Rekreační domek a chata Waldenburg

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Poloha - popis

Rekreační domek WALDENBURG Rekreační domek WALDENBURG /600 m n.m./, je situován v obci Bělá pod Pradědem – místní části Horní Domašov, v prosluněném údolí říčky Bělá. Poloha v obci je při silnici č. 450 Jeseník – Vidly a to po její levé straně směrem od Jeseníku – za mostem přes říčku. Domek je vzdálen 10 km od okresního města Jeseník a 2 km od rozcestí Bělá/Domašov – Vidly (Karlova Studánka, resp. Vrbno pod Pradědem) – Červenohorské sedlo (Šumperk) směrem na Vidly.

 

Rekreační domek WALDENBURG Na pozemek rekreačního domku WALDENBURG bezprostředně navazují hluboké lesy – horská stráň s nádherným výhledem na masiv Malý klín – Červená Hora – Keprník – Šerák. V bezprostředním okolí jsou vynikající terény pro turistiku, pohodlně dostupné jsou nejbližší lyžařské areály (Filipovice – necelé 4 km a Červenohorské sedlo – 11 km).

Domek je architekturou blízký historickým jesenickým chalupám. Postaven byl v letech 1975–82 a je průběžně modernizován, takže splňuje všechny nároky komfortní dovolené v létě i v zimě.


 

Ubytování

Rekreační domek (chalupa) WALDENBURG je nekuřácký objekt. Je pronajímán jako celek a to celoročně - max. kapacita 7 osob".

a) listopad - březen ... max. 7 osob
b) duben - říjen ...max. 7 osob
pozn. zvýšená kapacita = zejména v případě obsazenosti dětmi
Z domácích zvířat je akceptován 1 pes malého, až středně velkého plemene.
Nejkratší doba pronájmu činí
- 4 noci (v období květen - září), resp. 5 nocí (v období říjen - duben).
Nabízíme velmi vysoký standard ubytování a pobytu.

• prostorný a přitom velice útulný interiér obývací haly, mj. s úložnými prostory, pohodlnou čaluněnou sedací soupravou, otevřeným krbem,
2x SAT-TV, pracovním (psacím) koutem a výtvarnými doplňky
– to vše navozuje jedinečnou a příjemnou domáckou atmosféru

• rustikální, technicky velmi dobře a účelně vybavenou kuchyň s jídelnou
a navazující krytou terasou s posezením a zahradním grilem (grilovat lze
i při deštivém počasí)


• sociální zařízení v přízemí (umyvadlo, WC, sprchový kout) i v podkroví (umyvadlo, WC, bidet, pračka)

• 3 podkrovní dvoulůžkové ložnice a s možností ubytování další osoby v přízemí - na pohovce vedle krbu

• tepelnou pohodu, kterou si dotváří sami ubytovaní (hosté) – všechny prostory jsou z hlediska vytápění dostatečně vybaveny (elektrická AKU kamna a přímotopy, kamna a krby vytápěné dřevem)

• vlastní studnu s velmi kvalitní pitnou vodou

• technické zázemí (dřevníky, sloužící mj. i k uložení lyží, snowboardů, kol)

• pozemek s udržovanou zatravněnou plochou (zahradní odpočivný nábytek je hostům k dispozici), trvalkovými záhony a další okrasnou zelení, upraveným kamenným ohništěm a s udírnou

• velmi dobrý přístup k říčce (s možností osvěžení v horkých letních dnech)

• vybavení pro jednoduché rekreační sportování (badminton, kroket, petanque),k dispozici jsou hrací karty a stolní společenské hry

• menším dětem jsou k dispozici houpačky

Parkování:
přímo na pozemku a na mostě (až 3 osobní vozidla)

Vybavení rekreačního domku / chaty

 • vytápění elektrické
 • vytápění na TuPa
 • bidet
 • TV satelit
 • DVD
 • mrazák
 • mikrovlná trouba
 • pečící trouba
 • myčka
 • ohniště
 • balkon / terasa
 • houpačka
 • pračka
 • elektrický sporák
 • WiFi

 

Tipy na další chaty v Jeseníkách

 

Galerie
Ceník

 

Pro zjištění aktuálních cen použijte prosím "Kontaktní formulář"

 

Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Turistické a sportovní aktivity - bezprostřední okolí

• Parkhotel - 0,9 km směrem na Jeseník (tenis, sauna s bazénem, fitness, ruské kuželky, volejbal, půjčovna horských kol)

• Relaxcentrum - 1,7 km směrem na Jeseník (tenis, sauna, fitness, volejbal, solárium, relaxační bazén, squash, stolní tenis, bowling, minigolf, šipky, ruské kuželky a masáže - na objednávku)

• hotel Stará pošta (tenis)

• hotel Eduard - 1,3 km směrem na Vidly (plavecký bazén)

pěší turistika (Vysoký vodopád – chata Švýcárna - Praděd, přírodní rezervace Borek v okolí Zaječího potoka, Sněžná kotlina pod Červenou horou, Videlský kříž - Rejvíz, Červenohorské sedlo - Keprník - Šerák - Ramzovské sedlo, resp. Červenohorské sedlo - Švýcárna - Praděd - Karlova Studánka)

cykloturistické trasy (viz spec. mapa obce Bělá pod Pradědem - hostům k dispozici)

lyžařské běžecké trasy (viz spec. mapa obce Bělá pod Pradědem - hostům k dispozici)

lyžařská střediska a areály
  Poloha rekreačního domku WALDENBURG je optimální pro lyžaře - sjezdaře,
  kteří při svém pobytu na horách preferují
  - vysoký standard ubytování a není jim na obtíž
    několikaminutové dojíždění za kvalitním lyžováním
  - střídání lyžařských areálů

Filipovice – 4 km  (velmi dobrá dostupnost během 5 - 6 minut)
(690–890 m n. m.)
Skipark Filipovice
Zde platí slogan "lyžování pro každého v každém věku za výhodné ceny". Celý areál zaručuje optimální podmínky pro individuální lyžování i rodinné lyžování, a to hlavně díky rozmanitosti terénu, který uspokojí požadavky
jak vyznavačů nenáročného lyžování, sportovního lyžování, tak milovníky snowboardingu, kteří mohou využít dvou lanových vleků, třech sjezdovek střední obtížnosti o délkách 300, 600 a 750 metrů, plus bonus – parkování zdarma. SKIPARK Filipovice svojí nabídkou služeb patří mezi nejdynamičtěji se rozvíjející areály v Jeseníkách.

Červenohorské sedlo – 11 km
Lyžařský areál Červenohorské sedlo je jedním z nejznámějších středisek sjezdového lyžování na severní Moravě a je významným silničním přechodem Hrubého Jeseníku. Ale i přesto se sem nevydávejte bez sněhových řetězů, často se do střediska dostanete jen díky nim. Poloha nad 1000 m n. m. dává předpoklad pro kvalitní zimní sezonu od poloviny prosince do konce března. Návštěvník si může vybírat mezi terény od vysloveně lehkých až po prudký slalomový svah, určený nejvyspělejším lyžařům. V prostoru Červenohorského sedla naleznou návštěvníci také veškeré další služby, včetně kvalitního stravovacího zázemí. Běžecké tratě se z Červenohorského sedla rozbíhají na obě strany Hrubého Jeseníku. Mezi nejvyhledávanější patří trasa jižním úbočím Velkého Klínov


Turistické a sportovní aktivity - vzdálenější okolí

Obec Bělá pod Pradědem leží v nadmořské výšce 510 – 650 m n.m. a svoji polohou v centrální části Jeseníků je ideálním výchozím místem pro turistické a sportovní aktivity. Také pro regeneraci a rehabilitaci.
 

– poznávací turistika

Město Jeseník – 10 km
Město s bohatou a zajímavou historií leží v krajině plné průzračných pramenů, bystřin a skalnatých vyhlídek. Jeseník je kulturně-společenským, hospodářským a turistickým centrem severní části Jeseníků. Rozhodně stojí za pozornost všech hostů Jesenicka a turistů.

Priessnitzovy léčebné lázně (Jeseník) –14 km
Priessnitzovy léčebné lázně leží ve svahu nejvýchodnějšího výběžku Rychlebských hor asi 2 km od města Jeseník. Jejich areál, citlivě zasazený do krajiny, tvoří dominantu širokého okolí a pouze odtud je jedinečný výhled na celý hlavní hřeben Hrubého Jeseníku.Jsou zde mimořádně příznivé klimatické podmínky. Zdejší mikroklima je velmi vhodné pro léčení horních a dolních cest dýchacích, potíží krevního oběhu, nervové soustavy a vegetativního nervstva.

Česká ves - 13 km
V obci Česká Ves se od roku 1999 nachází ojedinělé muzeum motocyklových veteránů, jehož překrásné stroje si jistě nenechá ujít žádný milovník starých vozidel.

Jeskyně Na Špičáku - 19 km
Nejstarší písemně doložená jeskyně ve střední Evropě, první zmínka o ní pochází již z roku 1430. Celá prohlídková trasa je upravena bezbariérově.

Jeskyně Na Pomezí - 20 km
Velká část těchto jeskyní objevených v roce 1936 patří k tzv. živým. Vytvářejí se zde tedy nové krápníky a formují se starší krápníkové útvary. Jeskyně Na Pomezí jsou největším jeskynním systémem v České republice, vzniklým rozpouštěním mramoru.

Rejvíz - 16 km
Projděte se po unikátní naučné stezce Rejvíz dlouhé 3 km! Spatříte největší rašeliniště na Moravě vzniklé v době poledové, před 6 – 7 tisíci lety, a možná i některé vzácné druhy rostlin či živočichů.

Zlaté Hory, Zlatorudné mlýny - 19 km
Vydáte-li se na výlet do těchto drahými kovy protkaných končin, nezapomeňte se zastavit v údolí Ztracených štol. Říčka Olešnice tu po miliony let ukládala zlato do náplavů a již v dávných dobách se zde těžilo. Dnes se v údolí buduje replika středověkého hornického městečka. Můžete si zde dokonce vyzkoušet rýžování zlata! Naučná stezka Vás dovede i k místu s obdivuhodným optickým klamem, kde „voda teče do kopce“.

Karlova Studánka – 16 km
Roubené lázeňské budovy ovlivněné empírem jsou umístěny
v nádherném horském prostředí, jehož ovzduší je označováno za jedno z nejčistších v České republice. Pramení zde přírodní uhličité minerální vody, které slouží ke koupelím i pitné kúře. Okolí využijte k procházkám i výletům, ujít si nenechejte pohled na kaskádové vodopády Bílé Opavy.

Dlouhé Stráně – 18 km
Dlouhé Stráně – třetí největší přečerpávací vodní elektrárna na světě a nejrozsáhlejší vodní energetické dílo v České republice. Většina objektů se nachází pod zemí, stavby na povrchu jsou ohleduplně začleněny do okolní přírody a vytvářejí s ní harmonický celek.

Velké Losiny - 24 km
Obec v podhůří Jeseníků nabízí neopakovatelný zážitek při návštěvě čtyři sta let staré Ruční papírny, hrobky Žerotínů v místním kostele sv. Jana Křtitele i renesančního zámku. K příjemnému pobytu jsou jako stvořené velkolosinské lázně, v jejichž parku na Vás čeká venkovní bazén plný termální sirné vody.

Ze vzdálenělších atraktivních míst (50 – 80 km od Bělé – Domašova) lze doporučit návštěvu např. hradů Sovinec, Úsov a Bouzov, zámků v Bruntále a v Hradci nad Moravicí, stejně jako historických měst Šternberka, Šumperka, Opavy a zejména Olomouce - kulturně-společenského a obchodního centra Olomouckého kraje.
 

- sportovní a turistické aktivity

PĚŠÍ TURISTIKA
hřebenové túry Červenohorské sedlo - Praděd - Petrovy Kameny - Skřítek či Červenohorské sedlo - Keprník - Šerák - Ramzovské sedlo, nebo výlet na Rejvíz přes Videlský kříž atd. Plánky 50 nejzajímavěších turistických tras Jeseníků jsou hostům k dispozici.

• CYKLOTURISTIKA
Jeseníky jsou rájem také pro cykloturisty. Většina tras se však řadí mezi středně náročné až náročné. Našim hostům jsou k dispozici plánky tras na Jesenicku.

LYŽAŘSKÁ STŘEDISKA A AREÁLY
Ze vzdálenějších středisek (údaj v závorce představuje vzdálenost
od našeho rekreačního domku) uvádíme ta nejznámější.

Miroslav (14 km)
(635 – 866 m n. m.)
V lázeňské obci Lipová-lázně se nachází Ski centrum Miroslav. Areál tvoří několik sjezdových tratí střední obtížnosti o celkové délce přes 3 km. Vhodné jsou jak pro začátečníky, tak pokročilé lyžaře.

Ramzová – Šerák (21 km)
(782 – 1351 m n. m.)

Lyžařský areál Ramzová leží na severozápadním okraji Hrubého Jeseníku
a může se pochlubit nejvýše položnou rychlíkovou stanicí v republice
– ve výši 760 m n. m. Tedy snadná dostupnost jakýmkoliv dopravním prostředkem. Toto středisko patří k oblíbeným a za poslední dva roky
k nejlépe zmodernizovaným střediskům v Jeseníkách. Naleznete zde
veškeré služby pro lyžaře - sjezdaře i běžkaře.

Ostružná – Petříkov (23 - 25 km)
(700–950 m n. m.)

Lyžařský areál Petříkov a Ostružná patří, dohromady s Brannou a Ramzovou, k těm největším a nejznámějším lyžařským střediskům na Jesenicku.

Přemyslov (24 km)
(760–960 m n. m.)

Nově vybudovaný moderní lyžařský areál (i pro náročnější lyžaře) s velmi dobrým zázemím.

Z Domašova jsou dobře dostupné i další lyžařské areály v Jeseníkách. Z nich je nejvýznamnější středisko FIGURA – na svazích okolo Pradědu (Ovčárna – Petrovy kameny). Oblast nabízí nejlepší sněhové podmínky v Jeseníkách – lyžuje se zde až do konce dubna.
Dále pak střediska v Malé Morávce - Karlově a ve Zlatých Horách - Bohemaland. Bližší informace a přehled - viz SKI atlas Morava (hostům k dispozici)

• KOUPÁNÍ (PLAVÁNÍ)
venkovní plavecké bazény

- Jeseník (11 km)
- Písečná, lom (18 km)
- Velké Losiny, termální koupaliště (25 km)

kryté bazény
- Jeseník AQUA centrum
- Česká Ves (13 km)
- lázně Jeseník (sanatorium Priessnitz, 14 km) nutno předem rezervovat
- Vrbno pod Pradědem (17)

REGENERACE, REHABILITACE
- lázně Jeseník (Priessnitzovy léčebné lázně)
- lázně Velké Losiny

DALŠÍ AKTIVNÍ SPORTOVÁNÍ
tenis
- město Jeseník (areály ve Smetanových sadech a Fénix tenis clubu ve
  Slezské ulici)
- lázně Jeseník

squash
- Jeseník (Squash-Bowling centrum, Squash 2000)

bowling, kuželky
- Jeseník (Squash-Bowling centrum, Kuželka)

bruslení
- lázně Jeseník (kluziště na tenis. dvorcích)

vyjížďky na koních
- Jeseník (Jezdecké centrum)
- lázně Jeseník
- Ranč Česká Ves
- Dolní Moravice (Hamříkova stáj)
- Ranč Kopřivná (Šumpersko)

minikáry
- Ramzovské sedlo
- Kouty nad Desnou (22 km)

letní bobová dráha
- Petříkov (24 km)
  pozn.: dl. 500 m, převýšení 99 m, 15 zatáček

letní lyžování
- Branná
- Kouty nad Desnou
- Štíty (Šumpersko) - areál pro akrobatické skoky

minigolf
- lázně Jeseník
- Zlaté Hory (areál Bohema)

vodní sporty
- Otmuchowské jezero (40 km), Polsko
- Nyské jezero (45 km), Polsko

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI