Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Chatová osada Borová

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Chatový kemp, chatová osada Borová je vhodná pro rodiny s dětmi i pro skupinové pobyty. v areálu chaty Borová se můžete ubytovat přes léto i přes zimu. Kemp disponuje ubytovací kapacitou cca 50 ubytovacích míst. V kempu je možné pořádat oslavy a skupinové pobyty..

Obec Borová u Poličky se nachází na silnici Svitavy–Havlíčkův Brod a leží na pomezí Čech a Moravy v předhůří Žďárských vrchů . Areál se nachází v klidné rekreační části obce přímo u lesa. Na ploše 4500 m2 se nachází pět podezděných chat, tenisový (volejbalový) kurt, koš na košíkovou, venkovní stůl na stolní tenis, společné ohniště, udírna, dětská houpačka a pískoviště, ve vzdálenosti 200m pěkně udržované obecní koupaliště s převlékárnou.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/borova_2.jpg

 

Regionální infrastruktura:
dopravní trasy: příjezd po silnici I/34 ze Svitav nebo Hlinska, po silnici II/360 z Litomyšle, železniční spojení - trasa Svitavy - Ždírec.

Chata č. 2  apartmán pro 8 osob (po rekonstrukci) V přízemí obývací prostor se sedací soupravou, manželská postel, kuchyňská linka, jídelní kout, koupelna se sprchovým koutem a WC. V patře dvě ložnice s manželskou postelí a 1 lůžkem. Vybavení: prošívané deky a polštáře - ložní povlečení v ceně, TV, topení: krbová kamna a el. radiátor, kompletně vybavená kuchyň pro 8 osob: chladnička, mikrovlnná trouba, indukční varná deska, varná konvice, nádobí. Před chatou venkovní posezení se slunečníkem.
K dispozici volejbalový, tenisový kurt, stolní tenis, trampolína, pískoviště, houpačka, ohniště, udírna.  

Chata č.3  apartmán pro 6 osob (po rekonstrukci) - obývací prostor s dvěma křesly, dále manželská a patrová postel, rozkládací pohovka, kuchyň, jídelní kout, koupelna se sprchovým koutem a WC. Vybavení: prošívané deky a polštáře - ložní povlečení v ceně, TV, topení: kamna a el. radiátor, kompletně vybavená kuchyně pro 6 osob: chladnička, mikrovlnná trouba a sklokeramická varná deska, varná konvice, nádobí. Před chatou venkovní posezení se slunečníkem.
K dispozici volejbalový, tenisový kurt, stolní tenis, trampolína, pískoviště, houpačka, ohniště, udírna

Chata č.4  a č.5  standart  pro 6 osob -  obývací prostor s dvěma křesly, dále manželská a patrová postel, rozkládací pohovka, kuchyň, jídelní kout, koupelna s teplou a studenou vodou, umyvadlo a WC. Koupelna se sprchovým koutem mino chatu v areálu. Vybavení: prošívané deky a polštáře - ložní povlečení na objednávku popřípadě vlastní, TV, topení: kamna a el. radiátor, vybavená kuchyně pro 6 osob: chladnička, mikrovlnná trouba a elektrický vařič,  varná konvice, nádobí. Před chatou venkovní posezení se slunečníkem.
K dispozici volejbalový, tenisový kurt, stolní tenis, trampolína, pískoviště, houpačka, ohniště, udírna

Novinka: V blízkosti chat se nachází u koupaliště nízký lanový park pro děti.

 

Zákaz vstupu a pobytu se psy.

 


Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

 

 

Galerie
Ceník
Kontakt
Kontaktní formulář

Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktivity a okolí

Památky a zajímavosti a sportovní vyžití:

Borová u Poličky - lidová architektura
Polička (10km) - historické nám., rodiště B.Martinů, krytý bazén, sjezdovka s vlekem
Litomyšl(22km) - renesanční zámek, klášterní zahrady, městská památková rezervace, koupaliště s tobogánem
Pustá Rybná(5km) - lidová architektura, sjezdovka s vlekem
Nové Město na Moravě (30km) - běžecké trasy, sjezdovka s vlekem
Hlinsko v Čechách(28km) - Veselý kopec - muzeum(skanzen) Vysočiny

Přírodní zajímavosti:

Budislavské pískovcové útvary, Devět skal, rozsáhlé lesy. čistá příroda na Vysočině, ráj houbařů, turistika, cykloturistika, v zimě běžecké trasy,vodní plochy na rybolov v okolí.


Oblast Toulovcových maštalí - přírodní skalnaté útvary, chata Polánka, zámek Nové Hrady ( vzdáleno cca 12 km)

Sdružení obcí Toulovcovylogo kempu Borová Maštale vzniklo v únoru roku 1999. Cílem sdružení je zajištění rozvoje regionu, především s důrazem na zaměstnanost a ochranu přírody. Mikroregion má zeměpisnou šířku 12,5 km a zeměpisnou výšku 15 km. Celková plocha mikroregionu je 9639,77 hektarů.

Venkovský prostor mikroregionu je zvýrazněn velkým podílem lesních pozemků. Zemědělská půda je ve velké většině ve vlastnictví velkého množství soukromých osob a obhospodařují ho zemědělská družstva nebo soukromě hospodařící rolníci.

Ve zmíněném mikroregionu se nacházejí přírodní rezervace Maštale, přírodní park Údolí Krounky a Novohradky a přírodní památka Pivnice.

Příroda, nacházející se na území obcí Maštale je krásná a neponičená civilizací. Rozmanité geologické podmínky v různých částech způsobili, že krajina nemá jednotný ráz, ale střídají se zde různé reliéfy povrchu a rozmanitá rostlinná skladba. Značná rozloha území nebyla postižena scelováním pozemků v období socialistické kolektivizace a zůstalo zde množství rozptýlené zeleně, která tvoří krajinu malebnou, vhodnou pro rekreaci a odpočinek.


Soukromý zámek v Nových Hradech je jedinečná rokoková stavba vybudovaná v letech 1774 - 1777 hrabětem Jean-Antoine Harbuval de Chamaré ve stylu francouzských letních sídel podle stavebního návrhu architekta Josefa Jägera. Pro svoji architektonickou čistotu a umístění v uměle vybudovaném přírodním areálu bývá celý zámecký komplex nazýván "Malý Schönbrunn" či " České Versailles". Ucelený rokokový areál obsahuje vstupní bránu a francouzskou zahradu se správními budovami, špýchar a anglický park s pískovcovou křížovou cestou z r. 1767, vedoucí k pozůstatkům původního gotického hradu. Noví majitelé zámek zakoupili od restituentů v roce 1997 a od té doby prochází celý areál rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací.
Od června 2001 je objekt přístupný veřejnosti - v přízemí zámku je otevřena zámecká galerie, na nádvoří byla nově vybudována rokoková zahrada se dvěma fontánami a otevřena zámecká restaurace a vinárna. Ve výstavbě je zámecký pension, rekonstrukcí prochází špýchar i další objekty v okolí zámku. V budoucnu by měl celý renovovaný zámecký komplex sloužit jako společenské, kulturní a turistické centrum a znovu nabýt pověsti jedné z nejvýznamnějších a nejatraktivnějších památek celého regionu.

 

Stravování

Možnosti nákupu a stravování v okolí kempu:

  • 1300 m potraviny (diskont) s celotýdenním provozem
  • 1800 m Borovská pekárna se svými vyhlášenými výrobky
  • 900 m Restaurace U lesa s posezením v přírodě s výbornou pizzou
  • 1300 m Restaurace U Škopka s terasou, domácí kuchyně, nekuřácká jídelna
  • 10km Pennymarket, Tesco v Poličce.

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI