Autokemp Šternberk

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Kemp Šternberk - rekreace Nízké Jeseníky

Autokemp HSTS Šternberk se nachází na rozhraní Hané a podhůří Nízkého Jeseníku. Je umístěn v údolí říčky Sitky,oboustranně lemované smíšenými lesy, v rekreační chatové části města Šternberk.Nabízí možnost  vycházek po blízkém i vzdálenějším okolí po značených turistických trasách. Totéž platí také u cykloturistů.Autoturistům se otevírá možnost návštěv velkého množství přírodních a historických zajímavostí v celém olomouckém kraji a přilehlých oblastech ve střední Hané.Je-li příhodné počasí, přijdou si na své i vyznavači sběru hub. Ubytovací kapacita je složena z lůžek v chatkách a volné plochy pro karavany a stany. Pro karavany jsou instalovány elektrické přípojky a je vyhrazeno místo pro vylévání obsahů chemických toalet karavanů. Plocha pojme 25 karavanů a 30 stanů. Součástí autokempu je i kiosek sloužící malému občerstvení.

Autokemp HSTS Šternberk se nachází na rozhraní Hané a podhůří Nízkého Jeseníku.Je umístěn v údolí říčky Sitky, oboustranně lemované smíšenými lesy,v rekreační chatové části města Šternberk.

Pro hygienu slouží budova společných sociálních zařízení,která má část pro muže a část pro ženy. Obsahuje umyvadla, sprchy, WC, pisoáry. Ale také místnost s automatickou pračkou, kde si mohou návštěvníci vyprat své drobnosti.

 

Chaty jsou rozděleny do několika kategorií podle vybavenosti.
Nejlevnější jsou "Zahradní chatky" a chatky typu "Ba22" nebo "OSADA" vybavené lůžky, skřiňkou, stolem a příslušným počtem židlí bez sociálního vybavení. Pro tyto chatky slouží společné sociální zařízení.

Následují chaty mající WC a umyvadlo se studenou vodou typu „DANA“, potom chaty „OKAL“, mající WC, sprchu a dvě umyvadla-teplá voda.

Nejdražší jsou chaty s úplným sociálním vybavením (WC, sprcha) a kuchyňkou (dřez, el.dvojvařič, lednička, nádobí, jídelní soupravy). Jedna z těchto chat je bezbariérová. Samozřejmostí výbavy každé chatky je ložní prádlo.

 

V hlavní budově recepce se nachází

  • společenská místnost ke společnému posezení a stolním hrám
  • společná kuchyňka
  • jídelna.
  • kuchyňka je vybavena dvěma plynovými sporáky, dvěma lednicemi, rychlovarná konvice, bojler na teplou vodu k mytí nádobí, doporučujeme vlastní nádobí a mycí prostředky.

 

V recepci

je možno zapůjčit si společenské stolní hry, ale také badminton, či míč na volejbal, nebo kopanou, nebo nohejbal.                                                                                                                                                    Pokud chce někdo večer posedět u ohně, či si opéci uzeninu, je pro něj určeno centrální ohniště.
Telefonovat je možno z recepce, což dnes již návštěvníci využívají méně, vzhledem k vlastním mobilním telefonům. I když ne každý operátor má v autokempu stabilní dobrý signál.

Občerstvení

Součástí autokempu je i kiosek sloužící malému občerstvení. Obchod s potravinami je vzdálen asi 2km ve Šternberku. Restaurace a penzion „U ZLATÉHO MUFLONA“,je asi 500m (zadní brankou se vzdálenost zkrátí na asi 300m), dále „Lišákova Nora“, nebo restaurace ve městě.

Doprava

Dopravit se do kempu z nádraží je možno buďto po vlastních a držet se při tom poctivě říčky Sitky, nebo linkovým autobusem na trati „Šternberk aut.nádr. -Dalov-Horní Loděnice“.Obě nádraží se nachází vedle sebe.
Motorizovaní turisté přijíždějící ze směrů od Olomouce, Opavy, Uničova či Litovle pojedou dle dopravních značek směr "RÝMAŘOV" až ke kruhovému objezdu pod rýmařovským kopcem. Tam se orientují směrovou značkou „AUTOKEMP“. Nachází se pod značkou směr DALOV.

 

Tipy na další autokempy v oblasti Jeseníky

 

Galerie
Ceník

Pro zjištění aktuálních cen použijte kontaktní formulář

Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Poloha umožňuje turistické vycházky okolní přírodou všemi směry.Nejen rodinné odpočinkové,ale po prostudování mapy,také celodenní dle turistických značek.Kromě vyhlídkového altánku ve Šternberku, je umožněn výhled na krajinu Hané z nově postaveného altánku nad horskou vesničkou Chabičov.

Na své si přijdou také cykloturisté, jimž jsou k dispozici značené cyklotrasy. Nesmíme opomenout Hrad Šternberk,Galerii,kostel i samotné město Šternberk se svými zajímavostmi architektonického rázu.

Prostředky hromadné dopravy je dostupná Olomouc se svými pamětihodnostmi,stejně jako ZOO na Svatém Kopečku a tamní klášterní prostory.Pro motorizované návštěvníky jsou dostupné hrady Helfštýn,Bouzov,Sovinec, zámek Úsov a Velké Losiny, Bruntál, Kroměříž i se zahradou a Biskupskými sklepy, Hanácké Benátky-Litovel,a bez zajímavostí není ani historické centrum Uničova.Také mohou navštívit jeskyně Javoříčko či Mladeč, nebo arboretum v Bílé Lhotě.Nově také arboretum v Pasece,nad léčebnou (část Paseka Sanatorka) ve směru na Sovinec

Koupání se nachází asi 1km proti toku říčky Sitky ve velkém přírodním koupališti,nebo v městském koupališti s tobogánem vzdáleném asi 3km.Při východu zadní brankou z kempu je asi 200m vzdálen starší betonový bazén,kde jsou houpačky,prolézačky pro děti a také stánek s občerstvením.Motorizovaným jsou doporučovány pískovny Chomoutov, Poděbrady, Náklo, ale také termální koupaliště ve Velkých Losinách.

Autokemp Šternberk se nachází na pomezí Hané a podhůří Nízkého Jeseníku. Je umístěn v údolí říčky Sitky, oboustranně lemované smíšenými lesy, v rekreační oblasti města Šternberk. Poloha umožňuje turistické vycházky na Hrad Šternberk, Galerii, kostel i samotné město Šternberk či na architektonické památky blízké Olomouce. V blízkosti se také nacházejí hrady Helfštýn, Bouzov, Sovinec, zámek Úsov a Velké Losiny, Bruntál, Kroměříž i se zahradou a Biskupskými sklepy, Hanácké Benátky-Litovel. Možnost koupání ve velkém přírodním koupališti,nebo v městském koupališti s tobogánem vzdáleném asi 3km. 

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI