Sruby Peřeje Ostravice

 

 

 

Stát: 
Česká republika
Oblast: 

Informace

Popis

Ubytování ve srubech - Beskydy

Sruby Peřeje nabízí celoročně klid a soukromí u řeky ve dvou srubech - apartmánech pro 2-6 osob a nově od r. 2012 v luxusním srubu č. 3 až pro 8 osob. V každém srubu jsou 2 třílůžkové pokoje a plně vybavená kuchyňka (lednice, var.konvice, vařič + veškeré nádobí) a vlastním sociálním zařízením, srub č. 3 má navíc větší pokoj s francouzským oknem, krbem, myčkou a TV. Před sruby je venkovní posezení pod krytou terasou. V blízkosti sjezdovka i běžecké tratě, v létě úžasné koupání v tůních pod peřejemi v nádherně čisté vodě, v areálu je k dispozici hřiště, pískoviště, 2x ohniště, houpačky, stolní hry a petang,za úplatu nafukovací lodě a ping pong stůl. Ubytování s domácím zvířetem je možné po předchozí dohodě. Jazykové znalosti: polština, ruština a část. angličtina.

Poloha: Sruby Peřeje se nachází v obci Ostravice - centru rekreační oblasti Moravskoslezské Beskydy. BESKYDY = zalesněné a malebné kopce, slunné, voňavé louky, příkré srázy, překrásné výhledy, lidová architektura a místní speciality. Oblast je protkána hustou sítí značených turistických, cyklo i běžeckých tras.

Stravování: Do 5 minut chůze se nachází 2 výborné restaurace - 1) "U Tkáčů", kde se skvěle vaří hotová jídla české kuchyně – ale dohodnete se i na plné penzi, 2)"Myslivna"– speciality, rázovité posezení, kulinářské akce. 4 km pěknou procházkou je restaurace "U hastrmana" s obřím akváriem, krbem, venkovní terasou a hlavně skvělou rybí kuchyní. Tamtéž prodej čerstvých ryb. Asi 25 min procházkou dojdete do restarace folfového klubu, odkud je mimo specialit a příjemného interiéru i nádherný výhled na panoráma Beskyd včetně Lýsé hory.

 

Sport a zábava: Sruby leží na břehu řeky Ostravice přímo naproti přírodnímu útvaru "Peřeje", pod kterými je možnost koupání v nádherně čisté vodě. Východisko pro pěší túry na Lysou horu (8km), Smrk (9km) Malý smrček 3 km, Podolánky 12 km, Čeladnou 4 km. Množství cyklotras uspokojí i náročné bikery. Podzim uspokojí houbaře i milovníky procházek. V zimě jsou přímo v obci 2 sjezdovky vč. večerního lyžování, v dosahu 1/2 hod pak další sjezdovky v Malenovicích, Na Bílé, Palkovice atd., přímo ze Srubů Peřeje můžete vyradit na bežky, upravené běžecké tratě vedou na Lysou, kolem Ondřejníku a samozřejmě v areálu Bílé. Večer si můžete zaplavat v jednom ze 4 bazénu v blízkém okolí nebo zahrát bowling.

 

 

 

 

 

Galerie
Ceník

CELOROČNĚ nabízíme 2 apartmány pro 2-6 osob + nadstandartní srub č.3 až pro 8 osob. Minimální cena za srub: č.1-2: 800 Kč/noc, č. 3: 950 Kč/noc)

CENA VÍCE NOCÍJEDNA NOC A CHATA 3
290 Kč/os/noc 350 Kč/os/noc
 
SLEVY:

při opakovaném pobytu možná cena dohodou
50 Kč dítě/noc do 15 let, do dvou let zdarma
5-tá noc ZDARMA (mimo prázdniny a silvestr) při obsazení srubu min. 4-mi osobami, LAST MINUTE ceny platí pro pobyt minim. na 2 noci
parkování 1 auta ke každé chatě ZDARMA
1 krabice dřeva ZDARMA, zapůjčení stolních a venkovních her také ZDARMA
50% SLEVA na půjčovné lodí na 2 hod (1 loď,2xpádla a 2xvesty + instruktáž) jen za 150 Kč.
 

PŘÍPLATKY:

SILVESTR 100 Kč/os/noc, min. 4 noci
další auto 50 Kč/den, další krabice dřeva 50 Kč
stolní tenis /hod/60 Kč
spotřeba el. energie 7 Kč/kwh dle odečtu
PES - 60 Kč/den – jen po předchozí dohodě!!!

Stanování po předchozí dohodě, cena za osobu 100 Kč/noc
 

UPOZORNĚNÍ: rekreační poplatek činí 10 Kč/dospělá osoba/noc
  • Nástup 14:30 hod nebo dle dohody
  • Chatku je v den odjezdu nutno uvolnit do 11 hod pokud předem nebude dohodnuto jinak
  • AUTA parkovat mezi sruby, nejezdit po hřišti před sruby prosím!
  • PRÁZDNINY týdenní pobyty
  • STORNO POPLATKY - Při každém stornu je minimální poplatek 1000 Kč. Při zrušení rezervace 14 dnů před termínem nástupu (do 30 dnů prázdniny a Silvestr) BUDE STORNOVÁNA JIŽ ZASLANÁ ČÁSTKA. Samozřejmě může jet místo vás někdo jiný.
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

TIPY NA VÝLETY

MOŽNOSTÍ je opravdu hodně..., níže doporučejeme (postupně doplňujeme) :

1. Kam na SJEZDOVKY
Lyžařský areál SKI NA ČELE - Ostravice
+ večerní lyžování tel. 732 945 572
10 min autem od srubů - z centra Ostravice po červené značce vpravo před mostkem a dle směrovek
SKI areál Opálená Čeladná
+ dětský vlek tel. 604 945 578
SKI Lysá hora
tel. 603 897 123

SKI areál BILÁ - doporučujeme- 4 sjezdovky, sedačková lanovka, cca 10km autem, jezdí i autobus z Ostravice


 
2. Naučná stezka LYSÁ hora
16,5 km, převýšení 800 m, 6-7 hod.
Stezka má 15 zastávek. Má dvě větve - od nádraží v Ostravici a z Malenovic od Rajské boudy. Ty se spojují na Lukšinci a stezka dále pokračuje na vrchol. Pokud chcete shlédnout všechna zastavení (a stojí za to!), naplánujte si cestu z jedné strany na druhou.
 
 
3. LYSÁ HORA-/1323m/ celodenní výlet
9 km - středně náročné.
Výšlap na nejvyšší horu Beskyd můžete ze "Srubů " viz popis cesty "Dřevjanka U Zbuja". Dále pokračovat po zelené a červenou na vrchol.

 
 
 
Zajímavosti: - meteorologická stanice, televizní vysílač, bufet Šantán a Horská chata Lysá hora.
Možnost sestupu po červené značce do Ostravice a kolem řeky zpět ke srubům, nebo po červené a žluté do Malenovic kolem Ondrášových děr a Hospody "U Veličků" k Rajské boudě. Autobusem do Frýdlantu a vlakem zpět ke srubům. Můžete také zvolit kombinaci
Lysá + koupání::sestup ke Zbujovi a od něj na rozcestí, kdy modrá odbočuje vpravo do lesa jít dál po asfaltové silničce vlevo na !Hotel Sepetná" (restaurace, bazén, velké dětské hřiště), pak sejít od bazénu vpravo po asfaltce dolů - dojdete k Hospodě u Řeky (příjemné posezení venku na lavičkách + houpačky pro děti). Poslední úsek cca 20 min půjdete kolem řeky po proudu , přejdete bílou lávku a opět podél řeky k Peřejím - jste doma!
 
4. DŘEVJANKA
4km - nenáročné
pěšky i s terénním kočárkem (sáňkama), na kole
V cíli: stylové posezení uvnitř i venku, domácí kuchyně, kuželky, houpačky
Otevřeno: Út-Ne 9-18h

 
 
POPIS CESTY: od Srubů kolem řeky vlevo, přejít přes most a doprava po modré značce, nejprve po asfaltové silnici, potom lesní cestou, chvíli přes les a opět lesní cestou. Vhodné i s kočárky či pro starší. Zpět stejnou cestou (4km)nebo přes Hotel SEPETNÁ(6km), což rozhodně s dětmi doporučuji. Popis: Na rozcestí, kdy modrá odbočuje vpravo do lesa jděte dál po asfaltové silničce vlevo na "Hotel Sepetná" (restaurace, bazén, velké dětské hřiště), pak sejděte od bazénu vpravo (nejezdí tam tolik aut jako vlevo)po asfaltce dolů - dojdete k Hospodě u Řeky (příjemné posezení venku na lavičkách + houpačky pro děti). Poslední úsek cca 20 min půjdete kolem řeky po proudu , přejdete bílou lávku a opět podél řeky k Peřejím - jde doma!
Nebo po přestávce můžete pokračovat cca 1,5 km k Hospodě U Veličků (doporučuji - "Kdo nebyl u Veličků - nebyl v Beskydech!" nebo na Lysou horu po zelené(cca 5km).
 
5. Na běžky - nenáročné
OSTRAVICE - asi 20 min. pěšky:
 
 
 
 
Ze Srubů kolem řeky vlevo na asfaltovou silnici, zahnout doleva, přes cestu a pokračovat vpravo - směr F-M. Po levé straně budete mít prodejnu a půjčovnu lyží a kousek dál, před mostkem vede silnička vlevo ko kopce. Po chvíli uvidíte dřevěný areál s útulnou restaurací a zázemím pro golfisty. Zde začímá nástup do udržované stopy. Doporučuji restauraci navštívit - přes prosklené stěny je nádherný rozhled na všechny hory kolem. K areálu dojete i autem - parkoviště není placené.
 
6. OSTRAVA – centrem Ostravy na lodi

min. počet osob: 6
cena: 250 Kč/os
trvání: 3 hod

 

V rámci výletu do Ostravy, která je opravdu zajímavá (hornický skanzen, lanové centrum, Landek s rozhlednou, hrad... možnost zkusit si s dětmi jízdu na lodi - při soutoku Ostravice s Lučinou - začínáme u lávky z Černé louky na hrad. Praktický výcvik nejprve na klidné vodě, později v mírném proudu s nácvikem náklonů a traverzu. Po absolvování akce jste schopni sami splout řeky obtížnosti ZWC. Akci mložno také pojmout jako svezení se zkušeným instruktorem na raftu.

Ubytování v okolí
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI