Chata Machov - Bližanovy

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Bližanovy jsou situovány na silnici II/187 mezi městy Plánice a Nepomuk na rozhraní bývalých okresů Klatovy a Plzeň – jih. Areál Machov se nachází v severovýchodní části obce Bližanovy pod lesním komplexem Kakov v přírodním parku Plánický hřeben. Nad areálem je vedena Křižíkova cesta, červená turistická trasa (Nepomuk – Plánice – Klatovy), pod areálem potom vede cyklistická trasa č. 3040 Nepomuk - Plánice.

Ubytování je řešeno v chatě, přestavené z původního srubu, kde po přestavbě jsou 2 místnosti, sociální zařízení a spaní v podkroví. Dále je v areálu možné ubytování ve 4 chatkách a je zde k dispozici společenská místnost.

Dále se zabýváme chovem koní, vyjížďky na našich koních a pony jsou realizovány převážně po cestách a terénech v krajině Kakova na ploše několika km, po zpevněných lesních cestách.

V okolí jsou možné i další  aktivity, například cykloturistika, rybolov, houbaření.

Nabídka ubytování

Nabízíme rodinnou dovolenou v různých ročních obdobích, víkendové pobyty, rodinné oslavy, pracovní porady, soustředění pro menší kolektivy a podobně. Ubytování je umístěno pod lesním komplexem Kakov, v klidné části obce Bližanovy, která náleží pod správu města Plánice v bývalém okrese Klatovy, celková kapacita ubytování je max. 8 osob v chatě a 8 osob v chatkách.

Ubytovat Vás můžeme v nově zrekonstruované chatě o dvou místnostech. Kapacita chaty je tvořena levou místností s 2 lůžky a dětskou postýlkou, vpravo druhou místností mezonetového typu, kde je v patře řešeno spaní pro cca 4 osoby a v místnosti je dále rozkládací sedací souprava. Každá místnost má svůj kuchyňský koutek pro přípravu jídla, kamna na pevná paliva a ledničku. Prostřední místnost tvoří sociální zařízení pro obě místnosti, je zde sprchový kout, umyvadlo a WC.

Na zahradě, k využití v letních měsících, je situován malý bazén o průměru 3,6 m a venkovní ohniště, pro děti je zde potom pískoviště a houpačky se skluzavkou.

Pro méně náročné návštěvníky máme možnost v období od května do září ubytování ve 4 dvoulůžkových dřevěných chatkách s celkovou kapacitou 8 osob, pro které je k dispozici sprcha a WC ve sdruženém objektu, situovaném naproti chatek.

V případě zájmu o společenské, rodinné oslavy, pracovní porady a pod. je k dispozici společenská místnost o kapacitě cca 15 osob, místnost je vybavena TV, pevným připojením k internetu a sociálním zařízením.

Po předchozí domluvě je možno zajistiti malé občerstvení, v místnosti je možnost podávání snídaní a případně i oběda formou dovozu jídla z nedaleké restaurace. Výběr jídla z týdenního jídelníčku je den předem. Příprava stravy je možná i v chatě nebo lze využít kapacit v okolí.

Přejeme Vám krásnou dovolenou!

Stáje a chov

V areálu Machov jsou opraveny stáje, kde došlo k novému opláštění budovy a rozdělení objektu na 6 boxů pro volné ustájení, vždy 3 boxy proti sobě oddělené společnou chodbou, kterou je možno u posledního boxu začlenit do ohrazené plochy a vytvořit větší (porodní) box pro klisnu s hříbětem.

Při vstupu do stájí je vytvořeno zázemí pro přípravu krmiva, sila na zrní a uskladnění jezdeckých potřeb. Krmení a úklid je řešeno přes společnou chodbu, napájení zvířat je řešeno rozvodem vody s napáječkou v boxu.Pro chov koní je využívána rovněž pastvina o výměře přes 3 ha pod lesem v sousedství areálu, k tréninku koní a jezdců je k dispozici kruhová písková jízdárna o průměru 18 m a v přípravě je výstavba kolbiště 20 x 40 m.
Jízda na koních a pony

Nabízíme krásné, pohodové vyjížďky na našich koních pošumavskou krajinou, pro zkušené i méně zkušené jezdce.
Individuální přístup

Je možné se domluvit i na pravidelnosti vyjížděk.

Jízda na pony

Jízda na pony, milý zážitek pro děti, čas trávený ve společnosti dvou hodných poniček, čištění, jízda na kruhové pískové jízdárničce, v kratším úseku možnost i jízda do terénu v doprovodu zkušeného vodiče.
 

 

Galerie
Ceník

Ceník

Chata

8 osob + dětská postýlka

běžné termíny

1 100,- Kč / den

5 500,- Kč / týden

(velikonoce, vánoce, silvestr) příplatek 50 %

Chatka

2 osoby + spol. soc. zař.

běžné termíny

220,- Kč / den

1 100,- Kč / týden

(velikonoce, vánoce, silvestr) nejsou v provozu

K ubytování v chatě, chatkách je možnost snídaně v ceně 110,- Kč / dospělí,

50,- Kč / dítě.

Společenská místnost

12 – 16 osob

běžné termíny

1 100,- Kč / den

5 500,- Kč / týden

(velikonoce, vánoce, silvestr) příplatek 50 %

V cenách za ubytování je započítána DPH, poplatek z ubytování a energie v běžné výši, při zvýšeném odběru elektrické energie bude k částce za ubytování připočítána částka za zvýšený odběr.

Není-li pronajatá společenská místnost, je v areálu možnost občerstvení v odpoledních a večerních hodinách, po předchozí domluvě.

Ceník je platný pro rok 2012.

 

Kontakt

Mobil: +420 777 019 558, +420 777 843 341
Kontaktní osoby: Machov, Bližanovy 85, 340 34 Plánice
www: www.blizanovy-machov.cz

Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
9 + 1 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.
Okolí

Okolí - stravování

Penzion Bližanovy

Nabízí velký výběr z jídelního lístku, steaky, speciality z vepřového a kuřecího masa, saláty, poháry. Pro všechny klienty je k dispozici zahradní terasa s venkovním krbem a možností grilování.

Otevírací doba:
Pá - So 17.00 - 22.00 h

Při rezervaci pro 10 a více osob otevřeme kdykoliv.

Bližanovy 15


Steakhouse Angus Farm Soběsuky

Restaurace Aberdeen Angus Steak House, navazuje na pohostinskou tradici našich předků od roku 1872. Speciality z hovězího masa.

Otevírací doba:
Po - Čt, Ne 11.00 - 22.00 h, Pá - So 11.00 – 24.00 h

Soběsuky 9


Hotel restaurant Pavlíček Plánice

Mezinárodní i česká kuchyně – teplá jídla po celý den.

Otevírací doba:
Po - Čt 10.00 - 22.00 h, Pá 10.00 - 24.00 h, So 12.00 - 24.00 h, Ne 14.00 - 22.00 h

Nám. Fr. Křižíka 133, Plánice


Sport penzion Santa Fe Plánice

Posezení v zahradní restauraci, minutky, speciality české kuchyně.

Plánice 33


Švejk restaurant u Zeleného stromu

Stylová restaurace, kde se dříve narození cítí mladí a mladí jako v pohádce.

Nám. A. Němejce 69, Nepomuk


Restaurace Motel Pyramida Nepomuk

Hotová jídla minutková kuchyně.

Kozlovická 539, Nepomuk


Kemp Nový rybník u Nepomuka

Restaurace s celodenním provozem. Snídaně, obědy, večeře.

Plzeňská 456, Nepomuk

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 1

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI