Areál a Apartmány Braníčkov

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Penzion Braníčkov - ubytování na Šumavě

Areál Braníčkov – to je samota na Šumavě, vzdušné lázně, rozlehlé lesy, louky, ticho a klid. Ubytujeme vás v moderních apartmánech. Jsou perfektně zařízená a některé i bezbariérové. Vyberte si z 5 typů moderních apartmánů. Všechny jsou nekuřácké, prostorné, nadstandardně vybavené a perfektně uklizené.Těšte se na wellness centrum s bazénem se slanou vodou, saunou, vířivkou, soláriem a masážemi. Neomezený vstup zdarma. Naservírujeme vám bohaté snídaně, obědy a večeře. Vaříme tradiční šumavská jídla a šumavské speciality. Přichystali jsme pro vás bowling, minigolf, bio koupání aj. Děti si zamilují velkou zahradu s hřištěm a dětský koutek. Náš areál je ideální pro rodiny s dětmi, seniory, wellness pobyty, romantické víkendy, svatby, teambuildingy aj.

 

Ubytování v areálu Braníčkov na Šumavě

Apartmány a studia

 •     Studio Premium+ (2+2)
 •     Studio Standard (2+2)
 •     Rodinný apartmán Premium+ (4+2)
 •     Rodinný apartmán Standard (4+2)
 •     Dvoupodlažní apartmán (2+2)

 

Studio Premium+

(2 dospělí + 2 přistýlky)

studio-premium-006studio-premium-009studio-premium-003

Toto luxusní studio sladěné do hnědožlutých a béžových odstínů si vás hned získá. Usínat budete ve velké manželské posteli s prémiovým povlečením. Ze studia je výhled do zahrady a na terasu. Pro vaše nejvyšší pohodlí jsme studio vybavili moderní kuchyní, koupelnou s vyhřívanou podlahou a vysokorychlostním internetem. Studio je bezbariérové; pokud přijedete s přáteli, rádi vám ho propojíme dvoulůžkovým studiem Standard.

 

Studio Standard

(2 dospělí + 2 přistýlky)

Apartmány Braníčkov 114apartmany-branickov-515Apartmány Braníčkov 115

Studio je o něco méně dekorativní než studio Premium+. I tady ale najdete moderní zázemí pro bezstarostný pobyt: prostorná manželská postel, koupelna, špičková kuchyně, okno s výhledem do zahrady, pohodlný gauč s LCD televizí a vysokorychlostní internet. Studio je bezbariérové.

 

Rodinný apartmán Premium+

(4 dospělí + 2 přistýlky)

rodinny-apartman-premium-003rodinny-apartman-premium-001rodinny-apartman-premium-004

Náš nejluxusnější rodinný apartmán vypracovaný do nejjemnějších detailů. Nebude vám tu nic chybět: komfortní postele s nadýchanými polštářky, kompletně zařízená kuchyně, koupelna s vyhřívanou podlahou, pohodlné pohovky pro posezení, příjemné osvětlení, TV, vysokorychlostní internet aj. Apartmán má vlastní vchod a je bezbariérový.

 

Rodinný apartmán Standard

(4 dospělí + 2 přistýlky)

rodinny-apartman-003Apartmány Braníčkovrodinny-apartman-001

Tento apartmán vám stejně jako rodinný apartmán Premium+ přinese zasloužený komfort, je jen o něco méně dekorativní. Máte tu veškeré potřebné zázemí, vlastní vchod a bezbariérový přístup.

 

Dvoupodlažní apartmán

(2 dospělí + 2 přistýlky)

apartmany-branickov-507Apartmány Braníčkov118apartmany-branickov-508

Celkem 4 dvoupodlažní apartmány ve wellness budově. V 1. podlaží apartmánu je plně vybavená kuchyň, obývák a koupelna, v 2. podlaží podkrovní ložnice s manželskou postelí (podkroví je přístupné pouze po schodech). Z balkónku budete mít výhled do zahrady. Apartmány je možné propojit vždy po dvou.

 

Zahrada a dětské hřiště v areálu Braníčkov na Šumavě

Dětské hřiště

Braníčkovský areál je uzavřený a bezpečný i pro nejmenší děti, pro které jsme přichystali pískoviště, skluzavku, houpačky a velkou trampolínu. Oblíbené je travnaté fotbalové hřiště s brankami, na kterém děti vydrží dovádět celé odpoledne. Společně s dětmi si můžete zahrát minigolf, bowling, v létě se koupat v bio jezírku a v zimě bruslit. Také zajistíme projížďku na koních či exkurzi na jelení farmu.

Relaxace a posezení v zahradě

Za pěkného počasí vám zapůjčíme lehátka pro slunění a opalování se na zahradě. Pokud budete mít chuť, roztopíme vám venkovní gril (máme 2), připravíme táborák, zajistíme dobré maso na grilování, poctivé špekáčky na opékání apod.

 

Sport a zábava v areálu Braníčkov na Šumavě

Bowling

V bowling baru hlavní budovy A jsou k dispozici 2 moderní bowlingové dráhy. Každý měsíc pořádáme bowlingové turnaje tříčlenných družstev; cena: 150 až 220 Kč za hod.

V apartmánové budově A je v provozu bowling bar s posezením až pro 40 osob. Bar rovněž slouží pro stravování hostů a k dalším účelům. Je prostorově ozvučen, k dispozici je i profesionální FullHD projektor, promítací plátno (150") a vysokorychlostní bezdrátový internet.

Posezení u bowlingové dráhy

V baru jsou k dispozici 2 bowlingové dráhy v jejichž těsné blízkosti se nabízí posezení až pro 20 osob; nechybí ani malý dětský koutek. Každý měsíc pořádáme bowlingové turnaje tříčlenných družstev.

Posezení na galerii s billiardem

Od bowlingové dráhy se dá vystoupat po schodech na galerii s posezením pro dalších 20 osob. Dobře se odsud pozoruje bowling, případně si zde můžete zahrát billiard.

Krbovna alias Červený salonek

V zadní části baru je útulný, do červena laděný salonek s velkými krbovými kamny, křesílky a gauči. Přímo vybízí k posezení u vodní dýmky či kvalitního doutníku z naší nabídky. Také si zde můžete zahrát poker, který vám rádi zapůjčíme. Kapacita krbovny je 8–10 osob.

Konferenční místnost s všestranným využitím

Součástí baru je samostatná nekuřácká místnost s kapacitou až 40 osob. Je ideální pro pořádání firemních akcí, večírků, svateb, oslav apod. Rovněž se dá využít jako malá tělocvična pro sportovní soustředění (tančení, aerobic aj.).

Venkovní terasa

Bowling bar je průchozí na venkovní terasu s posezením až pro 30 hostů. Terasa je jižně orientovaná a téměř po celý den se zde můžete slunit a dopřát si lahodné pokrmy z naší nabídky.

 

Minigolf

Ve velké zahradě je 9 minigolfových drah; cena: dospělí 45 Kč za hod, děti do 12 let 25 Kč za hod (pouze s doprovodem).

Fotbalové hřiště

V areálu máme travnaté multifunkční fotbalové hřiště (45 × 30 m) s brankami. Děti si na něm dokáží hrát bez přestávky i celé odpoledne.

Pétangue, stolní tenis a billiard

V zahradě u hlavní budovy A máme pétanguovou dráhu; cena: 60 Kč za hod. Venku v zahradě i uvnitř jedné apartmánové budovy jsou stoly pro ping pong. V galerii bowling baru je možné si zahrát billiard; cena: 60 Kč za hod.

Půjčovna kol

K zapůjčení nabízíme 5 horských kol, na kterých si můžete projet šumavské cyklotrasy v okolí.

Bio koupání a bruslení

Novinkou našeho areálu pro rok 2013 je kaskáda jezírek, vytvořená za účelem přírodního koupání. V zimě, kdy jezírka zamrznou, slouží k bruslení.


Wellness, sport a zábava v areálu Braníčkov na Šumavě

V přízemí budovy B jsme vybudovali wellness centrum, které je průchozí do zahrady s možností opalování na lehátkách, grilování apod. Máme i bohatou nabídku sportovních aktivit.

Wellness centrum

K dispozici vám bude zastřešený vyhřívaný bazén se slanou vodou, sauna, vířivka, posilovna, solárium…

Wellness centrum je přístupné pro všechny ubytované hosty; nachází se v přízemí apartmánové budovy B.

Akce: Ubytovaní hosté si dle zájmu od pátku do soboty od 19. do 20.00 hod užívají wellness Whirpool a Saunu zdarma:, poté možnost privátního pronájmu.

Apartmány Braníčkov 128Apartmány Braníčkov soláriumApartmány Braníčkov 125 bazén

 

Masáže

Klasické relaxační masáže, masáž lávovými kameny, baňková a bambusová masáž aj.

Bio koupání

Pro nadcházející letní sezónu jsme vybudovali kaskádu 3 přírodních jezírek. V prvním jezírku můžete pozorovat ryby a typickou příbřežní vegetaci pro čištění vody, druhé jezírko slouží ke koupání a třetí jezírko je okrasné s celou řadou vzácných druhů rostlin.

Za kvalitním přírodním koupáním už nemusíte jezdit kilometry daleko, stačí jen projít naší rozlehlou zahradou. V zimě se pak jezírka skvěle hodí pro bruslení.

Apartmány Braníčkov 156 bio jezírkoApartmány Braníčkov 160


Typy pobytů v penzionu

Pobytové balíčky

Pravidelně pro vás připravujeme cenově výhodné pobytové balíčky. Rádi vám sestavíme i jakýkoliv pobytový balíček na míru. Balíčky najdete v erzervačním systému pod záložkou "balíčky".

Rodinná dovolená s dětmi

Jsme přímo stvořeni pro pobyty rodin s dětmi. Ubytujeme vás v prostorných apartmánech, nabídneme chutné jídlo, děti se vydovádí na dětském hřišti, zahrajete si bowling, odreagujete se ve wellness centru, zapůjčíme vám stolní hry a filmy na DVD aj.

Relaxační a wellness pobyty

U nás si plnými doušky vychutnáte půvaby venkova. Obklopí vás ticho a klid šumavské samoty. Odpočinete si a naberete nové síly ve wellness centru. Dopřejete si relaxační masáž nebo koupel ve vyhřívaném bazénu.

Romantické pobyty a víkendy pro dva

Překvapte svého partnera dárkovým poukazem na romantický víkend. Apartmán vám vyzdobíme květinami a připravíme lahodné víno či šampaňské. Vhod jistě přijde privátní vířivka a vyhřívaný bazén.

Pobyty pro seniory a hendikepované

Pro seniory, nemohoucí a hendikepované jsme připravili ubytování v luxusních apartmánech bez bariér. Pohodlně přístupné je i wellness centrum, zahrada a bowling bar s možností stravování.

Sportovní soustředění

Náš areál je vhodný i pro soustředění dětských sportovních oddílů. K dispozici je travnaté multifunkční fotbalové hřiště (45 × 30 m), malá tělocvična pro tancování, aerobic apod. Každý měsíc pořádáme bowlingové turnaje.

Firemní pobyty

Jestliže plánujete teambuildingovou či jinou firemní akci, napište nám vaše požadavky, sestavíme vám nabídku, kterou neodmítnete – firmy u nás mají výrazné slevy! Během vaší akce můžete využívat konferenční místnost, bavit se v bowling baru, posedět v krbovně s doutníkem, odpočívat ve wellness centru či grilovat na zahradě; na přání zajistíme jakékoliv občerstvení. V celém areálu je dostupný bezdrátový vysokorychlostní internet; k dispozici je také profesionální FullHD projektor a promítací plátno (150"); v bowling baru je prostorové ozvučení.

Svatby

Máme bohaté zkušenosti s organizací svatebních oslav. Pro váš velký den připravíme slavnostní menu, zajistíme výzdobu, hudbu i milou obsluhu; romantická svatební noc v luxusním apartmá bude nezapomenutelná. Vsaďte na jistotu a dobré reference.

Zahradní párty

Rozlehlá zahrada areálu Braníčkov se skvělé hodí pro pořádání slavností pod širým nebem, garden party apod. Připravíme kompletní občerstvení, rožněná selátka, grilovaná vepřová kolena, uzené kýty a další pochoutky.

 

Stravování v areálu Braníčkov na Šumavě

Všichni ubytovaní hosté mají slevu 10 % na konzumaci v bowling baru.

Snídaně do postele i švédský stůl

Ubytování obsahuje bohaté snídaně. Servírují se buďto jako švédský stůl či přímo do postele. Snídaňová nabídka obsahuje studený a teplý bufet, bio vajíčka, domácí uzeniny a salámy, párky, ovoce, domácí jogurty, pečivo, müsli, obložené mísy, kakao, čaj, 100% džus aj.

 

Tipy na další penziony v oblasti Šumava

 

 

Galerie
Kontaktní formulář
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Ceník

Ceník služeb v areálu Braníčkov

Ceník ubytování

Cena za osobu již od 410 Kč/noc při obsazení celého apartmánu.
(cena za studio/apartmán a noc se snídaní pro všechny osoby)

Dvoupodlažní apartmán1–2 osoby 1.850 Kč, 3–4 osoby 2.250 Kč
Rodinný apartmán Standard1–4 osoby 2.050 Kč, 5–6 osob 2.450 Kč
Studio Standard1–2 osoby 1.850 Kč, 3–4 osoby 2.250 Kč
Studio Premium+1–2 osoby 2.750 Kč, 3–4 osoby 3.150 Kč
Rodinný apartmán Premium+1–4 osoby 3.050 Kč, 5–6 osob 3.450 Kč

 

 • zahrnuto v ceně – snídaně, spotřeba energie a vody, ložní prádlo, ručníky, vstup do bazénu a fitka
 • pobytová taxa – 20 Kč za dospělou osobu a den (platí se při příjezdu)
 • pes – 250 Kč za pobyt (pouze malé plemena, pes musí být pod dohledem) Ostatní zvířata po dohodě
 • slevy – při dlouhodobých a skupinových pobytech již od 5 nocí, či firemních akcích
 • nástup k pobytu – v den příjezdu od 15.00 do 22.00 hod; pozdější příjezd avizujte předem
 • ukončení pobytu – v den odjezdu do 10.00 hod

Ceník stravování

snídaněv ceně ubytování; 130 Kč osoba na přistýlce a 3 a 4 osoba v apartmánech budovy A
polopenze150 Kč za osobu (snídaně formou švédských stolů, večeře výběr z menu)
plná penze350 Kč za osobu (snídaně formou švédských stolů, obědy a večeře výběr z menu)

U dětí do 12 let účtujeme 60 % z ceny stravování.


Ceník sportovních a wellness aktivit

fitnesszdarma
vyhřívaný vniřní bazénzdarma
bio koupání a bruslenízdarma
zapůjčení kola300 Kč za den, při ubyování dělším jak 3 noci zdarma v závislosti na dostupnosti.
finská sauna520 Kč za hodinu pro 6 osob (prostěradlo v ceně, župan 50 Kč/pobyt, fén k dispozici na místě nebo 50 Kč/pobyt)
whirlpool520 Kč za hodinu pro 5 osob
vertikální solárium1 žeton na 3 minuty za 30 Kč
bowling150 až 220 Kč za hod / 1 dráha až pro 10 osob
minigolfdospělí 60 Kč za hod, děti do 12 let 30 Kč za hod (pouze s doprovodem)
pétanque60 Kč za hod
billiard60 Kč za hod

Ceník masáží

Celková masáž

Klasická relaxační masáž pro uvolnění nejvíce namáhaných svalových partií těla.

 • záda nebo šíje – 20 min za 250 Kč
 • záda + šíje – doba masáže: 30 min za 350 Kč; 45 min za 450 Kč
 • záda, šíje, nohy zezadu – 45 min za 450 Kč
 • záda, šíje, nohy – 90 min za 950 Kč
 • dolní končetiny – 30 min za 350 Kč; 45 min za 450 Kč

 

Masáž lávovými kameny (hot stones)

Špičková relaxační masáž, která svými terapeutickými účinky patří mezi nejoblíbenější způsoby odpočinku. S použitím speciálních havajských technik, lávových kamenů a speciálního oleje dochází k harmonizaci těla a duše.

 • záda – 50 min za 850 Kč
 • záda + šíje – 60 min za 1 350 Kč
 • celé tělo – 120 Kč za 1 900 Kč

 

Baňková masáž

Alternativní léčebná masáž vycházející z principů čínské medicíny, která má výrazné účinky na organismus. Působí blahodárně na kůži, pročišťuje póry, zlepšuje krevní oběh a čistí krev, působí na regulaci a funkci nervového systému. Zároveň stimuluje vnitřní orgány a zlepšuje peristaltiku.

 • záda, šíje – 45 min za 600 Kč

 

Bambusová masáž

Velice účinná a příjemná procedura, při které se používá bambusových tyčí různé velikosti. Bambusová masáž pomáhá odstranit stres, uvolňuje zatuhlé svaly a dokáže pomáhat proti celulitidě.

 • zádová sestava – 45 min za 520 Kč

 

Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Adrenalinové aktivity v penzionu

V blízkém okolí Braníčkova pro vás můžeme zajistit četné adrenalinové aktivity. Naši hosté si již vyzkoušeli např. paintball, paragliding, potápění, segway, let vrtulníkem či balónem, rafting aj.

Projížďka na koni nebo výlet na jelení farmu

Pokud k nám přijedete s dětmi, rádi pro ně zajistíme projížďku na koni nebo výlet na blízkou jelení farmu.

Sáňkování a bobování

V blízkosti areálu je mnoho kopců, které lze v zimě využít pro sáňkování a bobování a další radovánky na sněhu.


Turistické možnosti v okolí areálu Braníčkov na Šumavě

Náš areál leží v podmanivé krajině přírodního parku Kochánov, v sousedství chráněné krajinné oblasti a národního parku Šumava. Ovzduší je u nás tak čisté, že jsme získali statut vzdušné lázně.

 

Ledovcová jezera

V blízké části Šumavy můžete navštívit 4 ledovcová jezera: Černé a Čertovo jezero (cca 15 km), jezero Laka (cca 15 km) a jezero Prášily (cca 22 km). Černé jezero je největší (18,4 ha), nejhlubší (40,6 m) a nejníže položené (1008 m n. m.); jezero Laka nejmenší (2,78 ha) a nejvýše položené (1096 m n. m.).

 

Hrad Velhartice (cca 4 km)

Středověký gotický hrad z přelomu 13. a 14. století. Stavba je ojedinělá svojí dispozicí – tvoří ji zřícenina starého gotického paláce, obranná věž a mohutný kamenný most se 4 lomenými oblouky, jež nemá v hradních areálech střední Evropy obdoby.

 

Hrad Kašperk (cca 20 km)

Gotický hrad z roku 1356, představující nejvýše položený královský hrad v Čechách (leží v nadmořské výšce 886 m). Z hradních věží se nabízejí krásné panoramatické výhledy do dalekého okolí. Na hradě se natáčela filmová pohádka Anděl Páně.

 

Bílá strž (cca 16 km)

S celkovou výškou 13 m se jedná o nejvyšší vodopád na Šumavě. Je tvořen několika stupni a kaskádami; nejvyšší stupeň měří 7 m. V řečišti potoka se také nacházejí tzv. obří hrnce vyhloubené proudící a vířící vodou.

 

Archeopark Prášily (cca 18 km)

Rekonstruovaná keltská vesnička z 6.–1. st. př. n. l. Předlohou všem vybudovaným objektům byly skutečné archeologické nálezy. Pro veřejnost se zde pravidelně pořádají různé akce s keltskou tematikou.

 

Povydří (cca 20 km)

Kaňonovité údolí řeky Vydry s obrovskými žulovými balvany, četnými peřejemi, kaskádami a vodopády. V okolních zalesněných svazích lze pozorovat řadu kamenných moří. Údolím prochází naučná stezka.

 

Rozhledna Poledník (cca 23 km)

Rozhledna se tyčí na vrcholu Polední hory (1315 m n. m.). Je vysoká 37 m, vede na ni 227 schodů a nabízí krásný kruhový rozhled na celou Šumavu – za dobré viditelnosti lze spatřit i Alpy. Uvnitř rozhledny se pořádají různé výstavy.

 

Roklanský potok (cca 28 km)

Mezi bývalou osadou Javoří Pila a obcí Modrava vede podél Roklanského potoka 5 km dlouhá červená turistická stezka, která představuje jedno z nejhezčích šumavských údolí. V říčním korytě se nachází mnoho nádherných žulových balvanů.

 

Jezerní slať (cca 30 km)

Se svou rozlohou cca 104 ha čtvrtá největší slať na Šumavě. Územím prochází naučná stezka po povalovém chodníčku a na okraji slatě je dřevěná rozhledna s výhledem na rašeliniště. Nedaleko odtud se nachází i zajímavá Tříjezerní slať.

 

Schwarzenberský kanál (cca 60 km)

44 km dlouhý vodní kanál v chráněné krajinné oblasti a národním parku Šumava, spojující povodí řek Vltavy a Dunaje – v minulosti sloužil k zásobování Vídně palivovým a stavebním dřívím; mimořádná technická památka jižních Čech.

 

Stezka v korunách stromů Neuschönau (cca 77 km)

Nejdelší stezka v korunách stromů na světě, měří 1,3 km a prochází ve výšce 8 až 25 m; na jejím konci stojí 44m vyhlídková věž. Byla zřízena v národním parku Bavorský les v sousedním Německu.


Lyžařské areály dle vzdálenosti od areálu Braníčkov

 • ski areál Veselice (cca 3 km) – vhodný pro rodiny s dětmi za dobrých sněhových podmínek (nemají sněžné dělo)
 • ski areál Hartmanice (cca 13,5 km) – vhodný pro rodiny s dětmi i za horších sněhových podmínek (mají sněžné dělo); dále tu je lyžařská škola a půjčovna lyžařského vybavení
 • ski areál Kašperské Hory (cca 29 km) – velmi oblíbený mezi rodinami; výhodná cena lyžařské školy
 • ski areál Špičák (cca 31 km) – pravděpodobně nejlepší lyžování na Šumavě
 • ski areál Arber (cca 40 km) – luxusní lyžování na Velkém Javoru v Bavorském lese (Německo)
 • běžkařské stopy – do 10 km (nejbližší nástup v obci Keply); stezky spravuje Správa CHKO a NP Šumava

 

Kam vyrazit za koupáním?

Pokud vás omrzí náš vyhřívaný bazén či kaskáda jezírek pro přírodní koupání, doporučujeme návštěvu aquaparku v Horažďovicích (cca 30 km), plavecký bazén v Klatovech (cca 15 km) nebo rybník Bušek u Velhartic (cca 3,8 km; voda v rybníku vydrží čistá až do pozdního léta).

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI