Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Pension a areál Mariana - Rudno pod Pradědem

 

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Pension a areál Mariana - celoroční rodinná rekreace v Jeseníkách

Ubytovat se u nás můžete v 7 plně vybavených apartmánových chatkách a 6 pokojích. Relax si užijete v sauně či vířivce. Mimo to si můžete pochutnat v restauraci, samozřejmostí je polopenze, dětský koutek, kulečník, aj. Jeseníky pension Mariana se nacházejí v Rudné pod Pradědem, 18 km od Pradědu, a nabízejí restauraci, bezplatné soukromé parkoviště, bar a sdílenou místnost. K dispozici je lyžárna, zahrada a gril. Penzion má rodinné pokoje. Pension Mariana je také ideálním pro odpočinek s možností bohatého sportovního vyžití po celý rok. V oploceném areálu se nachází rozsáhlý sportovní areál s fotbalovým hřištěm a bazénem s nočním osvětlením. Pro děti je zde k dispozici dětské hřiště s houpačkami, kolotočem, prolézačkami a pískovištěm. V areálu penzionu se nachází 7 jednopatrových chatek, každá se 4 pevnými lůžky a možností 2 přistýlek.

 

 • Pokoje mají vlastní koupelnu a některé také posezení.
 • V Jeseníky apartmánech Mariana se podává snídaně formou bufetu.
 • Na místě je dětské hřiště. Na místě si můžete zahrát kulečník a stolní tenis a v okolí se věnovat pěší turistice a lyžování.
 • Muzeum papíru Velké Losiny je vzdálené 46 km. Na ostravské letiště Leoše Janáčka je to 88 km.

 

Lyžování Jeseníky – ve vzdálenosti necelých 2 km od ubytování se nachází lyžařský areál Karlov, provozující přibližně 15 vleků pro sjezdové lyžování (přeprava je možná autobusem - autobusová zastávka se nachází také přímo u ubytování pensionu Mariana, cesta autobusem do lyžařského areálu trvá necelých 10 minut).

Mimo zimní období je poloha pensionu ideálním výchozím bodem pro turistické výlety pěšky i na kolech. V blízkosti se nachází spousta cyklostezek i bohatá škála značených turistických tras.

Můžete si také jen užívat čerstvého vzduchu, domácí kuchyně a krásného výhledu. Jeseníky jsou druhé nejvyšší pohoří v ČR. Na území Hrubého Jeseníku byla vyhlášena chráněná krajinná oblast Jeseníky. Ubytování Jeseníky – rádi Vás přivítáme a přejeme příjemně strávený pobyt.

Pořádáme také svatby, firemní akce, narozebninové akce, promoce a další oslavy. Máme půjčovnu čtyřkolek

Ubytování pro školní pobyty, skupinové pobyty, letní tábory, sportovní soustředění

 

Stravování v areálu

Stravování je možné v restauraci pensionu , která nabízí široký výběr jídel a nápojů. Je možné si objednat polopenzi nebo plnoupenzi.
V chatkách je též možná příprava vlastních jídel.

 

Ubytování v areálu

Hlavní budova
V hlavní budově se nachází:

 • 6 dvoulůžkových pokojů
 • 1 apartmá

Kapacita ubytování je 12 pevných lůžek a 12 možných přistýlek.
Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením.Nástup při ubytování od  14 hod vyklizení pokojů do 10 30 v den odjezdu.

K dispozici máme také saunu.

 

Dřevěné chatky

V areálu penzionu se nachází 7 jednopatrových chatek, každá se 4 pevnými lůžky a možností 2 přistýlek.
Chatky jsou vybaveny společenskou místností s rozkládací válendou, dále pak kuchyňkou s ledničkou a vařičem, a vlastním sociálním zařízením. V 1. patře se nachází ložnice pro 4 osoby. Chatky jsou samostatně vytápěny. Nástup při ubytování od  14 hod vyklizení chatek  do 10 30 v den odjezdu.

Chatky v roce 2009 prošly celkouvou rekonstrukcí. Byly nově zateplené, dovybavené klimatizací, novými okny a novou podlahovou krytinou. Rovněž byla zrekonstruována i terasa před chatkami.

 

Apartmán

Pro náročnější klienty je v patře pensionu vybudován samostatný aparmán.
Apartmán je vybaven kuchyňkou, samostatným sociálním zařízením se sprchovým koutem a masážním bazénem „Caretta“. Pro zpříjemnění pobytu byl do apartmánu instalován plasmový televizor s připojením na kabelovou televizi.

 

Dětský koutek

Nejmenší návštěvníci našeho pensionu mohou za nepřízně počasí využít prostory dětského koutku. V koutku se na chází televize s DVD přehrávačem a spousta hraček i pro ty nejmenší.
Dětský koutek se nachází v těsné blízkosti restaurace, takže maminky  mají děti nadohled.


Svatby  - svatební hostina

Pokud plánujete svatbu a přejete si strávit tento jedinečný den v nádherném, ale klidném prostředí Jeseníků, rádi Vám pomůžeme ke šťastnému vstupu do společného života

Svatební hostina - na Vaše přání sestavíme svatební menu, přichystáme slavnostní tabuli, postaráme se například i o nákup kvalitního vína. Můžeme pro Vás také připravit raut nebo venkovní grilování.

Svatební obřad - za příznivého počasí je možno zařídit svatební obřad v areálu pensionu. Oddávajícím je starosta obce Rudná pod Pradědem.

Nabízíme ubytování pro 50-60 svatebčanů.

Samozřejmě pro Vás rádi zajistíme také tyto služby:

 • připravíme svatební dort, cukroví, koláčky, svatební výzdobu a květiny
 • zajístíme profesionálního fotografa, kameramana, živou hudbu nebo DJ
 • a mnoho dalších dle Vašich přání

 

Půjčovna čtyřkolek

V rámci vašeho pobytu, můžete využít novou službu půjčovny čtyřkolek, které jsou tu pro ty, kteří chtějí svůj pobyt v pensionu zpestřit nevšedním a příjemným zážitkem v sedle pohodlné terénní čtyřkolky. Čtyřkolky mají SPZ a na jejich řízení Vám postačí řidičské oprávnění skupiny B, tedy jako na osobní automobil. Půjčujeme nové čtyřkolky GAMAX 4×4 o obsahu 430 ccm. Čtyřkolky jsou dvoumístné, s náhonem na všechny čtyři kola a automatickou převodovkou, proto je jejich řízení snadné a nabízejí pohodovou jízdu jak na silnici tak i v terénu.

 

Firemní akce Jeseníky

V areálu pensionu je možné konat firemní akce, školení, firemní večírky. Stravování a občerstvení je k dispozici v restauraci pensionu. Vhodné spojení firemních a společensko-sportovních aktivit pro poslední dobou velmi oblíbený teambuilding.

Nahlédněte do sekce výlety a připravte svým zaměstnancům nevšední zážitek...

 

Charakter ubytování

 • Chatky
 • Penzion
 • Horské ubytování
 • Apartmány
 • Pokoje
 • V soukromí
 • Rodinné ubytování
 • Skupinové a školní pobyty
 • Sportovní soustředění
 • Rekreační areál
 • Chatová osada
 • S bazénem

 


Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování

 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

Galerie
Ceník
Kontakt
Kontaktní formulář
Okolí

Lyžařské ski Areály v blízkosti

Ski areál Čerťák se nachází přibližně 5 km od našeho apartmánu.

Další lyžařské středisko ski aréna Karlov  je vzdáleno přibližně 10 km.

Nabízí 12 km sjezdovek na jeden skipas, osvětlenou sjezdovku. Mimo sjezdovky pro děti nabízí i další zábavu v podobě Zi-bob bobovací zóny, skikrosové dáhy,  hřiště na sněhu nebo snowpark.

Samozřejmostí je celodenní hlídací koutek pro děti v blízkosti sjezdovky.

Další blízká lyžařská střediska: Avalanche, Čertova hora, Nová ves u Rýmařova, Myšák - Karlov pod Pradědem, Karlov, Pawlin - Karlov pod Pradědem, Kopřivná - Malá Morávka, Klobouk - Karlov, Stará Ves, Annaberg- Suchá Rudná, Karlova Studánka.

 

Výlety v okolí areálu

Hora Praděd
Nejmohutnějším horstvem je Hrubý Jeseník s nejvyšší horou Praděd (1492 m.n.m). Se svým plochým temenem by nebyl příliš nápadný, jeho nezapomenutelnou podobu dotváří 145 m vysoká věž na vrcholu, která byla postavena místo staré kamenné rozhledny. Vrchol Pradědu je již nad horní hranicí lesa, která se zde táhne ve výšce kolem 1300 m. Nad tuto výšku vystupuje v Hrubém Jeseníku 20 vrcholů (např. Keprník 1424 m, Šerák 1351 m, Petrovy kameny 1438 m, Vysoká hole 1464 m a Jelení hřbet 1367 m)

Obec Karlov
Obec Karlov je vzdálena 1 km od Malé Morávky, první písemné zmínky o existenci se datují k roku 1693. Těžila se zde železná ruda, stříbro a olovo. Dnes slouží jako jedno z nejznámějších turistických center s množstvím sjezdových tratí, některé mají k dispozici sněžná děla. V obci se nachází krásné stylové stavby a hospůdky.

Lázně Karlova Studánka
Zprávy o prvních pokusech, jak využívat zdejší prameny k léčebným účelům, pocházejí ze 17.století, lázně však vznikly až o 100 let později, v roce 1785, kdy celé bruntálské panství patřilo po konfiskaci po bitvě na Bílé hoře v roce 1620 řádu německých rytířů. V roce 1785 byl u Dolního pramene postaven dřevěný lázeňský dům s 15 kabinami, ve kterých byly údajně dvě dřevěné vany pro léčbu koupelemi. Blahodárné síly pramenů přitahovaly stále více návštěvníků. Léčebný postup byl následující – voda ke koupelím se ohřívala žhavou struskou, která se vozila z Hubertovských hutí na vozech do prostoru dnešních lázní. V historii Karlovy Studánky sehrávala důležitou roli osada s vysokými pecemi na tavení železa, založená roku 1703 velmistrem Řádu německých rytířů Ludvíkem, na jehož počest byla pojmenována blízká sousední obec Ludvíkov. Po založení lázní v roce 1785 a výstavbě prvních dřevěných budov koncem 18. století si zájem a příliv pacientů v 19. století vyžádal výstavbu zděných léčebných domů.

Vodopády Bílé Opavy
Krásná procházka, která může začít v Karlově Studánce (délka 3 km) nebo v Bělé pod Pradědem (2,5 km). V zimě nedoporučujeme, neboť stezka vede ve vyšších polohách a cesta může být namrzlá.

Přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně
Přečerpávací vodní elektrárna je díky technickým parametrům i zasazení do nejvyšších partií Hrubého Jeseníku s výhledem na Praděd velice zajímavým dílem. Elektrárna funguje od roku 1996. Pro svoji funkci využívá přebytku elektrické energie, zpravidla v nočních hodinách a mezi špičkami, k čerpání vody z dolní do horní nádrže. V době zvýšené spotřeby se pak v turbinovém režimu vyrábí elektrická energie. Význam přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně je především v oblasti regulace výkonu a frekvence. Je to největší vodní energetické dílo v naší republice a výkon soustrojí je největší svého druhu v Evropě.

Zámek Bruntál
Renesanční zámek s barokními prvky. Silná zeď jižního křídla je původní gotickou hradbou. Avšak počátky hradu, na jehož základech byl zámek postaven jsou velmi nejasné. Zámek patřil do vlastnictví řádu německých rytířů a od roku 1945 je ve vlastnictví státu.

Hrad Sovinec
Komplex hradu (pevnosti) na skalnatém výběžku v horském údolí Nízkého Jeseníku, byl založen roku 1348. Za účast v protihabsburské revoltě byl hrad zkonfiskován Janu Kobylkovi z Kobylího, který jej v roce 1600 vyženil a dostal se do majetku řádu německých rytířů. Za druhé světové války v něm bylo zřízeno vězení a základna jednotek SS. Po osvobození hrad vyhořel a obnova probíhá až do současnosti. V posledních letech je na hradě bohatý kulturní život.

Zámek Velké Losiny
Složitý zámecký komplex s parkem v širokém údolí opodál obce. Území okolo Losin dlouho patřilo královské komoře, ale bylo stále zastavováno. Zástavní držitelé zde postavili tvrz, která se připomíná ještě roku 1577. Jejím pozůstatkem je silná zaoblená zeď a gotický portál branky ve východním křídle. Zámku se naštěstí nedotkly výraznější pozdější úpravy a dávno vyprchala i atmosféra masových čarodějnických procesů z let 1678 až 1692. Inkviziční tribunál Františka Bobliga z Edelstadtu jen v Losinách 56 upálil. V nedalekém Šumperku byla frekvence čarodějnic pravděpodobně nižší, neboť tam bylo zažehnuto „jen“ 30 hranic.

Ruční papírna – Velké Losiny
Jedna z nejstarších dosud pracujících evropských manufaktur na výrobu papíru byla založena ve Velkých Losinách v 16. století. V roce 1987 zde bylo zřízeno specializované muzeum papírenské výroby, které je jediné v České republice. Prohlídkový okruh po rekonstrukci prochází nejatraktivnějšími částmi objektu včetně stěžejních pracovišť výroby ručního papíru.

Rejvíz
Na rozlehlé ploše 270 ha se rozkládá státní přírodní rezervace, která láká svými unikátními rašeliništěmi kolem Malého a Velkého mechového jezírka, jejiž původ se odhaduje na období před šesti až devíti tisíci lety. Velké mechové jezírko je přístupno naučnou stezkou po Haťovém chodníku. Návštevníci tak mají možnost pozorovat na vlastní oči přes 200 druhů rostlin a travin, 50 druhů mechorostů. V blízkém okolí se dále nachází pozůstatky přes 250 let staré sklárny, památník a hřbitov padlých ruských vojáků a středověký Hamr – velké kladivo, které poháněno vodou vytloukalo ze spečené rudy železnou strusku.
Arboretum
květinový ráj nedaleko přehrady Slezská Harta. Najdete zde plno překrásných i cizokrajných rostlin ve velkých sklenících.

Mladečské jeskyně
Jeskyně se ojedinělým krasovým vývojem. V Dómu mrtvých byl nalezen osekaný křemenný valoun starý půl miliónu let. Na stejném místě bylo nalezeno bydliště kromaňonského člověka. Ve stejné jeskyni byly objeveny i stopy nejstarších evropských nástěnných maleb.

Městské – hornické muzeum ve Zlatých Horách 
Vlastivědné muzeum se specializací na hornictví se nachází ve středu města, ve více jak 300 let staré barokní budově. Stálou expozici tvoří přehlídka středověkého a současného hornictví, region Zlatohorska na fotografiích a pohlednicích, ukázka štoly středověké i současné a dále je expozice věnována čarodějnickým procesům s ukázkou mučírny. Specifikem muzea je sbírka týkající se rýžování zlata s unikátní ukázkou rýžování v podání pravého zlatokopa.

Poutní místo Marie Pomocná 
Toto oblíbené poutní místo mezi lidmi sahá svými kořeny až do švédských dob, i když jako poutní místo bylo uznáno až o dvě generace později. Duchovní místo je vyzdobeno nádhernými obrazy a freskami, které tisícům poutníků nejen zpříjemňovaly pobyt, ale vracely jim radost a duševní pohodu. Kostel, kaple, kapličky, křížové cesty byly vyzdobeny obrazy, které nám připomínají církevní dějiny. Tvůrci těchto děl byli známí slezští malíři Franz Templer a Emil Brendel.

RANCH M Vernířovice
Ranč je zaměře na chov strakatého Huculského koně. Mimo vyjížděk na koních standartního typu do blízkého okolí nabízí specialitu „šestidenní putování na koních z Jeseníků do Beskyd (trasa dlouhá přes 200 km, vyžaduje jezdecké zkušenosti, počet pro toto putování je 4 až 6 osob).

Zámek Jánský Vrch
Historie zámku Jánský Vrch, započala již ve druhé polovině 13. století, kdy byl postaven na strategicky výhodném místě nad javornickým sídlištěm Svidničtí hrad. V průběhu 15. století byl hrad značně poškozen. A to nejen husitskými válkami, ale i samotným biskupstvím, které nechalo zbořit obranný systém, aby se hrad nemohl stát oporou případného nepřítele. Velká obnova a přestavba objektu, probíhala na konci 15. století. V průběhu těchto úprav byl také změněn název na počest patrona vratislavských biskupů Jana Křtitele na Jánský Vrch. K definitivní přestavbě původního hradu, později sídla s pohodlnějším pozdně renesančním palácem na barokní zámek, došlo v 18. století. V roce 1959 byl zámek Jánský Vrch zapůjčen státu. K jeho zestátnění došlo po vyrovnání polské a české katolické církve, v roce 1984. Jánský Vrch má dva prohlídkové okruhy. První vede místnostmi zámku, součástí prohlídky je sbírka dýmek a kuřáckých potřeb. Druhý vede hospodářským zařízením, které bývá na památkových objektech skryto. Zajímavostí je dochované plynové osvětlení,výstava historických plynových spotřebičů, v zimních měsících besedy u kávy a čaje.

Veteran Muzeum „U Havlíčků“ v Rapotíně
Expozice hraček, pohyblivých figurín v životní velkosti, řezbářské lidové tvořivosti, dětských kočárků, hodin, kol, motokol, motocyklů, drožek, parních strojů, stacionárních motorů, traktorů, zemědělské, požární a vojenské techniky veškerého provedení od minulosti až po současnost.

ZOO Park v Rapotíně
Lesopark, mini arboretum, zoo koutek s volně vypuštěnými zvířaty. Mini safari, dětský zábavní koutek s venkovním posezením a ohništěm. V ZOO parku můžete shlédnou opice, lamy, pštrosy, osly, africké kozy, ovce, domácí a vodní drůbež, pávy, čápy, jihoamerické krocany, exoty, labutě, kachničky, křepelky, bažanty a další. Možnost svezení na koni a oslících pro celou rodinu.

Kostelík Žárová 
Dřevěný kostel sv. Martina nechal postavit roku 1611 pro své luteránské poddané majitel losinského panství Jan Jetřich ze Žerotína. Podoba této roubené, rustikální, renesanční architektury s pozdně gotickými reminiscencemi zůstala dodnes nezměněna. Inventář je převážně barokní. Hlavní oltář z roku 1717 pochází z poutní kaple Nejsvětější Trojice u Maršíkova.

Králíky, pevnosti Bouda a Hanička
Klášter a poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie na Mariánském kopci byl vybudován v letech 1696 až 1710. Koncem 19. století sem přesídlili redemptoristé, kteří významně pozměnili tvář kláštera. Ambity kláštera s hroby mnichů, bazilika i kaple Svatých schodů jsou nyní na požádání přístupné pro veřejnost.
Pevnost Bouda je unikátní vojenskou památkou a jedinou z pěti dělostřeleckých tvrzí dokončenou ve 30. letech, která je zpřístupněna veřejnosti. Jedná se o objekt který propojuje systém chodeb a sálů. Dochovaly se také pozůstatky německých dělostřeleckých zkoušek ojedinělého rozsahu.
Nedaleko města Rokytnice v Orlických horách se nachází nejnavštěvovanější tvrz u nás, Pevnost Hanička, která jistě stojí za návštěvu.

Vojenské muzeum v Králíkách
Na podmět několika nadšenců bylo u srubu K-S14 (U cihelny) vybudováno vojenské muzeum. To by se mělo v budoucnu stát centrem pevnostní oblasti celoročně přístupnou vojensko-historickou expozicí věnovanou armádě a obraně státu. V okolí je mnoho pevnůstek a vojenských srubů.

Hanácký skanzen v Příkazech
Památková rezervace lidové architektury, která je střediskem lidové architektury a zemědělství na Hané.

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI