte, že kousek od hotelu se nacházejí sjezdovky Ski arény Karlov, kde si svoji trať najdou začátečníci i pokročilí, v okolí jsou desítky kilometrů běžkařských tratí.

V letní sezóně vyrazíte na výlet: pěšky i na kole, do přírody, za památkami i do lázní, na houby nebo třeba na ryby. Přijeďte k nám a užijte si aktivní pobyt na čistém horském vzduchu.

 

Lyžování v Jeseníkách

Jeseníky nabízejí výborné lyžařské podmínky, jedny z nejlepších v České republice.

Hlavním cílem lyžařů je Ski aréna Karlov.

K dispozici je 12 km sjezdovek dostupných na jeden skipas. Atraktivní lyžařská aréna vznikla propojením tří areálů Ski Karlov, Kazmarka, Myšák, Klobouk - Olomoučák.
V provozu jsou 3 sedačkové lanovky, 4 vleky (2 x kotva, 2 x poma), celkem 17 sjezdovek všech obtížností od mírných až po závodní.
Nová rodinná sjezdovka nabízí přes 1400 m pohodového lyžování.
4 sedačková lanovka Karlovský Express s bublinami.

V blízkém okolí je také bezpočet běžkařských stop, půjčovny lyží a snowboardů, servis lyží i lyžařská škola. Praděd – Ovčárna je vzdálen 12 km a lyžuje se zde až do dubna. Jeseníky jsou
na Moravě pro lyžování jasná volba.

 

Lyžování, levné ubytování a zábava

Karlov pod Pradědem spojuje dobré podmínky pro lyžování, pohodlné a cenově dostupné ubytování a také kulturní vyžití. Samotný Horský hotel Moravice má
k dispozici jídelnu a bar, v centrálním hotelu Kamzík najdete široké sportovní zázemí včetně vnitřního vyhřívaného bazénu a zařízení pro wellness.

 

Lyžařské kurzy

Horský hotel Moravice v Karlově je perfektním místem pro lyžařské kurzy. Levné ubytování, celodenní stravování a hlavně výborná poloha pro lyžování. K dispozici je také Skibus a Skitaxi, který odjíždí od hotelu do areálu Ski aréna Karlov. V případě zájmu pro vás zajistíme profesionální lyžařské a snowboardové instruktory. Cenovou nabídku pro lyžařské kurzy vám připravíme na míru dle vašich požadavků.

 

Sjezdové lyžování

Zimní dovolená v Jeseníkách má díky neopakovatelné přírodě velké kouzlo. Sníh v Jeseníkách napadá koncem listopadu a vydrží většinou až do Velikonoc.
Jeseníky jsou místem, kde provoz vleků každoročně končí jako poslední v republice, zvláště z důvodu kvalitního zasněžování.

 

Ski aréna Karlov

Oceníte 12 km sjezdovek dostupných na jeden skipas. Tato atraktivní lyžařská aréna vznikla propojením areálů: Ski Karlov, Kazmarka, Myšák, Klobouk - Olomoučák.
V provozu jsou 3 sedačkové lanovky, 4 vleky, celkem 17 sjezdovek všech obtížností od mírných až po závodní.
Nová rodinná sjezdovka Čerťák nabízí přes 1400 m pohodového lyžování. 4 sedačková lanovka Karlovský Express s bublinami. Největší večerní lyžování na Moravě, až 4300 m osvětlených tratí.

Vleky mají dostatečnou kapacitu pro rychlé odbavování lyžařů a jsou průběžně zasněžovány. Zimní sezóna je vzhledem k nadmořské výšce 800 m a umělému zasněžování prodloužena do konce měsíce dubna.

 

Vzdálenost ke Ski aréně Karlov od našeho ubytovacího komplexu Kamzík k prvnímu vleku je 650 m. K dispozici běžkařům, lyžařům či snowboardistůmjsou velká parkoviště těsně u sjezdovek, půjčovny lyží, lyžařský servis, lyžařské školy
pro děti i dospělé. Samozřejmostí jsou možnosti občerstvení.
Jízda na snowboardech je stále oblíbenějším zimním sportem.
Půjčovny snowboardového vybavení a servisy pro snowboard jsou součástí areálů.
Pro hosty našeho ubytovacího komplexu Kamzík nabízíme možnost využití
skibusů.

 

Ski aréna Karlov - Jeseníky

 

Ski aréál Kopřivná

Ski areál Kopřivná je provozovatelem nejdelší sjezdovky v údolí Malé Morávky i Karlova s nejmodernější vyhřívanou 6-sedačkovou lanovkou v České republice.
Kromě původní modré sjezdovky disponuje nově vybudovanou červenou sjezdovkou s moderním zasněžovacím systémem. Je osazena vynikajícím osvětlením po obou stranách. Večerní lyžování si můžete vychutnat na dvou upravených sjezdovkách.
Po celou zimní sezónu nabízí kvalitní lyžařské podmínky. Trať je i vícekrát denně strojově upravována.
V Dětském zimním parku si děti mohou pod dohledem rodičů a užívat skluzavek, sněžného hradu nebo bezpečného bobování na uzavřené části sjezdovky. Nejen děti, ale i většina dospělých, určitě neodolá jízdě na speciální nafukovací pneumatice
v oblíbené snowtubingové dráze plné klopených zatáček ve sněžném korytě a to dolů i za pomocí speciálního vleku nahoru. Vzdálenost od hotelu Kamzík je 4 km.

 

Praděd - Ovčárna

Nejznámější lyžařské středisko celých Jeseníků je od hotelu vzdáleno přibližně 10 km. Nachází se zde nejvyšší hora Moravy a Slezska - Praděd (1492 m n. m.), které dominuje 149 m vysoká televizní věž s rozhlednou a restaurací.
Praděd svou krásou a výbornými lyžařskými podmínkami přiláká ročně do Jeseníků množství tuzemských i zahraničních turistů. Na své si přijdou všichni milovníci zimních sportů, ať už začátečníci, pokročilí lyžaři, snowboardisti, běžkaři nebo vyznavači pasivní turistiky, kteří se rádi kochají pohledem na zasněžená pohoří. Dále je zde 7 sjezdových tratí o celkové délce 4,5 km ve výšce 1235 - 1445 m n. m. Nejvýše položená vleková stanice je na Petrových kamenech. Lyžařské tratě jsou v zimním období neustále upravovány, poskytují možnost nočního lyžování. Nacházejí se zde půjčovny lyží, lyžařského vybavení i skiservis. Přes Praděd vede většina běžeckých tratí. Vzhledem k tomu, že se jedná o nejvýše položené lyžařské centrum v celé České republice, poskytuje
v zimním období (od prosince do dubna) ty nejlepší sněhové podmínky pro milovníky zimních sportů.

 

Karlova Studánka a Vrbno pod Pradědem

Skiareál Karlova Studánka se nachází v dolní části obce na levém svahu ve směruna Vrbno pod Pradědem.

Sjezdovka je denně strojově upravována a je uměle zasněžována. Občerstvení je zajištěno přímo v areálu.

Půjčovna lyžařského vybavení a skiservis jsou vzdáleny cca 1 km od skiareálu. Vlek je vzdálen od dolního parkoviště Karlova Studánka 120 m. Délka sjezdovky je 600 m, převýšení 110 m, náročnost modrá.
Ski aréna Vrbno má k dispozici bobovou dráhu o délce 840 m.
Karlova Studánka je od nás vzdálena 8 km, Vrbno pod Pradědem 17 km.

 

Červenohorské Sedlo

Lyžařský areál Červenohorské sedlo je jedním z nejznámějších středisek sjezdového lyžování na severní Moravě. Je známou křižovatkou zimních turistických cest. Nadmořská výška je 1013 m. Sjezdové tratě začínají v nadmořské výšce 1164 m a končí 862 m. Tratě obslouží lanovka a osm lyžařských vleků.
Z lanovky se můžete vydat na čtyři sjezdovky. Každá z nich je delší více než jeden kilometr. Návštěvník si může vybírat mezi terény od těch vysloveně lehkých až po prudký slalomový svah, určený nejvyspělejším lyžařům.
Vzdálenost od nás 35 km.

 

Ramzová a Petříkov

Ski aréna na Ramzové (od nás 44 km) v současné době provozuje čtyřsedačkovou lanovou dráhu z Ramzové na Čerňavu, dvousedačkovou lanovou dráhu z Čerňavy 
na Šerák a tři lyžařské vleky. Nadmořská výška 782 m - 1351 m.

Petříkov (od nás 48 km) najdete na severních svazích v nadmořské výšce 780 m n. m. Ski areál KASTE je vybaven dvěmi dvoukotvovými vleky o délce 700 m a 580 m 
a dětským vlekem o délce 40 m. Všechny tři vleky se nacházejí v těsné blízkosti Horské chaty KASTE. Skipasy jsou společné i pro sousední dva vleky Ski Petříkov 
(700 m a 450 m). Návštěvníci mohou využít záchytné parkoviště na začátku Petříkova
a Skibusem se dopravit přímo k lyžařským vlekům. Skibus jezdí v zimní sezoně denně
v pravidelných desetiminutových intervalech.


Běžecké tratě

Běžecké trasy v okolí Karlova

1. Karlov - Alfrédka - Karlov (24 km)

Náročnost: méně náročná trasa po upravovaných stopách vedoucí převážně lesními úseky silnice od Rýmařova do Malé Morávky.

Trasa začíná v Karlově, pokračuje cestou na Mravencovku, odkud je možné přehlédnout celou Velkou kotlinu, a dále kolem chaty Alfrédky na Mravenčí sedlo. Mineme Medvědí skály a rozcestí U Škaredé jedle nás dovede do rekreační osady Žďárský Potok. Z ní se vydáme k Nové Vsi, kde se nám otevře výhled na Dolní Moravici a Bruntálsko, překročíme Jelení potok a vydáme se zpět do Karlova.

 

Běžkařské trasy z Malé Morávky

Malá Morávka spolu s Karlovou Studánkou nabízí návštěvníkům široké spektrum vyžití při zimních sportech. Obě střediska jsou výchozími body pro nástup na hlavní hřebenovku Jeseníků - Jesenickou magistrálu. V okolí se dále nachází řada běžeckých tras a množství sjezdovek: Malá Morávka - Karlov, Figura Praděd - Ovčárna.

 

1. Malá Morávka - Malá Morávka (31,0 km)

Malá Morávka (660 m n. m.) -> 4,0 km Karlov (710 m n. m) -> 7,0 km U Mravencovky (899 m n. m.) -> 10,0 km Alfrédka (1080 m n. m.) -> 13,0 km Jelení studánka
(1320 m n. m.) –> 19,5 km Barborka (1325 m n. m.) –> 24,0 km Karlova Studánka
(815 m n. m.) –> 25,0 km Hvězda (865 m n. m.) -> 31,0 km Malá Morávka (660 m n. m.).
 

Náročnost: převýšení je cca 800 m, náročná trasa délkou i převýšením, obtížný výstup
na Jelení studánku, náročný sjezd z Petrových kamenů.

Nástupním místem je Malá Morávka, odkud se vydáme na Mravencovku, a pak k chatě Alfrédka. Po návštěvě chaty nás čeká náročné stoupání na Jelení studánku, odměnou však bude překrásný výhled z hlavního hřebenu. Z Jelení studánky budeme pokračovat kolem porostů kosodřeviny přes vrcholy Velkého Máje (1385 m), Kamzičníku (1420 m)
a Vysoké hole (1464 m) k Petrovým kamenům (1438 m). Po zdolání komplikovaného sjezdu k Ovčárně se upravovanou cestou téměř po rovině dostaneme k nejstarší horské chatě v Jeseníkách - Barborce. Zdatnější jedinci se mohou vydat na vrchol Pradědu.
Po návratu k Ovčárně pokračujeme k rozcestí Nad Ovčárnou a k chatě Eustašce
a nakonec se dlouhým sjezdem po úbočí Temné a Kopřivné dostaneme k našemu hotelu v Karlově odkud dorazíme zpět do Malé Morávky.

2. Malá Morávka - Praděd (13,0 km)

Náročnost: převýšení je 900 m.

Malá Morávka (660 m n. m.) -> 6,0 km Hvězda (865 m n. m.) -> 7,0 km Karlova Studánka (815 m n. m.) -> 11,5 km Barborka (1325 m n. m.) -> 13,0 km Praděd
(1492 m n. m.)

 

Běžkařské trasy v Nové Vsi u Rýmařova

Tratě vedené po loukách s krásnými výhledy a chutným občerstvením ve výšce 860 m n. m. Možnost napojení na páteřní Jesenickou lyžařskou magistrálu.
Provozovatelem tratí i horské chaty Myslivna je Sportovní klub Policie Olomouc - oddíl lyžování. Mimo závodní dny jsou tratě přístupné pro širokou veřejnost, jsou napojeny na upravované turistické cesty - trasy směrem na Karlov, Alfrédku a Skřítek.

 • TRASA 2A, 5,7 km: Nová Ves - Dolní Moravice
 • TRASA 2B, 5,7 km: Nová Ves - Janovice - Stará Ves
 • TRASA 2C, 3,9 km: Nová Ves - Horní Moravice - Dolní Moravice (Avalanche)
 • TRASA 2D, 5,0 km: Nová Ves - okruhy

 

Běžkařské trasy z Ovčárny

Oblast Ovčárny a Pradědu je výhodným výchozím bodem jak pro přejezd hřebene Jeseníků, tak pro celou řadu lokálních běžeckých tratí. Nacházejí se zde jedny
z nejlepších sněhových podmínek v ČR. Nedaleko se nachází známé lyžařské středisko Figura Praděd - Ovčárna.

 

1. Ovčárna - Malá Morávka (13,5 km)

Náročnost:  převýšení je 650 m.

Ovčárna (1300 m n. m.) -> 1,0 km Barborka (1325 m n. m.) -> 5,5 km Karlova Studánka (815 m n. m.) -> 6,5 km Hvězda (865 m n. m) -> 12,5 km Malá Morávka
(660 m n. m.)

2. Ovčárna - Vrbno pod Pradědem (18,0 km)

Náročnost: převýšení je 750 m.

Ovčárna (1300 m n. m.) -> 1,0 km Barborka (1325 m n. m.) -> 5,5 km Karlova Studánka (815 m n. m.) -> 6,5 km Hvězda (865 m n. m) -> 8,0 km Hřeben (955 m n. m.) -> 9,0 km Ovčí vrch (966 m n. m.) -> 11,0 km Malá Hvězda (855 m n. m.) -> 13,5 km Anenská myslivna (826 m n. m.) -> 15,0 km Pod Šindelnou (754 m n. m.) -> 18,0 km Vrbno pod Pradědem (550 m n. m.)

 

Okruh Vrbno pod Pradědem - Karlova Studánka (21,5 km)

Náročnost: poměrně náročná trasa vedoucí převážně lesními cestami, silnice od Bruntálu a Jeseníku, železnice z Milotic nad Opavou

Z Vrbna pod Pradědem se vydáme „Psí stezkou“ nad osadu Ludvíkov, kde se po levé straně zvedají svahy Vysoké hory (1031 m) a postupně se nám odkrývá výhled na vrchol Pradědu a hlavní hřeben Hrubého Jeseníku. Dorazíme do Karlovy studánky, pokračujeme vesměs zalesněným terénem po úbočí Lyry (1092 m), kolem přírodní rezervace Jelení bučina k Pytlácké chatě, ležící na úbočí Žárového vrchu (1094 m).
Po klesání k Vrbnu pod Pradědem nastoupíme na závěrečný okruh kolem Zámecké hory se zbytky hradu Fürstenwald.

 

Rejvíz - Karlova Studánka (26 km)

Náročnost: středně obtížná trasa

Z nejvýše položené obce ve Slezsku Rejvíz se vydáme lesní cestou údolím Černé Opavy do sedla Orlíku (1005 m). Ze sedla je možné se dostat úbočím Medvědího vrchu
(1216 m) a Pytláku (1040 m) do Vrbna pod Pradědem. Naše trasa nás ale ze sedla Orlíku vyvede přes Jelení loučky (1113 m) na Videlský kříž (926 m), odkud pokračujeme po lesní cestě vedoucí úbočím Sokola a Prostředního vrchu k silnici, po níž se pak dostaneme
do lázeňského města Karlova Studánka.

 

Skřítek - Červenohorské sedlo (24 km + 2 km na vrchol Pradědu a zpět)

Náročnost: náročná trasa
Občerstvení: motorest na Skřítku, Ovčárna, Červenohorské sedlo

Trasa začíná u motorestu Skřítek a bývá označována jako nejkrásnější a nejzajímavější hřebenovka. Po startu od motorestu pokračujeme kolem Národní přírodní rezervace Rašeliniště Skřítek, odkud stoupáme na Ztracené kameny. Po dosažení hřebenu nás cesta zavede k Jelení studánce, pak vystoupíme na druhý nejvyšší vrchol Jeseníků - Vysokou holi (1464 m), odkud je krásný výhled do okolí. Pokračujeme k Petrovým kamenům, sjedeme na Ovčárnu a po pár kilometrech vystoupíme
na nejvyšší horu Jeseníků - Praděd (1492 m). Na vrcholu Pradědu je telekomunikační věž s vyhlídkou, která nám poskytuje překrásný výhled do blízkého i vzdáleného okolí. K cíli naší trasy do Červenohorského sedla se dostaneme přes Slatě a náš hotel.

 

Ramzová - Lipová lázně (17 km)

Náročnost: náročná trasa
Občerstvení: Ramzová, chata Jiřího na Šeráku, Bobrovník, Lipová Lázně

Výchozím místem na této trase je Ramzová, z níž vyrazíme na Šerák a poté lesní cestou kolem studánky Dobrá voda zamíříme na Čerňavu (1065 m). Po výstupu na Koňskou vyhlídku se nám naskytne překrásný výhled do údolí říčky Branné.

 

Hřebenovka Kralického Sněžníku (30 km)

Náročnost: velmi náročná trasa
Občerstvení: minimální, pouze ve Starém Městě

Z nejvýše položené obce ve Slezsku Rejvíz se vydáme lesní cestou údolím Černé Opavy do sedla Orlíku (1005 m). Ze sedla je možné se dostat úbočím Medvědího vrchu (1216 m) a Pytláku (1040 m) do Vrbna pod Pradědem. Naše trasa nás ale ze sedla Orlíku vyvede přes Jelení loučky (1113 m) na Videlský kříž (926 m), odkud pokračujeme po lesní cestě vedoucí úbočím Sokola a Prostředního vrchu k silnici, po níž se pak dostaneme do lázeňského města Karlova Studánka.


Turistické informace

Turistické autobusy jsou provozovány jako běžné autobusové linky a dopraví pěší turisty i ostatní cestující ráno do turisticky atraktivních míst a odpoledne zpátky do měst, obcí a ubytovacích zařízení.

 

Parkování pod Pradědem - na Hvězdě

Parkoviště na Hvězdě je záchytné parkoviště a výchozí bod při výstupu na horu Praděd. Jedná se o hlídané parkoviště s omezenou kapacitou, nutno počítat s celodenním parkovným. Umístěno je na vrcholu stoupání mezi Malou Morávkou a Karlovou Studánkou. Dále je nutno pokračovat kyvadlovou autobusovou dopravou směr Ovčárna (30 min. intervaly). Při naplněné kapacitě využijte odstavná parkoviště v Malé Morávce (na začátku obce po pravé straně silnice od Rýmařova) nebo v Karlově Studánce
(na začátku obce po levé straně silnice od Vrbna pod Pradědem) a pokračujte na Hvězdu autobusovou dopravou.

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI