Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Chata Pod Loučkou - Horní Lomná

 

 

 

Informace

Popis

Stylové ubytování v chatě v Horní Lomné v Beskydech

Chata Pod Loučkou v Horní Lomné Vám nabízí ubytování ve dvou nově postavených chatách v tradičním horalském stylu. Obě chaty disponují kapacitou 8-12 osob a kompletně zařízeným zázemím. Vesnička Horní Lomná se nachází v nejdelším údolí Beskyd. Nádherná příroda Beskyd vybízí k mnoha aktivním formám odpočinku.  Chata nabízí perfektní zázemí pro 2-4 rodiny (10 lůžek a 2 přístýlky na rozkládací pohovce). Půjčíme Vám jízdní kolo. V naší půjčovně jsou pro Vás připravená: 2 kola pro malé děti – ideální pro projížďku při procházce nebo nácvik cyklistických dovedností na hřišti v areálu, ve kterém je i chatka. 4 kola pro děti ve věku od 6 do 12 let, 5 kvalitních horských kol značky Leader Fox.

Chata je vybavena elektrickým vytápěním, takže Vám bohužel nemůžeme nabídnout zážitek v podobě manuálního přikládání do kotle. Můžete si však večer zpříjemnit posezením u krbu – dříví Vám rádi poskytneme.

Přímo u chaty je také dostatek místa k zaparkování Vašeho vozidla (i Vašich přátel).

 

Popis chaty

Přízemí

V přízemí chaty jsou Vám k dispozici:

 • útulný, ale prostorný obývací pokoj s televizí, DVD přehrávačem a satelitními programy
 • kompletně vybavená kuchyňka s myčkou na nádobí, troubou na pečení, elektrickým sporákem, dřezem a lednicí
 • jídelní pokoj se stolem pro 12 osob
 • větší terasa s bytelným stolem (z obou teras je nádherný výhled na hory a lesy v okolí)
 • krb pro zpříjemnění chladnějších večerů a příjemnou relaxaci při sklínce vína
 • prostorná koupelna a toaleta (obě místnosti disponují vyhřívanou podlahou)

 

Patro

Na patře chaty jsou Vám k dispozici:

 • 4 pokoje se dvěmi nebo třemi lůžky (celkem 10 lůžek)
 • menší terasa
 • toaleta (s vyhřívanou podlahou)

 

Ohniště

Asi by se našlo málo lidí, kteří rádi tráví svůj volný čas v přírodě a přitom nemají v lásce večerní posezení u ohně. Proto jako hosté naší chaty můžete využít ohniště, které je stejně jako koupaliště umístěné v areálu Penzionu Pod Loučkou (kousek od chaty). U ohniště je dostatek laviček, takže se můžete pohodlně usadit, dát svým nohám odpočinout po celodenní túře a pro změnu zaměstnat svoje ruce opekáním špekáčků nebo jiných masných dobrot.

A pokud rádi grilujete, neváhejte si sebou vzít svůj gril.

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Okolí

Aktivity a pasivity v okolí chaty

Horní Lomná a okolní beskydské kopce nabízí mnoho různých způsobů, jak aktivně strávit volný čas – a to jak v létě, tak v zimě. Naše Chata Pod Loučkou Vám pro tyto aktivity nabízí skvělý startovní bod.

 

Jízdní kola

Chata Pod Loučkou je výborným startovním místem pro výlety na horských kolech. Na dosah (nebo spíše na "došlap") je totiž celá vychodní část Moravsko-slezských Beskyd, včetně nejvyššího vrcholu celého pohoří Lysé Hory (1323 m n.m.). Pokud se nezaleknete místy dost náročných stoupání, pak Vám odměnou budou nádherné výhledy na okolní krajinu: zejména z vrcholů Lysá Hora, Javorový a Kozubová.

Méně zdatní jezdci se můžou vydat na projížďku údolím řeky Lomné. Značená cyklostezka je skrze Dolní Lomnou a Bocanovice dovede až do Jablunkova, města známého zejména díky folklórním slavnostem, jejichž kulminací je každoročně tzv. Horalský svátek. Z Jablunkova lze vyrazit (opět po značených cyklostezkách) do vesnic na česko-polsko-slovenském pomezí. Častým cílem turistů je zejména Hrčava — nejdále na východ položené místo v ČR. A pokud Vám síly stačí, můžete si zajet přes hraniční kopce až do Polska nebo Slovenska. Je to už trochu náročnější trasa, nicméně stále vede po asfaltových silnicích.

Celé Beskydy už v současné době protíná poměrně hustá síť cyklostezek, takže se nabízí mnoho různých variant na výlet — stačí si vybrat.

 

Turistika

Hory v okolí Horní Lomné jsou doslova protkány sítí turistických tras (platí to ostatně pro celé Beskydy). V následujícím textu naleznete několik zajímavých tras, ale pokud si rádi plánujete své cesty sami, máte široký výběr možností.

Méně náročnou trasou je výlet na Kamenitý (830 m n.m.) přes Slavíč (900 m n.m.) a Babí vrch. Z Horní Lomné (cca 580 m n.m.) se vydáte po žluté na rozcestí Lačnov, odtud pak po červené k chatě Slavíč. Od chaty Vás povede červená značka až k rozcestí Babí vrch, kde se dáte v pravo po zelené a na dalším rozcestí odbočíte opět v pravo, tentokráte na žlutě značenou stezku, která Vás již dovede k chatě na Kamenitém.
Z Kamenitého je nejlepší výhled na celou dolinu Lomné a taky na prales Mionší, který je na protější straně řeky.

Pokud budete mít ještě dost sil, doporučujeme pokračovat dále po žluté na chatu Kozubová, od které je pro změnu nádherný výhled na slezskou část Beskyd. Z obou chat vedou turistické trasy zpět do údolí Lomné, odkud se zpátky k nám můžete dostat pěšky nebo vyjet autobusem.

 

Středně náročnou trasou je výlet k chatám na Severce a Skalce. Z Horní Lomné se vydáte po žluté směrem na Muřinkový vrch (975 m n.m.), kde stojí krásná malá kaple se schovanou studánkou. Dále po červené vystoupáte na Velký Polom (1067 m n.m.) a z něj se již pohodlnou cestou po hřebeni dostanete až ke zmíněným chatám (cestou ještě potkáte hotel Tetřev).
Zpátky můžete jít po stejné trase nebo sestoupat do Dolní Lomné: buďto od chaty na Severce po modré (kratší varianta) nebo od chaty na Skalce po žluté (delší varianta). Zpátky do Horní Lomné se pak můžete dopravit autobusem.

 

Jako celodenní výlet si lze naplánovat túru na vrchol Javorový (1032 m. n.m.) a k trochu dál položené stejnomenné chatě (968 m n.m.), od které je při dobrém počasí skvělý výhled na Třinecko a Karvinsko. Začátek trasy je stejný jak u výletu na Kamenitý (až po rozc. Babí vrch). Od Babího vrchu pokračujte po červené přes Kalužný k rozcestí pod vrcholem Ropice. Odtud Vás už modrá značka zavede až na vrchol a po dalším 1,5 km i k chatě.
Cestu zpátky si můžete spestřit odbočkou na Kamenitý nebo k chatě pod Ostrým (954 m n.m.), odkud je (podobně jak od chaty na Kozubové) nádherný výhled na slezskou část Beskyd.

 

Návštěva pralesa Mionší

Mezi Horní a Dolní Lomnou se na 169,7 hektarech rozkládá prales Mionší — největší prales v ČR (169,7 ha). Během letní sezóny (od 1. června do 15. září) je všem přístupná okružní náučná stezka vedoucí krajem pralesa, která Vás prostřednictvím několika informačních tabulí rozmístěných na 7 km dlouhé trase seznámí s různými zajímavostmi nejen o zdejší fauně a flóře, ale také např. o osídlování kraje horaly.

Začátek náučné stezky je umístěn cca 200 m od autobusové zastávky Matyščina Louka a poblíž se také nachází parkoviště pro automobily. Návštěvu pralesa lze naplánovat jako polodenní výlet.

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI