Penzion pod Lysou horou

 

Informace

Popis

Penzion pod Lysou Horou - dovolená na horách

Penzion Pod Lysou horou je ve svém okolí výjimečný. Svým klidným a tichým prostředím v chráněné krajinné oblasti zaručuje podmínky pro odpočinek po celý rok, ale i sportovní a kulturní vyžití. Penzion se nachází na úbočí nejvyšší hory Beskyd - Lysé hory (1323 m), uprostřed krásné přírody, hlubokých lesů a čistých potoků, v klidném prostředí v katastru obce Malenovice nedaleko Frýdlantu nad Ostravicí.

Vzhledem k tomu, že obec Malenovice se nachází v horské oblasti Beskyd, nabízí se návštěvníkům široké možnosti sportovního vyžití obzvláště se zaměřením na pěší turistiku, cykloturistiku, ale i houbaření a sběr léčivých bylin. Od penzionu se na nejvyšší vrchol Beskyd Lysou horu dostanete za dvě hodiny vycházkovou chůzí. V blízkém okolí penzionu je řada turisticky atraktivních míst - např. malebné horské jezírko Chladná voda, Satinské vodopády, Ondrášova skála …

V těsné blízkosti penzionu se nachází lyžařský areál P.O.M.A., který je uměle zasněžován. Milovníci koní si mohou domluvit projížďku po okolí na nedaleké Jízdárně vzdálené 5 minut chůze. V okolí je možnost využití sauny, mořské vody, masáže, bowling v hotelu Petr Bezruč, který je vzdálen od penzionu 15 min. chůze. Rovněž můžete navštívit Hospůdku u Veličků, která je vzdálená 10 minut.

 

Ubytování v penzionu

  • Penzion tvoří dva samostatné čtyřlůžkové pokoje s rozkládací válendou. Ke každému pokoji patří koupelna se sprchovým koutem, umyvadlem a WC.
  • Součástí každého pokoje je vybavená kuchyňská linka, lednice, rychlovarná konvice, dvou plotýnkový elektrický vařič, mikrovlná trouba, základní nádobí a potřeby pro stolování.
  • Teplá voda je samozřejmostí, v objektu je ústřední topení. Součástí penzionu je altán a venkovní ohniště.
  • Příjezd vozidlem k penzionu je možný kdykoliv v roce, parkování je přímo u objektu.

 

 

 


Tipy na další horské penziony v oblasti Beskydy

 

Galerie
Kontaktní formulář
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Ceník

Ceník ubytování od 1. října

Zimní období - od 1. října do 31. března

Dospělí

350,- Kč / Noc

Děti do 12 let

170,- Kč / Noc

Poplatek pro OÚ Malenovice

20,- Kč / Noc

Pes

50,- Kč / Noc

 

Parkování zdarma

Letní období - od 1. dubna do 30. září

Dospělí

300,- Kč / Noc

Děti do 12 let

150,- Kč / Noc

Poplatek pro OÚ Malenovice

20,- Kč / Noc

Pes

50,- Kč / Noc

 

Parkování zdarma

 

Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Kam na výlet

Lysá hora

Lysá hora (1323 m) je nejvyšší hora Beskyd a zároveň královna všech slezských hor. Leží mezi obcemi Krásná, Malenovice, Ostravice a Staré Hamry. Okolo Lysé hory je několik přírodních rezervací: Mazák a Mazácký grúnik, Malenovický kotel, Vodopády Satiny, Koryto řeky Ostravice, Ondrášovy díry a Zimný potok. Důvodem ochrany jsou smrčiny s příměsí jedlobukových porostů a oblasti svahových sesuvů. V tzv. Ondrašových dírách se nachází pseudokrasové jeskyně.

Z Lysé hory se naskýtá neopakovatelný rozhled na hřebeny a údolí Beskyd, Jeseníky, Malou a Velkou Fatru, Vysoké a Nízké Tatry, Martinské hole. Na vrcholku Lysé hory je meteorologická stanice, televizní vysílač, horská služba a několik horských chat.

Lysá hora je křižovatkou turistických tras. Na vrchol vede celá řada těžších i lehčích značených tras. Na samém vrcholu se nachází sjezdovka a v okolí Lysé hory upravované běžecké tratě.

 

Malenovický kotel

Přírodní rezervace Malenovický kotel byla vyhlášena roku 2004. Je součástí CHKO Beskydy a nachází se na katastrálním území obce Malenovice pod nejvyšší horou Beskyd, pod Lysou horou. Přírodní rezervace představuje rozsáhlé území na strmém severovýchodním úbočí Lysé hory. Rozléhá se od údolí potoka Satina (570 m.n.m.) až téměř po vrchol Lysé hory (1320 m.n.m). Dosažené převýšení 750 m představuje nejvyšší hodnotu v rámci beskydských chráněných území. Souběžně se severozápadní hranicí rezervace vede modrá turistická značka na Lysou horu přes Ivančenu a Malchor.

 

Satinské vodopády

Satinské vodopády jsou jednou z nejkrásnějších přírodních památek v Beskydech. Nachází se v horní části potoka Satiny, v místech kde začíná tzv. Malenovický kotel a představují jeden z nejdelších a nejnázornějších příkladů skalních koryt v české části Karpat. Říčka Satina v těchto místech vytváří asi 1 km dlouhou a až 15 m hlubokou skalní soutěsku s mnoha romantickými zákoutími Okolí toku v délce asi 1 km je chráněno jako přírodní památka – hlavním motivem pro její vyhlášení byla geomorfologie a geologie, místo představuje unikátní ukázku skalního koryta a také beskydských flyšových hornin. Satinské vodopády byly oblíbeným výletním místem již v 19. století.

 

Ondrášova skála, U korýtka

Ondrášova skála je obrovský pískovcový balvan, pod nímž prýští pramen pitné vody stékající do korýtka. Toto místo sloužilo odedávna k osvěžení turistů. Právě zde byl, podle ústního vyprávění, zvolen Ondráš vůdcem své družiny. Nachází se u turistické stezky z Malenovic na Lysou horu (pod Veličkama, u rozcestí U korýtka).

 

Pod Lukšincem, Ondrášovy jeskyně

Přírodní památku Pod Lukšincem tvoří horské květnaté louky, které se nacházejí ve spodní části severovýchodně orientovaných svahů Lukšince - jedné z rozsoch Lysé hory. Hlavním předmětem ochrany byla populace hořce bezlodyžného (Gentiana acaulis). Poté co byl počátkem 80. let vyhuben, zůstává chráněna druhově bohatá květnatá horská louka s výskytem chráněných druhů rostlin. Leží nad údolím říčky Satiny, asi 2 km jihovýchodně od Malenovic.

Na nedalekém temeni Lukšince se nachází významná geologická lokalita Ondrášovy díry (pseudokrasové jeskyně). Nejznámější je Ondrášova (Zbojnická) jeskyně, která je hluboká 34,5 m a ústí v této hloubce do komory 4x5 metrů. Celková délka puklinových chodeb a dómů je 250 m. Malá Ondrášova jeskyně je hluboká 5,7 m a dlouhá 10,5 m. Pseudokrasovým jeskyním dominuje Studená (ledová) jeskyně, několik desítek metrů dlouhá, kde i v nejparnějším létě se udržuje led a sníh.

Jeskyně na Lukšinci jsou probádány, nejsou však přístupné, neboť hrozí nebezpečí pádu bloků kamene a sutě. Vchod do jeskyně je uzavřen mříží, jednak z bezpečnostních důvodů, jednak pro klid netopýrů.

 

Mazák

Národní přírodní rezervace Mazák představuje význačné beskydské jedlobukové pralesy a klimaxové smrčiny. Nachází se na prudkých západních svazích pod vrcholem Lysé hory (1323 m) mezi rozsochami Lukšince a Kobylanky v nadmořské výšce 715 až 1315 m v centru Lysohorské hornatiny v Moravskoslezských Beskydech.
V blízkosti jsou dále skalní útvary Horního Mazáku, Dolního Mazáku a lidově pojmenovaných skal "Liščí díry". Skály se nachází se na území Chráněné krajinné oblasti Beskydy, nedaleko přírodních rezervací Mazák a Mazácký Grúnik. Samotné skály však nejsou chráněny a bývají využívány jako cvičné horolezecké terény.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI