Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Apartmány Slunečník - Dolní Morava

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Apartmány ve Slunečníku - rekreace Ski areál Dolní Morava

Nový wellness penzion s nadstandardními apartmány a moderními chatami s krbem. K dispozici je bazén, velké dětské hřiště, vinný sklep, restaurace, tenis, volejbal, lanové centrum, bobová dráha, single tracks. Nadstandardní ubytování v resortu u pohoří Králický sněžník a Jeseníky. Jiřinka je hlavní budovou areálu s plně vybavenými apartmány, restaurací, vinným sklípkem, wellness a dětskou hernou. Nachází se pod lyžařskými sjezdovkami Relax & Sport resortu Dolní Morava. Z Jiřinky je to k lanovce pouhých 300 m. Jsme v centru dění, přesto stranou od hluku. Slunečník nabízí osm apartmánů o různých kapacitách od dvou do šesti osob.

 

Popis ubytování

Nejnovější a nejhonosnější ubytování kombinující typ apartmánů Superior a chatek Depandance, jehož název je odvozen od všeříkajícího půdorysu. Slunečník nabízí osm apartmánů o různých kapacitách od dvou do šesti osob.

Každý apartmán má svou vlastní, zastřešenou terasu, krb, plně vybavenou kuchyň, oddělenou koupelnu a WC a vlastní parkovací místo v podzemní garáži domu. Vše je vkusně a nevtíravě designově zařízeno a koresponduje s celým areálem a prioritně s okolní přírodou. Proto jsou apartmány zdobeny fotografiemi s motivy přírodních scenérií z okolí Králického Sněžníku. Pro maximální klid a soukromí jsou jednotlivé apartmány odděleny akustickými příčkami a je odhlučněna kanalizace.

Hosté Slunečníku mohou využívat všech výhod penzionu Jiřinka.

 

apartmánrozměryosoby
S142 m24
S246 m24
S366 m26
S442 m24
S546 m24
S649 m25
S752 m25
S834 m23

 

Vybavení apartmánů

 • parkování v garáži
 • prostorná a zastřešená terasa
 • krb
 • velká LCD televize
 • plně vybavená kuchyňka (mikrovlnka, indukční deska, rychlovarná konvice, lednice, nádobí)
 • koupelna se sprchou
 • samostatná toaleta
 • Wi-Fi
 • fén na vlasy
 • trezor

Služby a vybavení penzionu Jiřinka

Wellness

Tělo i mysl můžete hýčkat v našem soukromém wellness, kdy budou prostory celého wellness vyhrazeny pouze pro Vás. K dispozici je Vám kombinovaná finská a infrasauna, parní sauna, vyhřívaná římská lavice a vířivka s panoramatickým výhledem do údolí. Romantickým duším na přání připravíme do naší oázy klidu lahev vína či sektu a vířivku obložíme svíčkami.

 

Bazén

Slaná voda a protiproud dělají z našeho venkovního bazénu skromnou náhražku moře položenou uprostřed hor. Bazén je v provozu pouze v letních měsících

Dbáme o bezpečí Vašich dětí, a proto na Jiřince najdete spoustu drobných detailů, které však mají ve výsledku velký podíl na tom, že si u nás děti neublíží, když jsou chvíli bez dozoru. Jednou takovou vychytávkou je i jednosměrný zámek při vstupu do bazénu, který děti sice nechá projít směrem od bazénu, avšak do bazénu se bez pomoci dospělého nedostanou. Nemusíte se proto bát toho, že by se děti koupaly bez Vašeho vědomí.

 

Sportovní hřiště

Volný čas pomůžeme naplnit i sportovcům a to nejen těm rekreačním, kteří si u nás mohou zahrát tenis o stěnu či přes síť, volejbal, fotbal či nohejbal s tím, že veškeré vybavení (sítě, rakety, míče, branky apod.) si u nás mohou půjčit. Pro ty, jež preferují poněkud pasivnější sportovní aktivity, je zde k zapůjčení pétanque.

Na tomto multifunkčním hřišti si lze v podstatě zahrát téměř všechny míčové sporty, snad kromě vodního póla, od toho ale máme bazén.

 

Dětské hřiště

Naše funkční hřiště je v naprosté harmonii s okolní přírodou, jelikož bylo vytvořeno právě na její motivy. Herní prvky v podobě cvrčka, mravence, stébel trávy a stromových věží byly navrženy jednak tak, aby korespondovaly s místní krajinou, ale hlavně aby rozvíjely fyzické schopnosti, kreativitu a představivost dětí.  Malí kutilové ku příkladu ocení pískovou laboratoř, která posouvá obyčejné pískoviště do vyšších sfér hraní. Celé hřiště je oplocené, takže se Vám drobotina nerozuteče, když ji na chvíli spustíte z očí, maximálně se včlení do stáda našich koziček, ke kterým je volný přístup.

 

Dětská herna

Nezbednosti mohou děti za každého počasí tropit i v naší dětské herně, kde je herní atmosféra umocněna malbou na motivy Knihy džunglí.

O bezpečí svých dětí nemusíte mít starosti. Prakticky je sice spustíte z očí, dění v dětské herně však můžete sledovat na televizní obrazovce umístěné v restauraci.

 

Zookotek

Máte-li rádi zvířata, jistě Vás nadchne naše dětská zoo. Ve zvěřinci máme zakrslé holandské kozy, kozy kamerunské a jednoho belgického obra jménem Evžen. Ke všem těmto zvířátkům je možný přístup, takže se s nimi můžete seznámit a pomazlit je. Vzhledem k tomu, že je celý venkovní areál oplocen, se nemusíte bát, že se Vaše děti při honbě za hbitými kozami někde zatoulají. V restauraci je rovněž krmný automat s granulemi pro děti, které chtějí naše zvířata nakrmit.

Nově se také pyšníme vlastní daňčí oborou. Králem obory je zde Ludvík, daněk, a společnost mu dělá prozatím jedna daněla jménem Daniela.

 

Prostorná terasa s ohništěm

Součástí venkovního oploceného areálu je i posezení s ohništěm, kde si můžete na ohni připravit nějakou baštu, zatímco děti dovádějí u bazénu či na hřišti. Špekáčky a uzeniny od místního řezníka je možno si objednat v restauraci, kde Vám na vyžádání připravíme oheň či naložíme maso na gril dle Vaší chuti, neb není mnoho lepších požitků než flák grilovaného masa s dobrým pivem či vínem doplněný pohledem na hory. Pro mistry grillu máme k dispozici speciální kovanou pánev na grilování veškerých mas a zeleniny, anebo si můžete na maso obtisknout krásnou mřížku přes masivní rošt.

 

Půjčovna kol

Dolní Morava je rájem cyklistů. Vaše kola můžeme uschovat, ať Vám nezabírají prostor na apartmánech či chatách. Pokud jste si s sebou ale na Jiřinku kola nevzali, nezoufejte, jelikož Vám kola včetně helem a dětských sedaček můžeme po domluvě s recepcí zapůjčit.

 

Procházky s průvodcem

Máte-li zájem dozvědět se něco více o okolí Jiřinky a Dolní Moravě, svěřte se do rukou našeho správce Oldy, který Vám formou poutavé a příjemné procházky vyzradí a ukáže taje místní krajiny. Informace o termínech vycházek naleznete na recepci.

 

Bazén v areálu penzionu Dolní MoravaPůjčovna kol - Penzion Jiřinka Dolní MoravaWellness penzion s apartmány, Dolní Morava, Pardubicko

 

 

Náš areál nabízí také další ubytování - Penzion Jiřinka

Naše další ubytování v Králickém Sněžníku - Chaty Jiřinka

Další ubytování Dolní Morava - Chata Mezi smrky

 


Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování

 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

Galerie
Ceník
Kontakt
Kontaktní formulář
Aktivity a okolí

Letní aktivity v okolí

 • Stezka v oblacích
 • Adrenalin park
 • Lanová dráha
 • Bobová dráha
 • Dětský Fun Park
 • Mamutíkův vodní park a Lesní zážitkový park
 • Single Trails a hustá síť značných cyklotras
 • Půjčovna horských kol, Segway, koloběžek aj.
 • Pískový svět

 

Zimní aktivity v okolí

 • Stezka v oblacích
 • Lanová dráha
 • Bobová dráha
 • 7 sjezdovek v celkové délce tratí 9,5 km
 • Upravované běžecké tratě
 • Půjčovny snowboardů a lyží
 • Půjčovna Fat bike
 • Večerní sáňkování
 • Freestyle

 

Adrenalin park

Skok Power Fan nažhaví volným pádem z třinácti metrů. Vítr ve vlasech nabízí také třináctimetrová houpačka Double Swing. Výzvou pro horolezce i horolezčata je třináctimetrová věž, která tvoří základnu všech atrakcí Adrenalin parku. Jen o něco méně adrenalinu nabízí lanové centrum se čtyřmi okruhy s vysokými lanovými překážkami a jedním okruhem dětským. Adrenalin park je vhodný pro jednotlivce i rodiny, školy či firemní kolektivy.

 

Lanová dráha

Lanovka Sněžník má nástup u Wellness hotelu Vista a vyveze vás až k chatě Slaměnka. Z horní stanice se můžete vydat na pěší či cyklotúru do okolí nebo okusit jedinečný zážitek v podobě Stezky v oblacích. Lanovka přepravuje zvířata, kola, vozíčky i kočárky.

 

Mamutíkův vodní park a Lesní zážitkový park

Příklady táhnou. Mamutíkův vodní park vašim dětem zábavnou formou ukáže a vysvětlí chování vody a její využití. Stromové domečky v Lesním zážitkovém parku jsou plné interaktivních her, experimentů, různého nářadí a vybavení, průlezek a houpaček, které zabaví děti s nejrůznějšími zájmy.

 

Single Trails a hustá síť značných cyklotras

Dolní Morava přeje cyklistům bez ohledu na věk. Čeká na vás hustá síť cyklotras a ti méně zdatní se mohou nechat vyvézt lanovkou. A pokud jste cyklisté věru odvážní, pak si zamilujete Single trails, jednosměrné sjezdové trasy vedoucí lesem vhodné pro ostřílené bikery, ale i rekreační cyklisty.

 

Půjčovna horských kol, Segway, koloběžek aj.

V půjčovně U Slona je k dispozici kromě horských kol hned několik futuristických vozítek, na kterých se můžete povozit po okolí. V nabídce jsou Segwaye, elektro kola, koloběžky a šlapací káry.

 

Pískový svět

Sen všech dětí? Obrovské pískoviště s množstvím unikátních atrakcí. Děti si zde mohou vyzkoušet rýžování zlata, řádit s důlními vozíky, vozit písek na pískovém dopravníku, vytvořit si bábovičky ve tvaru zvířecích stop nebo si mohou zahrát na archeology se vším potřebným náčiním na archeologických vykopávkách.

 

7 sjezdovek v celkové délce tratí 9,5 km

Areál Dolní Moravy nabízí 7 sjezdovek se všemi stupni obtížnosti. Jejich celková délka je 9,5 km, resort má dvě čtyřsedačkové lanovky a tři vleky. Mimořádné je navazující propojení sjezdovky ze Slamníku, přes Slaměnku na sjezdovku B, což je trať kategorie FIS Super-G mužského alpského lyžování. Z Jiřinky je to na nejbližší sjezdovku 200 metrů.

 

Půjčovna snowboardů a lyží

Na Dolní Moravu lze jet polehku bez vybavení. Půjčovny Relax & Sport resortu Dolní Morava nabízí perfektně udržované vybavení, ze kterých si vybere jak lyžař začátečník, tak horský profesionál.

 

Freestyle Dolní Morava

Freestylu se člověk může buď naučit, nebo naopak vyšperkovat své dosavadní zkušenosti a procvičit svůj skill právě na Dolní Moravě, která nabízí hned tři možnosti freestylového vyžití.

Na dolnomoravské crossové trati, jejíž designérem je olympijský reprezentant Emil Novák, trénuje celá česká reprezentace ve snowboardcrossu.

Funline je zábavní trať plná klopének a terénních vln s osmimetrovým tunelem v závěru a Snowpark při ideálních sněhových podmínkách nabízí až 8 různých překážek a skoků.

Profesionální provedení a pravidelná, odborná údržba těchto atrakcí vytváří ideální prostředí pro freestylisty všech výkonnostních úrovní.

 

Stravování

Restaurace penzionu Jiřinka

Restaurace nabízí kapacitu 45 míst. Rodiče dětí mohou na televizi v restauraci sledovat své děti, pomocí kamery umístěné v dětském koutku.

 

Restaurace Králoický SněžníkRestaurace v penzionu Jiřinka - Pardubický kraj

 

Provoz restaurace:

 • Leden - Únor: plný provoz
 • Březen - Červen: omezený provoz
 • Červenec - Srpen: plný provoz
 • Září - Prosinec: omezený provoz

 

Snídaně k pobytům jsou podávány po celý rok dle rezervací. Dostupnost ostatních služeb restaurace závisí na provozní době restaurace. Pro aktuální informace o provozní době prosím kontaktujte recepci penzionu.

 

Vinný sklep - kapacita 25 osob

Náš vinný sklípek zůstává věrný názvu Dolní Morava, neb Vás svým obsahem, atmosférou i druhy vín zavede na jih Moravy, pod bělostná bradla Pálavy, kde se horké slunce snoubí s pracovitým lidem a láskou k dobrému vínu.

Nabídka našeho sklípku zahrnuje všechny čtyři moravské vinařské podoblasti, to jest podoblast znojemskou, mikulovskou, velkopavlovickou a také slováckou. Rádi a hrdě se pyšníme tím, že ve sklípku máme mimo jiná vína také vinné klenoty Jožky Valihracha, šampiona světového kalibru, jehož vína z krumvířských vinohradů dosahují výšin Olympu.

Tu správnou atmosféru tu sám velký Dionýsos či Bakchus, veselý bůh vína, jak známe z řecké mytologie, jehož dřevořezba zdobí stěnu této dolnomoravské rarity.

 

Vinný sklípek na MoravěVinný sklep Pardubický kraj

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI