Chata Světlohorka

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Nově zrekonstruovaná chalupa Světlohorka se nachází v klidné části obce Světlá Hora v Hrubém Jeseníku. Celková kapacita chalupy je 7 lůžek + 1 dětská postýlka. Chalupa je vhodná jak pro dovolenou s dětmi, tak pro pobyt skupiny přátel či rekreaci ve zralém věku. Okolí chalupy přímo vybízí k mnoha aktivitám či výletům. V blízkosti se nachází známé lázeňské centrum Karlova Studánka, odkud se již lehce dostanete na nejvyšší vrchol Jeseníků a celé Moravy – Praděd. Mimo to jsou zde vynikající podmínky pro sjezdové i běžkové lyžování, turistiku a také cyklistiku. Na zahradě je zabudovaný venkovní gril spolu s udírnou, kterou jistě oceníte především v letních měsících.

 

Další chaty a chalupy v oblasti Moravskoslezského kraje naleznete zde.


Neověřené údaje
Informace o ubytovacím zařízení byli zde přidány na základě informací získaných z veřejně dostupných zdrojů (stránky provozovatele), nebo na doporučení návštěvníka. Pro zjištění aktuálních informací ohledně provozu, cen a podobně použijte kontaktní formulář.

Pro majitele objektu

V případě, že jste na našem portálu nalezli Vaše středisko, chatu, kemp, penzion, či apartmán, neváhejte nás kontaktovat pro aktualizaci informací na emailu: info@kempy-chaty.cz. Do předmětu zprávy uveďte název zařízení.


 

Levné kempy z celé ČR. stanování, autokempy, tábořiště

Galerie
Kontaktní formulář
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Aktivity

Zimní dovolená

Sjezdové lyžování – nedaleko obce Světlá Hora se nachází významná lyžařská střediska. Nejbližším z nich je Ski Areál Annaberg (3km), zde jsou k dispozici dva areály – Andělská Hora a Suchá Rudná nabízející vždy dvě sjezdovky a dětská hřiště pro nejmenší lyžaře. Toto středisko je vhodné především pro začínající a ne zcela zkušené lyžaře a snowboardisty a také pro rodiny s dětmi.

10km od chalupy Světlohorka se nachází největší lyžařské centrum oblasti Malá Morávka – Karlov nabízející lyžování na téměř dvaceti vlecích u jedenácti sjezdovek. Sjezdové tratě mají různou obtížnost, své si zde najdou jak začínající tak zkušení lyžaři či snowboardisté.

Vlek Karlova Studánka (12km) – přímo v obci Karlova Studánka se nachází modře značená sjezdovka. Díky své výhodné poloze umožňuje propojení lyžování s následnou relaxací v místních lázních.

Ski Areal Ovčárna – Praděd (12km do Karlovy Studánky a dále kyvadlovou dopravou na Ovčárnu) – je nejvýše položeným lyžařským centrem v Jeseníkách. V areálu se nachází celkem osm sjezdovek různé náročnosti. Díky výhodné poloze areálu je zde možné lyžování až do jarních měsíců.

 Ve všech výše zmíněných areálech jsou také výborné podmínky pro běžecké lyžování. Mezi nejoblíbenější běžkařské tratě patří Jesenická magistrála, na kterou můžete nastoupit na Ovčárně, případně některou z přípojných tras z Malé Morávky – Karlova. Přímo v okolí chalupy je díky dostatku sněhu také možnost běžeckého lyžování. První značené běžecké tratě začínají ve dva kilometry vzdálené Andělské Hoře.
Letní dovolená
Turistika

Přímo v obci začíná červená turistická trasa vedoucí do Annenský vrch (v Andělské hoře) a dále do Vrbna pod Pradědem. Jedna z odboček (žlutá TS) vede přímo do lázeňské obce a horského střediska Karlova Studánka. Odtud dále výstup na hřeben Jeseníku, případně nejvyšší horu pohoří ‐ Praděd (1491 m n.m.).

Mezi nejoblíbenější turistické trasy patří naučná stezka Bílá Opava vedoucí z Karlovy Studánky na Ovčárnu či Barborku. Naučná stezka Bílá Opava vede přes mnoho můstků, lávek a stoupaček po březích Bílé Opavy. Na cestě se nachází několik vodopádů, peřejí a také skalních útvarů, jež ještě více umocňují krásu této naučné stezky. Na sedmi informačních tabulích si návštěvníci mohou přečíst informace o přírodě této jedinečné rezervace.

Jízda na koni

Světlá Hora je známým dostihovým centrem, právě odtud pocházel slavný kůň, čtyřnásobný výtěz Velké pardubické, Železník. Během července se v obci pořádá dostihový den. V sousední obci Rudná pod Pradědem se nachází jezdecká škola Amír nabízející výuku jízdy na koni pro všechny věkové kategorie.
 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI