Wellness chata Smrková - Malá Morávka

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Chata Smrková s wellness - ubytování Jeseníky

Chata Smrková se nachází v obci Malá Morávka – Karlov pod Pradědem na klidném místě u lesa a je skvělým místem nejen pro vaši dovolenou, ale i jakoukoli jinou party. Chata Smrková nabízí pohodlné ubytování poblíž sjezdovky, které je navíc dostupné - přátelské ceny za pronájem celého objektu. Celková kapacita činí 30 hostů, k dispozici je 9 pokojů, každý pokoj má vlastní sociální zařízení.

Chata Smrková je vedlejší budovou tříhvězdičkového hotelu Kamzík (680 m). Hosté chaty mohou využít široké sportovní i relaxační zázemí hotelu Kamzík zdarma nebo za poplatek.
Chata je vybavená tak, aby se zde cítily dobře nejen rodiny s dětmi, ale i větší skupiny, které si pronajmou celý objekt na narozeniny, oslavu Silvestra nebo jinou soukromou akci.

 

Vybavení chaty, stravování

 •     Pro posezení nebo oslavu využijete společenskou místnost s krbem a TV. Intimnější prostředí pak nabízí vinárna. Ta je také vybavena krbem a dále pivním barem s pípou,
      kde si hosté sami čepují pivo. Z této místnosti se vychází na zahradu rovnou k ohništi s grilem.
 •     Nejmenší hosté se zabaví v dětském koutku ve společenské místnosti, Na zahradě pak mají houpačky a klouzačku.
 •     Uvaříte si v centrální kuchyni.
 •     Stravování je možné v nedalekých objektech: v hotelu Kamzík (680 m) nebo penzionu Eden (200 m). Větším skupinám jídlo po dohodě dovezeme.
 •     Catering pro vaši oslavu zajistíme: připravíme jídlo a nápoje dle vašeho přání a sudy piva.
 •     Přímo v chatě se nachází venkovní wellness centrum: sudová sauna, vířivka a posezení. Dále je k dispozici vnitřní sauna pro 4-5 osob.
 •     V centrálním hotelu Kamzík máte za výhodnou cenu k dispozici hotelové wellness s bazénem.
 •     K dispozici je stolní tenis.
 
v centrálním hotelu Kamzík:
 
který je vzdálený 300 m lesní cestou, 680 m po silnici, je Vám k dispozici:
 
 • vnitřní vyhřívaný bazén a malý whirlpool / za poplatek /
 • hotelové wellness centrum vnitřní a venkovní část / za poplatek /
 • tělocvična / za poplatek /
 • posilovna / zdarma /
 • tenisové kurty / zdarma /
 • bowling / za poplatek /
 • lanové centrum / za poplatek a po předchozí objednávce /
 • dětské lanové centrum / zdarma /
 • dětské hřiště / zdarma /
 • workout hřiště / zdarma /
 • dále venkovní bazén u Chaty Moravice / není vyhříván /.

 

Aktivity v okolí

V létě: chata Smrková je ideálním výchozím bodem pro turistiku a cykloturistiku. Leží totiž u hlavní výchozí trasy do hor Hrubého Jeseníku – na Velký Kotel, Alfrédku a Praděd, kam od nás dojdete krásnou 8 km dlouhou vycházkou. Okolní lesy nadchnou také houbaře. 
 
V zimě: asi 500 m od chaty se nachází nejdelší sjezdovka Ski Arény Karlov, v centru obce pak další lyžařské svahy, parkování je zdarma. Na další oblíbená zimní střediska Ovčárna, Praděd a Ramzová jezdí z Karlova několikrát denně doprava. Hrubý Jeseník je známý i pro své nádherné běžecké trasy a např. do bílé stopy na Praděd nastoupíte přímo u chaty.

 

Galerie
Ceník
Kontakt

Mobil: +420 554 721 170

Adresa: Malá Morávka 249, Karlov pod Pradědem 793 36

www: www.chatasmrkova.cz

 

Kontaktní formulář

Zjistit obsazenost  / REZERVACE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Okolí

Co dělat v okolí chaty

V létě: chata Smrková je ideálním výchozím bodem pro turistiku a cykloturistiku. Leží totiž u hlavní výchozí trasy do hor Hrubého Jeseníku – na Velký Kotel, Alfrédku a Praděd, kam od nás dojdete krásnou 8 km dlouhou vycházkou. Okolní lesy nadchnou také houbaře. Podívejte se na podrobnější tipy na výlety a koupání.

V zimě: asi 200 m od chaty se nachází nejdelší sjezdovka Ski Arény Karlov, v centru obce pak další lyžařské svahy, parkování je zdarma. Na další oblíbená zimní střediska Ovčárna, Praděd a Ramzová jezdí z Karlova několikrát denně skibus. Hrubý Jeseník je známý i pro své nádherné běžecké trasy a např. do bílé stopy na Praděd nastoupíte přímo u chaty. Podívejte se na podrobnější info o lyžování, běžkování, skibusech a parkování.

 

Tipy na výlety

Léto

V letním období je tato oblast okolo chaty Smrková rájem horské pěší turistiky, cykloturistiky a houbaření… Najdete zde desítky kilometrů značených tras, cyklostezek i naučných stezek, které Vás zavedou na nejkrásnější místa Jeseníků. Chata je u výchozí hlavní trasy z Karlova do hor – Velký Kotel, Alfrédka, Praděd…

 

Hrad Sovinec

Hrad Sovinec a stejnojmenné městečko se nacházejí 13 km jižně od Rýmařova na okraji masivu Nízkého Jeseníku v Andělskohorské vrchovině, která nese podle hradu název Sovinecká vrchovina. Je situován na výrazné ostrožně , orientované delší osou ve směru západ – východ , v horském údolí v nadmořské výšce mezi 500 – 600 m poblíž historické vedlejší cesty, spojující Moravu se Slezskem, která tudy procházela z údolí Oslavy Valšovským žlebem dále na severovýchod.

 

DLOUHÉ STRÁNĚ přečerpávací vodní elektrárna s možností prohlídky

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně se v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky. Stanula tak mezi nejvýznamnějšími českými památkami jako jsou Hrad Karlštejn, Pražský hrad nebo Zámek Hluboká. V samotném finále hlasovací soutěže se stala dokonce největším Divem České republiky, když pro ni hlasovalo celkem 119 158 občanů.


Lyžování

Sjezdové lyžování

Zimní dovolená v Jeseníkách má díky neopakovatelné přírodě velké kouzlo. Sníh v Jeseníkách napadá koncem listopadu a vydrží většinou až do Velikonoc.
Jeseníky jsou místem, kde provoz vleků každoročně končí jako poslední v republice, zvláště z důvodu kvalitního zasněžování.

 

Ski Aréna Karlov

Oceníte 12 km sjezdovek dostupných na jeden skipas. Tato atraktivní lyžařskáaréna vznikla propojením areálů: Ski Karlov, Kazmarka, Myšák, Klobouk - Olomoučák.
V provozu jsou 3 sedačkové lanovky, 4 vleky, celkem 17 sjezdovek všech obtížností od mírných až po závodní.

Nová rodinná sjezdovka Čerťák nabízí přes 1400 m pohodového lyžování. 4 sedačková lanovka Karlovský Express s bublinami. Největší večerní lyžování na Moravě, až 4300 m osvětlených tratí.

Vleky mají dostatečnou kapacitu pro rychlé odbavování lyžařů a jsou průběžně zasněžovány. Zimní sezóna je vzhledem k nadmořské výšce 800 m a umělému zasněžování prodloužena do konce měsíce dubna.

 

Vzdálenost ke Ski aréně Karlov od naší chaty k prvnímu vleku je 500 m.

 • K dispozici běžkařům, lyžařům či snowboardistům jsou velká parkoviště těsně u sjezdovek, půjčovny lyží, lyžařský servis, lyžařské školy pro děti i dospělé.
 • Samozřejmostí jsou možnosti občerstvení.
 • Jízda na snowboardech je stále oblíbenějším zimním sportem.
 • Půjčovny snowboardového vybavení a servisy pro snowboard jsou součástí areálů.
 • Pro hosty našeho ubytovacího komplexu Kamzík nabízíme možnost využití skibusů.

 

Praděd - Ovčárna

Nejznámější lyžařské středisko celých Jeseníků je od hotelu vzdáleno přibližně 10 km. Nachází se zde nejvyšší hora Moravy a Slezska - Praděd (1492 m n. m.),které dominuje 149 m vysoká televizní věž s rozhlednou a restaurací.
Praděd svou krásou a výbornými lyžařskými podmínkami přiláká ročně do Jeseníků množství tuzemských i zahraničních turistů.

Na své si přijdou všichni milovníci zimních sportů, ať už začátečníci, pokročilí lyžaři, snowboardisti, běžkaři nebo vyznavači pasivní turistiky, kteří se rádi kochají pohledem na zasněžená pohoří.

Dále je zde 7 sjezdových tratí o celkové délce 4,5 km ve výšce 1235 - 1445 m n. m.

Nejvýše položená vleková stanice je na Petrových kamenech.

Lyžařské tratě jsou v zimním období neustále upravovány, poskytují možnost nočního lyžování.

Nacházejí se zde půjčovny lyží, lyžařského vybavení i skiservis.

Přes Praděd vede většina běžeckých tratí. Vzhledem k tomu, že se jednáo nejvýše položené lyžařské centrum v celé České republice, poskytuje v zimním období (od prosince do dubna) ty nejlepší sněhové podmínky pro milovníky zimních sportů.

Karlova Studánka a Vrbno pod Pradědem

 • Skiareál Karlova Studánka se nachází v dolní části obce na levém svahu ve směru na Vrbno pod Pradědem.
 • Sjezdovka je denně strojově upravována a je uměle zasněžována.
 • Občerstvení je zajištěno přímo v areálu.
 • Půjčovna lyžařského vybavení a skiservis jsou vzdáleny cca 1 km od skiareálu.
 • Vlek je vzdálen od dolního parkoviště Karlova Studánka 120 m.
 • Délka sjezdovky je 600 m, převýšení 110 m, náročnost modrá.
 • Ski aréna Vrbno má k dispozici bobovou dráhu o délce 840 m.
 • Karlova Studánka je od nás vzdálena 8 km, Vrbno pod Pradědem 17 km.

 


Turistické informace

Turistické autobusy jsou provozovány jako běžné autobusové linky a dopraví pěší turisty i ostatní cestující ráno do turisticky atraktivních míst
a odpoledne zpátky do měst, obcí a ubytovacích zařízení.

Cyklobusy, skibusy a turistbusy

Parkování pod Pradědem - na Hvězdě

Parkoviště na Hvězdě je záchytné parkoviště a výchozí bod při výstupu na horu Praděd. Jedná se o hlídané parkoviště s omezenou kapacitou, nutno počítat s celodenním parkovným. Umístěno je na vrcholu stoupání mezi Malou Morávkou a Karlovou Studánkou. Dále je nutno pokračovat kyvadlovou autobusovou dopravou směr Ovčárna (30 min. intervaly). Při naplněné kapacitě využijte odstavná parkoviště v Malé Morávce (na začátku obce po pravé straně silnice od Rýmařova) nebo v Karlově Studánce
(na začátku obce po levé straně silnice od Vrbna pod Pradědem) a pokračujte
na Hvězdu autobusovou dopravou.

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI