Penzion Tarem

 

 

 

Stát: 
Česká republika
Oblast: 

Informace

Popis

Ubytování Penzion Tarem v Beskydech

Penzion Tarem Vám nabízí ubytování v příjemně zařízených pokojích s celkovou kapacitou 50 pevných lůžek s možností 4 přistýlek. Ubytovat se můžete v přízemí, či v prvním patře penzionu. Součástí penzionu Tarem  je parkoviště zabezpečené kamerovým systémem.

 

 •     Ubytování - check in - od 14 hodin v den příjezdu.
 •     Odhlášení - check out - do 10 hodin v den odjezdu.

 

V pokoji č. 12 (2 lůžkový pokoj) Vám nabízíme možnost relaxace - využití HYDROMASÁŽNÍ VANUpro 2 osoby (s masážními tryskami, osvětlením, hudbou)

Cena pokoje s využitím vířivky 1000,-Kč / 1 noc / 2 osoby. Jinak dle ceníku.

 

Pokoje v přízemí

    V přízemí penzionu se nachází 4 větší pokoje, které mají vlastní sociální zařízení - wc, umyvadlo a sprchový kout. Tři z pokojů mají vlastní vstup.

Pokoje v 1. podlaží

V 1. podlaží penzionu se náchází 9 pokojů, z nichž 6 disponuje větší, či menší terasou. Součástí dvou pokojů je sociální zařízení - wc, umyvadlo a sprchový kout. Sociální zařízení pro ostatní pokoje, a to tři oddělené sprchové kouty a dvě oddělené toalety, se nachází na chodbě.

 

Stravování

Naše restaurace připravuje velký výběr chutných jídel se zaměřením na domácí kuchyni.
Nabízíme  možnost stravování ubytováným formou plné penze, polopenze nebo snídaně.

 

NABÍZÍME INDIVIDUÁLNÍ CENY PRO SKUPINY A FIRMY MIMO SEZONU

 

Restaurace

Součástí penzionu je restaurace U Skokana, která nabízí bar s příjemnou obsluhou a posezení s kapacitou 45 míst. Nabízíme možnost celodenního stravování nejen pro hosty ubytované u nás. K ubytování je možno dokoupit snídaně, polopenze či plnápenze.

 • Restaurace je s celoročním provozem a je opatřena bezbarierovým přístupem
 •     Nabízíme Vám výběr jídel tradiční kuchyně po celý den.
 •     V naši restauraci i pláži je Vám k dispozici ZDARMA WI-FI připojení k internetu.
 •     Možnost pořádání svateb, narozeninových oslav a dalších.

 

 

Galerie
Ceník

Pokoje v přízemí

Počet pokojůTyp pokoje

Cena

osoba/noc

Cena osoba/noc

(letní sezona)

24 lůžkový s vlast. soc. zařízením290,- Kč325,- Kč
1

2 lůžkový s vlast. soc. zařízením

s možností přistýlky

290,- Kč325,- Kč
12 + 4 lůžkový s vlast. soc. zařízením290,- Kč325,- Kč

    Pokud bude na pokoji 1 osoba, cena za pokoj se navyší o 100,-Kč za noc

    Děti do 3 let zdarma 

    Děti do 6ti let 200,-Kč/osoba/noc.

    Přistýlka 150,-Kč/osoba/noc.

    Možnost ubytování s drobnými domácími zvířaty za poplatek 100,-Kč/noc.

 

Pokoje v 1. podlaží

Počet pokojůTyp pokoje

Cena

osoba/noc

Cena osoba/noc

(letní sezona)

22 lůžkový s vlastním soc. zařízením a terasou290,- Kč325,- Kč
23 lůžkový250,- Kč275,- Kč
22 lůžkový pokoj s terasou250,- Kč275,- Kč
24 lůžkový pokoj s terasou250,- Kč275,- Kč
1

Apartmán se samostatným vchodem pro 5 osob

300,- Kč325,- Kč

    Pokud bude na pokoji 1 osoba, cena za pokoj se navyší o 100,-Kč za noc

    Děti do 3ti let zdarma 

    Děti do 6ti let 200,-Kč/osoba/noc.

    Přistýlka 150,-Kč/osoba/noc.

    Možnost ubytování s drobnými domácími zvířaty za poplatek 100,-Kč/noc.


 

 

Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Turistické zajímavosti blízkého okolí

    Okolí těrlické vodní nádrže je obklopeno členitou a malebnou Těšínskou pahorkatinou, která návštěvníkům poskytuje turisticky vděčné trasy s mírně zvlněným terénem a s pěknými rozhledy do krajiny. Z Těrlicka je možno putovat po značkách k blízkým Beskydám nebo navštívit nedaleké rekreační středisko Žermanickou přehradu.

    Mezi nejvýznamnější místní centrum turistického ruchu patří rekreační prostor Těrlické vodní nádrže, která byla uvedena do provozu na řece Stonávce v roce 1962 jako zásobárna užitkové vody na Karvinsku. Přehrada se stala střediskem rozsáhlé vodní rekreace a cestovního ruchu.

    Podél říčky Stonávky vede zajímavým přírodním prostředím lužního a mokřadního charakteru naučná stezka "Těrlické mokřady".

    Obcí Těrlicko a kolem Těrlické přehrady prochází hlavní trasa cyklistického okruhu euroregionu Těšínské Slezsko v délce 220 km.

    Podél západních břehů přehrady je vybudován Těrlický okruh pro závodní motorismus.

    V obci se nachází řada přírodních, kulturních a historických památek a objektů.

    Za pěkného počasí je možno z nejrůznějších míst obce Těrlicko obdivovat panoráma nedalekých Beskyd. Nejrozsáhlejší pohled se naskýtá z Babí hory - nejvyššího místa obce (423 m), po jejímž úpatí vede modře značkovaná turistická stezka. Návštěvníkům se nabízí překrásný výhled nejen na Beskydy, ale i na značnou část Těšínského Slezska. Zahlédnout můžeme i nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysou horu (1323 m), dále Travný, Prašivou, Javorový a mnoho jiných vrcholů.

    Také během provozování vodních sportů na hladině Těrlické přehrady lze pozorovat nejbližší beskydský vrcholek Prašivou (843 m). K úpatí této nepříliš vysoké, ale turisticky velmi zajímavé hory, je možno podnikat i nenáročné cyklistické túry.

Památky

      Kotulova dřevěnka 

      Expozice bydlení prezentuje vybavení interiéru a způsob života na přelomu 19. a 20. století ve střední části Těšínského Slezska. V interiérech dřevěnky návštěvníci zhlédnou celou řadu keramických výrobků, pocházejících z místních bludovických hrnčířských dílen. Zděná stodola s chlévem v polozapuštěném sklípku je objektem mnohem mladším než chalupa. V objektu jsou vystavena různá zemědělská nářadí včetně těch, která byla používána v dřívější době.

     Součástí hospodářství je větrný mlýnek "viatrak". Mlecí zařízení je umístěno v malém prkenném stavení, křídla mlýnku a mechanismus jsou ze železa. Mlecí zařízení sloužilo především ke šrotování obilí a návštěvníci mohou sledovat mlecí zařízení v provozu. Zeleninová zahrádka u dřevěnky prezentuje různé druhy zeleniny pěstované tradičně na Těšínsku. U domu je obnovená studna, ze které se voda čerpá pomocí dlouhého bidla s hákem. U tohoto typu studny není nutný rumpál, jelikož hladina vody ve studni je velmi vysoká.

    Jaškovská krčma

    Jaškovská krčma je nejstarší dochovanou stavbou v obci. První zmínka o krčmě pochází z roku 1268. Stála na tzv. Jaškovském kopci nad říčkou Stonávkou u cesty vedoucí k Těšínu. Traduje se, že byla útulkem všelijakých lapků a lupičů. Později byla opevněna a opatřena stálou stráží dbající o bezpečí cestujících a o vybírání mýta.

    Larischův zámek

    Larischův zámeček je skromné šlechtické sídlo ze začátku 19. století, empírový objekt bývalého zámku. Jádro budovy je o něco starší. V letech 1971 - 72 byla uskutečněna generální oprava celého areálu. Interiér byl přizpůsoben rekreačním účelům, v zámeckém areálu byly postaveny tenisové kurty a účelové zařízení pro vodní sporty.

    Larischův letohrádek

    Larischův letohrádek byl zbudovaný pravděpodobně v letech 1801 - 1804 hrabětem Larischem ve velké ovocné zahradě jako byt zahradníka a je ojedinělou ukázkou drobné empírové venkovské architektury. Jádro tvoří centrální válcovitá stavba o dvou podlažích, zakrytá plochou nízkou helmou. Na stavbu navazují dvě krátká křídla o jedné místnosti, vzadu pak schodiště vedoucí na poschodí věže. Všechny místnosti jsou zaklenuté a prostorově vyvážené.

    Sousoší sv. Jana Nepomuckého

    Na rohu zámeckého parku je barokní sousoší sv. Jana Nepomuckého. Na podstavci zdobeném šlechtickými erby s barokním ornamentem stojí na oblacích s andílky postava světce. Plastika je dílem regionálního sochaře a pochází pravděpodobně z roku 1778.


    Kostel sv. Vavřince

    Kostel sv. Vavřince byl vystavěn na vrchu Kostelci během let 1889 - 1891 stavitelem Johnischem z Těšína. Vysvěcen byl krakovským prelátem knězem Henrykem    Matzkem dne 16. srpna 1891 za přítomnosti 10 000 věřících. Každoročně na svátek sv. Vavřince se koná na Kostelci tradiční pouť.
    Ke kostelu sv. Vavřince se váže vznik legendy o Černé kněžně spadající do 16. století. Pověst vypráví o vdově Kateřině - Sydonii, která se po smrti manžela oblékala jen do černých šatů. Protože měla také černé oči, lidé ji nazvali Černou kněžnou. Podle vyprávění se odjíždějící kněžna propadla na kostelecké skále s povozem do hlubiny země.

Vodní nádrž Žermanice

    Vodní nádrž Žermanice byla postavena na řece Lučině v roce 1959. Vodní plocha zaujímá rozlohu 248 ha, největší hloubka je kolem 25 m. Betonová přehradní hráz je v koruně dlouhá 502 m a dosahuje výšky 32 m.
    Při stavbě přehrady vznikla na rozloze 1,95 ha přírodní památka - opuštěný a částečně zatopený Žermanický lom se vzácnou flórou a faunou.
    Účelem vodního díla Žermanice je zásobárna užitkové vody pro zdejší průmysl, dále pak nalepšování průtoků v toku pod přehradou a výroba elektrické energie. Nádrž a její okolí je hodně využívaná k rekreaci, ke koupání, vodním sportům a rybaření. Má příznivé podmínky i pro windsurfing a jachting.
    Kolem Žermanické přehrady a v blízkém vede několik značených turistických a cykloturistických tras. V Horních Domaslavicích je vyznačená naučná stezka po místních zajímavostech.


 
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI