Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Chata Jonáška

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Chata Jonáška - Jeseníky Ostružná

Chata stojí v JONAS PARKU Ostružná - Jeseníky na okraji obce Ostružná v klidné části u lesa. Pro Vás máme příjemné posezení pod staletou lípou u velké skalky s krbem, ohništěm a grilem, nebo na terase s výhledem na Šerák. Pro děti je travnaté hřiště na míčové hry, velká trampolína, houpačky, skluzavka, pískoviště. Parkování u objektu. Restaurace (50m) s nabídkou snídaní a polopenzí. Ostružná se nachází 2km od Ramzovského sedla na hranici Jeseníků a Rychlebských hor. Chata Jonáška má 7 pokojů a 24 lůžek včetně přistýlek.

V zimě si zde můžete zalyžovat a pokud Vás lyže nebaví můžete vyrazit na běžky směrem na Paprsek či Smrk, kde se nachází největší síť upravovaných tras pro běžkaře v okolí.

 

Popis ubytování

Chata Jonáška má 7 pokojů a 24 lůžek včetně přistýlek. V chatě je vybavená kuchyně (varná deska, elektrická trouba, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, 3 lednice s mrazničkami hrnce, nádobí …), jídelna s krbem, herna i s hračkami pro děti, Wi-fi připojení, na každém ze tří podlaží je koupelna a WC.

 

CHATA NABÍZÍ UBYTOVÁNÍ TAKÉ PRO PRO ŠKOLY, ŠKOLKY, ŠKOLNÍ LYŽAŘSKÉ KURZY.


Skiareál Ostružná - Lyžování Jeseníky

JONAS PARK Ostružná (700 - 835 m) leží v Ramzovském sedle,  má na severních svazích šest upravovaných sjezdovek s délkou více jak 2,5 km a 3 vleky a pás s kapacitou 2500 osob/h s bezdotykovým odbavením. Výchozí místo mnoha upravovaných běžeckých tratí: Paprsek, Kralický Sněžník, Šerák, Praděd. Ramzová (lanovka na Šerák) a Petříkov 1 km. 

 

Lyžařský areál v Jeseníkách pro rodiny s dětmi

 • Přijdou si zde na své zdatní lyžaři, začátečníci, snowboardisté, ale hlavně rodiny s dětmi.
 • Jeseníkách jediný nejmoderněji vybavený dětský park s dětským vlekem, pohyblivým pásem a kolotočem pro nejmenší lyžaře. Lyžařská škola a školička, snowpark, snowtubing, půjčovna, servis, občerstvení.
 • Parkování je zdarma přímo v areálu. Zajišťujeme odvoz skibusem i od vlaku.

 

Šest sjezdovek od 90 do 450 metrů

Ve skiareálu v Jeseníkách se můžete vyřádit na 6 sjezdovkách. Velmi oblíbená dětská U jasanu, nejdelší má 450 m a převýšení 100 metrů.

 

Lyžařská škola

• Lyžařská a snowboardová škola pro začátečníky i pokročilé

• Dětská školka s lanovým vlekem, pohyblivým kobercem a kolotočem

• Půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení+

• Cena výuky obsahuje využívání vybavení dětského parku, jízdné na vleku, zapůjčení vesty a helmy
•  Cena za více hodin platí při výuce v jeden den     
•  Délka vyučovací hodiny je 55 minut
•  Za zapůjčené vybavení na výuku je příplatek 100 Kč

 

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Okolí

V OKOLÍ

Ideální místo pro turistiku do hor Jeseníků a Rychlebských hor a různé výlety po okolí - Jeseník, Praděd, Červenohorské sedlo, Jeskyně na Pomezí, Lesní bar, Lázně Jeseník, Pivovar Hanušovice, Přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně, Zámek a Papírna Velké Losiny a mnoho dalších. Milovníci adrenalinu mohou vyzkoušet Rychlebské Stezky nebo Kouty Bike Park.

Tipy na výlet

Nabízíme vám zajímavé místa pěšky, nebo na kole v Jeseníkách a trasy v Rychlebských horách.

Jeseník a okolí:

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník, Vlastivědné muzeum Jesenicka, Katovna, rozhledna Zlatý chlum, jeskyně Na Pomezí, jeskyně Na Špičáku, lázně Dolní Lipová, lesní bar Horní Lipová, Ranč Orel v České Vsi.

Ostružná a okolí:

Ramzovské sedlo, Sedačková lanovka na Šerák, horské minikáry, Naučná stezka Pasák, Šerák - Keprník, hrad Branná - Kolštejn, Petříkov letní bobová dráha, chata Paprsek, vojenské památky.

Mezi Ostružnou a Brannou se nachází část bývalého Československého opevnění vybudované po I. světové válce. Vojenské bunkry jsou otevřené a nabízí možnost prohlídky. V Králíkách se nachází vojenské muzeum a muzeum Českolsovenského opevnění a Vojenská Tvz Hůrka a Bouda.

 

Zlaté Hory - hornický skanzen, Rejvíz, Javorník - zámek, lázně Velké Losiny - zámek, ruční papírna, termální koupaliště, přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně, Červenohorské sedlo, Praděd.... 

Podrobné mapy, zajímavé typy cyklotras a pěších túr dostanete u nás zdarma.

 

 

Stravování

Restaurace Jeřabina

 • Restaurace s velkou terasou a zázemím pro lyžaře je uprostřed areálu dostupná do pár desítek metrů ze všech našich chat. 
 • Domácí kvalitní kuchyně (žádné náhražky a polotovary).  Borůvkové knedlíky, zákusky a výborná káva.
 • Nabízíme bufetovou snídani, polopenzi, plnou penzi, občerstvení, grilování, oslavy, svatby, školení...
 • EET v provozu

 

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI