Penzion Radost

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Penzion Radost se nachází v obci Černá Voda 20 km od města Jeseník a 15 km od hraničního přejezdu Mikulovice-Glucholazy PL. Pro milovníky cyklistiky jsou zde otevřeny Rychlebské stezky. V penzionu je možné se ubytovat v několika zrekonstruovaných pokojích s koupelnou, ve kterých se nachází sprchový kout spolu se sociálním zařízením. V každém pokoji je umístěna velká manželská postel a několik jednolůžkových postelí. Kapacita těchto pokojů je 1x 4 lůžka a 3x 5 lůžek. Dále je k dispozici podkrovní 8mi lůžkový pokoj s rohovou vanou a sociálním zařízením (jedná se o pokoj rozdělený do dvou místností po třech a pěti lůžkách, v každé místnosti je umístěna velká manželská postel). K dispozici jsou také nafukovací přistýlky v celkové kapacitě dalších 27 lůžek. Celková kapacita penzionu (pokoje a přistýlky) činí 81 lůžek. Součástí penzionu je hospoda s alkoholickými i nealkoholickými nápoji a drobným občerstvením, které lze konzumovat uvnitř, nebo na prostorné letní terase s výhledem do malebné přírody. Po dohodě je možné před Penzionem Radost stanovat. Penzion je vhodný nejen pro jednotlivce a menší skupiny, ale také pro zájezdy, školní a studentské výlety. K dispozici jsou prostory pro společenské akce – školení, oslavy narozenin, svatby atd.

 

Pokoje

V penzionu se dále nachází pokoje:

  • 1x 9 lůžek (jedná se o pokoj rozdělený do dvou místností po pěti a čtyřech lůžkách, v zadní místnosti je umístěna velká manželská postel)
  • 3x 4 lůžka (jeden z pokojů je rozdělený do dvou místností po dvou jednolůžkových postelích)
  • 2x 3 lůžka

Společné sociální zařízení a sprchy pro tyto pokoje se nachází v prvním patře i v přízemí.
 

Více než 300 penzionů v rámci Olomouckého kraje naleznete zde.


Neověřené údaje
Informace o ubytovacím zařízení byli zde přidány na základě informací získaných z veřejně dostupných zdrojů (stránky provozovatele), nebo na doporučení návštěvníka. Pro zjištění aktuálních informací ohledně provozu, cen a podobně použijte kontaktní formulář.

Pro majitele objektu

V případě, že jste na našem portálu nalezli Vaše středisko, chatu, kemp, penzion, či apartmán, neváhejte nás kontaktovat pro aktualizaci informací na emailu: info@kempy-chaty.cz. Do předmětu zprávy uveďte název zařízení.


 

Levné kempy z celé ČR. stanování, autokempy, tábořiště

Galerie
Kontaktní formulář
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Turistika

Rychlebské stezky – první stezky souvisí s úpravou a následnou rekonstrukcí starých loveckých chodníků. Zachovávají si maximální přírodní ráz a maximální prožitek z jízdy. Obtížnost je dělena do tří kategorií – těžké (značené červeně) střední (zeleně) a lehké (hnědě). Celková délka je přes 40km tras s různou náročností. Například projetí celého Walesu bez jediného šlápnutí je cenným skalpem mnoha příznivců adrenalinové cyklistiky. Projedete se přes žulové plotny, kamenná pole, průzračné potoky a dřevěné lávky vedoucí od kamene na kámen. Pro ty, kteří nepotřebují adrenalin a chtějí si spíše užít klidnou a zábavnou jízdu je určen Trail podél Černého potoka.

Pěší turistika nabízí vycházky do malebných zákoutí Rychlebských hor, při kterých se ještě můžete věnovat například houbaření, relaxaci u vody či vodním sportům.
Určitě si nesmíte nechat ujít návštěvu:

Venušiných misek jsou přírodní památky nacházející se u Smolného vrchu. Je tvořena zajímavým a poměrně velkým skalním útvarem. Říká se, že to byla obětní mísa, ale památka byla vytvořena ledovcem. Misky mají průměr až 1 metr a objem až 500 litrů. Venušiny misky jsou ve výšce 350 až 400 metrů a vede k nim z Velké Kraše zelená turistická značka.

Nyznerovské vodopády na Stříbrném potoku leží na území Horní Skorošice. Jde o kaňonovitou soutěsku se skalními prahy tvořící několik vodopádů a kaskád. Celková výška je 14metrů. Díky vysokému průtoku jsou nadmíru působivým přírodním jevem. Nacházejí se 5km západně od Žulové.

Píšťala je skalní útvar dokumentující zvětrávání terénních útvarů v žule. Jde o jedinečný geomorfologický výtvor s kulovitou odlučností žuly, které tvoří skalní mísy, křesla a výklenky, jejichž vznik je podmíněn erozním účinkem dešťové vody a kulovitou odlučností žuly.

Zřícenina hradu Kaltenštejn je spjata s historií Černé Vody a nachází se v předhůří Sokolského hřbetu. Byla to rozsáhlá a mohutná stavba, která je prvně zmiňována již roku 1284. Tento hrad byl však roku 1505 vratislavským biskupem vykoupen a zbořen. Trosky se často nazývají Hradiskem či Biskupská čepice.

Můžete prožít romantické koupání v několika zatopených lomech, rybařit v rybnících okolo obce či navštívit krápníkové jeskyně na Pomezí nebo jeskyně Na Špičáku. Vodní sporty můžete provozovat na nedalekých polských jezerech u Nysy a Otmuchówa. Můžete navštívit Mechové jezírko na Rejvízu, nebo zámek Jánský vrch se vzácnou sbírkou dýmek.

Jeskyně na Pomezí je tvořena vrstvami krystalických vápenců vzniklých v období starších prvohor. Jeskyně vznikla rozpouštěním mramoru a je v České republice největší jeskyní, která vznikla právě tímto způsobem. V jeskyni je vyvinuta bohatá krápníková výzdoba, zejména stalaktity (rostoucí ze stropu), stalagmity (krápníky narůstající ze dna jeskyně) a nátekové formy.

Jeskyně Na Špičáku prostupuje vrchem Velký Špičák. Na stěnách a stropech je množství historických nápisů a kreseb. První písemná zmínka o jeskyni pochází z roku 1430 a patří tak mezi nejstarší písemné doložené jeskyně ve střední Evropě. Obrovskou výhodou je též bezbariérový návštěvní okruh.

Rejvíz je národní přírodní rezervace. Je zde významné moravské rašeliniště. Leží v mělké pánvi na rozvodí Černé Opavy a Vrchovištního potoka. Je spojeno dvěma vrchovišti, v jejichž středech se nachází mechová jezírka.

Zámek Jánský Vrch je jediný zpřístupněný památkový objekt jesenického okresu. Spolu s krajinářským parkem tvoří významnou dominantu městské památkové zóny. Nachází se na skalnatém kopci nad městem Javorník. Jeho historie se datuje od 2. Poloviny 13. Století a první písemná zmínka o něm je z roku 1307.

V zimním období jsou milovníkům sportu k dispozici lyžařské vleky v Miroslavi, vzdálené asi 12 km. Nachází se zde lyžařský areál, kde jsou tři sjezdovky v délce 1200, 800, a 600 m. Sjezdovky jsou upravovány rolbou a sněhovými děly, je tu i možnost večerního lyžování a za poplatek úschovna lyží. Náročnější se mohou vydat i na Červenohorské sedlo (35 km), Ramzovou (20km), Ostružnou nebo Petříkov (22km). Okolí Černé Vody si jistě oblíbí také příznivci běžek. Díky svému krásnému okolí a malebné přírodě.
 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI