Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Horská chata Kaste

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Sportovní areál Kaste Petříkov - Horská chata Jeseníky

Sportovní areál KASTE (802 m.n.m.) najdete ve známém středisku zimní i letní rekreace Petříkov, u obce Ostružná v Jeseníkách. Areál nabízí ubytování v Horské chatě KASTE s vynikající polohou přímo u lyžařských vleků a v létě u letní bobové dráhy a lukostřelby. Součástí areálu je také restaurace - moderní fast-food nabízející možnost stravování v příjemném prostředí a vlastní parkoviště. Horská chata, která je situována přímo u lyžařského vleku a letní bobové dráhy, disponuje 13 pokoji, z toho 10 dvoulůžkovými, 2 čtyřlůžkovými a 1 třílůžkovým pokojem. Celková kapacita je 29 lůžek + 4 přistýlky. Ski areál KASTE je vybaven dvěmi dvoukotvovými vleky o délce 700 m a 580 m a dětským vlekem o délce 40 m. Všechny tři vleky se nacházejí v těsné blízkosti Horské chaty KASTE. Skipasy jsou společné i pro sousední dva vleky Ski Petříkov (700 m a 450 m).

 

Chata Kaste

Horská chata, která je situována přímo u lyžařského vleku a letní bobové dráhy, disponuje 13 pokoji, z toho 10 dvoulůžkovými, 2 čtyřlůžkovými a 1 třílůžkovým pokojem. Celková kapacita je 29 lůžek + 4 přistýlky. 4 pokoje mají vlastní sociální zařízení (koupelna se sprchou a WC). Pro zbytek pokojů jsou k dispozici 3 společná sociální zařízení (koupelna se sprchou a WC). Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní TV a umyvadlem.

Zařízení doplňuje sauna, společenská místnost s TV+SAT s krbem a barem pro ubytované, stolní fotbal a šipky. Moderní fast-food KASTE nabízí možnost stravování v příjemném prostředí. Samozřejmostí je vlastní parkoviště. Ubytování se psy není možné. Bezdrátové internetové připojení na většině pokojů (parametry na vyžádání u personálu).


Ski areál Kaste

Ski areál KASTE je vybaven dvěmi dvoukotvovými vleky o délce 700 m a 580 m a dětským vlekem o délce 40 m. Všechny tři vleky se nacházejí v těsné blízkosti Horské chaty KASTE. Skipasy jsou společné i pro sousední dva vleky Ski Petříkov (700 m a 450 m). V areálu je k dispozici parkoviště pro ubytované na Horské chatě. Ostatní návštěvníci mohou využít záchytné parkoviště na začátku Petříkova a Skibusem se dopravit přímo k lyžařským vlekům. Skibus jezdí v zimní sezoně denně od 8:30 do 16:30 hodin v pravidelných desetiminutových intervalech.

Návštěvníci si mohou vybrat mezi třemi sjezdovými tratěmi (červená, modrá), které jsou denně upravovány a v případě potřeby zasněžovány systémem umělého zasněžování. Společné skipasy nabízí možnost využití dalších 2 sjezdových tratí Jedna ze sjezdových tratí nabízí víkendové večerní lyžování (min. 10 osob). Lyžaři jsou odbavováni digitálním odbavovacím systémem. Vzhledem k výkonnému zasněžování a k mikroklimatu petříkovského údolí se v areálu lyžuje i tehdy, když jiná střediska nejsou v provozu z důvodu nedostatku sněhu. Skiareál KASTE rovněž nabízí služby lyžařské školy. V Petříkově je dále dispozici půjčovna lyží, snowboardů a servis.

 

Bobová dráha Petříkov

Atraktivní a bezpečné sportovní zařízení, první svého druhu v ČR. Boby jsou opatřené brzdou, lze volit optimální rychlost a styl jízdy. Boby jsou jednomístné, vhodné pro dospělé i děti. Samostatná jízda možná od 8 let, mladší děti pouze v doprovodu osoby starší 18 let. Bobová dráha měří 800 m, má 15 zatáček, 3 terénní zlomy, 100 m převýšení (největší v ČR). Maximální rychlost bobu je až 45 km/h.

Nabízíme možnost uspořádání akcí pro větší skupiny (např. firemní akce) na bobové dráze s možností přípravy pohoštění a ubytování dle individuální dohody.

 

Lukostřelba

Přímo u dolní stanice bobové dráhy je připravena lukostřelba, kde si mohou pod dohledem zkušeného instruktora děti i dospělí vyzkoušet střelbu z luku na cíl. Nastřílené skóre se zaznamenává do připravených bodovacích tabulek. Používají se kvalitní luky SAMICK POLARIS a karbonové šípy poskytující vysokou přesnost střelby. Pro nejlepší střelce jsou připraveny zlaté, stříbrné a bronzové medaile.

Nabízíme možnost uspořádání akcí pro větší skupiny (např. firemní akce) na lukostřelbě s možností přípravy pohoštění a s event. ubytováním dle individuální dohody a přání.

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Recenze

Komentáře

Přidat komentář

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI