Rekreační domek a chata Waldenburg

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Poloha - popis

Rekreační domek WALDENBURG Rekreační domek WALDENBURG /600 m n.m./, je situován v obci Bělá pod Pradědem – místní části Horní Domašov, v prosluněném údolí říčky Bělá. Poloha v obci je při silnici č. 450 Jeseník – Vidly a to po její levé straně směrem od Jeseníku – za mostem přes říčku. Domek je vzdálen 10 km od okresního města Jeseník a 2 km od rozcestí Bělá/Domašov – Vidly (Karlova Studánka, resp. Vrbno pod Pradědem) – Červenohorské sedlo (Šumperk) směrem na Vidly.

 

Rekreační domek WALDENBURG Na pozemek rekreačního domku WALDENBURG bezprostředně navazují hluboké lesy – horská stráň s nádherným výhledem na masiv Malý klín – Červená Hora – Keprník – Šerák. V bezprostředním okolí jsou vynikající terény pro turistiku, pohodlně dostupné jsou nejbližší lyžařské areály (Filipovice – necelé 4 km a Červenohorské sedlo – 11 km).

Domek je architekturou blízký historickým jesenickým chalupám. Postaven byl v letech 1975–82 a je průběžně modernizován, takže splňuje všechny nároky komfortní dovolené v létě i v zimě.


 

Ubytování

Rekreační domek (chalupa) WALDENBURG je nekuřácký objekt. Je pronajímán jako celek a to celoročně - max. kapacita 7 osob".

a) listopad - březen ... max. 7 osob
b) duben - říjen ...max. 7 osob
pozn. zvýšená kapacita = zejména v případě obsazenosti dětmi
Z domácích zvířat je akceptován 1 pes malého, až středně velkého plemene.
Nejkratší doba pronájmu činí
- 4 noci (v období květen - září), resp. 5 nocí (v období říjen - duben).
Nabízíme velmi vysoký standard ubytování a pobytu.

• prostorný a přitom velice útulný interiér obývací haly, mj. s úložnými prostory, pohodlnou čaluněnou sedací soupravou, otevřeným krbem,
2x SAT-TV, pracovním (psacím) koutem a výtvarnými doplňky
– to vše navozuje jedinečnou a příjemnou domáckou atmosféru

• rustikální, technicky velmi dobře a účelně vybavenou kuchyň s jídelnou
a navazující krytou terasou s posezením a zahradním grilem (grilovat lze
i při deštivém počasí)


• sociální zařízení v přízemí (umyvadlo, WC, sprchový kout) i v podkroví (umyvadlo, WC, bidet, pračka)

• 3 podkrovní dvoulůžkové ložnice a s možností ubytování další osoby v přízemí - na pohovce vedle krbu

• tepelnou pohodu, kterou si dotváří sami ubytovaní (hosté) – všechny prostory jsou z hlediska vytápění dostatečně vybaveny (elektrická AKU kamna a přímotopy, kamna a krby vytápěné dřevem)

• vlastní studnu s velmi kvalitní pitnou vodou

• technické zázemí (dřevníky, sloužící mj. i k uložení lyží, snowboardů, kol)

• pozemek s udržovanou zatravněnou plochou (zahradní odpočivný nábytek je hostům k dispozici), trvalkovými záhony a další okrasnou zelení, upraveným kamenným ohništěm a s udírnou

• velmi dobrý přístup k říčce (s možností osvěžení v horkých letních dnech)

• vybavení pro jednoduché rekreační sportování (badminton, kroket, petanque),k dispozici jsou hrací karty a stolní společenské hry

• menším dětem jsou k dispozici houpačky

Parkování:
přímo na pozemku a na mostě (až 3 osobní vozidla)

Vybavení rekreačního domku / chaty

 • vytápění elektrické
 • vytápění na TuPa
 • bidet
 • TV satelit
 • DVD
 • mrazák
 • mikrovlná trouba
 • pečící trouba
 • myčka
 • ohniště
 • balkon / terasa
 • houpačka
 • pračka
 • elektrický sporák
 • WiFi

 

Tipy na další chaty v Jeseníkách

 

Galerie
Kontaktní formulář
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Ceník

 

Pro zjištění aktuálních cen použijte prosím "Kontaktní formulář"

 

Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Turistické a sportovní aktivity - bezprostřední okolí

• Parkhotel - 0,9 km směrem na Jeseník (tenis, sauna s bazénem, fitness, ruské kuželky, volejbal, půjčovna horských kol)

• Relaxcentrum - 1,7 km směrem na Jeseník (tenis, sauna, fitness, volejbal, solárium, relaxační bazén, squash, stolní tenis, bowling, minigolf, šipky, ruské kuželky a masáže - na objednávku)

• hotel Stará pošta (tenis)

• hotel Eduard - 1,3 km směrem na Vidly (plavecký bazén)

pěší turistika (Vysoký vodopád – chata Švýcárna - Praděd, přírodní rezervace Borek v okolí Zaječího potoka, Sněžná kotlina pod Červenou horou, Videlský kříž - Rejvíz, Červenohorské sedlo - Keprník - Šerák - Ramzovské sedlo, resp. Červenohorské sedlo - Švýcárna - Praděd - Karlova Studánka)

cykloturistické trasy (viz spec. mapa obce Bělá pod Pradědem - hostům k dispozici)

lyžařské běžecké trasy (viz spec. mapa obce Bělá pod Pradědem - hostům k dispozici)

lyžařská střediska a areály
  Poloha rekreačního domku WALDENBURG je optimální pro lyžaře - sjezdaře,
  kteří při svém pobytu na horách preferují
  - vysoký standard ubytování a není jim na obtíž
    několikaminutové dojíždění za kvalitním lyžováním
  - střídání lyžařských areálů

Filipovice – 4 km  (velmi dobrá dostupnost během 5 - 6 minut)
(690–890 m n. m.)
Skipark Filipovice
Zde platí slogan "lyžování pro každého v každém věku za výhodné ceny". Celý areál zaručuje optimální podmínky pro individuální lyžování i rodinné lyžování, a to hlavně díky rozmanitosti terénu, který uspokojí požadavky
jak vyznavačů nenáročného lyžování, sportovního lyžování, tak milovníky snowboardingu, kteří mohou využít dvou lanových vleků, třech sjezdovek střední obtížnosti o délkách 300, 600 a 750 metrů, plus bonus – parkování zdarma. SKIPARK Filipovice svojí nabídkou služeb patří mezi nejdynamičtěji se rozvíjející areály v Jeseníkách.

Červenohorské sedlo – 11 km
Lyžařský areál Červenohorské sedlo je jedním z nejznámějších středisek sjezdového lyžování na severní Moravě a je významným silničním přechodem Hrubého Jeseníku. Ale i přesto se sem nevydávejte bez sněhových řetězů, často se do střediska dostanete jen díky nim. Poloha nad 1000 m n. m. dává předpoklad pro kvalitní zimní sezonu od poloviny prosince do konce března. Návštěvník si může vybírat mezi terény od vysloveně lehkých až po prudký slalomový svah, určený nejvyspělejším lyžařům. V prostoru Červenohorského sedla naleznou návštěvníci také veškeré další služby, včetně kvalitního stravovacího zázemí. Běžecké tratě se z Červenohorského sedla rozbíhají na obě strany Hrubého Jeseníku. Mezi nejvyhledávanější patří trasa jižním úbočím Velkého Klínov


Turistické a sportovní aktivity - vzdálenější okolí

Obec Bělá pod Pradědem leží v nadmořské výšce 510 – 650 m n.m. a svoji polohou v centrální části Jeseníků je ideálním výchozím místem pro turistické a sportovní aktivity. Také pro regeneraci a rehabilitaci.
 

– poznávací turistika

Město Jeseník – 10 km
Město s bohatou a zajímavou historií leží v krajině plné průzračných pramenů, bystřin a skalnatých vyhlídek. Jeseník je kulturně-společenským, hospodářským a turistickým centrem severní části Jeseníků. Rozhodně stojí za pozornost všech hostů Jesenicka a turistů.

Priessnitzovy léčebné lázně (Jeseník) –14 km
Priessnitzovy léčebné lázně leží ve svahu nejvýchodnějšího výběžku Rychlebských hor asi 2 km od města Jeseník. Jejich areál, citlivě zasazený do krajiny, tvoří dominantu širokého okolí a pouze odtud je jedinečný výhled na celý hlavní hřeben Hrubého Jeseníku.Jsou zde mimořádně příznivé klimatické podmínky. Zdejší mikroklima je velmi vhodné pro léčení horních a dolních cest dýchacích, potíží krevního oběhu, nervové soustavy a vegetativního nervstva.

Česká ves - 13 km
V obci Česká Ves se od roku 1999 nachází ojedinělé muzeum motocyklových veteránů, jehož překrásné stroje si jistě nenechá ujít žádný milovník starých vozidel.

Jeskyně Na Špičáku - 19 km
Nejstarší písemně doložená jeskyně ve střední Evropě, první zmínka o ní pochází již z roku 1430. Celá prohlídková trasa je upravena bezbariérově.

Jeskyně Na Pomezí - 20 km
Velká část těchto jeskyní objevených v roce 1936 patří k tzv. živým. Vytvářejí se zde tedy nové krápníky a formují se starší krápníkové útvary. Jeskyně Na Pomezí jsou největším jeskynním systémem v České republice, vzniklým rozpouštěním mramoru.

Rejvíz - 16 km
Projděte se po unikátní naučné stezce Rejvíz dlouhé 3 km! Spatříte největší rašeliniště na Moravě vzniklé v době poledové, před 6 – 7 tisíci lety, a možná i některé vzácné druhy rostlin či živočichů.

Zlaté Hory, Zlatorudné mlýny - 19 km
Vydáte-li se na výlet do těchto drahými kovy protkaných končin, nezapomeňte se zastavit v údolí Ztracených štol. Říčka Olešnice tu po miliony let ukládala zlato do náplavů a již v dávných dobách se zde těžilo. Dnes se v údolí buduje replika středověkého hornického městečka. Můžete si zde dokonce vyzkoušet rýžování zlata! Naučná stezka Vás dovede i k místu s obdivuhodným optickým klamem, kde „voda teče do kopce“.

Karlova Studánka – 16 km
Roubené lázeňské budovy ovlivněné empírem jsou umístěny
v nádherném horském prostředí, jehož ovzduší je označováno za jedno z nejčistších v České republice. Pramení zde přírodní uhličité minerální vody, které slouží ke koupelím i pitné kúře. Okolí využijte k procházkám i výletům, ujít si nenechejte pohled na kaskádové vodopády Bílé Opavy.

Dlouhé Stráně – 18 km
Dlouhé Stráně – třetí největší přečerpávací vodní elektrárna na světě a nejrozsáhlejší vodní energetické dílo v České republice. Většina objektů se nachází pod zemí, stavby na povrchu jsou ohleduplně začleněny do okolní přírody a vytvářejí s ní harmonický celek.

Velké Losiny - 24 km
Obec v podhůří Jeseníků nabízí neopakovatelný zážitek při návštěvě čtyři sta let staré Ruční papírny, hrobky Žerotínů v místním kostele sv. Jana Křtitele i renesančního zámku. K příjemnému pobytu jsou jako stvořené velkolosinské lázně, v jejichž parku na Vás čeká venkovní bazén plný termální sirné vody.

Ze vzdálenělších atraktivních míst (50 – 80 km od Bělé – Domašova) lze doporučit návštěvu např. hradů Sovinec, Úsov a Bouzov, zámků v Bruntále a v Hradci nad Moravicí, stejně jako historických měst Šternberka, Šumperka, Opavy a zejména Olomouce - kulturně-společenského a obchodního centra Olomouckého kraje.
 

- sportovní a turistické aktivity

PĚŠÍ TURISTIKA
hřebenové túry Červenohorské sedlo - Praděd - Petrovy Kameny - Skřítek či Červenohorské sedlo - Keprník - Šerák - Ramzovské sedlo, nebo výlet na Rejvíz přes Videlský kříž atd. Plánky 50 nejzajímavěších turistických tras Jeseníků jsou hostům k dispozici.

• CYKLOTURISTIKA
Jeseníky jsou rájem také pro cykloturisty. Většina tras se však řadí mezi středně náročné až náročné. Našim hostům jsou k dispozici plánky tras na Jesenicku.

LYŽAŘSKÁ STŘEDISKA A AREÁLY
Ze vzdálenějších středisek (údaj v závorce představuje vzdálenost
od našeho rekreačního domku) uvádíme ta nejznámější.

Miroslav (14 km)
(635 – 866 m n. m.)
V lázeňské obci Lipová-lázně se nachází Ski centrum Miroslav. Areál tvoří několik sjezdových tratí střední obtížnosti o celkové délce přes 3 km. Vhodné jsou jak pro začátečníky, tak pokročilé lyžaře.

Ramzová – Šerák (21 km)
(782 – 1351 m n. m.)

Lyžařský areál Ramzová leží na severozápadním okraji Hrubého Jeseníku
a může se pochlubit nejvýše položnou rychlíkovou stanicí v republice
– ve výši 760 m n. m. Tedy snadná dostupnost jakýmkoliv dopravním prostředkem. Toto středisko patří k oblíbeným a za poslední dva roky
k nejlépe zmodernizovaným střediskům v Jeseníkách. Naleznete zde
veškeré služby pro lyžaře - sjezdaře i běžkaře.

Ostružná – Petříkov (23 - 25 km)
(700–950 m n. m.)

Lyžařský areál Petříkov a Ostružná patří, dohromady s Brannou a Ramzovou, k těm největším a nejznámějším lyžařským střediskům na Jesenicku.

Přemyslov (24 km)
(760–960 m n. m.)

Nově vybudovaný moderní lyžařský areál (i pro náročnější lyžaře) s velmi dobrým zázemím.

Z Domašova jsou dobře dostupné i další lyžařské areály v Jeseníkách. Z nich je nejvýznamnější středisko FIGURA – na svazích okolo Pradědu (Ovčárna – Petrovy kameny). Oblast nabízí nejlepší sněhové podmínky v Jeseníkách – lyžuje se zde až do konce dubna.
Dále pak střediska v Malé Morávce - Karlově a ve Zlatých Horách - Bohemaland. Bližší informace a přehled - viz SKI atlas Morava (hostům k dispozici)

• KOUPÁNÍ (PLAVÁNÍ)
venkovní plavecké bazény

- Jeseník (11 km)
- Písečná, lom (18 km)
- Velké Losiny, termální koupaliště (25 km)

kryté bazény
- Jeseník AQUA centrum
- Česká Ves (13 km)
- lázně Jeseník (sanatorium Priessnitz, 14 km) nutno předem rezervovat
- Vrbno pod Pradědem (17)

REGENERACE, REHABILITACE
- lázně Jeseník (Priessnitzovy léčebné lázně)
- lázně Velké Losiny

DALŠÍ AKTIVNÍ SPORTOVÁNÍ
tenis
- město Jeseník (areály ve Smetanových sadech a Fénix tenis clubu ve
  Slezské ulici)
- lázně Jeseník

squash
- Jeseník (Squash-Bowling centrum, Squash 2000)

bowling, kuželky
- Jeseník (Squash-Bowling centrum, Kuželka)

bruslení
- lázně Jeseník (kluziště na tenis. dvorcích)

vyjížďky na koních
- Jeseník (Jezdecké centrum)
- lázně Jeseník
- Ranč Česká Ves
- Dolní Moravice (Hamříkova stáj)
- Ranč Kopřivná (Šumpersko)

minikáry
- Ramzovské sedlo
- Kouty nad Desnou (22 km)

letní bobová dráha
- Petříkov (24 km)
  pozn.: dl. 500 m, převýšení 99 m, 15 zatáček

letní lyžování
- Branná
- Kouty nad Desnou
- Štíty (Šumpersko) - areál pro akrobatické skoky

minigolf
- lázně Jeseník
- Zlaté Hory (areál Bohema)

vodní sporty
- Otmuchowské jezero (40 km), Polsko
- Nyské jezero (45 km), Polsko

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI