Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Autokemp U Jezera - Ejpovice

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Mezi Plzní a Rokycany, v krásné krajině této turisticky přitažlivé a historicky zajímavé oblasti západních Čech, se u velké vodní nádrže rozkládá prostorný autocamping „U jezera“. Je to ideální místo pro dovolenou od jara do podzimu – hosté zde naleznou příležitost ke koupání, provozování vodních sportů, rybaření, k vycházkám do nedalekých lesů, kde v houbařské sezóně roste bezpočet hub, k vyjížďkám do blízkého či vzdálenějšího okolí, ať už půjde o prohlídku Plzně či Rokycan a jejich pamětihodností, nebo o četné hrady a zámky, z nichž jmenujme například hrady Libštejn a Radyně, či zámky Kozel, Kaceřov a Šťáhlavy. Autokempem prochází cyklostezka Praha – Plzeň.

Tento soukromý autokemp se nachází u obce Ejpovice, která leží na mezinárodní silnici E50, u dálnice D5 (Norimberk – Praha), zhruba 10km východně od Plzně. Poskytuje ubytování v chatkách (kapacita 56 osob), ve stanech, v přívěsech i obytných vozech. Pro táboření jsou k dispozici elektrické přípojky, umývárny s teplou vodou a sprchami včetně WC zajišťující dostatečné hygienické možnosti. Restaurace Diana, která je součástí  autokempu, nabízí hostům snídaně, obědy i večeře, a také příležitost k nákupu potravin a drogistického zboží.

Autocamping je otevřen od 1. května do 30. září, bližší informace, a to nejen o autokempu, získáte prostřednictvím našeho jednatele, nebo na této internetové adrese.

Dnešní jezero vzniklo zatopením vytěženého dolu. První zmínky o existenci dolu v Ejpovicích sahají až do 18. století, kdy zde bylo započato s těžbou železné rudy. Těžba byla zanedlouho po zahájení utlumena a znovu obnovena až v roce 1953. V tehdejších plánech bylo stanoveno, že celá lokalita bude vytěžena a současně bude zlikvidována i obec Ejpovice. V roce 1967 byla těžba železné rudy ukončena a důlní dílo se nechalo samovolně zatápět důlní a povrchovou vodou.  

Nyní má jezero rozlohu 44 ha a sahá do hloubky až 43 m. Jezero je využíváno převážně k rekreačním účelům, jeho atraktivitu zvyšuje také existence přírodní památky, vyhlášené v roce 1993, ,,Ejpovické útesy“. Na severní straně je odkryto těleso, které patřilo skalním útesům spodnoordovického moře. Kromě zřetelných jevů způsobených příbojovou činností, jsou zde zachovány také původní organismy, které v tomto prostředí žily. Na břehu jezera se nyní nachází autokemp, který je vyhledávaným cílem nejen domácích, ale ve velké míř


Další tipy na autokempy západní Čechy


 

Galerie
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Recenze ubytování

Obrázek uživatele Cyklo Marek s kamarady
Cyklo Marek s k... (nepřihlášený) 29. Červen 2021 - 14:36
Počet hlasů: 223
S kamaradem a rodinami jsme prisli na kolech primo do hospody kempu Ejpovice. Dost nas zaskocilo, ze jenom my jsme meli "nahubky". Hoste to neresili a cisnice take ne. Ale ze i cisnice se na nas koukali jako na idioty, ze proc mame respiratory, pricemz to ony maji jit prikladem, to nas celkem podrazdilo. Pokud takhle dodrzuji pracovnici vladni narizeni, tak nechci vedet jak dodrzuji ostatni hygienicke zalezitosti ohledne uklidu chatek :/
Hodnocení: 
1
Average: 1 (1 vote)
Obrázek uživatele Jeanne Schmitt
Jeanne Schmitt (nepřihlášený) 8. Listopad 2019 - 10:58
Počet hlasů: 391
Kemp se sedmi možnostmi ubytování. Před prázdninami funguje recepce sporadicky ale mimo chat není problém se zabydlet a poplatky vyřešit další den. Problém je v tu chvíli se sprchami které jsou na žetony ale je j dispozici umývárna s WC. Hospoda otevřená jen o víkendu ale asi 1 km v Ejpovicích je fajn restaurace a hned vedle večerka.
Hodnocení: 
3
Average: 3 (1 vote)

Přidat recenzi

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 1

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


Camping Karolina - Plzeňsko


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI