Penzion Radost

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Penzion Radost se nachází v obci Černá Voda 20 km od města Jeseník a 15 km od hraničního přejezdu Mikulovice-Glucholazy PL. Pro milovníky cyklistiky jsou zde otevřeny Rychlebské stezky. V penzionu je možné se ubytovat v několika zrekonstruovaných pokojích s koupelnou, ve kterých se nachází sprchový kout spolu se sociálním zařízením. V každém pokoji je umístěna velká manželská postel a několik jednolůžkových postelí. Kapacita těchto pokojů je 1x 4 lůžka a 3x 5 lůžek. Dále je k dispozici podkrovní 8mi lůžkový pokoj s rohovou vanou a sociálním zařízením (jedná se o pokoj rozdělený do dvou místností po třech a pěti lůžkách, v každé místnosti je umístěna velká manželská postel). K dispozici jsou také nafukovací přistýlky v celkové kapacitě dalších 27 lůžek. Celková kapacita penzionu (pokoje a přistýlky) činí 81 lůžek. Součástí penzionu je hospoda s alkoholickými i nealkoholickými nápoji a drobným občerstvením, které lze konzumovat uvnitř, nebo na prostorné letní terase s výhledem do malebné přírody. Po dohodě je možné před Penzionem Radost stanovat. Penzion je vhodný nejen pro jednotlivce a menší skupiny, ale také pro zájezdy, školní a studentské výlety. K dispozici jsou prostory pro společenské akce – školení, oslavy narozenin, svatby atd.

 

Pokoje

V penzionu se dále nachází pokoje:

  • 1x 9 lůžek (jedná se o pokoj rozdělený do dvou místností po pěti a čtyřech lůžkách, v zadní místnosti je umístěna velká manželská postel)
  • 3x 4 lůžka (jeden z pokojů je rozdělený do dvou místností po dvou jednolůžkových postelích)
  • 2x 3 lůžka

Společné sociální zařízení a sprchy pro tyto pokoje se nachází v prvním patře i v přízemí.
 

Více než 300 penzionů v rámci Olomouckého kraje naleznete zde.


Neověřené údaje
Informace o ubytovacím zařízení byli zde přidány na základě informací získaných z veřejně dostupných zdrojů (stránky provozovatele), nebo na doporučení návštěvníka. Pro zjištění aktuálních informací ohledně provozu, cen a podobně použijte kontaktní formulář.

Pro majitele objektu

V případě, že jste na našem portálu nalezli Vaše středisko, chatu, kemp, penzion, či apartmán, neváhejte nás kontaktovat pro aktualizaci informací na emailu: info@kempy-chaty.cz. Do předmětu zprávy uveďte název zařízení.


 

Levné kempy z celé ČR. stanování, autokempy, tábořiště

Galerie
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Turistika

Rychlebské stezky – první stezky souvisí s úpravou a následnou rekonstrukcí starých loveckých chodníků. Zachovávají si maximální přírodní ráz a maximální prožitek z jízdy. Obtížnost je dělena do tří kategorií – těžké (značené červeně) střední (zeleně) a lehké (hnědě). Celková délka je přes 40km tras s různou náročností. Například projetí celého Walesu bez jediného šlápnutí je cenným skalpem mnoha příznivců adrenalinové cyklistiky. Projedete se přes žulové plotny, kamenná pole, průzračné potoky a dřevěné lávky vedoucí od kamene na kámen. Pro ty, kteří nepotřebují adrenalin a chtějí si spíše užít klidnou a zábavnou jízdu je určen Trail podél Černého potoka.

Pěší turistika nabízí vycházky do malebných zákoutí Rychlebských hor, při kterých se ještě můžete věnovat například houbaření, relaxaci u vody či vodním sportům.
Určitě si nesmíte nechat ujít návštěvu:

Venušiných misek jsou přírodní památky nacházející se u Smolného vrchu. Je tvořena zajímavým a poměrně velkým skalním útvarem. Říká se, že to byla obětní mísa, ale památka byla vytvořena ledovcem. Misky mají průměr až 1 metr a objem až 500 litrů. Venušiny misky jsou ve výšce 350 až 400 metrů a vede k nim z Velké Kraše zelená turistická značka.

Nyznerovské vodopády na Stříbrném potoku leží na území Horní Skorošice. Jde o kaňonovitou soutěsku se skalními prahy tvořící několik vodopádů a kaskád. Celková výška je 14metrů. Díky vysokému průtoku jsou nadmíru působivým přírodním jevem. Nacházejí se 5km západně od Žulové.

Píšťala je skalní útvar dokumentující zvětrávání terénních útvarů v žule. Jde o jedinečný geomorfologický výtvor s kulovitou odlučností žuly, které tvoří skalní mísy, křesla a výklenky, jejichž vznik je podmíněn erozním účinkem dešťové vody a kulovitou odlučností žuly.

Zřícenina hradu Kaltenštejn je spjata s historií Černé Vody a nachází se v předhůří Sokolského hřbetu. Byla to rozsáhlá a mohutná stavba, která je prvně zmiňována již roku 1284. Tento hrad byl však roku 1505 vratislavským biskupem vykoupen a zbořen. Trosky se často nazývají Hradiskem či Biskupská čepice.

Můžete prožít romantické koupání v několika zatopených lomech, rybařit v rybnících okolo obce či navštívit krápníkové jeskyně na Pomezí nebo jeskyně Na Špičáku. Vodní sporty můžete provozovat na nedalekých polských jezerech u Nysy a Otmuchówa. Můžete navštívit Mechové jezírko na Rejvízu, nebo zámek Jánský vrch se vzácnou sbírkou dýmek.

Jeskyně na Pomezí je tvořena vrstvami krystalických vápenců vzniklých v období starších prvohor. Jeskyně vznikla rozpouštěním mramoru a je v České republice největší jeskyní, která vznikla právě tímto způsobem. V jeskyni je vyvinuta bohatá krápníková výzdoba, zejména stalaktity (rostoucí ze stropu), stalagmity (krápníky narůstající ze dna jeskyně) a nátekové formy.

Jeskyně Na Špičáku prostupuje vrchem Velký Špičák. Na stěnách a stropech je množství historických nápisů a kreseb. První písemná zmínka o jeskyni pochází z roku 1430 a patří tak mezi nejstarší písemné doložené jeskyně ve střední Evropě. Obrovskou výhodou je též bezbariérový návštěvní okruh.

Rejvíz je národní přírodní rezervace. Je zde významné moravské rašeliniště. Leží v mělké pánvi na rozvodí Černé Opavy a Vrchovištního potoka. Je spojeno dvěma vrchovišti, v jejichž středech se nachází mechová jezírka.

Zámek Jánský Vrch je jediný zpřístupněný památkový objekt jesenického okresu. Spolu s krajinářským parkem tvoří významnou dominantu městské památkové zóny. Nachází se na skalnatém kopci nad městem Javorník. Jeho historie se datuje od 2. Poloviny 13. Století a první písemná zmínka o něm je z roku 1307.

V zimním období jsou milovníkům sportu k dispozici lyžařské vleky v Miroslavi, vzdálené asi 12 km. Nachází se zde lyžařský areál, kde jsou tři sjezdovky v délce 1200, 800, a 600 m. Sjezdovky jsou upravovány rolbou a sněhovými děly, je tu i možnost večerního lyžování a za poplatek úschovna lyží. Náročnější se mohou vydat i na Červenohorské sedlo (35 km), Ramzovou (20km), Ostružnou nebo Petříkov (22km). Okolí Černé Vody si jistě oblíbí také příznivci běžek. Díky svému krásnému okolí a malebné přírodě.
 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI