Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Hotel Kamzík - Karlov pod Pradědem

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Hotel Kamzík - nejlepší dovolená Jeseníky pro páry i rodiny

Hotel Kamzík se nachází v srdci Jeseníků v Karlově pod Pradědem a jeho praktickou polohu oceníte v létě i v zimě. Kousek od nás najdete turistické značky, cyklotrasy, běžecké trasy i sjezdové tratě všech náročností. V zimě i v létě zde zažijte spoustu zábavy a nadýcháte se čerstvého horského vzduchu. V kapacitě 210 lůžek nabízíme dvou až čtyřlůžkové pokoje typu Classic, Comfort, Superior a dva rodinné pokoje. Součástí hotelu je jídelna pro hotelové hosty, denní bar, wellness centrum vnitřní i venkovní část, krytý plavecký bazén, posilovna, velká tělocvična, bowling, tenis, lanové centrum pro děti i dospělé, dětské hřiště, workout hřiště. K dispozici jsou prostory pro firemní pobyty, školení a oslavy.


Ubytování pro firemní akce Jeseníky

Okolí hotelu i jeho zázemí se přímo nabízí k uspořádání firemní akce s ubytováním, motivačního pobytu, pro teambuilding v přírodě, setkání pracovních skupin či obchodní konference. Pro Vaši akci zajistíme ubytování v Jeseníkách, veškeré občerstvení a stravování, rauty.

Objednejte si u nás seminář, školení, obchodní setkání, jazykový kurz. Prostory jsou vybaveny audiovizuální technikou.

 

Ubytování pro soustředění, lyžařské kurzy a školy v přírodě Jeseníky

Díky svému umístění a rozsáhlému sportovnímu zázemí je hotel Kamzík ideální pro sportovní soustředění, sportovní víkendové pobyty či jiné pobyty spojené s pohybem. Školy, nenajdou lepší místo pro lyžařské kurzy, školy v přírodě a školní výlety. Kromě ubytování Jeseníky v hotelu máme v nabídce turistické ubytování ve vedlejších budovách: Chata Moravice, Penzion Eden, Chata Smrková a Chata pod Kamzíkem.

 

Hotel Kamzík – wellness v srdci Jeseníků

Ubytujte se a relaxujte v našem moderním wellness centru.
Vnitřní část nabízí: whirlpool JACUZZI®, parní saunu, finskou saunu, infra saunu, malou odpočívárnu. Venkovní část: finskou sauna, bio saunu, 2 x venkovní whirlpool, ochlazovací jezírko, vonnou ohřívárnu a sudovou saunu, velkou odpočinkovou zónu.

V ceně ubytování je tu pro Vás krytý vyhřívaný bazén a malá vířivka přímo u bazénu.

Energii dobijete i při některé z našich masáží.

 


Kamzík – Váš sport hotel Jeseníky

Hledáte hotel s plaveckým bazénem, posilovnou, tenisovým a badmintonovým kurtem, bowlingem a dalšími možnostmi aktivního vyžití? Kamzík Vás určitě nadchne.

Přijeďte vyzkoušet, co všechno malým i velkým sportovcům nabízíme: krytý bazén s venkovní terasou, velkou tělocvičnu, posilovnu, bowling, stolní tenis, tenis a badminton, wourkout hřiště, lanové centrum pro děti i dospělé. Navíc biliár ve vstupní hale.

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 


Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování

 

Galerie
Ceník
Kontakt
Kontaktní formulář
Aktivity a okolí

Turistika, cykloturistika

V okolí našeho hotelu je mnoho cest a cyklostezek, rozcestník značených cest najdete jen pár metrů od nás. Podívejte se na podrobný popis vytipovaných pěších túr a cyklovýletů – horská kola vám půjčíme.

 

Lyžování

Přímo v Malé Morávce se nachází lyžařské středisko Ski Aréna Karlov (12 km sjezdovek na 1 skipas), jehož sjezdovky jsou od hotelu vzdálené 650 m až 2 km. Dále
Ski areál Kopřivná (s délkou trati až 1350 m)
, vzdálenost od hotelu 4 km.
 V
okolí Malé Morávky jsou pak další lyžařské areály a na své si u nás přijdou i běžkaři, kteří se mohou těšit na kilometry upravených stop.

 

Koupání a wellness

Bazén: Karlova Studánka – 9 km

Jen čtvrt hodiny autem a ponoříte se do krytého bazénu s termální vodou, odpočinete v tepidariu a finské sauně

Vodní svět: Bruntál – 17 km

Celoroční zábavu pro děti i dospělé nabízí vodní svět v nedalekém Bruntále. K dispozici je plavecký bazén, 100metrový tobogán, aromatická parní sauna a další vyžití. Voda v bazénech je slaná.

Termální park: Velké Losiny – 45 km

Celkem 9 termálních bazénů uvnitř i venku, 2 tobogány, divoká voda, jeskyně, finská, parní, solná a aroma sauna. To je jen část nabídky termálního parku, který se nachází ve Velkých Losinách.

 

Zábava a adrenalin

Bikepark a Fun park: Kopřivná – 3,5 km

 • Bikepark nabízí 7 tratí různých náročností – tu svoji si tedy najde úplně každý od rodin s dětmi až po ty nejzkušenější jezdce. Jednodušší tratě můžete zdolat nejen na kole, ale i na horské koloběžce nebo bugině.
 • Fun park vás bude bavit bez ohledu na věk a kondici. Svezete se na nafukovacích tubách, zastřílíte z luku, zahrajete beach volejbal a dokonce i paintbal, zdoláte lezeckou stěnu. Děti se vydovádí na trampolínovém poli a ve skákacím hradu.
 • V Kopřivné vám také půjčí horskou nebo silniční koloběžku, s níž vás vyvezou na Praděd a vy si pak vychutnáte 13kilometrovou jízdu dolů (je nutné domluvit den předem).

Bobová dráha: Vrbno pod Pradědem – 18 km

Je bobovka nezbytnou součástí vaší dovolené? Ve Vrbnu pod Pradědem se svezete po 840 m dlouhé dráze, jejíž převýšení je 60 m. Otevřeno mají celý rok.

 

Památky a kultura

Pradědova galerie: Jiříkov – 24 km

Na ploše 8 hektarů spatříte spoustu zajímavých řezbářských prací. Mezi největší lákadla patří obrovská socha Děda Praděda.

Hrad Sovinec – 26 km

Kromě samotné prohlídky láká hrad na celou řadu kulturních akcí, jako jsou rytířské turnaje, jarmarky, divadelní a hudební představení.

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně – 54 km

 


Lyžařská střediska v Karlově pod Pradědem

Lyžařské středisko Ski aréna Karlov v Karlově pod Pradědem patří mezi největší a nejnavštěvovanější střediska v Jeseníkách. Oceníte 12 km sjezdovek dostupných na jeden skipas.
V provozu jsou např. 3 sedačkové lanovky, 4 vleky, celkem 17 sjezdovek všech obtížností od mírných až po závodní. 5,3 km osvětlených tratí pro večerní lyžování.

Nová rodinná sjezdovka nabízí přes 1400 m pohodového lyžování. 
4 sedačková lanovka Karlovský Express s bublinami.

Vleky mají dostatečnou kapacitu pro rychlé odbavování lyžařů a jsou průběžně zasněžovány. Zimní sezóna je vzhledem k nadmořské výšce 800 m a umělému zasněžování prodloužena do konce měsíce března.

Vzdálenost k lyžařským vlekům 650 - 2000 m od hotelu. K dispozici velká parkoviště těsně u sjezdovek, půjčovna lyží, servis, lyžařské školy pro děti i dospělé, občerstvení v blízkosti sjezdovek.

 • večerního lyžování, umělé zasněžování
 • možnost využití skibusů pro návštěvu sjezdovek na Pradědu (vlastním autem na parkoviště Hvězda a odtud kyvadlovou dopravou na Ovčárnu - výjezd vždy v celou hodinu, sjezd v polovině hodiny 8 -16 hod)
 • běžecké tratě Jeseníky ( udržováno ca 70 km tratí pro běžky) i turistické trasy přímo od hotelu.
 • úschovna lyží v hotelu

 

Sjezdové lyžování

Zimní dovolená v Jeseníkách má díky neopakovatelné přírodě velké kouzlo. Sníh v Jeseníkách napadá koncem listopadu a vydrží většinou až do Velikonoc.
Jeseníky jsou místem, kde provoz vleků každoročně končí jako poslední v republice, zvláště z důvodu kvalitního zasněžování.

 

Ski aréna Karlov

Oceníte 12 km sjezdovek dostupných na jeden skipas. Tato atraktivní lyžařská aréna vznikla propojením areálů: Ski Karlov, Kazmarka, Myšák, Klobouk - Olomoučák.
V provozu jsou 3 sedačkové lanovky, 4 vleky, celkem 17 sjezdovek všech obtížností od mírných až po závodní.
Nová rodinná sjezdovka Čerťák nabízí přes 1400 m pohodového lyžování. 4 sedačková lanovka Karlovský Express s bublinami. Největší večerní lyžování na Moravě, až 4300 m osvětlených tratí.

Vleky mají dostatečnou kapacitu pro rychlé odbavování lyžařů a jsou průběžně zasněžovány. Zimní sezóna je vzhledem k nadmořské výšce 800 m a umělému zasněžování prodloužena do konce měsíce dubna.

 

Vzdálenost ke Ski aréně Karlov od našeho ubytovacího komplexu Kamzík k prvnímu vleku je 650 m. K dispozici běžkařům, lyžařům či snowboardistůmjsou velká parkoviště těsně u sjezdovek, půjčovny lyží, lyžařský servis, lyžařské školy
pro děti i dospělé. Samozřejmostí jsou možnosti občerstvení.
Jízda na snowboardech je stále oblíbenějším zimním sportem.
Půjčovny snowboardového vybavení a servisy pro snowboard jsou součástí areálů.
Pro hosty našeho ubytovacího komplexu Kamzík nabízíme možnost využití
skibusů.

 

Ski aréna Karlov - Jeseníky

 

Ski aréál Kopřivná

Ski areál Kopřivná je provozovatelem nejdelší sjezdovky v údolí Malé Morávky i Karlova s nejmodernější vyhřívanou 6-sedačkovou lanovkou v České republice.
Kromě původní modré sjezdovky disponuje nově vybudovanou červenou sjezdovkou s moderním zasněžovacím systémem. Je osazena vynikajícím osvětlením po obou stranách. Večerní lyžování si můžete vychutnat na dvou upravených sjezdovkách.
Po celou zimní sezónu nabízí kvalitní lyžařské podmínky. Trať je i vícekrát denně strojově upravována.
V Dětském zimním parku si děti mohou pod dohledem rodičů a užívat skluzavek, sněžného hradu nebo bezpečného bobování na uzavřené části sjezdovky. Nejen děti, ale i většina dospělých, určitě neodolá jízdě na speciální nafukovací pneumatice
v oblíbené snowtubingové dráze plné klopených zatáček ve sněžném korytě a to dolů i za pomocí speciálního vleku nahoru. Vzdálenost od hotelu Kamzík je 4 km.

 

Praděd - Ovčárna

Nejznámější lyžařské středisko celých Jeseníků je od hotelu vzdáleno přibližně 10 km. Nachází se zde nejvyšší hora Moravy a Slezska - Praděd (1492 m n. m.), které dominuje 149 m vysoká televizní věž s rozhlednou a restaurací.
Praděd svou krásou a výbornými lyžařskými podmínkami přiláká ročně do Jeseníků množství tuzemských i zahraničních turistů. Na své si přijdou všichni milovníci zimních sportů, ať už začátečníci, pokročilí lyžaři, snowboardisti, běžkaři nebo vyznavači pasivní turistiky, kteří se rádi kochají pohledem na zasněžená pohoří. Dále je zde 7 sjezdových tratí o celkové délce 4,5 km ve výšce 1235 - 1445 m n. m. Nejvýše položená vleková stanice je na Petrových kamenech. Lyžařské tratě jsou v zimním období neustále upravovány, poskytují možnost nočního lyžování. Nacházejí se zde půjčovny lyží, lyžařského vybavení i skiservis. Přes Praděd vede většina běžeckých tratí. Vzhledem k tomu, že se jedná o nejvýše položené lyžařské centrum v celé České republice, poskytuje
v zimním období (od prosince do dubna) ty nejlepší sněhové podmínky pro milovníky zimních sportů.

 

Karlova Studánka a Vrbno pod Pradědem

Skiareál Karlova Studánka se nachází v dolní části obce na levém svahu ve směruna Vrbno pod Pradědem.

Sjezdovka je denně strojově upravována a je uměle zasněžována. Občerstvení je zajištěno přímo v areálu.

Půjčovna lyžařského vybavení a skiservis jsou vzdáleny cca 1 km od skiareálu. Vlek je vzdálen od dolního parkoviště Karlova Studánka 120 m. Délka sjezdovky je 600 m, převýšení 110 m, náročnost modrá.
Ski aréna Vrbno má k dispozici bobovou dráhu o délce 840 m.
Karlova Studánka je od nás vzdálena 8 km, Vrbno pod Pradědem 17 km.

 

Červenohorské Sedlo

Lyžařský areál Červenohorské sedlo je jedním z nejznámějších středisek sjezdového lyžování na severní Moravě. Je známou křižovatkou zimních turistických cest. Nadmořská výška je 1013 m. Sjezdové tratě začínají v nadmořské výšce 1164 m a končí 862 m. Tratě obslouží lanovka a osm lyžařských vleků.
Z lanovky se můžete vydat na čtyři sjezdovky. Každá z nich je delší více než jeden kilometr. Návštěvník si může vybírat mezi terény od těch vysloveně lehkých až po prudký slalomový svah, určený nejvyspělejším lyžařům.
Vzdálenost od nás 35 km.

 

Ramzová a Petříkov

Ski aréna na Ramzové (od nás 44 km) v současné době provozuje čtyřsedačkovou lanovou dráhu z Ramzové na Čerňavu, dvousedačkovou lanovou dráhu z Čerňavy 
na Šerák a tři lyžařské vleky. Nadmořská výška 782 m - 1351 m.

Petříkov (od nás 48 km) najdete na severních svazích v nadmořské výšce 780 m n. m. Ski areál KASTE je vybaven dvěmi dvoukotvovými vleky o délce 700 m a 580 m 
a dětským vlekem o délce 40 m. Všechny tři vleky se nacházejí v těsné blízkosti Horské chaty KASTE. Skipasy jsou společné i pro sousední dva vleky Ski Petříkov 
(700 m a 450 m). Návštěvníci mohou využít záchytné parkoviště na začátku Petříkova
a Skibusem se dopravit přímo k lyžařským vlekům. Skibus jezdí v zimní sezoně denně
v pravidelných desetiminutových intervalech.

 

Lyžování v Malé Morávce, Karlov pod Pradědem


Běžecké tratě

Běžecké trasy v okolí Karlova

1. Karlov - Alfrédka - Karlov (24 km)

Náročnost: méně náročná trasa po upravovaných stopách vedoucí převážně lesními úseky silnice od Rýmařova do Malé Morávky.

Trasa začíná v Karlově, pokračuje cestou na Mravencovku, odkud je možné přehlédnout celou Velkou kotlinu, a dále kolem chaty Alfrédky na Mravenčí sedlo. Mineme Medvědí skály a rozcestí U Škaredé jedle nás dovede do rekreační osady Žďárský Potok. Z ní se vydáme k Nové Vsi, kde se nám otevře výhled na Dolní Moravici a Bruntálsko, překročíme Jelení potok a vydáme se zpět do Karlova.

 

Běžkařské trasy z Malé Morávky

Malá Morávka spolu s Karlovou Studánkou nabízí návštěvníkům široké spektrum vyžití při zimních sportech. Obě střediska jsou výchozími body pro nástup na hlavní hřebenovku Jeseníků - Jesenickou magistrálu. V okolí se dále nachází řada běžeckých tras a množství sjezdovek: Malá Morávka - Karlov, Figura Praděd - Ovčárna.

 

1. Malá Morávka - Malá Morávka (31,0 km)

Malá Morávka (660 m n. m.) -> 4,0 km Karlov (710 m n. m) -> 7,0 km U Mravencovky (899 m n. m.) -> 10,0 km Alfrédka (1080 m n. m.) -> 13,0 km Jelení studánka
(1320 m n. m.) –> 19,5 km Barborka (1325 m n. m.) –> 24,0 km Karlova Studánka
(815 m n. m.) –> 25,0 km Hvězda (865 m n. m.) -> 31,0 km Malá Morávka (660 m n. m.).
 

Náročnost: převýšení je cca 800 m, náročná trasa délkou i převýšením, obtížný výstup
na Jelení studánku, náročný sjezd z Petrových kamenů.

Nástupním místem je Malá Morávka, odkud se vydáme na Mravencovku, a pak k chatě Alfrédka. Po návštěvě chaty nás čeká náročné stoupání na Jelení studánku, odměnou však bude překrásný výhled z hlavního hřebenu. Z Jelení studánky budeme pokračovat kolem porostů kosodřeviny přes vrcholy Velkého Máje (1385 m), Kamzičníku (1420 m)
a Vysoké hole (1464 m) k Petrovým kamenům (1438 m). Po zdolání komplikovaného sjezdu k Ovčárně se upravovanou cestou téměř po rovině dostaneme k nejstarší horské chatě v Jeseníkách - Barborce. Zdatnější jedinci se mohou vydat na vrchol Pradědu.
Po návratu k Ovčárně pokračujeme k rozcestí Nad Ovčárnou a k chatě Eustašce
a nakonec se dlouhým sjezdem po úbočí Temné a Kopřivné dostaneme k našemu hotelu v Karlově odkud dorazíme zpět do Malé Morávky.

2. Malá Morávka - Praděd (13,0 km)

Náročnost: převýšení je 900 m.

Malá Morávka (660 m n. m.) -> 6,0 km Hvězda (865 m n. m.) -> 7,0 km Karlova Studánka (815 m n. m.) -> 11,5 km Barborka (1325 m n. m.) -> 13,0 km Praděd
(1492 m n. m.)

 

Běžkařské trasy v Nové Vsi u Rýmařova

Tratě vedené po loukách s krásnými výhledy a chutným občerstvením ve výšce 860 m n. m. Možnost napojení na páteřní Jesenickou lyžařskou magistrálu.
Provozovatelem tratí i horské chaty Myslivna je Sportovní klub Policie Olomouc - oddíl lyžování. Mimo závodní dny jsou tratě přístupné pro širokou veřejnost, jsou napojeny na upravované turistické cesty - trasy směrem na Karlov, Alfrédku a Skřítek.

 • TRASA 2A, 5,7 km: Nová Ves - Dolní Moravice
 • TRASA 2B, 5,7 km: Nová Ves - Janovice - Stará Ves
 • TRASA 2C, 3,9 km: Nová Ves - Horní Moravice - Dolní Moravice (Avalanche)
 • TRASA 2D, 5,0 km: Nová Ves - okruhy

 

Běžkařské trasy z Ovčárny

Oblast Ovčárny a Pradědu je výhodným výchozím bodem jak pro přejezd hřebene Jeseníků, tak pro celou řadu lokálních běžeckých tratí. Nacházejí se zde jedny
z nejlepších sněhových podmínek v ČR. Nedaleko se nachází známé lyžařské středisko Figura Praděd - Ovčárna.

 

1. Ovčárna - Malá Morávka (13,5 km)

Náročnost:  převýšení je 650 m.

Ovčárna (1300 m n. m.) -> 1,0 km Barborka (1325 m n. m.) -> 5,5 km Karlova Studánka (815 m n. m.) -> 6,5 km Hvězda (865 m n. m) -> 12,5 km Malá Morávka
(660 m n. m.)

2. Ovčárna - Vrbno pod Pradědem (18,0 km)

Náročnost: převýšení je 750 m.

Ovčárna (1300 m n. m.) -> 1,0 km Barborka (1325 m n. m.) -> 5,5 km Karlova Studánka (815 m n. m.) -> 6,5 km Hvězda (865 m n. m) -> 8,0 km Hřeben (955 m n. m.) -> 9,0 km Ovčí vrch (966 m n. m.) -> 11,0 km Malá Hvězda (855 m n. m.) -> 13,5 km Anenská myslivna (826 m n. m.) -> 15,0 km Pod Šindelnou (754 m n. m.) -> 18,0 km Vrbno pod Pradědem (550 m n. m.)

 

Okruh Vrbno pod Pradědem - Karlova Studánka (21,5 km)

Náročnost: poměrně náročná trasa vedoucí převážně lesními cestami, silnice od Bruntálu a Jeseníku, železnice z Milotic nad Opavou

Z Vrbna pod Pradědem se vydáme „Psí stezkou“ nad osadu Ludvíkov, kde se po levé straně zvedají svahy Vysoké hory (1031 m) a postupně se nám odkrývá výhled na vrchol Pradědu a hlavní hřeben Hrubého Jeseníku. Dorazíme do Karlovy studánky, pokračujeme vesměs zalesněným terénem po úbočí Lyry (1092 m), kolem přírodní rezervace Jelení bučina k Pytlácké chatě, ležící na úbočí Žárového vrchu (1094 m).
Po klesání k Vrbnu pod Pradědem nastoupíme na závěrečný okruh kolem Zámecké hory se zbytky hradu Fürstenwald.

 

Rejvíz - Karlova Studánka (26 km)

Náročnost: středně obtížná trasa

Z nejvýše položené obce ve Slezsku Rejvíz se vydáme lesní cestou údolím Černé Opavy do sedla Orlíku (1005 m). Ze sedla je možné se dostat úbočím Medvědího vrchu
(1216 m) a Pytláku (1040 m) do Vrbna pod Pradědem. Naše trasa nás ale ze sedla Orlíku vyvede přes Jelení loučky (1113 m) na Videlský kříž (926 m), odkud pokračujeme po lesní cestě vedoucí úbočím Sokola a Prostředního vrchu k silnici, po níž se pak dostaneme
do lázeňského města Karlova Studánka.

 

Skřítek - Červenohorské sedlo (24 km + 2 km na vrchol Pradědu a zpět)

Náročnost: náročná trasa
Občerstvení: motorest na Skřítku, Ovčárna, Červenohorské sedlo

Trasa začíná u motorestu Skřítek a bývá označována jako nejkrásnější a nejzajímavější hřebenovka. Po startu od motorestu pokračujeme kolem Národní přírodní rezervace Rašeliniště Skřítek, odkud stoupáme na Ztracené kameny. Po dosažení hřebenu nás cesta zavede k Jelení studánce, pak vystoupíme na druhý nejvyšší vrchol Jeseníků - Vysokou holi (1464 m), odkud je krásný výhled do okolí. Pokračujeme k Petrovým kamenům, sjedeme na Ovčárnu a po pár kilometrech vystoupíme
na nejvyšší horu Jeseníků - Praděd (1492 m). Na vrcholu Pradědu je telekomunikační věž s vyhlídkou, která nám poskytuje překrásný výhled do blízkého i vzdáleného okolí. K cíli naší trasy do Červenohorského sedla se dostaneme přes Slatě a náš hotel.

 

Ramzová - Lipová lázně (17 km)

Náročnost: náročná trasa
Občerstvení: Ramzová, chata Jiřího na Šeráku, Bobrovník, Lipová Lázně

Výchozím místem na této trase je Ramzová, z níž vyrazíme na Šerák a poté lesní cestou kolem studánky Dobrá voda zamíříme na Čerňavu (1065 m). Po výstupu na Koňskou vyhlídku se nám naskytne překrásný výhled do údolí říčky Branné.

 

Hřebenovka Kralického Sněžníku (30 km)

Náročnost: velmi náročná trasa
Občerstvení: minimální, pouze ve Starém Městě

Z nejvýše položené obce ve Slezsku Rejvíz se vydáme lesní cestou údolím Černé Opavy do sedla Orlíku (1005 m). Ze sedla je možné se dostat úbočím Medvědího vrchu (1216 m) a Pytláku (1040 m) do Vrbna pod Pradědem. Naše trasa nás ale ze sedla Orlíku vyvede přes Jelení loučky (1113 m) na Videlský kříž (926 m), odkud pokračujeme po lesní cestě vedoucí úbočím Sokola a Prostředního vrchu k silnici, po níž se pak dostaneme do lázeňského města Karlova Studánka.


Jeseníky tipy na výlet

Výlety do okolí Pradědu

Překrásní příroda CHKO Jeseníky (rozloha 744 km2, vyhlášená v r. 1969) nabízí široké turistické možnosti. Nedaleké středisko Hvězda slouží jako výchozí bod mnoha turistických značených cest. Vzpomeňme alespoň trasu na Praděd nebo do překrásné Karlovy studánky. Dovolujeme si Vám nabídnout několik tipů na zajímavý výlet v okolí našeho hotelu.

 

Pěšky se můžete vydat přímo z hotelu:

1. Karlov – Velká Kotlina (naučná stezka) – Nad Velkou kotlinou – Skály pod Kopřivnou – Karlov – ca 20 km (po modré, potom po žluté zpět k hotelu Kamzík)

2. Karlov (modrá) – Alfrédova chata (zelená) a zpět k hotelu Kamzík – ca 14 km
3. Karlov (modrá) – Alfrédova chata (zelená) – Jelení studánka (červená) – Jelení hřbet- Kamzičník-Petrovy Kameny(červená) – Velká kotlina (modrá) – Karlov ( hotel Kamzík)–ca 27 km
4. Karlov – Malá Morávka (červená) - Karlova Studánka (lázně) a zpět – ca 17 km

Autobusem kombinujte pěší turistiku s místní hromadnou dopravou ze zastávky Malá Morávka nebo s pomocí cyklobusů ( červen - září )

5. Karlov – Velká kotlina – Petrovy kameny – Ovčárna a zpět autobusem do Malé Morávky

6. Karlov – Malá Morávka – Jitřní – Karlova Studánka (červená 8.5 km) - vodopády Bílé Opavy – Barborka (žlutá 8.5 km) - Ovčárna – zpět autobusem

7. Autobusem na Hvězdu (křižovatka turistických cest, výjezd kyvadlové dopravy na Ovčárnu) – Ovčárna – Barborka - údolím Bílé Opavy (modrá) – Karlova Studánka, odtud buď pěšky po červené nebo autobusem zpět do Malé Morávky, Karlova

8. Karlov - Alfredova chata (zelená) – Jelení studánka (červená) – Pecný (zelená) – Ztracené skály – Skřítek (cca 20 km), zpět autobusem přes Rýmařov do Malé Morávky

9. Výjezd autobusem na Ovčárnu – Švýcárna (červená) – Velký Jezerník – Výrovka – Červenohorské sedlo – Vřesová studánka – Keprník – Šerák – Ramzová červená – ca 35 km – zpět autobusem do města Jeseník, odtud přes Vidly, Karlova Studánka, Malá Morávka

 

Vlastním autem můžete poznávat vzdálenější místa Jeseníků

 1. Mechová jezírka a rašeliniště na Revízu (40 km), zřícenina Kobrštejn (43 km), Zlaté Hory (35 km), Vrbno p.Pradědem (17 km) - možno využít i cyklobusů-využití cyklobusů i pro pěší turisty
 2. Rýmařov (12 km) –pěší výlet k Rešovským vodopádům ( údolí řeky Huntavy- přírodní chráněný výtvor) a zpět
 3. Bruntálské sopky (18 km) - Uhlířský vrch, Venušina sopka, Rázovské tufity, Malý a Velký Roudný s rozhlednou
 4. Slezská Harta (25 km) - nejmladší z přehradních nádrží v ČR s možností využití vodních sportů a rybolovu
 5. Hrad Sovinec (26 km)– husitské centrum, prohlídka hradu, akce dle kalendáře např. sokolnické slavnosti, řemeslný jarmark, divadelní a šermířská vystoupení spojte s návštěvou Halouzkovy galerie řezbářského umění
 6. Jeseník (30 km) – prohlídka lázeňského města se 30 prameny a studánkami, Vodní tvrz– rozhledna Zlatý chlum v Jeseníku – Lipová lázně – krápníkové jeskyně Na pomezí, Na Špičáku
 7. Velké Losiny (44 km) – návštěva zámku, lázní, papírny – ruční výroba papíru, Maršíkov – vzácná památka dřevěného kostela z r. 1609
 8. Osoblažská úzkokolejka (50 km) -jedinečný zážitek pro celou rodinu
 9. Přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně (45 km) – nutno předem telefonicky objednat

 

Cykloturistika

V Jeseníkách dopravují milovníky jízdních kol a pěší turisty tzv. cyklobusy na vybraná místa a usnadní jim zejména ze vzdálenějších míst kvalitnější dostupnost vyhledávaných a zajímavých míst v Jeseníkách. Cyklobusy jezdí podle jízdních řádů na 5 trasách, v červnu a září vždy o víkendech, ve svátcích, v červenci a srpnu denně
Jízdné osob bude dle kilometrového ceníku, přeprava kol bude za jednotnou cenu bez ohledu na vzdálenost 15.-Kč/kolo (přepravce si vyhrazuje právo změny)

Pro cyklisty je připravena celá řada velmi zajímavých tras a v současné době jsou k dispozici také speciální cyklobusy pro přepravu kol do vzdálenějších míst.

 

Historické památky ve vzdálenějším místech

 • Poutní místo Zlaté Hory (40 km) - kaple sv. Rocha - rozhledna Biskupská kupa
 • Zámek Bruntál (20 km), Galerie V Kapli,výstup na Uhlířský vrch s Křížovou cestou
 • Javorník (60 km) – zámek Jánský vrch – bývalé sídlo vratislavských biskupů, anglický park, muzeum minerálů

Doporučujeme se podívat i na následující odkaz, který taktéž obsahuje tipy na výlety.

 

Nejzajímavější místa Jeseníků

Dovolte nám, abychom Vás pozvali na výlet po největších atraktivitách Jeseníků. Začít můžeme jedním z divů České republiky - přečerpávací vodní elektrárnou Dlouhé Stráně (45 km). Poté se můžeme vydat na sever, přes město Jeseník (30 km), zastavit se v místní Vodní tvrzi s muzeem, a dále zajet na Rejvíz (40km) k přírodní rezervaci Rejvíz a prohlédnout si Velké mechové jezírko.
Pokud budete pokračovat dále, dojedete do Zlatých Hor (35 km), kde nesmíte minout areál Zlatorudných mlýnů v Údolí ztracených štol, který je již pravidelným místem konání mezinárodních mistrovství v rýžování zlata.
Odtud se vydejte cestou přes Vrbno pod Pradědem až do Bruntálu (20 km) – nejstaršího instituciálního města v zemích Koruny české s krásným renesančním zámkem. Pokud vám ani tyto skvosty nestačí, vydejte se směrem k Rychlebským horám na zámek Jánský Vrch (60km) či do jeskyní Na pomezí (40 km) a Na Špičáku (40 km) nebo na jihozápad přes město Rýmařov prohlédnout si hrad Sovinec (26 km)nebo zámek Úsov (44 km).

 

Lázeňská místa v Jeseníkách

Cesta po nejkrásnějších lázeňských místech může začít návštěvou lázní Karlova Studánka(8 km), kde si můžete prohlédnout lázeňské domy s možností vyzkoušení si procedur a lázeňský park s ojedinělou geologickou přírodní expozicí. Výlet dále pokračuje do Zlatých hor (35 km), kde můžete navštívit areál sanatoria EDEL a seznámit se se speleoterapií, jako souboru léčebných metod, jejichž základem je využívání mikroklimatu podzemního prostředí. Nesmíte zapomenou na návštěvu Jeseníku (30 km) a jeho světově proslulých Priessnitzových léčebných lázní.
Můžete si zde prohlédnout první vodoléčebné lázně na světě s možností vyzkoušení některých procedur a navštívit muzeum Vincenze Priessnitze, světoznámého zakladatele lázní. V sousední Lipové - lázně (35 km) se již 150 let léčí v neméně slavných lázních podle léčebné kúry dalšího významného rodáka Johanna Schrotha. Nedaleko, směrem na jih, leží další krásný lázeňský komplex - lázně Velké Losiny (44 km), kde si můžete spočinout při koupání ve venkovním termálním koupališti. A když už jste tady, nesmíte opomenout prohlídku Národní kulturní památky – nejstarší fungující ruční papírny v Evropě. Vaši cestu můžete ukončit v areálu léčebných lázní Bludov (53 km), kde si na závěr dejte koupel ve venkovním termálním bazénu.

 

Jeseníky z výšky rozhleden

Jeseníky, největší horský masív na Moravě, se pyšní mnoha rozhlednami a vyhlídkami, ze kterých se vám bude tato krajina zdát neskutečně kouzelná. Začněme třeba nejvyšším moravským vrcholem - Pradědem (1492 m.n.m), kde je 145 m vysoký vysílač. Z rozhledny na Pradědu (10 km od hotelu) se vám naskytne překrásný pohled na vrcholy Jeseníků a za dobrého počasí můžete spatřit i Krkonoše a dokonce i Vysoké Tatry.
Sjeďte odsud na Jesenicko do České Vsi a vydejte se na rozhlednu Zlatý Chlum (35 km), nedaleké lázeňské město Jeseník budete mít jako na dlani. Cestou ze Zlatého Chlumu do Jeseníku navštivte skalní vyhlídku Čertovy kameny (35 km), je odsud krásný výhled na údolí řeky Bělé. Dále se vydejte na sever k Javorníku a vystupte na Čertovy kazatelny (60 km) nad Račím údolím.
Naskytne se Vám úchvatný pohled na hluboké hvozdy Rychlebských hor. Pokud budete pokračovat přes Javorník do Travné až k hraničnímu přechodu s Polskem, můžete odsud vystoupit k rozhledně na Borůvkové hoře (70 km), která bude po dlouhých letech konečně obnovena. Pokračujte na východ do Velké Kraše a vystupte na nejvyšší vrchol Žulovské pahorkatiny - Smolný (55km). Zdejší skalní útvar, Venušiny misky, rovněž nabízí krásné pohledy do okolní krajiny. Dále pokračujte podél polských hranic do Zlatých Hor a pohlédněte i k našim sousedům z nejstarší rozhledny v Jeseníkách na Biskupské Kupě (40 km).

 

Pokud budete pokračovat dále na jihovýchod, dorazíte až do města Krnova (40 km) a zde na významné poutní místo s rozhlednou – Cvilín, odkud je pěkný rozhled nejen na Jeseníky, ale také na malebná údolí řek Opavy a Opavice a dokonce i do Beskyd. V blízkosti Krnova se nacházejí další dvě rozhledny - rozhledna Hanse Kudlicha a rozhledna Ježník.

A pokud vám výšky stále nestačí, navštivte rozhlednu Háj u Šumperka (30 km), radniční věž v Šumperku, nebo skalní vyhlídky na Rabštejně u Oskavy (27 km). A co mají všechny tyto rozhledny a vyhlídky společného? Každá nabízí rozhledy, ze kterých se vám bude tajit dech.

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI