Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Penzion a restaurace Dašické sklepy - Dašice

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Penzion a restaurace Dašické sklepy - ubytování v Polabské nížině, Dašice

Provozujeme penzion. Poskytujeme ubytování v pokojích s vlastní ledničkou. Provoz restaurace s nabídkou Dašického piva a staročeských jídel, specialit z grilu a ochutnávek tradičních ukrajinských národních jídel. V letních měsících je k dispozici zahradní restaurace. Penzion Dašické sklepy se nachází v Dašicích, 39 km od zámku Litomyšl, a nabízí zahradu, bezplatné soukromé parkoviště a restauraci. K dispozici je pokojová služba a bezplatné Wi-Fi ve všech prostorách.

 

 • Všechny pokoje v penzionu mají psací stůl, TV s plochou obrazovkou, vlastní koupelnu, ložní prádlo a ručníky. Standardem je také lednice.
 • Rádi bychom Vás pozvali do naší restaurace v areálu bývalého pivovaru v Dašicích. Adaptací rozsáhlých křížových sklepů z roku 1616 vznikl stylový restaurant s kapacitou 190 osob. V letních dnech je pro návštěvníky otevřena zahradní restaurace s kapacitou až 200 osob.
 • Penzion Dašické sklepy podává snídani formou bufetu.
 • Součástí penzionu je recepce a 20 pokojů s různou kapacitou. V nabídce je 17 dvoulůžkových pokojů s manželkou postelí nebo oddělenými lůžky, jeden třílůžkový pokoj a dva čtyřlůžkové pokoje.
 • Na letiště Pardubice je to 14 km.

 

Pivovar Dašice

První zmínka o pivovaru pochází z roku 1507, kdy byl pivovar v majetku Viléma z Pernštejna. V 17. století se dočkal přestavby, která je patrná na dochovaných budovách částečně i dnes.

Pivovar fungoval do dvacátých let minulého století. Následovalo dlouhé období postupného pustnutí a chátrání. V roce 2007 se dočkal rekonstrukce a postupné obnovy, pivo se tu začalo vařit o deset let později.

Ochutnat je můžete v restauraci Dašické sklepy, která vznikla v prostoru pivovarských sklepů s krásnými cihelnými klenbami. Restaurace má k dispozici i venkovní letní zahradní sezení a nabízí studenou i teplou kuchyni. Pivovar vaří spodně kvašená piva.

 

Tradiční výroba piva

Pivo vaříme dle ověřených technologických postupů z nejlepších surovin, které čeští a moravští
zemědělci, sladovníci a chmelaři nabízí. Piva u nás vyrobená jsou spodně kvašená, plzeňského typu.
Rekonstrukcí pivovarských sklepů vznikl restaurant Dašické sklepy s kapacitou až 400 míst.

 

 • Prohlídky pivovaru lze objednat telefonicky
 • Jednou za rok pořádáme pivovarské slavnosti. Termín bude oznámen na webových stránkách.

 

V pivovaru vaříme

Všechna naše piva jsou nefiltrovaná a nepasterizovaná. Mají tedy přirozený jemný zákal, který tvoří zdraví velmi prospěšné kvasinky. Po celý rok
si můžete přijít ochutnat, popřípadě zakoupit v láhvi Dašický ležák ozdobený 4,8 procenty a Dašickou desítku s 3,9 procenty alkoholu.

V nabídce taktéž najdete sezónní speciály.

 

Svatba v Pivovaru Dašice

Plánujete svůj „Velký den“ a chcete jej prožít na romantickém a nenapodobitelném místě? Pak je Restaurant Dašické sklepy to pravé místo pro Vaši svatbu. Unikátní neotřelé prostředí, mimořádné gastronomické zážitky a atmosféra rekonstruovaného areálu bývalých pivovarských sklepů.

 

Svatební atmosféra

Plánujete svůj „Velký den“ a chcete jej prožít na romantickém a nenapodobitelném místě? Nechcete jej strávit na úřadě či se zdržovat přesuny mezi několika místy? Chcete mít krásný zážitek a vzpomínky a nestarat se o množství dodavatelů?

Pak je Restaurant Dašické sklepy to pravé místo pro Vaši svatbu. Unikátní neotřelé prostředí, mimořádné gastronomické zážitky a atmosféra rekonstruovaného areálu bývalých pivovarských sklepů – tato nádhera Vás čeká, pokud si zvolíte Dašické sklepy jako místo pro svůj svatební den. Svatební obřad v našem areálu, se tak navždy stane nádhernou vzpomínkou na vstup do Vašeho společného života.

 

Prostory

Své „ano“ si můžete říci třeba v altánku u rybníka, na venkovní terase nebo na jakémkoliv jiném místě v Dašických sklepích, které si vyberete. Dašické sklepy tak plní i Vaše nejtajnější sny o dokonalém svatebním obřadu.

Pro svatební hostinu či večerní party je Vám k dispozici buďto sklepní část restaurace, nebo kompletně zastřešená letní terasa. Každá část má svůj samostatný bar.

Pro akce menšího rozsahu lze využít jednotlivé části restaurantu s možností již od 2 osob.

Kapacita sklepní části restaurantu pro svatební hostinu je cca 190 hostů, letní terasa pojme až 200 osob.

 

Služby

Rádi Vám pomůžeme nejen s organizací svatebního dne, ale i se zajištěním externích dodavatelů, jako je fotograf, dekoratérka a květinářka, Dj a mnoha dalších.

Plánujete rodinnou akci – křtiny, promoci, setkání po letech, narozeniny? Dašické sklepy je to pravé místo i pro tyto příležitosti. Svěřte nám jejich přípravu a dopřejte si výjimečný a nezapomenutelný zážitek.

Každá ze svateb a rodinných akcí je unikátní a připravována naším týmem na míru Vašim požadavkům. Jejich součástí mohou být například: servírované či rautové obědy a večeře, venkovní grilování, hudba libovolného žánru, ať již reprodukovaná nebo živé vystoupení, doprava minibusy, parkování v areálu, ubytování v našem penzionu a mnoho dalšího

 

Charakter ubytování

 • Penzion
 • Stylové ubytování
 • Pokoje
 • V soukromí
 • Rodinné ubytování
 • Skupinové pobyty
 • Pivovar a restaurace
 • Prostor pro pořádání svateb, firemních akcí a různých oslav

 


Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování

 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

Galerie
Ceník
Kontakt
Kontaktní formulář
Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI