Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Penzion a restaurace Bačalský mlýn - Morašice

 

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Penzion a restaurace Bačalský mlýn - ubytování Morašice, Železné hory

Krásný zrekonstruovaný penzion v pardubickém kraji v úpatí Železných hor disponuje 9 pokoji s kapacitou 25 lůžek. Každý pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením včetně sprchového koutu. Nabízíme prostory pro pořádání svateb, firemních akcí a také sportovní rybolov na našem rybníku. Ubytování se nachází v Morašicích, 39 km od kostela sv.Barbara. Penzion Bačalský mlýn nabízí ubytování se zahradou, bezplatným soukromým parkovištěm, terasou a restaurací. K dispozici je také bar. Kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele je vzdálený 39 km. Ubytování je nekuřácké a leží 39 km od kostnice v Sedlecu.

 

 • Penzion poskytuje ubytování v pokojích s psacím stolem. Pokoje mají vlastní koupelnu se sprchou a některé také kuchyň s lednicí. Penzion Bačalský mlýn poskytuje ubytování v pokojích s ložním prádlem a ručníky.
 • Každé ráno se podává kontinentální snídaně nebo snídaně formou bufetu.
 • V Penzionu Bačalský mlýn si můžete zahrát šipky a v okolí se věnovat pěší turistice a cyklistice.
 • Nabízíme privátní wellness: saunu, vířivku a pivní lázně.
 • Přijďte k nám pořádat Vaše firemní dny, odborné semináře, školení, přednášky, prezentace a kurzy.
 • Konferenční sál je vybaven samostatnou kuchyňkou, vlastním barem, sociálním zařízením rozděleným pro muže a ženy.
 • Součástí penzionu je stylová restaurace  s bezbariérovým přístupem. V zimě se můžete zahřát u krbu nebo naopak v létě vychutnat příjemné posezení na obsluhované terase pod hrází rybníka. Kapacita restaurace je 45 osob
 • Penzion stojí 40 km od historického centra města a 39 km od autobusového nádraží Kutná Hora. Letiště Pardubice leží od Penzionu Bačalský mlýn 11 km.

 

Wellness v penzionu

Přijďte si odpočinout a načerpat nové síly do nově otevřeného wellness centra v Bačalském mlýně. Ponořením do vířivé vany si dopřejete nejen komfort, ale i kvalitnější životní styl. Pobyt ve vířivce totiž představuje komplexní terapii pro fyzickou, ale i duševní stránku lidského organismu. Optimálně nastavená voda odplavuje stres, snižuje a uvolňuje napětí ve svalech, napomáhá zvýšenému prokrvení v bolestivých oblastech a zároveň odvádí bolestivé pocity z postižených nebo namožených míst celého těla. Teplá vířící se voda napomáhá urychlit uzdravení z menších vnitřních zranění, pooperačních stavů a pohmožděnin.  Pobyt zde bývá často součástí rehabilitačního programu i po vážnějších zraněních. Velmi účinně také napomáhá při odstranění poruch spánku nebo při smutné až depresivní náladě, proto není žádným tajemstvím, že čas strávený ve vířivé vaně, zvláště před spaním, je skvělým prostředkem k přípravě na noční spánek. Na své si přijdou i lidé, kteří mají revmatické problémy a s nimi spojené bolesti zad a kloubů. Správné nasměrování proudu vody v oblasti kříže se postarají o namasírování svalstva Vašeho trupu po stranách křížových obratlů, sedacího nervu a bederního kloubu. Protože výkonné a dobře prokrvené svaly jsou tím nejdůležitějším předpokladem pro uchování zdravých zad. Většinu těchto onemonění moderního života vyvolává stres, nezdravý způsob života a špatná životospráva, proto jediný způsob, jak se v této době zastavit relaxovat, je právě pobyt v příjemné bublinkové vodě vířivé vany.


Finská sauna


Charakter ubytování

 • Penzion
 • Horské ubytování
 • Horské penziony
 • Apartmány
 • Pokoje
 • V soukromí
 • U vody
 • Rodinné ubytování
 • Skupinové pobyty
 • S wellness
 • Prostory pro pořádání svateb, firemních akcí a různých společenských akcí

 


Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování

 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 


 

Galerie
Ceník
Kontakt
Kontaktní formulář
Okolí

Mlýn a okolí

Bačalský mlýn stojí uprostřed nádherné přírody na úpatí CHKO Železných hor, poblíž Morašic u Chrudimi. V nedávné době prošel penzion rozsáhlou rekonstrukcí, při které se dbalo na zachování původních rysů stavby. Malebné prostředí penzionu je vhodné nejen pro dvojice, rodiny s dětmi, rybáře ale i firemní klientelu hledající pohodlné zázemí během pracovní cesty. Penzion nabízí stylové a kvalitní ubytování ve velmi klidném prostředí u rybníka. Bačalský mlýn je malý a útulný penzion, proto je pro nás důležité, aby se u nás každý host cítil jako doma.

Větší okolní města ,jako například Heřmanův Městec nebo Chrudim, zajišťují veškerou potřebnou občanskou vybavenost.

 

CHKO Železné Hory

Železné hory jsou západním výběžkem Českomoravské vrchoviny. Na západě a na jihu spadají příkře do roviny u řeky Doubravy, zatímco na severu pozvolna přecházejí do Polabí. Jedná se o nesmírně zajímavou a cennou oblast, a proto tady také v r. 1991 byla vyhlášena Chráněná krajinná oblast Železné hory. Pro oblast je charakteristický příkrý zlomový svah na západě – Železné hory se od Kutné Hory jeví jako hradba zvedající se nad relativní rovinu do výšky přes 200 metrů. V Železných horách najdeme velmi pestrou a rozmanitou krajinu, jsou zde původní bukové lesy, hluboká údolí, louky, pole. Se Železnými horami jsou také neodmyslitelně spjati Keltové, kteří nás při toulkách budou často provázet.

Nejvyšší kótou Železných hor je Pešava (697 m n. m., jv. od Hlinska – podle Zeměpisného lexikonu ČR, Hory a nížiny, Academia 1987) nebo také často je uváděn Vestec (668 m n.m.; jižně od Horního Bradla – záleží na vymezení Železných hor). Dalšími význačnými vrcholy jsou Spálava (663 m n. m.) u Horního Bradla, Bučina (606 m n. m.) nad Vápenným Podolem, Krkaňka (567 m n. m.) u Ronova nad Doubravou a Kaňkovy hory (557 m n. m.) u Třemošnice. Ty kromě Spálavy neposkytují výhled.

Oblastí protékají dvě hlavní řeky. Je to především Chrudimka, která k Železným horám neodmyslitelně patří. Vytváří místy hluboce zaříznuté údolí, které je chráněno jako přírodní památka (Krkanka, Strádovské peklo). V Železných horách pak na ní bylo vybudováno 5 přehrad, a to Hamry, Seč, Seč II, Křižanovice a Práčov. Naší oblastí protéká také turisticky přitažlivá řeka Doubrava, na které stojí kamenná přehrada Pařížov už od roku 1913. Nad Ronovem protéká Doubrava krásným Chittussiho údolím a stejnojmenným přírodním parkem.

V Železných horách je zachováno několik hradů, zejména Lichnice nad Třemošnicí, dále pak Oheb, Vildštejn, Rabštejnek, Žumberk. V okolí Skutče pak ještě najdeme Rychmburk a Košumberk. Stojí zde i středověké tvrze (resp. jejich zbytky) – například v Lipce.

 

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI