Penzion Skála Čenkovice

 

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Centrum lyžařského areálu Čenkovice v Orlických horách, naproti nejvýše položenému veřejnému parkovišti, 20 m od dětského vleku a 80 m od dvousedačkové lanovky s kilometr dlouhou sjezdovkou, z které je jednoduchý přejezd na jedinou vyhřívanou čtyřsedačkovou lanovku v ČR se dvěmi nejdelšími sjezdovkami Orlických hor (2150 a 2290m)..
V Čenkovicích jsou čtyři další vleky. Tři nejbližší restaurace jsou od penzionu ve vzdálenosti do 150 m. Milovníci všech druhů lyžování i vyznavači snowboardů jistě uvítají, že jízdu ze sjezdovek ukončí až přede dveřmi penzionu. Letním hostům se jistě bude líbit, že hřiště minigolfu, plážového volejbalu a tenisové kurty jsou v Čenkovicích ve vzdálenosti necelých 100m od penzionu a vodní nádrž ve vzdálenosti necelých 200 m.

Zaměření penzionu

Svou vybaveností je penzion zaměřen na ty klienty, kteří chtějí mít své maximální soukromí (rodiny s dětmi, nebo uzavřené skupiny) při velkém pohodlí a kvalitě ubytování. Neposkytuje však žádnou formu stravování.

Nabízené ubytování

Penzion ubytování poskytuje ve 4 větších apartmánech (pro 6 + 2 klienty) a v jednom menším apartmánu (pro 2 + 2 klienty).

Vybavenost velkých apartmánů

Apartmány tvoří dvě oddělené ložnice (2 a 4 lůžka), obytná místnost s kuchyňským koutem, koupelna se sprchovým koutem a WC a samostatná místnost druhého WC. Kuchyňský kout je osazen plně vybavenou kuchyňskou linkou (lednička, sporák s pečící troubou, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba a základní kuchyňské nádobí) a velkým kuchyňským stolem, rohovou lavicí a židlemi. Pomyslný předěl mezi obývací místností a jídelní částí tvoří dominantní krbová kamna, která vyhřívají nejen tuto velkou místnost, ale pomocí ventilačního systému i obě ložnice a koupelnu. Nad těmito kamny je umístěn prostorný věšák umožňující usušení velkého množství mokrého oblečení. Pro případ, že by někomu činilo potíže v krbových kamnech topit, mají všechny místnosti přímotopné radiátory. V obývací části je televize a velká rohová sedací souprava s možností rozložení na dvojlůžko. Dva nejlepší apartmány v I. nadzemním podlaží mají navíc svoji pavlač a vchod přímo na zadní rozlehlou terasu za penzionem. Všechny apartmány mají bezplatné připojení na internet.

 

Vybavenost malého apartmánu

Malý rodinný apartmán v přízemí tvoří jedna místnost s rozkládací pohovkou, dvouposchoďovou postelí, krbovými kamny, TV stolkem s televizí, šatní skříní, dvěmi komodami na oblečení a se stavebně oddělenou plně vybavenou kuchyňskou linkou se stolem a židlemi. Apartmán má vlastní koupelnu se sprchovým koutem a oddělené WC. Internetové připojení je přes Wi-Fi.

Společné prostory a vybavení penzionu

Penzion má lyžárnu, uzamykatelnou úschovnu kol a vlastní parkoviště pro 8 osobních aut. Na terase za penzionem je závěsné ohniště a pro labužníky přichystána udírna a venkovní gril.

Apartmán číslo 5 pro 6 + 2 osob ve 2. patře

   Popis apartmánu:

   Apartmán tvoří dvě oddělené ložnice (2 a 4 lůžka), obytná místnost s kuchyňským koutem, koupelna se sprchovým koutem a WC a samostatná místnost druhého WC. Kuchyňský kout je osazen plně vybavenou kuchyňskou linkou (lednička, sporák s pečící troubou, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba a základní kuchyňské nádobí) a velkým kuchyňským stolem, rohovou lavicí a židlemi. Pomyslný předěl mezi obývací místností a jídelní částí tvoří dominantní krbová kamna, která vyhřívají nejen tuto velkou místnost, ale pomocí ventilačního systému i obě ložnice a koupelnu. Nad těmito kamny je umístěn prostorný věšák umožňující usušení velkého množství mokrého oblečení. Pro případ, že by někomu činilo potíže v krbových kamnech topit, mají všechny místnosti přímotopné radiátory. V obývací části je televize a velká rohová sedací souprava s možností rozložení na dvojlůžko.

Apartmány číslo 3 a 4 pro 6 + 2 osob v 1. patře

   Popis apartmánu:

   Apartmány tvoří dvě oddělené ložnice (2 a 4 lůžka), obytná místnost s kuchyňským koutem, koupelna se sprchovým koutem a WC a samostatná místnost druhého WC. Kuchyňský kout je osazen plně vybavenou kuchyňskou linkou (lednička, sporák s pečící troubou, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba a základní kuchyňské nádobí) a velkým kuchyňským stolem, rohovou lavicí a židlemi. Pomyslný předěl mezi obývací místností a jídelní částí tvoří dominantní krbová kamna, která vyhřívají nejen tuto velkou místnost, ale pomocí ventilačního systému i obě ložnice a koupelnu. Nad těmito kamny je umístěn prostorný věšák umožňující usušení velkého množství mokrého oblečení. Pro případ, že by někomu činilo potíže v krbových kamnech topit, mají všechny místnosti přímotopné radiátory. V obývací části je televize, satelitní přijímač a velká sedací souprava ve tvaru písmene "U" s možností rozložení na dvojlůžko. Apartmán má svoji pavlač a vchod přímo na zadní rozlehlou terasu za penzionem.

Apartmán číslo 2 pro 6 + 2 osob v přízemí

   Popis apartmánu:

   Apartmán tvoří dvě oddělené ložnice (2 a 4 lůžka), obytná místnost s kuchyňským koutem, koupelna se sprchovým koutem a WC a samostatná místnost druhého WC. Kuchyňský kout je osazen plně vybavenou kuchyňskou linkou (lednička, sporák s pečící troubou, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba a základní kuchyňské nádobí) a velkým kuchyňským stolem, rohovou lavicí a židlemi. Pomyslný předěl mezi obývací místností a jídelní částí tvoří dominantní krbová kamna, která vyhřívají nejen tuto velkou místnost, ale pomocí ventilačního systému i obě ložnice a koupelnu. Nad těmito kamny je umístěn prostorný věšák umožňující usušení velkého množství mokrého oblečení. Pro případ, že by někomu činilo potíže v krbových kamnech topit, mají všechny místnosti přímotopné radiátory. V obývací části je televize a velká sedací souprava ve tvaru písmene "U" s možností rozložení na dvojlůžko.

 

Další penziony v oblasti Orlické hory naleznete zde


Neověřené údaje
Informace o ubytovacím zařízení byli zde přidány na základě informací získaných z veřejně dostupných zdrojů (stránky provozovatele), nebo na doporučení návštěvníka. Pro zjištění aktuálních informací ohledně provozu, cen a podobně použijte kontaktní formulář.

Pro majitele objektu

V případě, že jste na našem portálu nalezli Vaše středisko, chatu, kemp, penzion, či apartmán, neváhejte nás kontaktovat pro aktualizaci informací na emailu: info@kempy-chaty.cz. Do předmětu zprávy uveďte název zařízení.


 

Galerie
Ceník

V následujících základních cenách je zahrnuto:
ubytování v apartmánech, připojení k internetu kabelem i WiFi sítí v apartmánech č. 2 a 4, pouze kabelem v apartmánech 3 a 5 a připojení k internetu pouze WiFi sítí v apartmánu č. 1, dřevo do krbových kamen ve všech apartmánech, SAT příjem, využívání společné lyžárny a v létě garáže pro úschovu kol, používání venkovního ohniště, grilu a udírny, parkování na vlastním parkovišti u penzionu a ubytovací a rekreační obecní poplatek.

1.4. - 3.12.
od 229 Kč/osoba/noc (záleží na apartmánu, počtu osob a nocí)
+ úhrada za skutečně spotřebovanou el. energii
 

4.12. - 25.12.
od 266 Kč/osoba/noc (záleží na apartmánu, počtu osob a nocí)
+ úhrada za skutečně spotřebovanou el. energii
 

Silvestrovský termín:
od 480 Kč/osoba/noc (záleží na apartmánu, počtu osob a nocí)
+ úhrada za skutečně spotřebovanou el. energii
 

leden - březen:
od 295,- Kč/osoba/noc (záleží na apartmánu, počtu osob a nocí)
+ úhrada za skutečně spotřebovanou el. energii
 

Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Tipy na výlet v okolí Čenkovicích
V letním období se můžete toulat nádhernou přírodou, osvěžit se v přehradní nádrži Pastviny, navštívit aquapark v Ústí nad Orlicí, nebo žamberský sportovní areál s koupalištěm, tobogány a řadou dalších atrakcí. Tuto oblast si můžete skutečně vychutnat jako cykloturisté po značených cyklotrasách (stovky kilometrů). Není zde opomenuta ani pěší turistika. Velmi dobrou síť turistických cest na prvním místě reprezentuje Jiráskova stezka, která vede po hřebenech Orlických hor. Odměnou pro Vás jsou krásné výhledy. Prochází se i kolem československého vojenského opevnění z let 1935-1938. Pokud jste příznivci vojenské historie, můžete navštívit Muzeum vojenské historie v Králíkách. Nejznámější pevnostní komplexy jsou Hanička, Tvrz Bouda a Dobrošov. Vedle přirozených vyhlídek můžete navštívit i některou z řady rozhleden. Inspirovat Vás může rozhledna Suchý vrch, Skuhrov, Velká Deštná, Andrlův Chlum a další. Atraktivními turistickými cíly jsou také zámek Lanškroun, zámek Letohrad, hrad Litice, zámek Choceň, zámek Častolovice, zámek Rychnov nad Kněžnou. Přírodní rezervaci Zemská brána nedaleko obce Klášterec nad Orlicí doporučujeme k návštěvě. Vyhlídkové lety nabízí letiště Žamberk.

Do 5 km

Buková hora
Buková hora (958m.n.m.) je dominantou celého lyžařského areálu. Na jejích svazích jsou dvě nejdelší sjezdovky. Své jméno si jistě získala rozsáhlým porostem bučin, které jsou patrné zejména na jihovýchodním svahu. Přes vrchol vede zelená běžecká trať. Za dobrého počasí můžete spatřit masiv Orlických hor, Králický Sněžník, Polabí, Českomoravskou vrchovinu a hřebeny Krkonoš. Buková hora tak může být příjemným cílem Vaší procházky.

Orličky
Horská vesnička na úpatí Suchého vrchu leží nedaleko Jablonného nad Orlicí. Protéká tudy potok Orlička, podél něhož můžete dojít do malebného údolí Hradiska, uzavřeného z obou stran skalami. Od června do září je zde konečná zastávka cyklobusu z Kostelce nad Orlicí.

Červenovodské sedlo
Sedlem (810 m.n.m) mezi Prostředním vrchem a kopcem Na Planiskách prochází zelená a modrá turistická značka. Po nich se můžete dostat z Čenkovic přes Bukovou horu na Suchý vrch a k tvrzi Bouda. Vede tudy také hlavní tah Hradec Králové-Ostrava .

Do 10 km

Suchý vrch
Ve výšce 995 m.n.m. najdete kromě pohádkového výhledu také rozhlednu (v minulosti sloužila jako vodárenská věž) a nyní uzavřenou Kramářovu chatu, postavenou roku 1928 Klubem českých turistů. Vede tudy Jiráskova horská trasa - nejznámější turistická cesta v Orlických horách.

Tvrz Bouda
Největší muzeum čs. opevnění přímo v dělostřelecké tvrzi je přístupné od května do října a nabízí dva typy prohlídkových okruhů. Pět objektů, propojených podzemními chodbami, bylo postaveno v nejvyšším stupni odolnosti. Přesto během 50.let tvrz téměř podlehla devastaci. Obrat nastal po roce 1989 také zásluhou mnoha dobrovolníků, kteří se dosud aktivně podílejí jak na chodu muzea, tak i na přípravě řady akcí pro veřejnost.

Mladkov
Podhorská vesnice, kde se kříží Jiráskova horská trasa s naučnými stezkami Zemská brána a Betonová hranice (prochází jedním z nejsilněji opevněných území v Evropě před 2. sv. válkou). Vyvěrají zde léčivé radioaktivní prameny, nejvydatnější z nich jsou Šalamoun a Karolína. V blízkosti je od roku 1996 v provozu hraniční přechod pro pěší do Polska.

Jablonné nad Orlicí
Historický střed městečka na soutoku Orličky s Tichou Orlicí byl v roce 1977 prohlášen městskou památkovou zónou, zejména díky barokním stavbám (areál kostela sv. Bartoloměje aj.). Dějiny města přibližuje expozice ve výstavní síni. Oblíbeným místem vycházek je Hradisko, přírodní lokalita v údolí Orličky s nivními loukami, meandrujícím potokem a skalními útvary.

Do 15km

Králíky
Malebné horské městečko proslavila výroba betlémů a varhan. Nejen jejich expozici můžete shlédnout v moderním Městském muzeu. Zájemce o systém čs. opevnění, které je v okolí mimořádně dobře zachované, zase jistě upoutá muzeum vojenské. Pod jeho záštitou se během roku koná mnoho zajímavých akcí. Přímo z městečka se lipovou alejí dostanete k významnému baroknímu poutnímu areálu na Hoře Matky Boží.

Letohrad
Ve městě, ležícím na Tiché Orlici a obklopeném krásnou přírodou, naleznete několik významných barokních památek, např. zámek s parkem a kaplí sv. Jana Nepomuckého, morový sloup nebo kostel sv. Václava. V muzeu řemesel na Vás čeká největší expozice tohoto druhu v Čechách se 40 typicky vybavenými dílnami. Po prohlídce si můžete odpočinout v budově barokní sýpky, kde vzniklo kulturní centrum se stylovou restaurací a galerií.

Vodní nádrž Pastviny
7 km dlouhé jezero na Divoké Orlici slouží od 30. let k výrobě elektřiny i rekreaci. U kempů je k dispozici půjčovna loděk, surfů a horských kol. Pokud vás omrzí koupání nebo rybaření, můžete si ve stejnojmenné obci zapůjčit horské koloběžky. V Pastvinách se nacházejí Vejvodovy lípy, jejichž stáří se odhaduje na 700-800 let.

Lanškroun
Správní centrum regionu Lanškrounsko disponuje mnoha sportovišti. Z kulturních památek stojí za zmínku budova zámku, který je i sídlem muzea, renesanční radnice a lidová architektura. Přírodní park sedmi lanškrounských rybníků zve návštěvníky k procházkám, rybaření nebo vodním sportům na Dlouhém rybníce. V blízkosti Lanškrouna se na hlavním evropském rozvodí nachází poutní místo Mariánská hora.

Zřícenina hradu Lanšperk
Ze zříceniny gotického hradu nedaleko Ústí nad Orlicí je krásný výhled do údolí Tiché Orlice i na kopec Žampach.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI