Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Farma Klokočov - Vítkov

 

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Farma Klokočov - romantické ubytování na farmě Vítkov, Oderské Vrchy

Farma Klokočov nabízí ubytování pro 60 lidí a vyjížďky kočárem taženým koňmi do volné přírody. Můžete si zajít do restaurace Františkův dvůr, vyjít se na procházku po okolí a užít si den podle svého. Provozujeme nekuřáckou restauraci s nabídkou české i mezinárodní kuchyně. K dispozici je venkovní posezení a parkoviště pro hosty. Nabízíme ubytování v apartmánech. Farma Klokočov se nachází ve Vítkově a nabízí bezplatné Wi-Fi, restauraci, bar a zahradu. Přijeďte k nám na chvíli odložit svoje starosti a užívat si klid a přirozený běh věcí uprostřed nedotčené přírody Oderských vrchů. Na biofarmě Klokočov najdete mnohem víc než jen stylové ubytování, dobré jídlo a půvabné výhledy. U nás můžete trávit čas přesně tak, jak se vám bude líbit.

 

 • Apartmány mají plně vybavenou kuchyň s jídelním koutem, lednicí, rychlovarnou konvicí a varnou deskou.
 • V okolí se můžete věnovat pěší turistice, lyžování a cyklistice.
 • Na ostravské letiště Leoše Janáčka je to 47 km.
 • Provozujeme Hřebčín. Vyučujeme jízdu na koni.
 • Nabízíme ubytování v apartmánech (2 nebo 3 dvoulůžkové pokoje, obývací pokoj s kuchyňským koutem, koupelna s WC), hotelových pokojích (tří nebo čtyřlůžkový pokoj, koupelna s WC) a ubytovně (dvoulůžkový nebo čtyř lůžkové pokoje, sdílené WC a sprchy na chodbě, společenská místnost, kuchyně).

 

Restaurace Františkův dvůr

Restauraci Františkův dvůr najdete ve více než sto let staré klokočovské sýpce, v létě si navíc můžete užívat překrásné výhledy po okolních kopcích z velké venkovní terasy. Každý týden pro vás naši kuchaři připravují nové menu z kvalitních čerstvých surovin. 

Líbilo by se vám oslavit u nás svatbu či jinou významnou rodinnou událost nebo tu uspořádat soukromou akci pro více lidí? Rádi vám s tím pomůžeme.

 

 

Charakter ubytování

 • Penzion
 • Farma se zvířaty
 • Horské ubytování
 • Apartmány
 • Pokoje
 • V soukromí
 • Rodinné ubytování
 • Skupinové a školní pobyty
 • Prostor pro pořádání svateb a různých oslav
 • Výuka jízdy na koni

 


Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování

 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

Galerie
Ceník
Kontakt
Kontaktní formulář
Okolí

 Bio farma Klokočov

Jeseníky na jedné, Beskydy na druhé straně a Přírodní park Moravice na dosah. Právě zde, v půvabné krajině Oderských vrchů, v nadmořské výšce 590 metrů a tak trochu stranou civilizace, najdete naši farmu Klokočov.

Farma Klokočov je plně funkční zemědělský podnik, který se v režimu bio věnuje živočišné i rostlinné výrobě. S ohledem na přirozený koloběh chováme koně, ovce a kozy, a také masné krávy. Stejně tak šetrně k okolní přírodě pěstujeme i tradiční plodiny jako oves, pšenici nebo špaldu.

Naší prioritou je kvalita, nikoli kvantita produkce. Věříme, že ohleduplný přístup k chovaným zvířatům, životnímu prostředí a přírodním zdrojům je znát i na výsledném produktu a jeho prospěšnosti pro naše zdraví.

 

Výlety po okolí

Také v okolí farmy Klokočov, která se rozkládá na jednom z vrcholků Oderských vrchů a v blízkosti nedotčené přírody vojenského prostoru Libavá, máte co objevovat. Ať už se vydáte pěšky nebo na kole, čekají vás blízké přírodní parky Oderské vrchy a Moravice, jen o kousek dál pak Jeseníky a Beskydy.

 

Chov koní v Klokočově

Historie chovu koní v Klokočově začíná v roce 1953, kdy se nařízením ministerstva zemědělství budovala chovná zařízení při některých státních statcích, mezi jinými i při státním statku Vítkov, kde byl pro tento účel vybrán právě Františkův dvůr. 

Původním chovatelským záměrem byla produkce mohutných všestranně použitelných teplokrevných koní, začátkem 60. let však byl na Klokočov přesunut zbytek chovného stáda slezského norika z upadajícího chovu státního statku Deštná. Stávající chov teplokrevných koní byl zrušen a chovatelský program se zaměřil výhradně na slezského norického koně.

Chovné stádo slezského norika na Klokočově postupně rostlo a každoročním tříděním byla zvyšována jeho plemenná kvalita. V době největšího rozkvětu v 80. letech minulého století získal Klokočov status šlechtitelského chovu. V roce 1988 tvořilo stádo matek 96 plemenných klisen a spolu s ročníky hříbat byl celkový stav 478 koní. 

Mezi nejvýznamnější hřebce tehdy patřili Hubír 10, jeho syn Hubír 13, dále 2914 Gofal a později 2901 Hegar. Významným plemeníkem posledních let byl hřebec 2415 Hugo. Celé chovné stádo se vyznačovalo ustáleným fenotypem i genotypem a tyto důležité exteriérové a charakterové vlastnosti jsou zachovány i v současném chovném stádu slezského norika na Klokočově. Slezský norik jako plemeno se stal genovým zdrojem České republiky.

 

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI