Penzion U Bohouše - Hartmanice

 

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Penzion U Bohouše - dovolená Šumava

Penzion "u Bohouše"je stylová udržovaná šumavská chalupa v klidné části Šumavy pod lesem s kapacitou 34 lůžek na čtyř a pěti lůžkových pokojích v malé vesničce Dolejší Krušec. Jako součást penziónu můžete využít volejbalové hřiště, otevřené ohniště s grilem či posezení venku na terase s pergolou. Své vozy pohodlně zaparkujete na parkovišti, které je součástí pozemku.

 

Popis penzionu

V přízemí penzionu jsou WC pro dámy, pány, sprchy, společenská místnost s krbem, BTV - satelit, radio, knihovna a posezení. Vedle společenské místnosti je kompletně zařízená kuchyně. V penzionu se nekouří, nosí se domácí obuv a platí se pouze za obsazená lůžka, nikoliv volná!!

Na Dolejším Krušci můžete obdivovat i nejstarší lipovou alej v České republice, odhadované stáří je 670 let. Doporučujeme si prohlédnout spousty nádherných fotek v sekci fotogalerie.

 

Budeme se těšit na vaši návštěvu a uděláme vše pro to, aby jste u nás byli maximálně spokojeni !

 

Galerie
Ceník

Pro zjištění aktuálních cen použijte "kontaktní formulář"

 

Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Pěší turistika na Šumavě

Nádherná Šumava v létě i zimě láká k procházkám. Můžete navštívit šumavský národní park, horská jezera (Černé, Čertovo, jezero Laka, Prášilské jezero), nebo zamířit na bažinaté slatě kde se vyskytuje spousta rostlinných a živočišných druhů, které jinde stěží najdete.

 • Délku a obtížnost trasy si může každý zvolit dle libosti, od mírných, procházkových až po ty náročnější.
 • Přímo v okolí penziónu je spousta památek, např. v Hartmanicích židovská synagoga, židovské muzeum Dobrá voda (více v sekci "památky").
 • Nedaleko, kousek od Kašperských Hor se můžete zajít podívat na červené stádo amerických bizonů, samotné Kašperské Hory jsou v zimě vyhledávaným střediskem zimních sportů (více v sekci "zima").
 • V Kašperských Horách doporučujeme navštívit i muzeum Šumavy, kde naleznete spoustu zajímavých exponátů, a dozvíte se mnoho nových informací o historii tohoto malebného kraje Čech.

 

Cykloturistika

Preferujete vyjížďku na kolech před pěší turistikou? V tom případě i pro vás je šumavský kraj ideálním místem k odpočinku a relaxaci.

V národním parku Šumava i mimo něj jsou pro vás připraveny stovky kilometrů udržovaných cyklo-stezek. Délku a obtížnost cyklo-tras si může každý zvolit dle libosti, od mírných až po ty náročnější.

Na většině z cyklostezek naleznete častá odpočívadla, kde můžete načerpat nové síly.

Pokud se chcete nechat přepravit na delší vzdálenost po národním parku Šumava, nejste odkázáni pouze na svá vlastní vozidla, ale můžete využít i služeb speciálního cyklo-busu, jezdícího právě po národním parku.

Zkuste aktivní odpočinek a jako "základnu" pro své výlety si zvolte klidné a rodinné prostředí penziónu U Bohouše a uvidíte, že budete spokojeni .

 

Lyžování na Šumavě

Zima neodmyslitelně patří k horám, a Šumava je vyhlášeným střediskem zimních sportů. Naleznete zde množství běžeckých tratí i klasických sjezdovek.

Kousek od penziónu U Bohouše, v Hartmanicích (pár kilometrů) je možnost využívat sjezdovky i s možností večerního lyžování . V této lokalitě jsou také běžecké stopy, navazující na šumavskou magistrálu.

 

Mezi další vyhlášená zimní střediska patří napríklad:

 • - Železná Ruda / Špičák
 • - ski areál Kašperské Hory
 • - Zadov a okolí
 • - Horská Kvilda, Srní

Uvidíte, že zimní sporty si na Šumavě prostě zamilujete. Po dohodě je možno v penziónu U Bohouše oslavovat i příchod nového roku (například v rámci uzavřené společnosti), kontaktujte nás pro individuální domluvu.

 

Divišov jízdárna

Celodenní a vícedenní vyjížďky po Šumavě

Od léta 2002 nabízí Divišovská jízdárna putování po Šumavě na koni formou celodenních vyjížděk. Vzhledem k ideální poloze jízdárny jsou upřednostňovány výlety bez "bagáže" a každodenním návratem do Divišova, což je výhodné zejména pro koně, kteří si mohou odpočinout ve známém prostředí a v případě potřeby je lze vystřídat.

 

Uvidíte, že ze sedla koně se na věci okolo sebe dá dívat z úplně jiného pohledu.

 


Na přání klientů je možné nocovat v terénu a putovat "řetězově".

 

Tipy na trasy:

 • - hrady - Kašperk, Rabí, Velhartice
 • - rozhledna Svatobor a okolí spojené s plavením koní
 • - putování při řece Otavě
 • - návštěva country saloonu

Obvykle se jezdí ve skupině 5 jezdců. Cena za jednoho koně a den je 1100,- Kč

 

Kulturní památky

 • Stejně (a možná i ve větší míře) jako v celé České republice, i na Šumavě naleznete mnoho památek a kulturního dědictví, které rozhodně stojí za to vidět .
 • Starobylé hrady, krásné zámky, kostely, stylová vesnická stavení a mnoho dalšího čeká jen a jen na vaši návštěvu .
 • K tomu všemu můžete celkové historický dojem zvýraznit i návštěvou některého z muzeí, kde se dozvíte další zajímavosti z historie tohoto překrásného kraje .
 • Mezi zajímavosti, které by jste si neměli v žádném případě nechat ujít patří například:
 • Hrad Kašperk, Šumavské muzeum, muzeum starých motorek, hrad Rabí a Velhartice, rozhledna na Svatoboru, Javorníku a Poledníku. V Klatovech Černá věž, barokní lékárna U Jednorožce a pověstné katakomby.

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI