Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Chata Nová Seninka

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Horská chata Nová Seninka - rekreace Králický Sněžník

Chata je ideálním místem pro sportovní soustředění, školy v přírodě, lyžařské, adaptační a jazykové kurzy. Kapacita ubytování je 50 osob. K dispozici je restaurace, společenská místnost, dětské hřiště, parkoviště. Chata je situována v krásné přírodě pod Králickým Sněžníkem. Lyžařské areály do 5 km. Chatu Nová Seninka naleznete v horské obci Nová Seninka. Na konci světa, nedaleko od Starého Města. V těsné blízkosti Seninky se nachází Kladské sedlo, pomezí Rychlebských hor, Orlických hor a Hrubého Jeseníku. Severní hranice oblasti Nová Seninka je zároveň take státní hranící mezi Polskem a ČR. K dispozici máme dětské hřiště, pískoviště, ruské kuželky, venkovní gril a ohniště k táboráku. Samozřejmostí je také bezplatné parkování. Přijeďte si užít panenské přírody českých hor. Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

Ubytování na chatě

Chata Nová Seninka nabízí ubytování v krásném a klidném prostředí pod Králickým Sněžníkem. 

 • Celková kapacita 47 lůžek
 • POKOJE S VLASTNÍ KOUPELNOU A WC
 • 1x 4lůžkový pokoj
 • 2x 2lůžkový pokoj
 • POKOJE SE SPOLEČNÝM SOCIÁLNÍM ZAŘÍZENÍM
 • 4x 4 lůžkový pokoj
 • 1x 5 lůžkový pokoj
 • 3x 6 lůžkový pokoj
 • Možnost snídaně.  Polopenze (nad 10osob)
 • WI-FI bezdrátové připojení k internetu zdarma v restauraci a jídelně

Pobyty pro školy

Chata Nová Seninka se nachází v klidném a malebném prostředí. Je ideálním místem pro lyžařské kurzy, školy a školky v přírodě, adaptační, cyklistické, jazykové a jiné kurzy. Za chatou máme dětské hřiště, které navazuje na louku o rozloze 1ha, která skýtá prostor k nejrůznějším hrám.

 • místnost na učení
 • společenská místnost
 • velká trampolína
 • ruské kuželky
 • dostatek volného prostoru pro sportovní vyžití kolem chaty, jsme uprostřed přírody
 • Wi-fi

 

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Okolí

Zimní aktivity v okolí

Lyžařský areál Stříbrnice

Pohádková oblast Kralického Sněžníku Stříbrnice a Hynčice pod Sušinou - středisko zimních sportů zahrnuje lyžařský areál v Hynčicích pod Sušinou a Stříbrnicích. V malebných údolích najdete 12 sjezdových tras s celkovou délkou přes 7 km, vhodných jak pro začínající, tak vyspělé lyžaře. Areál je vybaven moderním zasněžovacím systémem s upravenými tratěmi, kam Vás dopraví rychlé lanovky.

Sem se jede na jistotu!

 

Lyžařský areál Skitech Kunčice

Areál najdete na úpatí masivu Králického Sněžníku, cca 3 km od Starého Města pod Sněžníkem. Nadmořská výška 600 – 800 m., provozní doba lanovek 8.30 -16.00 hod. Můžete využít 4 – 5 km lyžařských tratí, dlouhých 600 - 1000 m.
Trasy vyhovují začínajícím i dobrým lyžařům. Areál je zmodernizován, ceny lanovek jako v minulých letech, u nás nebudete stát ve frontě. Pro děti je připraven dětský vlek, hrací koutek, hřiště s lanovou
pyramidou, houpačkami, skluzavkami a trampolínou. Bezplatné parkování přímo u vleků. Pro běžkaře jsou připraveny trasy od vrcholu lanovky Triangl na Králický Sněžník, na Paprsek nebo do Starého Města. Klienti u nás najdou prostor, pohodu a příjemné prostředí.

 

Lyžařský areál Paprsek

Perfektně upravené lyžařské stopy k Ostružné, po hřebenu na Smrk a k Pomezí nebo opačným směrem na Medvědí, Kladské Sedlo a Králický Sněžník. Sjezdaři budou spokojeni na dobře upraveném svahu u chaty Paprsek, kde na ně čeká sedačková lanovka. Je zde i půjčovna materiálu a lyžařská škola. Udržovaná silnice ze St. Města vede až k chatě.

 

Ski areál StříbrniceSkitech KunčiceSki areál Paprsek


Tipy na výlety v létě

Branná - lanový park

Trasa s dvanácti vysokými lanovými překážkami a třemi nízkými tréninkovými lanovými překážkami. Překážky jsou řazeny tak, že tvoří dráhu na jejímž konci je obří lanovka dlouhá 33 m.

 

Ramzová - horské minikáry

Dráha se nachází přímo vedle penzionu Haltmar na Ramzové.

 

Petříkov - Letní bobová dráha

Nachází se v jednom z nejkrásnějších údolí na rozhraní Jeseníků a Rychlebských hor - Petříkovském údolí.

 

Lanový park Branná, Olomoucký krajHorské minikáry RamzováLetní bobová dráha Ostružná, Petříkov

 

Velké Losiny

Ruční papírna 
Papírenskou manufakturu dal vybudovat v místech bývalého obilního mlýna Jan mladší ze Žerotína. Podle svědectví pramenů zahájila papírna výrobu jako jeden z podniků rozvíjejícího se vrchnostenského hospodářství někdy v rozmezí let 1591 – 1596.

 

Zámek Velké Losiny
V místech dnešního zámku dříve stála vodní tvrz, která je nepřímo doložená v 15. století. Zásadní změna přišla na konci 15. století, kdy se Losiny dostaly do držení Žerotínů. Malá tvrz nemohla odpovídat vysokým nárokům jednoho z nejbohatších moravských rodů. Ve 2. polovině 16. století byl na místě tvrze vystavěn honosný zámek.

 

Termální lázně
V místech dnešního zámku dříve stála vodní tvrz, která je nepřímo doložená v 15. století.

 

Dolní Morava

Bobová dráha                                                                                                                                                     

Jedna z nejdelších a profilem nejzajímavější bobová dráha v ČR. Svézt se můžete v létě i zimě na nejmodernějším typu bezpečné bobové dráhy. Užijte si více než kilometrovou jízdu.

 

Adrenalin park 

Chcete si užít adrenalinu? Navštivte jeden z největších lanových parků v České republice.

 

Stezka v oblacích 

Stezka v oblacích se nachází poblíž chaty Slaměnka, nedaleko horní stanice lanovky Sněžník, v nadmořské výšce 1116 m. n. m. Je vysoká 55 metrů a na vrchol se pohodlně dostanete po dřevěné cestě i s kočárky. Cestou dolů můžete vyzkoušet 101 m dlouhý nerezový tobogán. Ze samého vrcholu uvidíte nádherné výhledy na celý masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy, v dálce hlavní hřeben Jeseníků, Praděd, Suchý vrch a Krkonoše.

 

Lázně  Jeseník

Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku leží uprostřed nedotčené přírody Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku v nejsevernějším cípu Olomouckého kraje. Lázně mají mimořádně příznivé klimatické podmínky.Tato poloha zajišťuje velmi vhodné mikroklima pro celoroční léčení dýchacích cest, potíží krevního oběhu a nervové soustavy.

 

Ladek Zdroj

Pár kilometrů za hranicemi v úplném cípu České republiky,  jsou Rychlebské hory s horou , která má název „ Borůvková hora „ . Je zde rozhledna ke které vede cesta z polské strany. Z rozhledny uvidíte nádherné panoramata a sedmitisícové městečko Ladek Zdroj. Ladek Zdroj Jedny z nejstarších lázní v Evropě nabízejí relaxaci, rehabilitaci i odpočinek. V lázních je umístěn mramorový kruhový bazén obsahující vodu z přírodního minerálního pramene o teplotě 28-32ºC.

 

Medvědí jeskyně

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie se nachází v masivu Králického Sněžníku v severozápadním svahu hory Stroma, po pravé straně potoka Kleśnica. Nedaleko od jeskyně, směrem dolů na severovýchod, se rozkládá ves Kletno. Z hraničního přechodu Kladské sedlo trvá cesta cca 15 min a je dlouhá asi 9 km.

 

Cerna Gora

Vrchol Czarna Góra (1205 m n. m.) se nachází v hlavním severozápadním hřebenu masivu Králického Sněžníku.
Czarna Góra je z téměř celého Kladska výborně rozpoznatelná – jeví se jako vysoký, strmý vrchol, kontrastující s širokým, kopulovitým vrcholem hory Králický sněžník. Na samém vrcholu hory Czarna Góra  je dřevěná konstrukce vyhlídkové věže.

 

Hrad a zámek Kolštejn

Dosud poměrně dobře zachované zbytky kolštejnského hradu. Na první pohled upoutá každého jeho vynikající strategická poloha, která mu umožňovala střežit původní cestu, vedoucí údolím z Moravy do Slezska.

 

Dlouhé Stráně

Vodní elektrárna Dlouhé Stráně patří k 7 divům v České Republice. K Přečerpávací elektrárně vede lanovka z Koutů nad Desnou nebo zde vedou různé trasy různých obtížností.

 

Stravování

Restaurace

V naší hospůdce ochutnáte pokrmy, které jsou připraveny formou domácí kuchyně. Klademe důraz na čerstvost a vysokou kvalitu surovin, ze kterých vše připravujeme. 

 • Příjemná hospůdka s domácí atmosférou a kachlovými kamny
 • Polopenze
 • Firemní akce, školení
 • Rauty, svatební hostiny, rodinné i firemní oslavy
 • Akce na vaše přání
 • Letní zahrádka

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI