Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Horská chata U Sněženky

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Horská chata U Sněženky - dovolená Králický Sněžník

Nabízíme ubytování v lokalitě Jeseníky, oblasti Králický Sněžník. Nadstandardně vybavená chata (myčka, lednice, luxusní koupelna, krbová kamna, kuchyně) pro 6 - 10 lidí. Možnost využití stravování a wellness služeb horského hotelu Sněženka. Půjčovna kol a dvoukolek segway x2. Lyžařský areál a běžky.

 

Popis chaty

 • V přízemí chaty najdete obytnou část s kuchyní. Relaxovat zde můžete na rozkládací pohovce při sledování plápolajícího ohně v krbových kamnech nebo ty méně romantické duše – u televize. Tato pohovka v obývací části je rozkládací a může sloužit pro spaní až dvou osob.
 • K přípravě jídla skvěle poslouží kompletně vybavená kuchyň s varnou deskou, elektrickou troubou, digestoří, lednicí, mikrovlnnou troubou, myčkou a veškerým nádobím. Sníst si navařené jídlo nebo jen tak posedět s přáteli můžete u jídelního koutu.
 • V přízemí chaty je také koupelna s velkou rohovou vanou a sprchovým koutem a samostatné WC, což je při větším počtu ubytovaných osob jistě výhoda. Obavy nemusíte mít ani o úložné prostory, těch je tu také dostatek.
 • V prvním poschodí se nachází dvě samostatné ložnice, každá z nich pro 4 osoby. Obě ložnice mají balkón s pěkným výhledem. Další dvě osoby mohou přespat, jak již bylo zmíněno, v obývacím pokoji v přízemí na rozkládací pohovce, a tak chata pojme až 10 osob.
 • Chata je dálkově vytápěna ústředním topením z nedalekého hotelu Sněženka a vy si jej můžete regulovat samostatně na každém radiátoru. Chata je nekuřácká.
 • Zejména v létě oceníte příjemné venkovní posezení na terase pro 4 osoby a zastřešené posezení u venkovního krbu pro 10 osob. Toto zastřešené posezení je v zahrádce hned za chatou a můžete si zde užít naprosté soukromí a výhled přímo do lesa. Díky zastřešení můžete grilovat i za nepříznivého počasí.
 • Před chatou je bezpečné parkování pro dvě osobní auta.

 

Ceny za ubytování v chatě jsou na rozdíl od pokojů a apartmánů uváděny bez stravování (tedy i bez snídaně). Pokud se vám ale nechce na dovolené vařit, nevadí, velice rádi vás uvítáme v naší hotelové restauraci, v níž si můžete klidně objednat polopenzi nebo plnou penzi na celý svůj pobyt nebo si prostě dle libosti přijít pochutnat na dobrotách z našeho jídelního lístku. Za poplatek můžete využívat také ostatní zařízení hotelu jako je bowling, wellness nebo billiard.

 

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Okolí

Tipy na výlet

Lyžování

V okolí chaty se nachází řada skiareálů např. Ramzová - Šerák, Velké Vrbno, Stříbrnice, Kunčice, Petříkov, Branná. Přímo v Hynčicích pod Sušinou se nachází dva lyžařské svahy s umělým zasněžováním vzdálené cca 500 m od hotelu. Menší je vhodný pro děti a začátečníky. Na tomto vleku je provozováno i večerní lyžování. Větší "poma" je určena pokročilým lyžařům. K vlekům jezdí zdarma skibus se zastávkou přímo před hotelem.

V okolí chaty je rovněž řada běžeckých tratí např. Králický Sněžník-Návrší-Stříbrnice-Paprsek a další.

Pěší turistika

Hynčice pod Sušinou výhodným místem na nízkohorskou turistiku po východním úbočí vnitrozemského hřbetu masivu Králického Sněžníku i k tůrám do centra masivu na Sušinu 1321 m.n.m a dále k pramenům Moravy a na vrchol Králického Sněžníku 1423 m.n.m. Vyhledávaným cílem pěších turistů je údolí Prudkého potoka, kudy vede jedna z nejnáročnějších a nejromantičtějších tras těchto hor.

Cykloturistika

Jako trasy pro cykloturistiku se nabízí řada zpevněných cest nebo asfaltových cestiček po vrstevnicích loukami a lesem. Lze samozřejmě zvolit i náročnější trasy s převýšením nebo trasy po silnicích 2. třídy apod. Tipy na výlety: např. Paprsek, Kladské sedlo, Dolní morava, po stopách bunkrů a jiné.

Autoturistika

K autoturistice se nabízí výlety do města Jeseníku a jeho okolí, Javorníku, Lipové Lázně, Ramzové, Šeráku a Červenohorského sedla. Dále lze využít blízkého pohraničního silničního přechodu v Dolní Lipce k návštěvě polského Klodzka. Lákavá je i možnost koupání v termálním koupališti ve Velkých Losinách spojené s prohlídkou zámku a rozlehlého parku.

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI