Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Horská chata U Sněhuláka - Hojsova Stráž

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Chata U Sněhuláka - horská rekreace na Plzeňsku

Ubytování na Šumavě a ještě k tomu vtipně, hravě – to umí jen Sněhulák. Ubytování na Hojsově Stráži (poznámka pro přespolní – leží u Železné Rudy – tak nemusíte se bát nudy)..ubytujete-li se tedy na Hojsově Stráži – budete jistojistě stále v ráži. Snažili jsme se pro vás vytvořit příjemné prostředí, na které budete rádi vzpomínat a i pro to je v celém objektu zakázáno kouření. Objekt má přízemí a podkroví – v přízemí na vás čekají 3 pokoje, dále pak tu máme společnou kuchyňku a společenskou místnost. V podkroví jsou další 3 pokoje a navíc jeden apartmán (byt 2+1). Celková kapacita našeho šumavského ubytování je 26 lůžek. K dispozici je všem hostům též lyžárna a botárna se sušáky na promočené boty. Kola je možno ukládat do uzamykatelné kolny. Auto si zaparkujete přímo u chaty. Vše voní ještě novotou a čeká na vás, aby jste se zabydleli.

 

Ubytování na Šumavě

Hnědý apartmán (max. 6 osob)

 • Takový pěkný podkovní byt 2+1.
 • Dva pokoje – každý po 3 lůžkách (celkem 6 osob) a navíc s kuchyňkou – ten se hodí partě kamarádů, ale zrovna tak i rodině s díťátky.
 • Koupelna s WC, tak jako u ostatních pokojů, je i zde samozřejmostí včetně základních hygienických potřeb a ručníků. My to jinak neděláme...
   

 

Bílý pokoj (max. 2 osoby)

 • Pro dvě duše romantické, které vláčí láska klusem.
 • Páni, právě v tomto pokoji můžete svoji vyvolenou požádat o ruku, vytvořili jsme vám pro to klima. Ale i manželé léty prověření si zde mohou zopakovat hřejivé líbánky.
 • A nebo víte co? Přijeďte si prostě odpočinout.
 • Pokoj má vlastní kuchyňku i sociální zařízení.
   

 

Zelený pokoj (max. 4 osoby)

 • Tento pokoj v podkroví v mnohém vám vyhoví – vejdou se sem 4 lůžka, pro malý i pro velký.
 • Koupelna jak malovaná – je tu sprcháč a ne vana.
 • Do kuchyně musíš dolů, protože máš společnou.
   

 

Oranžový pokoj (max. 3 osoby)

 • Ten je také pod střechou a 3 osoby tu snadno ulehnou. Máme tu i koupelku pro každičkou Popelku.
 • Ručník, mýdlo atd. – nechte doma, my je máme – rádi dáme.
 • Kuchyně je v přízemí – společná a navíc fakt pěkná, každého to uzemní.

 

Červený pokoj (max. 2 osoby)

 • Jedná se o malý romantický dvojlůžkový pokojík, pod jehož barvičkou roztaje každý led.
 • Můžeme vám do pokojíku v případě nutnosti přidat přistýlku (ale je to potom malé). Koupelna s WC a základními hygienickými potřebami a ručníky jsou samozřejmým standardem.

 

Modrý pokoj (max. 4 osoby)

 • Dvojlůžko a dvě kvalitní přistýlky.
 • Tento pokoj má vybavenou kuchyňskou linku. Určitě po náročném dni na železnorudsku oceníte soukromí, které Vám toto ubytování nabízí a vaše dovolená bude dokonalá.
 • Budeme rádi, když v blankytu tohoto pokoje naleznete se svoji rodinou plné pohodlí.

 

Žlutý pokoj (max. 5 osob)

 • Dvojlůžko + palanda + kvalitní přistýlka.
 • Tento pokoj je vhodný jak pro partu kamarádů, tak pro rodinu s dětmi. Až vám šumavská zima zaleze pod kůži, tak pokoj ve sluníčkové barvě pohladí vás příjemným jarním pocitem.

Ani zde se o koupelnu, WC a o ručníky s nikým nemusíte dělit, pokoj má vlastní..


Společné prostory

Společná kuchyň

Obyvatelé červeného, žlutého, zeleného a oranžového pokoje uvaří sobě kávu či něco dobrého k večeři ve výborně vybavené kuchyni: 2× plynová varná deska, myčka, varná konvice, mikrovlnná trouba, lednice s mrazákem, nádobí je v barvě vámi obývaného pokoje. Mycí prostředky a utěrky jsou opět samozřejmostí. Ostatní pokoje mají kuchyň vlastní.

 

Společenská místnost

Zde je prostor pro jídelní stoly a pohodlný gauč odkud můžete sledovat LCD TV, SAT, DVD nebo poslouchat hudbu z Hi–Fi věže vybavenou mp3 přehrávačem.

Pokud raději než televizi sledujete živý oheň, pak si můžete zatopit v krbových kamnech a držet s rodinou černou hodinku – každému v dnešní uspěchané době může takovéto zastavení přijít vhod.

Kapacita místnosti je 12 osob.
 

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

 

 

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Aktivity a okolí

Hojsova Stráž

Obec Hojsova Stráž se nachází v nadmořské výšce 890 m, na klatovsku v západní části Šumavy, Železná Ruda je odtud vzdálena jen 10 km. Tato obec vznikla v 16. století jako domov horníků, kteří těžili rudy v okolních dolech. Na významu začala však získávat až ve 20. století s rozvojem turistiky na železnorudsku. Svoji polohou v Národním parku Šumava a zároveň výbornou dopravní dostupností je „Hojsovka“ jako stvořená pro vaši dovolenou. I v minulosti naše chata sloužila jako “ Ferienhaus“ pro turisty, a to koncem 19. století a za první republiky, my na tuto tradici s pokorou navazujeme.

 

Dopravní dostupnost

Chata U Sněhuláka leží na začátku obce Hojsova Stráž při komunikaci Klatovy–Nýrsko–Železná Ruda a je tudíž velmi dobře dostupná autem i v zimě. A to se dá při ubytování na Šumavě považovat skoro za poklad. Svůj vůz pohodlně zaparkujete přímo U Sněhuláka.

Autobusová zastávka je od chaty vzdálena cca 100 m a autobusy ČSAD zde jezdí cca každé 2 hodiny. To na vlak se trochu projdete – nádraží se nachází 2 km od obce v překrásném lese a vláčky jezdí každou hodinu. Využijte tedy veřejnou dopravu ke svým výletům po horách. Romantiky není nikdy dost! Šumava je na výlety jako stvořená.

 

Co vše můžete u nás podniknout

V obci a jejím okolí jsou turistické a cykloturistické trasy, které nevedou lesem jen tak halabala, nýbrž mají zajímavé cíle (např. vodopád Bílá Strž, Černé a Čertovo jezero, vyhledávané vrcholy Šumavy – Malý a Velký Ostrý, Pancíř a mnoho dalších...). Máte-li dobré botky pohorky, nic nebrání tomu, abyste své plíce řádně provětrali na té naší Šumavě.

I lyžaři si přijdou na své – turistické stezky se v zimě promění na běžecké tratě a lecjaký běžkař zde v tom „švuňku“ ztratí katě.

Na „Hojsovce“ si nejvíce zařádí malí lyžníci na dvou alpaloukách s vlekem. Vzdáleny jsou od chaty necelý kilometr. Ty zdatnější lyžaře, kteří potřebují pro svůj život více adrenalinu, pošleme na lyžovačku do sportovního areálu na Špičák (přibližně 7 km – dostupné vlakem, autem i autobusem). Tam mají větší kopce, delší vleky a dokonce i novou čtyřsedačkovou lanovku. Velmi oblíbeným cílem je též největší hora Šumavy – Javor. Tam mají úžasné sjezdovky! No, jo, holt zahraničí.

Při ubytování na Šumavě zažijete mnoho pěkného na výletech po okolí. Na celém Železnorudsku jsou turistické a cykloturistické trasy, které nevedou lesem jen tak halabala, nýbrž mají zajímavé cíle.

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI