Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Chata pod Klínem

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Chata pod Klínem - Ostružná, Ski klub Ramzová

Chata pod Klínem nabízí ubytování v pokojích s vlastním sociálním zařízením, restauraci a vlastní celoroční parkoviště, venkovní posezení s ohništěm a grilem, ski areál s vlastními vleky, denní i večerní lyžování, půjčovna horských koloběžek a čtyřkolek. Je to ideální výchozí místo pro turistiku a cykloturistiku. Vhodné místo pro rodinné a podnikové oslavy. Možnost parkování autobusů a karavanů u chaty. Ski areál a chata se nachází v horském středisku Ramzovské sedlo na rozhraní Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor. Dovolená pro zájemce o lyžování, turistiku, cykloturistiku, aktivní rekreaci, ale i odpočinek, pro rodiny s dětmi všech věkových kategorií, turistické oddíly, školy, pro podnikové akce...

 

Ubytování chata Ramzová

Chata Ski klubu Ramzová Pod Klínem nabízí ubytování ve čtyřech čtyřlůžkových pokojích, jednom pětilůžkovém a jednom šestilůžkovém. Celková kapacita je 30 míst. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení (sprchový kout, umyvadlo a wc). V přízemí chaty je restaurace s domácí kuchyní, která slouží také jako společenská místnost s TV, DVD a satelitem. K dispozici je také internet a pokrytí chaty signálem WiFi.

Chata pod Klínem je iIdeální pro rodiny s dětmi, ale i pro pořádání rodinných a podnikových oslav. Děti do 3 let bez nároků na lůžko mají ubytování zdarma. Parkování je přímo u chaty zdarma, plně dostupné a udržované i v zimním období. Chata také nabízí možnost úschovy kol a lyží. Po dohodě si můžete vzít s sebou i domácí zvířata. Dále všem zájemcům nabízíme možnost parkování vašich karavanů (v létě i v zimě) na našem parkovišti přímo pod sjezdovkou.


Letní vyžítí na chatě

Areál Ramzovského sedla nabízí spoustu možností pro příznivce turistiky - např. 6km chata Šerák s jedinečným výhledem, 5km chata Paprsek...

V letních měsících nabízíme možnost půjčení horských koloběžek pro jízdu a výlety po okolí, nebo zvýšení adrenalinu na terénních čtyřkolkách pro dospělé i děti.

Příznivci paraglaidingu ocení neobvyklé letové terény s převýšením 550m do tří směrů.

Ramzovské sedlo je ideálním výchozím místem místem na nejkrásnější hřebenovky Jeseníků - od chaty 400 m vzdálená lanová sedačková dráha na Šerák, dále na Keprník, Červenohorské Sedlo nebo Praděd. Využít můžete i cykloturistické trasy pro lehké rodinné výlety, ale i extrémně dlouhé a náročné sjezdy (15km). Také nabízíme možnost úschovy vlastních kol.

V blízkosti areálu najdete půjčovnu horských kol, tenisové kurty, horské minikáry nebo letní bobovou dráhu.

 

Zimní vyžití - Ski areál pod Klínem

 • Ski areál leží v nádherné oblasti Ramzovského sedla. Pro lyžařský sport všech kategorií nabízí ideální podmínky a vyžití.
 • Přímo u chaty se nachází 3 lyžařské vleky o délce 500m a 400m a pro začátečníky 120m. Sjezdovky jsou denně upravovány rolbou.
 • Lyžařský areál poskytuje ideální podmínky pro rodiny s dětmi, začátečníky i pokročilé lyžaře, pro přívnivce snowboardingu nabízíme vyžití ve vlastním snowparku s umělými překážkami (viz foto v galerii). Také je ideálním výchozím místem pro běžecké lyžování.

 

Ski areál Ramzová

 • Sedačková lanová dráha na Ramzové je jedniná dráha, kterou se dostanete na vrcholy Jeseníků. Spodní nástupní stanice je od Chaty pod Klínem vzdálená cca 400m.
 • Areál se rozkládá v nadmořské výšce 782 - 1351m.
 • Sedačková lanovka má dva úseky - z Ramzové na Čerňavu a z Čerňavy na Šerák. Areál je doplněný množstvím lyžařských vleků a různé délce.
 • Celková maximální přepravní kapacita lanovek a vleků je 3 590 osob za hodinu.
 • Lyžaři a snowboardisté mohou sjíždět přes 8 km pravidelně upravovaných sjezdovek, které jsou vhodné jak pro začínající, tak pokročilé lyžaře.

 

 

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Okolí

Ramzovské sedlo a okolí

Ramzovské sedlo leží na silniční a železniční trase Šumperk - Hanušovice - Jeseník. Je jedním z výchozích bodů jak pro letní pěší turistiku a cykloturistiku, ale i základnou pro vyznavače zimních sportů. Leží na severozápadním okraji Hrubého Jeseníku a může se pochlubit nejvýše položenou rychlíkovou stanicí v republice - ve výši 760 m nad mořem. Výhodou Ramzové je také dobré železniční spojení, které umožňuje tisícům návštěvníků snadný dostup - přímé rychlíkové spojení z Prahy a Brna, nebo dálkovými autobusy i z jiných měst.

Sedačková lanová dráha na Ramzové je jedniná dráha, kterou se dostanete na vrcholy Jeseníků. Spodní nástupní stanice je od Chaty pod Klínem vzdálená cca 400m. Areál je v nadmořské výšce 782 - 1351m.

Sedačková lanovka má dva úseky - z Ramzové na Čerňavu a z Čerňavy na Šerák. Areál je doplněný množstvím lyžařských vleků a různé délce. Celková maximální přepravní kapacita lanovek a vleků je 3 590 osob za hodinu. Lyžaři a snowboardisté mohou sjíždět přes 8 km pravidelně upravovaných sjezdovek, které jsou vhodné jak pro začínající, tak pokročilé lyžaře.

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI