Moravická chalupa U Kučerů

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Moravická chalupa U Kučerů - horské ubytování Jeseníky

Provozujeme chalupu s kapacitou 9 míst. K dispozici jsou 3 pokoje, sociální zázemí, wifi, společenský koutek, kuchyňský kout a herna. Možnost využít zastřešenou terasu s posezením a grilem. Pro děti je připravena trampolína a pískoviště. Naše chalupa se nachází v centrální oblasti Jeseníků, v blízkosti nejvyšší hory Moravy - Pradědu a lázní Karlova Studánka. Vznikla přestavbou středověkého statku se zachováním původních stavebních prvků jako jsou klenby a trámy.

 

Popis ubytování

V přízemí mají hosté k užívání společenskou místnost s televizí a se stolovým zařízením pro 6 - 9 osob, což je max. kapacita chalupy. Vedle společenské místnosti se nachází kuchyňský kout s vybavením k jednoduchému vaření. Tři ložnice jsou umístěny v podkroví, přístup k nim je po dřevěném schodišti se zábradlím. Jsou dvoulůžková, třílůžková a čtyřlůžková. Každá má své sociální zařízení. K chalupě náleží přístupné a bezpečné parkoviště, z kterého se vchází do objektu předsíní, v zimě sloužící jako sušárna bot a oděvů. V létě pak jako kočárkárna. K chalupě patří menší oplocená zahrada s posezením na zastřešené terase a pergola. Děti mohou využívat trampolínu, houpačky, skluzavku a pískoviště. Moravická chalupa u Kučerů je určena především pro aktivní návštěvníky, kteří chalupu budou brát jako základnu k celodenním výletům po Jeseníkách.

 

Vnitřní vybavení chalupy

 • Předsíň - 2 botníky, věšáky, 2 židle, stoleček.
 • Všechny tři pokoje 1x2lůžka 1x3lůžka a 1x4lůžka jsou kompletně vybavené
 • včetně sociálního zázemí ,wifi, odkládacího stolku s taburetkem,chladničky na nápoje, jsou na patře a mají výhled do zahrady.
 • Společenská místnost - pohovka, 2 křesla konferenční stolek, televize, 3 jídelní stoly + 9 židlí.
 • Kuchyňský koutek - dřez, skříňka pod dřezem, police, sklenice, hrnky, hrnce, pečící trouba s dvouplotýnkovým vařičem, mikrovlnná trouba, el. konev.
 • Herna - hračky, stolní hry, stolní tenis/ pro malé i velké děti.

 

Venkovní vybavení

 • Zastřešená terasa s posezením, pergola s posezením a grilem, trampolína, pískoviště, dětský plastový domeček, dětský stoleček a židličky, lehátka, slunečníky.

 

Zdarma parkoviště, Wifi

Za poplatek - půjčovna sportovních potřeb (viz ceník), venkovní vyhřívaný bazén/v létě (platba po dohodě), dětská cestovní postýlka s lůžkovinou - 99.- Kč

 

 

 

Galerie
Ceník

Cena pronájmu celé lůžkové kapacity chalupy se třemi pokoji s devíti lůžky - noc / 3400 Kč.

O prázdninách je minimální doba pronájmu 4 noci, jinak min.2noci.

V ceně jsou energie, topení a voda. Poplatek za úklid objektu je 500 Kč, který nájemce zaplatí spolu s ubytovacími poplatky při zaevidování do knihy hostů obvykle při odjezdu. Platba za pronájem je bezhotovostní, předem záloha do 50%, doplatek 14 dnů před  nástupem náš účet. Klienti si mohou vařit jednoduché pokrmy v kuchyňském koutě v jídelně, náročnější si mohou objednat vaření v profi kuchyni  s myčkou, také v přízemí domu. Pokoje jsou v půdní vestavbě a všechny jsou vybaveny plochou Tv, chladničkou, koupelnou s wc. Na vaření a stolničení je chalupa vybavena. Suroviny na vaření, čistící a hygienické prostředky si klienti přivezou z domova. Na horách věnujeme zvýšenou pozornost ochraně přírody a nájemce je povinen třídit své odpady a průběžně je během pobytu odnášet do označených popelnic, umístěných cca do 100m od našeho objektu.

 

Provoz, poplatky, ceny

Vratná kauce 2000 Kč, povlečení je v ceně pobytu  pobyty , cena obsahuje ručníky. Poplatek obci 16 Kč/os/noc, dítě 6 Kč/noc. Platba hotově před odjezdem.  Domácí mazlíčci nejsou povoleni.

Na First Time sleva 10%.

 

Ceník půjčovny sportovních potřeb, kol a koloběžek

Kolo horské dámské, cena za den...............................................150 Kč

Kolo trekingové dámské, pánské, cena za den............................100 Kč

Koloběžka do 100 kg, cena za den...............................................100 Kč

Koloběžka junior do 50 kg, cena za den.........................................40 Kč

Koloběžka dětská do 30 kg, cena za den.......................................40 Kč

Koule petanque, cena den..............................................................30 Kč

Rakety (pár) a míčky na tenis, cena za den..................................100 Kč

Stolní tenis s vlastní výbavou.......................................................zdarma

Pálky (pár) a míček, cena na pobyt...............................................100 Kč

Sáňky s ohrádkou, cena za den......................................................30 Kč

Sáňky bez ohrádky, cena za den....................................................20 Kč

Boby plastové, cena za den............................................................20 Kč

 

Kontakt

Mobil: +420 554 273 294, +420 734 865 097

Adresa: Dolní Moravice 22, 795 01

www: www.moravickachalupaukuceru.cz

 

Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Okolí

Výlety do okolí v létě

Do 15 km - hora Praděd, lázně Karlova Studánka, hrad Sovinec, Galerie obřích soch v Jiříkově, Rešovské vodopády, aguapark v Bruntále, bobová dráha ve Vrbně, přehrada Slezská Harta, výlet podél Bílé Opavy na Ovčárnu, rozhledna Nová Ves, RC park Staré Město, motokáry v Bruntále aj.

Do 50 km - hrad Bouzov, hrad Šternberk, zámek Hradec nad Moravicí, Zoo Olomouc, Stezka v oblacích - Dolní Morava, Lesní bar u Lipové, rozhledna Zlatý Chlum u Jeseníku, lázně Velké Losiny, koupaliště Velké Losiny, Zoopark v rapotíně aj.

 

Zimní období

Na okraji obce je známá sjezdovka Čerták se 4sedačkovou lanovkou s parkováním zdarma. Celoroční je také provoz bobové dráhy ve Vrbně pod Pradědem.

Sáňkování, bobování, lyžování na dvou sjezdovkách na okraji obce se sedačkovými lanovkami. 5 minut známá sjezdovka Kopřivná v Malé Morávce a 12 sjezdovek v sousedním Karlově. K dispozici lyžařské školičky a půjčovny lyží.

 

Restaurace v Dolní Moravici a okolí

Hotel Imperial je jen 200m od sjezdovky Čerták,restaurace a bowling U staré čarodějnice, restaurace na Na Vyhlídce v letní sezoně s  krásnou rozhlednou, místní vesnická hospoda u Chačika a dalších 15 restaurací v sousední Malé Morávce asi 4 km od chalupy.

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0