Autokemp U letadla Seč

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Autokemp U letadla je umístěn v malebném a čistém prostředí chráněné krajinné oblasti Železné hory v blízkosti obce Seč a opravdu nedaleko od rozlehlého jezera sečské přehrady (délka jezera 6,5 km).

Základní údaje o autokempu U letadla:

běžný provoz autokempu od 15.5. do 30.9. (jinak pouze po dohodě)
    rozloha 45.000m2, nadmořská výška 501m, kemp je z větší části oplocen
    možnost koupání v sečské přehradě v blízkosti kempu cca 500m
    kapacita ubytování v ubytovně je 36 lůžek (pokoje 2, 3 a 4 lůžkové bez přistýlky + 1x plně vybavený apartmán)
    kapacita ubytování v chatkách je 94 lůžek (chatky 2, 3 a 4 lůžkové bez přistýlky)
    kapacita míst pro stany a karavany je 200 míst
    WC a umývárny se sprchami na volné ploše kempu
    k dispozici je 50 přípojek el.energie (do 10A) pro stany a karavany
    autokemp má orientační noční osvětlení
    parkování automobilů je možné přímo u chatek, hotelu i stanů
    možnost stravování a občerstvení v restauraci v areálu kempu
    možnost nákupu základních potravin, tiskovin a drobného zboží ve stánku
    možnost výměny plynových bomb k vařičům
    na ploše kempu je volně k dispozici kuchyňka se sporáky a dřezy (bez nádobí)
    možnost zapůjčení vybraných sportovních potřeb
    možnost úschovy kol návštěvníků
    možnost využití internetu na PC na recepci nebo volného WiFi připojení
    do autokempu můžete s sebou vzít i své čtyřnohé miláčky
    ohniště na volné ploše campu k volnému použití
    ping-pongový stůl, kulečník, stolní fotbal, lukostřelba, venkovní šachovnice, trampolína 4,5 m, dětské motorové čtyřkolky   
    v nedaleké obci Seč (1 km) je pošta, benzínová pumpa, multifunkční hřiště
    v kempu je signál mobilních operátorů: O2, T-mobile, Vodafone

Název autokempu U letadla pochází z doby, kdy přímo v areálu autocampu bylo umístěno dopravní letadlo IL-18, ve kterém byl provozován stylový bar a kavárna. Technický stav letadla však postupem času přestal splňovat podmínky pro bezpečnost a provoz tohoto atraktivního občerstvení a proto muselo být letadlo  z autokempu před nedávnou dobou odstraněno. Na fotografii si můžete prohlédnout pohled na autokemp ještě s umístěným letadlem.

V ubytovně je možné ubytování ve 3 lůžkových nebo 4 lůžkových pokojích se základním nábytkem, lůžkovinami a mycím koutem s umyvadlem . V ubytovně jsou k dispozici lednice. Společná WC a umývárny se sprchou pro pokoje jsou v obou podlažích ubytovny. Dále je zde možnost se ubytovat v plně vybaveném 2 lůžkovém apartmánu s vlastní kuchyňkou, sprchou a WC.
Dále je zde restaurace, kde se můžete stravovat i večer posedět a stánek, kde si můžete nakoupit základní potraviny a jiné drobné smíšené zboží. Restaurace je na jaře a na podzim vytápěna.

Chatky jsou dřevěné se 3 nebo 4 lůžky, je do nich zavedena elektřina a jsou vybaveny základním nábytkem, lednicí a lůžkovinami. Čtyřlůžkové chatky a chatky LUX mají zavedenu vodu a vlastní WC. K dispozici jsou dále luxusní karavany vybavené barevnou TV, lednicí, vařičem a základním nádobím. Parkování je možné přímo u chatek. Umývárny a WC jsou společné.

Stany a vlastní karavany je možné umístit libovolně na volné ploše, parkování je samozřejmě možné přímo u stanů a karavanů, můžete rovněž využít elektrickou přípojku.

RODINNÁ REKREACE S DĚTMI

Rodiny s dětmi naleznou v našem kempu skutečně klidné zázemí pro svou rekreaci. kemp je umístěn stranou od obce, hlavní dopravní komunikace i od hlavní pláže a je takovou oázou klidu pro klidné užití dovolené.
Náš autokemp vám přináší především:

    možnost krásného koupání v blízkém jezeře přehradní nádrže
    můžete si rovněž půjčit lodičku a užít si výlet po vodní hladině s překrásným výhledem na zříceninu hradu Oheb, která se vypíná nad přehradou nebo kolem romantického ostrůvku uprostřed přehrady.
    dětský koutek v areálu kempu s pískovištěn, prolézačkami a skluzavkou
    táborák na našem ohništi v areálu
    venkovní šachovnice a člověče nezlob se
    trampolína s průměrem 4,5 m
    půjčování dětských motorových čtyřkolek s možností jízdy na plácku hned za branou kempu
    procházky po okolí a poutavé výlety jako návštěva muzea loutek v Chrudimi, hřebčína nebo zámku ve Slatiňanech, výstavného zámku Žleby známého z řady pohádek,  skanzenu Veselý kopec nebo nedalekého pralesa Polom.

PRO SPORTOVCE
Okolí kempu přináší rozsáhlé možnosti sportovního vyžití. Samotné jezero je ideální pro plachtění nebo windsurfing, přehrada je rovněž velice známým a vyhledávaným rájem rybářů.
V okolí autokempu naleznete řadu cyklostezek pro krátké i delší výlety po okolí. Můžete si rovněž dopřát vyjížďky na koních z nedalekého westernového ranče  v Kovářově (program, ceny a bližší údaje v odkazech).
V areálu kempu je možnost použít volnou plochu pro míčové hry a dále stůl pro ping-pong, v restauraci např. kulečník. V nedaleké Seči můžete s výhodou využít nově vybudovaný sportovní areál.

PRO TURISTY
Autokemp tvoří výhodnou základnu pro pěší výlety po nejbližším okolí i  pro hvězdicovité výlety automobilem nebo na kole za poznáním přírodních, kulturních i historických zajímavostí v širším okruhu. Ty nejznámější a najnavštěvovanější naleznete v sekci Tipy na výlety po okolí a v sekci Odkazy.

PRO SENIORY
Rovněž pro seniory je náš kemp přitažlivý. Zejména mimo hlavní sezónu zde naleznou úžasný klid a nerušenou pohodu s možností procházek na hrad Oheb, kolem jezera a po okolí, kde naleznou spoustu malebných a romantických míst i přírodních zajímavostí. Okolní hluboké lesy jsou zvláště na podzim rájem pro houbaře. Zvláště pro seniory budou jistě výhodné výrazné mimosezónní slevy za ubytování v autokempu.

PRO SKUPINY DĚTÍ
Autokemp je zvláště mimo sezónu ideální pro pořádání školních výletů, škol v přírodě nebo podobných akcí. Poskytne vám vše co děti pro tyto aktivity potřebují a navíc můžete využít hromadných a mimosezónních slev za ubytování. K dispozici je kromě ubytování i velká společenská místnost / jídelna, vybavená velká kuchyň s přípravou hotových teplých jídel (pro větší skupiny i mimo sezónu).

Galerie
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

V blízkém okolí kempu naleznete mnoho přírodních, kulturních a historických pozoruhodností, které můžete navštívit pro zpestření své rekreace nebo v případě nepřízně počasí. Z mnoha vybíráme několik nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších:

CHRUDIM (cca 18 km)

   V královském věnném městě s mnoha památkami nezapomeňte navštívit věhlasné Muzeum loutek v Mydlářově domě, historické centrum s dominantním kostelem na náměstí a zachovalé městské opevnění. Za zmínku stojí i rozmanité kulturní akce pořádané městem. K dispozici josu také četná sportoviště (areál vodních sportů s krytým i venkovním bazénem), tenisové kurty apod. Bližší informace v odkazech.

Kutná Hora - Chrám svaté Barbory

KUTNÁ HORA (cca 35 km)

   Je rovněž starobylým královským městem, naleznete zde mimo jiné expozici z historie těžby stříbra (včetně prohlídky podzemních slují), překrásný chrám sv.Barbory (v seznamu UNESCO) a v kostele nedalekého Sedlce kostnici. Bližší informace (historie, provozní doba atd.) naleznete v odkazech.

Zámek Žleby

ZÁMEK ŽLEBY (cca 15 km)

   Překrásný a zachovalý zámek s nádhernými sbírkami (zbraně) a rozsáhlým parkem. V oboře jsou chováni unikátní bílí jeleni. Bližší informace (historie, provozní doba atd.) naleznete v odkazech.

ZÁMEK KAČINA (cca 25 km)

   Na zámku je známá expozice z historie zemědělství. Bližší informace (historie, provozní doba atd.) naleznete v odkazech.

Zámek Slatiňany

ZÁMEK SLATIŇANY (cca 15 km)

   Rozsáhlá expozice z historie i současnosti chovu koní, v areálu je hřebčín, rozsáhlý park. Bližší informace (historie, provozní doba atd.) naleznete v odkazech.

ZŘÍCENINA HRADU LICHNICE (cca 10 km)

   Zřícenina hradu s překrásným rozhledem do dalekého okolí. Bližší informace (historie, provozní doba atd.) naleznete v odkazech.

Kočičí hrádek u Slatiňan

KOČIČÍ HRÁDEK (Slatiňany cca 15 km)

   Miniaturní dětský hrádek v krásném lesním prostředí nedaleko vyhlášené výletní restaurace Monako je ideální pro hry vašich dětí.

ZŘÍCENINA HRADU OHEB (cca 1 km)

   K hradu Oheb se dostanete krásnou procházkou z campu po pohodlných cestách a zažijete nádherný panoramatický výhled na celou přehradu ze skalního ostrohu. Bližší informace naleznete v odkazech.

 

Skanzen Veselý kopec

SKANZEN VESELÝ KOPEC (cca 20 km)

   Ojedinělý skanzen budov z historie českého venkova, starobylé chalupy, mlýn v provozu, v létě jarmarky, bylo zde natočeno mnoho pohádek. Bližší informace (historie, provozní doba, kalendář akcí atd.) naleznete v odkazech.  

PRALES POLOM (cca 10 km)

   Prales Polom naleznete u obce Lipka nedaleko Horního Bradla. Můžete si prohlédnout lidskou činností netknutý porost včetně opravdových lesních velikánů.

 
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI