Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Chalupa Antony - Domašov

Stát: 
Česká republika
Oblast: 

Informace

Popis

Chalupa Antony - ubytování Bělá pod Pradědem

Příjemná a útulná chalupa v části Domašov obce Bělá pod Pradědem, která je ideální pro zimní i letní pobyt. V zimě se můžete vydat lyžovat: Filipovice 3km, Praděd 20km, Kouty nad Desnou 20km a Ramzová 20km. Pro milovníky běžeckých tratí jsou v okolí stovky km skvěle upravených tratí. V létě je možné navštívit koupaliště přímo v Domašově, lázně Jeseník 8km, samozřejmě pěší turistika a dobře značené cyklostezky. Chalupa s 10 lůžky + 2 přistýlky. Pronajímáme pouze cely objekt. Celoroční objekt.

 

Popis ubytování

 • Velká společenská místnost s TV spojená s kuchyní kde jsou velká kachlová kamna.
 • Vybavení kuchyně: mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, myčka, lednička, plyn. sporák.
 • 2x pokoj se čtyřmi lůžky.
 • 1x pokoj se dvěma lůžky + 2 přistýlky.
 • WC, vana a sprcha.
 • Sauna je přístupná po domluvě s majitelem.
 • WI-FI
 • Pozemek je oplocený, posezení u ohniště, zahradní gril, malá pergola.
 • Parkování u objektu.
 • Topení - Dřevo + el. přímotopy.

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Okolí

Tipy na výlety

Zámek Velké Losiny -

Vzádlenost od chalupy: 33km

Pravděpodobně v průběhu 14.století vznikla vodní tvrz, která stála v místech dnešního zámku. Původně zeměpanský majetek se dostal koncem 15.století do držení významného šlechtického rodu pánů ze Žerotína. Bohatý Jan ze Žerotína nechal v 80.letech 16.století vybudovat renesanční zámek s arkádami, jehož dominantu tvoří osmiboká věž. Úrovní architektonického řešení náleží zámek mezi stavební perly moravské renesance. Koncem 17.století bylo vybudováno dvoupodlažní křídlo, které z jižní strany uzavřelo nádvoří zámku. V 80.letech 17.století probíhaly i v místnostech zámku inkviziční procesy, při kterých bylo na hořící hranice posláno mnoho nevinných obětí. Období působení inkvizitora Bobliga z Edelstadtu se stalo nejtragičtejší kapitolou historie severní Moravy. V roce 1802 prodali zadlužení Žerotínové velkolosinské panství Lichtenštejnům, kteří až do roku 1945 užívali zámek jako příležitostné letní sídlo. Interiéry nesou pečeť doby od renesance až po klasicismus. Opravdovým klenotem mezi zámeckými interiéry je rytířský sál s renesančním kasetovým stropem. K vybavení místnosti patří majolíková kamna z roku 1589, renesanční příborník a na stěnách visí vzácné kožené tapety. V dalších místnostech je mimo jiné vystavena sbírka tapisérií ze 17.století a sbírka zbraní. Zámecká kaple má pozoruhodnou freskovou výzdobu od významného malíře moravského baroka Jana Kryštofa Handkeho. Hluboký zážitek nabízí prohlídka zámecké galerie s obrazy nejvýznamnějších evropských malířských škol. Na místě barokní zahrady, jejíž torzo sochařské výzdoby se dochovalo, byl od počátku 19.století vytvářen krajinářský park, který se z části zachoval dodnes.

 

Ruční papírna Velké Losiny

Vzádlenost od chalupy: 31km

Velké Losiny ležící severně od města Šumperka v malebném údolí řeky Desné jsou jedním z nejnavštěvovanějších míst jesenického podhůří. Jsou známé nejen svou bohatou a zajímavou historií, staletou lázeňskou tradicí, ale i řadou cenných kulturních památek.
Zcela právem k nim náleží také velkolosinská ruční papírna, jež byla na zdejším panství moravského rodu pánů ze Žerotína založena na sklonku 16. století.
Papírenskou manufakturu dal vybudovat v místech bývalého obilního mlýna Jan mladší ze Žerotína. Podle svědectví pramenů zahájila papírna výrobu jako jeden z podniků rozvíjejícího se vrchnostenského hospodářství někdy v rozmezí let 1591 – 1596.

 

Vřesová studánka

Vzádlenost od chalupy: 10km

Poutní místo v nadmořské výšce 1313 metrů, na kterém najdete dnes již jenom kapličku nad pramenem Vřesové studánky, leží na hlavní turistické trase ze Šeráku na Červenohorské sedlo. Podle pověsti ze studánky vytéká zázračná voda, která vyléčila zdejšímu lesníkovi oční neduh. Podle jiné pověsti objevil Vřesovou studánku lovec, který v těchto místech pronásledoval zraněného jelena.

 

Zlatorudné mlýny

Vzádlenost od chalupy: 28km

Repliky středověkých mlýnů se nacházejí v Hornickém skanzenu 2 km od Zlatých Hor u obce Ondřejovice.
Po prohlídce mlýnice a stoupy, kde vám bude předvedena funkčnost mlýnů (s názornou ukázkou drcení rudy), si můžete od průvodce zapůjčit rýžovací pánve a přímo na místě si vyzkoušet rýžování zlata.

 

Zámek Velké Losiny, Olomoucký krajVřesová Studánka v JeseníkáchZlatorudné mlýny


Turistika Jeseníky

Hora Praděd

Nejvyšší hora Moravy poskytuje rozhled do všech stran. Za dobré viditelnosti jsou zřetelně vidět hřebeny Krkonoš i Tater.
Jeseníky byly a jsou vyhledávaným turistickým místem. Vévodí jim hora Praděd vysoká 1492 metrů. Už na začátku 19. století stávala na jeho vrcholu chýše, která sloužila jako útulek v nepříznivém počasí. Později zde byla turisty postavena jednoduchá budova, která však nestačila stále stoupajícímu počtu návštěvníků.

 

Vysoký vodopád

Ojedinělý přírodní výtvor - Přírodní rezervace Vysoký vodopád se nachází v CHKO Jeseníky v nadmořské výšce 1007 m.
Kaskádový útvar na Studeném potoce tvoří zvláštní biotop. V roce 1982 vyhlášen přírodní památkou. Přírodní rezervace Vysoký vodopád se  rozkládá na severním svahu Velkého a Malého Jezerníku a východního svahu Malého klínu. Tato rezervace chrání soustavu kaskád a proudů na horním toku Studeného potoka. Původně 45 m vysoký vodopád byl v roce 1880 povodní rozrušen na řadu kaskád a proudů. V korytě pod vodopádem jsou zajímavé erozní tvary a na vlhkých skalách rostou zajímavé mechorosty a kapradiny. Skály jsou historickým hnízdištěm sokola stěhovavého, krkavce velkého a ořešníka kropenatého. Území je také součástí areálu rysa ostrovida.

 

Naučná stezka Rejvíz - Mehovo jezírko

Naučná stezka Rejvíz se nachází ve stejnojmenné národní přírodní rezervaci rozprostírající se na ploše 396,63 ha v severovýchodní části Hrubého Jeseníku v masivu Orlík. Území je rozvodím Černé Opavy a Vrchovištního potoka, které je položeno v nadmořské výšce 750 až 790 m v široké, mělké pánvi mírně skloněné k východu. Unikátnost přírody této rezervace je podmíněna geologickou minulostí a klimatem. Hranice rezervace jsou vyznačeny na kmenech stromů dvěma červenými pruhy a tabulkami se státním znakem. Okrajové pásmo rezervace tvoří smrkový les o výměře 67,39 ha, jehož charakter se mění směrem ke středu chráněného území v porosty s borovicí blatkou. Lokalita je významným biotopem pro mnoho vzácných a chráněných druhů rostlin a živočichů. Zachované přírodní hodnoty rejvízského rašeliniště jsou nejen objektem vědeckého výzkumu, ale i velmi atraktivní z hlediska cestovního ruchu.

 

Praděd, Olomoucký krajVysoký vodopád v CHKO JeseníkyNaučná stezka Rejvíz - Mehovo jezírko

 

Naučné stezky v Jeseníkách

 • Nejvýše položená naučná stezka v Jeseníkách
 • Naučná stezka Velká Kotlina
 • Bílá Opava naučná stezka
 •  a monho dalších

 

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI