Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Chalupa Dolní Morava

 

Informace

Popis

Chalupa Dolní Morava - horská rekreace blízko ski areálu Dolní Morava

Chalupa k pronajmutí je v klidné části horské obce Dolní Morava, která se nachází v oblasti Národní přírodní rezervace Králický Sněžník na pomezí Orlické hory – Jeseníky. V každé části chalupy je vlastně patrový byt 120m2: 4 + kk + 2 WC + koupelna + SAUNA jen pro Vás. Ve 3 ložnicích je 6 řádných lůžek + 2-4 lůžka na rozkládací pohovce v obýváku – zde je i Full HD Smart TV s wi-fi 48″ – 121 cm s USB a HDMI vstupy. Pronájem každé části (poloviny) chalupy umožní komfortní celoroční ubytování až 1 až 8 (a pokud se vejdete klidně i 10) osob. Celkem jsme schopni ve 3 objektech ubytovat až 22 osob. Ubytování je v klidném místě a přitom v dosahu sjezdovek a atrakcí v resortu Dolní Morava (3 min. autem). Hned za chalupou je obrovská louka, která sahá až k lesu.
 

Ubytování je v klidném místě a přitom v dosahu sjezdovek a atrakcí v resortu Dolní Morava (3 min. autem). Hned za chalupou je obrovská louka, která sahá až k lesu. Přímo v okolí chalupy je možnost krásných procházek a vyhlídek, i pokud máte mimčo v kočárku – je zde nevyužívaná asfaltovaná cesta do nádherného údolí Mlýnického potoka, lesy, louky….

Chalupa k pronajmutí je nově postavena, má půdorys do „L“ a je rozdělena na dvě zcela samostatné části (poloviny).
Každá část chalupy má svůj samostatný vchod z jiné strany, privátní saunu, svoji soukromou terasu s posezením a zahradu na opačné straně chalupy. Také vnitřní uspořádání chalupy a stavební provedení zaručuje Vaše plné soukromí a klid.

 

Odpočinek i adrenalin

Chcete odpočívat v klidu? Ubytování je v klidné části obce Dolní Morava, sauna, terasa, v létě bazén… Okolní lesy jsou plné hub a lesních plodů, možnost krásných vycházek a výletů.
Máte rádi andrenalin? V resortu Dolní Morava (3 min. autem) je mnoho možností vyžítí – v zimě lyže, sáňky, po zbytek roku Stezka v oblacích, bobová dráha, lanový park, mnoho atrakcí pro děti – více informací najdete zde.

 

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Okolí

Obec Dolní Morava

Velmi oblíbená je Dolní Morava po celý rok, ale vyhlášená je zejména v zimě. Máme zde dvě skicentra,  2 nové 4 sedačkové lanovky, sáňkařskou dráhu, snowboard park, dětský lyžařský park a samozřejmě lyžařské školy a půjčovny lyží a vybavení.

Máme několik sjezdovek – i uměle zasněžovaných, všech druhů obtížnosti (i pro děti), černá sjezdovka je pak dokonce nejprudší sjezdovka v ČR. Takže můžete vyzkoušet Vaši odvahu

Na rozdíl od jiných skicenter, u nás v Dolní Moravě, nejsou, a to ani v době jarních prázdnin fronty lyžařů.

Okolní neporušenou krajinou vedou běžecké stopy, z nichž se vám naskytnou dechberoucí výhledy do okolní malebné krajiny.

Pochutnat i na místních specialitách i točeném pivu, si můžete v několika restauracích jak v blízkosti chalupy (300m), tak přímo u sjezdovek.
Nádherné výhledy jsou chaty Slaměnka, která je u vrcholové stanice lanovky a Stezka v Oblacích.

Únavu po lyžování můžete ze sebe dostat v sauně v naší chalupě, na bruslích na kluzišti (300m) nebo si zajet do krytého bazénu do hotelu Vista, či Sporthotelu (4 minuty autem).

Zatím každý rok se u nás lyžovalo až do Velikonoc.

 

Zimní aktivity – Letní aktivity – Tipy na výlet

 Nudit se na Dolní Moravě nebudete ani na jaře v létě či na podzim. Nespočetné možnosti výletů, ať už pěších nebo cyklistických, poskytují turistické trasy v okouzlující neporušené krajině. Velmi navštěvované jsou i pevnosti a bunkry z 2. světové války.

V okolí je několik rozhleden, z nichž – pokud nemáte závrať – se vám naskytnou fantastická panoramata do nádherné, téměř panenské krajiny.

Akčnější povahy mohou využít fotbalové hřiště, tenisový kurt s umělým povrchem, lanový park, bobovou dráhu, zkusit skočit volným pádem z věže, můžete sjíždět na kole po sjezdovce, půjčit si Segway… zkrátka téměř vše, co Vás napadne.

Pro děti je 300 m od chalupy připraveno hřiště plné prolézaček, a různých dalších atrakcí.

Kromě velmi oblíbené dovolené s dětmi na jarní a letní prázdniny, jsou i víkendy, Vánoce a Silvestr, apartmány Dolní Morava.

Přijeďte, věříme, že budete spokojeni!

 

Aktivity v Dolní Moravě

Dolní Morava a okolí je plná příležitostí k nevšedním zážitkům. Záleží jen na Vás jestli chcete strávit klidnou pohodovou dovolenou relaxováním na chalupě s procházkami, navštívit jednu z mnoha rozhleden v blízkém okolí.

Velmi vyhledávanou atrakcí je unikátní: Stezka v oblacích Dolní Morava, která je postavena ve výšce 1116 m.n.m a výhled z ní je skutečně dechberoucí!

Můžete si zahrát tenis na blízkém kurtu s umělým povrchem (300m), půjčit si horské kolo, elektrokolo nebo Segway, či si zajet do krytého bazénu v hotelu Vista či Sporthotelu.

Nebo se vrhnout do víru adrenalinu a využít bobovou dráhu, lanový park, vyzkoušet skok volným pádem či zajít na obří houpačku pro dvě osoby – zhoupnete se z výšky 13m!

Pro děti je připraveno několik tématických parků: Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park, Pískový svět, Pohádkové Česko, Stamichmanova stezka…

 

V zimě – kromě dvou! 4sedačkových lanovek a 9,5 km zasněžovaných sjezdovek všech stupňů obtížnosti (od modré po černou – nejprudší v ČR!), bobové dráhy, sáňkařské dráhy, snowboardparku, lyžařských škol a půjčoven, si na Dolní Moravě užijete i běžecké lyžování!


Aktivní dovolená na Dolní Moravě

Stezka v oblacích Dolní Morava – Bobová dráha – Obří mamut – Tubingová dráha – Single trails – Mamutíkův vodní svět – Lesní zážitkový park – Pískový Svět – Půjčovna kol, koloběžek, elektrokoloběžek – Segway – Lanové centrum – DiscGolfPark – PowerFun – Big swing – Horolezecká věž – Bowling – Golfový trenažér – Káry Berg  Bag Jump – Tenisový kurt s umělým povrchem – Fotbalové hřiště – Cyklobus

Můžete navštívit světový unikát – stezka v oblacích Dolní Morava s dechberoucím výhledem.

či využít turistické trasy vedoucí nádhernou neporušenou přírodou, cyklotrasy, navštívit pevnosti z 2. světové války, užít si sběru lesních plodů, procházek po lese, navštívit rozhledny – v okolí jich méme hned několik…
Lanová dráha Sněžník je v provozu pro cyklisty a turisty, kteří se takto dostanou pohodlně na hřeben, kde se mohou vydat po některé ze značených cest do okolí Kralického Sněžníku či na jeho samotný vrchol.
 
 

 

Mamutíkův vodní park

První vodní park svého druhu v České republice!

Je  areál, kde lze vidět co všechno se dá dělat s vodou. Poznat jak se  voda chová, jakou má sílu a jak ji využít. Jde vlastně o veliké vodní hřiště, kde se můžeme sledovat tok říčky včetně jezů, vodních kol a elektrárny. V sekci potůčky si pohrajeme s korytem potoku, pošleme vodu různými cestami pomocí stavidýlek nebo ji necháme zmizet pod povrchem. Zazávodit si můžeme v části Korýtka, kde lodičky budou projíždět dřevěnými korýtky až do dřevěných sudů. V areále narazíme na několik zajímavých zařízení a strojů, které můžete sami odzkoušet a seznámit se s jejich využitím. Jde o Tyrolský jez, Ztracené kolo, Elektrárnu, Buchar, Archimédes a Závlahu.
 

 

Lesní zážitkový park

Unikítní park uprostřed lesa s kouzelnými lesními domečky v korunách stromů a mnoha atrakcemi pro děti.

Čtyři pohádkové domečky umístěné na stromech v různých výškách nabízí zábavu pro děti všech věkových kategorií. „Herna“  slouží dětem už od 3 let věku k zábavě a experimentům s interaktivními hrami a nástroji. „Chýše“ pak nabízí malým kutilům a řemeslníkům pracovní stůl s nářadím a kuchařům kuchyňku s nádobím.

Starší nebojácné děti se můžou vydat do „Úkrytu v divočině“, který jim představí pravidla pro přežití v přírodě. Do nejvyššího domečku se mohou vydat pouze ti nejodvážnější, vede tam totiž lanový most nebo šplhací tunel. Stojí to ale za to – z vrcholu totiž vede obří tobogán!
Po zemi a vzduchem vedou spojovací závěsné chodníky, pařezové cestynebo systém létajících liján. Malí tarzani a akrobati si tak také přijdou na své. K odpočinku po celém dni plném her a zážitků poslouží závěsné sítě a malé i velké houpačky.

 

Pískový Svět Dolní Morava

Jedinečný park zábavy na písku pro malé objevitele, zlatokopy a archeology.

Jedinečný park zábavy na písku!

 • DIVOKÝ ZÁPAD – Domečky School, Station, Jail, Maining a Saloon. Do domečků se dostanete sítí, lezeckou stěnou, žebříkem nebo skluzavkou ven. Jezdí zde železnice dopravující písek.
 • VELKÉ ARCHEO – Prozkoumáte archeologické vykopávky a taky kostru mamuta. Připraveny jsou pracovní pomůcky pro archeology jako lopatky, štětečky nebo smetáky.
 • VOLNÉ ARCHEO – Vyřezávané artefakty z doby lovců mamutů – oštěp, náhrdelník, džbán, lidská kost, soška a pazourek.
 • STOPY ZVÍŘAT – Z písku si vytvoříte stopy různých zvířat.
 • MALÁ PÍSKOVÁ SESTAVA – Kbelík na přemísťování písku, pískový dopravník, trychtýře na písek a pracovní stůl pro všechny, co si rádi hrají s pískem.
 • VELKÁ PÍSKOVÁ SESTAVA – Pískový dopravník, kbelíky na písek a hlavně opravdový pískový vlak, který jezdí po kolejích.
 • ZLATO – Rýžování zlata a drahého kamení. Tady si to doopravdy vyzkoušíte!
 • KOLOTOČ
 • TERÉNNÍ HOUPAČKA

 

Adrenalin park

V Adrenalin parku najdete lanový park, lezeckou stěnu, skok volným pádem nebo obří tandemovou houpačku.

 • Lanový park je jedním z největších lanových parků v České republice a je pro každého, kdo má rád zábavu, dobrodružství, adrenalin a nezapomenutelné okamžiky. Zábavný je pro jednotlivce, pro rodiny s dětmi, školní skupiny a firemní kolektivy.
 • Jednou z atrakcí adrenalinové věže je houpačka Double Big swing. Jedná se o obří houpačku pro dvě, nebo jednu osobu, která vás spustí z výšky 13 m.  Zajistíte se, pevně se chytíte a už letíte.
 • Horolezecká stěna & lanovka na Dolní Moravě je impozantní 14 metrů vysoká dřevěná výšková stavba, která tvoří dominantu lanového centra. Je ideální základnou pro Powerfan, Big Swing a lanovku v celkové délce 400 metrů. Tato atraktivní lanovka vede z věže nad sjezdovkou a pokračuje lesem s dojezdem v lanovém parku. Na dvou stěnách této věže je umělá horolezecká stěna s chyty, kde si kvalitně zatrénují jak zkušení lezci, tak ti, co si to chtějí jen vyzkoušet.
 • Power Fan představuje skok volným pádem, který charakterizuje rychlý pád z výšky i jemné přistání. Powerfan je inteligentní mašinka na výrobu adrenalinu, který se vám bezpečně vyplaví během volného pádu, aniž byste museli otevřít padák nebo být přivázáni za nohy k bungee gumě. To má na svědomí mechanismus s větrákem, který neustále a bezpečně kontroluje pád. Účastník oblečen v úvazku je zacvaknutý karabinou do lana, které je navinuté na cívce. Takto připravený odvážlivec vykročí do prázdna a padá, přičemž se mu odvíjí lano z cívky, která souběžně roztáčí větrák. Ten pohlcuje vzniklou energii padající osoby a zároveň zabezpečí plynulé přistání na zemi. Powerfan není poháněn žádným motorem a nepotřebuje žádný zdroj energie. Vše obstará padající osoba.

 

Celoroční bobová dráha U Slona

Skvělá atrakce a adrenalinový zážitek na jedné z nejdelších a profilem nejzajímavějších bobových drah ČR. Svézt se můžete na nejmodernějším typu bezpečné bobové dráhy s množstvím zatáček, 360 stupňovými otočkami a terénními zlomy ve výšce až 6 metrů
Naplánujte si výlet s dětmi, přáteli či známými a užijte si parádní, více než kilometrovou jízdu…křičet vzrušením je dovoleno.
 
 

Single trails Dolní Morava

Cyklo trasy „Single trails“ jsou stále více populární nejen mezi bikery, ale i mezi širokou veřejností. Jedná se o jednosměrné trasy pro horská kola. Relax & sport resort Dolní Morava nezůstává pozadu a již na jaře otevře svou první single trailovou stezku. Následovat budou další tratě, které bubou postupně přibývat.

 • trasa 4 km, nástup u horní stanice lanovky Sněžník, konec trasy u hotelu Vista
 • půjčovna MTB celoodpružených kol v chatě Marcelka
 • První MTB bike trasa single trail v Dolní Moravě je ideální pro všechny bikery. Uzpůsobená bude i pro menší návštěvníky, asi od 10 let věku. Nahoru se pohodlně dostanete lanovkou a start je hned u horní stanice. Můžete se zde také občerstvit v horské chatě Slaměnka. Součástí trasy jsou různé lávky, klopené zatáčky, pěšiny, apod. Tak neváhejte a hurá no kolo! Pokud kolo nemáte, můžete si jej  půjčit v cyklo půjčovně v chatě Marcelka.
 • Profil & mapa trasy 1
 • délka trasy: 3,74 km
 • počáteční a maximální nadmořská výška: 1099 m
 • koncová a minimální nadmořská výška: 752 m
 • stoupání: 102 m
 • klesání 449 m

 

Půjčovny kol, koloběžek, elektrokoloběžek, Segway, hoover board…

V letní sezóně jsou návštěvníkům resortu k dispozici půjčovny letního vybavení a cyklo servis v půjčovně Marcelka, půjčovně U Slona a půjčovně Slaměnka.

 • Pánská, dámská, i dětská kola
 • Cyklosedačky a vozíky Cruiser pro děti
 • Koloběžky, elektrokoloběžky Hugo Bike
 • Segway, hoover boardy a další

 

Šlapací káry Berg

Jako novinku letní sezóny 2016 vám představujeme zábavné šlapací káry pro děti i dospělé. Naleznete je v obou našich půjčovnách – U Slona a Marcelka, kde vám je ochotně půjčí na Vámi zvolenou dobu. Můžete si tak užít zábavu s celou rodinou při krátké projížďce na našich dráhách, nebo delší výlet a poté sjezd po bezpečné cestě. Jsou vybaveny brzdami a volnoběhy.

 

Turistika a kola

Poznejte krásu zdejší přírody pěšky nebo na horském kole. Vyvezeme vás lanovkou na hřeben, odkud vede síť nádherných zpevněných cest pro horská kola, nebo horských pěšinek a stezek pro pěší turisty v celé oblasti masivu Kralického Sněžníku. Nechte se unést nádhernými výhledy do okolí na ostatní vrcholy Jeseníků. Již pohodlně se po značených hřebenových turistických trasách můžete vydat třeba na vrchol Kralického Sněžníku, k prameni Moravy, na polskou stranu hřebene, nebo až do Hynčic či Starého Města pod Sněžníkem. TIP pro rodinný cyklovýlet – z horní stanice lanovky na Slaměnce se vydejte po modré turistické značce na vyhlídku Králické panorama a odtud již po zpevněné cestě nádherným 16-ti kilometrovým úsekem po vrstevnici a z kopce zpět do Dolní Moravy. Na kole se také můžete vydat i na druhou stranu údolí do Skleného a odtud po zpevněných lesních cestách a loukách, nebo přes Červený potok zpět na Dolní Moravu.
Objevte krásy okolí Dolní Moravy a masivu Kralického Sněžníku na kole i pěšky, budete nadšeni.
Nechte se vyvézt lanovkou na hřeben s kolem či bez, udělejte si krásnou túru a kochejte se nádhernými výhledy do hlubokých údolí.

Zimní aktivity

Skicentrum Dolní Morava
skiareály: Ski Sněžník, U Slona, Větrný Vrch, krytý bazén, běžky, bowling, skialp, skitouring….

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI