Penzion Vyhlídka a Chata Čmelín

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Penzion Vyhlídka - Ubytování na Šumavě

Rodinný penzion Vyhlídka najdete v obci Hojsova Stráž nedaleko od Železné Rudy, v klidném a romantickém prostředí šumavských lesů, na okraji Národního parku Šumava. Pro milovníky aktivního, relaxačního nebo  ozdravného odpočinku nabízíme pobyty na čerstvém čistém vzduchu u lesa s nádhernou zahradou, s možností pěších, cyklistických a v zimě běžeckých a lyžařských výletů po Šumavě nebo v nedalekém Německu. Přítomnost velkého množství turistických a cyklostezek různých náročností v kombinaci s blízkostí několika horských lyžařských center skýtá celoroční vyžití i pro ty náročnější z vás. Rodinné ubytování, domácí jídlo, mimo jiné i kuchyně staré Šumavy, příjemná atmosféra a posezení, sauna a masáže pak zcela jistě završí příjemné prožití celého dne.

Jsme zároveň i provozovatelé lyžařského svahu s vlekem, nabízíme slevy na lyžařské permenentky. Viz záložka akce a slevy.

 

Ubytování v penzionu

Náš penzion Vyhlídka vám nabízí ubytování v celkem 11 pokojích se 32 lůžky + přistýlky.

Pokoje jsou rozděleny do dvou základních skupin podle toho, zda mají výhled do údolí nebo z terasy do zahrady a zda je jejich součástí také koupelna se sprchou a toaletou. Obě tyto skupiny jsou však z hlediska komfortu a vzhledu velmi podobné. V domácím stylu, obložené dřevem s dřevěnými podlahami nebo koberci, v některých z nich jsou přiznány dřevěné trámy sedlové střechy a všechny jsou vybaveny plastovými okny a ústředním vytápěním.

První skupinou pokojů se snažíme vyjít vstříc těm zájemcům, kteří chtějí prožít nádherné chvíle na Šumavě za přijatelnou cenu bez mediálních vymožeností na pokojích. Tyto pokoje mají výhled směrem do údolí a společné sociální zařízení ve stejné kvalitě jako na jednotlivých pokojích. Na každém pokoji je umyvadlo s teplou i studenou vodou pro základní hygienu.

Druhou skupinou jsou pokoje, určené pro zájemce o pohodový odpočinek od městského života s  možnosti posezení na terase a výhledem do zahrady na hrající si děti a vlastním sociálním zařízením. Tedy sprchou/vanou a toaletou. Pokoje jsou určeny zejména pro rodiny s dětmi, kdy večerní koupání děti, rozjařených po celodenní zábavě na zahradě nebo v přírodě je mnohem jednodušší.

Společné prostory a interiér jsou zařízeny v domácím stylu, stejně jako pokoje. S koberci na podlahách, obložením, květinami, obrázky, společným prostorem, posezením v křeslech nebo na pohovce, terasou ... prostě tak, abyste se u nás cítili co nejlépe.

Z chodby je vstup do společné sprchy a WC. Pro ubytované, kteří nemají pokoje s terasou i přístup na terasu na konci chodby s výhledem do zahrady.

Z některých pokojů je výhled do rozlehlé zahrady. Zahrada je stále pravidelně udržovaná. Posezení na pokojové terase s výhledem do zeleně uklidňuje a umožňuje kontrolu hrajících si dětí nebo kontakt s přáteli, trávící čas u bazénu, grilu nebo třeba odpočívají na lehátkách.

Všechny prostory penzionu jsou nekuřácké.

penzion a restaurace vyhlidkainteriér penzionuzahrada penzionu

 

Pokoje v penzionu

Pokoje s WC, sprchou:

 

 •    1x 2 Lůžkový, výhled do části zahrady (pokoj č.6)
 •    1x 3 Lůžkový, výhled do zahrady  (pokoj č.1)
 •    2x 4 Lůžkový, výhled do zahrady  (pokoje č.3,5)

 

Pokoje s umyvadlem teplá/studená voda:

 

 •    1x 2 Lůžkový, orientace do údolí (pokoj č.11)
 •    1x 3 Lůžkový,výhled do části zahrady  (pokoj č.7)
 •    3x 4 Lůžkový, orientace do údolí (pokoj č. 8,9,10)

 

Apartmá ze dvou průchozích pokojů, WC, sprchou:

 

 •    1x 2+4 Lůžka, možnost přistýlky, vhodné pro rodiny, orientace na parkoviště (pokoj č.12)                     

 

Pokoj s vanou,WC:

 •    1x 4 Lůžka, možnost 1 přistýlky, přízemí, orientace na parkoviště (pokoj č.13)     

 

pokoj č. 1pokoj č. 5

 

Zahrada penzionu

Ve svahu za penzionem je pro vás k dispozici rozlehlá udržovaná zahrada se spoustou zeleně pro aktivity na čerstvém horském vzduchu. Kromě posezení nebo relaxace na lehátkách nebo houpačce zde naleznete také dětský koutek, gril a ohniště, trampolínu, bazén, dřevěný domeček pro děti, relaxační houpačka a lehátka pro odpočinek.

trampolína na zahradě penzionubazén na zahraděrozlehlá zahrada penzionu vyhlidka hojsova stráž

 

Služby penzionu

Internet Zdarma

Pro ubytované je samozřejmostí připojení na internet přes sdílené bezdrátové připojení WiFi, klíč vám sdělíme na recepci.

Školení, přednášky, výuka a zábava:
   
Pro organizované zájezdy nebo skupinové návštěvy rádi upravíme restauraci tak aby byla využitelná jako školicí nebo přednášková místnost, učebna nebo večer jako taneční parket. V případě nepříznivého počasí zdarma zapůjčíme společenské hry (karty, šachy, člověče nezlob se, ...)

Grill, krb, ohniště - večerní a společenské vyžití
   
Pro rodiny, které k nám přijedou strávit společnou dovolenou nebo víkend, skupiny či firemní klientelu nabízíme posezení u zahradního grilu s krbem nebo ohništěm. Labužníci si tak mohou po předchozí domluvě (alespoň týden předem) objednat prasátko nebo naložené maso a strávit tak příjemný večer s přáteli, kolegy nebo obchodními partnery u grilovačky. Rodinám s dětmi se naskýtá možnost posedět u ohně a opéct buřty. Připravte pro své děti nezapomenutelné zážitky.

Parking:
   
Celoročně zajišťujeme pro ubytované parking pro auta. Pro motorkáře a cyklisty máme připravené uzamykatelné garáže.

Platby:
   
Přijímáme platby v hotovosti nebo předem na fakturu.

 

Bazén

Na zahradě, v opticky oddělené části obklopené zelení, je pro vás k dispozici v zemi zcela zapuštěný bazén 6.5x3.5 m se solárním ohřevem, filtrací a čističkou vody. Okolí bazénu je opatřeno speciálním protiskluzovým povrchem a vchod do bazénu vaničkou na nohy, takže voda v bazénu je stále čistá.

Bazén je vhodný zejména pro děti a to všech věkových kategorí, které zde v parných letních měsících najdou zábavu a osvěžení, rodiče pak příjemnou relaxaci nebo posezení a odpočinek na lehátkách.

Pro skupinky nebo firemní akce nabízí netradiční místo pro  rozhovory, diskuze, posezení u drinku nebo jen osvěžení po náročných disciplínách teambuildingu.

bazén na zahradě penzionubazén pro letní rekreacivyhřívaný bazén

 

Sauna a masáže v penzionu

Po celodenní túře, jízdě na kole nebo procházce nádherným okolím příjde vhod příjemná relaxace a odpočinek. Náš penzion vám nabízí využití klasické dřevěné horkovzušné sauny s elektrickým ohřevem, dvěma lehátky se záhlavníky a nezbytným náčiním pro očištění a prokrvení oragnizmu a kůže.

Ke spláchnutí všeho "nečistého" z vašeho těla a ke zvýšení  otužilosti je k dispozici místo bazénu sprcha. Ta na rozdíl od klasického bazénu s ledovou vodou umožňuje korigovat teplotu vody a tak součástí vašeho oblíbeného saunování mohou být i vaše děti, které od saunování odrazuje právě ledová voda.

Nic nezregeneruje vaši unavenou tělesnou schránku lépe než masáž. V našem penzionu je k dispozici masážní lehátko a po předchozí domluvě lze pro vás zajistit sportovní, regenerační nebo jen cílenou masáž určitých partií vašeho unaveného těla.

Sauna i masáž je v rámci jednoho komplexu, takže nabízí diskrétnost. Zatímco vy si užíváte masáže, děti mohou saunovat a přitom je máte stále pod dohledem.

sauna v penzionu vyhlídka hojsova strážmasáže v penzionu vyhlídkarelaxační sauna penzionu


Chata Čmelín

Těm, kteří vyžadují soukromí, můžeme nabídnout dřevěnou chatu v těsné blízkosti penzionu. Už od počátku co penzion stojí, nese tato chata pojmenování "Čmelín" a najdete ji na zahradě hned za penzionem.

 

Poskytuje ubytování až 6 osobám a disponuje:

- Pokoj1: 1x Dvojlůžko a 1x Dvoupatrová postel + Pokoj2: 1x Dvojlůžko

 •    - Obývací pokoj se sedačkou a malou kuchyňkou (2plot vařič, el.konvice, mikrovlnka, nádobí apod.)
 •    - Krbová kamna pro vytápění (celou chatu lze vytopit až na 30 stupnů)
 •    - Sociální zařízení se sprchovým koutem

 

Ve Čmelíně je možné vařit, ale pokud zastáváte názor, že rekreace není celý den u plotny, je možnost si na penzionu samozřejmě přiobjednat snídaní nebo polopenzi dle potřeby.

Lyžárna penzionu je k dispozici i ubytovaným ve Čmelíně. Přijedete-li v zimě, pak vždy do předem vyhřátého Čmelína s proházenou cestičkou. Další dny je již sníh a topení na vás. V případě delšího nebo celodenního výletu vám samozřejmě přiložíme abyste se vraceli do útulných a vyhřátých místností.

 

chata čmelínobývací pokoj na chatě Čmelíntřílůžkový pokoj v chatě Čmelín

 

Restaurace a stravování v penzionu

U nás se můžete najíst nebo posedět v restauraci zařízené v horalském domácím stylu. Domáckou atmosféru doplňuje spousta květin i dobové fotografie penzionu. Restaurace má nekuřáckou i kuřáckou část. Najíst a posedět můžete i na dvou venkovních terasách s obsluhou. S restaurací přímo sousedí oddělená společenská část s televizí, stolním fotbalem, šipkami a společenskými hrami.

Naše ubytovací balíčky obsahují volitelně snídani nebo polopenzi ve formě kontinentální snídaně a večeře. Pro obědy, další jídla, minutky, laskominky a občerstvení je vám k dispozici menu naší restaurace. Najdete zde jídla ryze domácí kuchyně, ryby, těstoviny, bezmasá jídla, pro ozdravné pobyty připravíme po předchozí dohodě bezlepková jídla, vegetariánská, dietní a pod. Myslíme také na děti a tak u nás najdete dětské stoličky nebo krmící vozíky pro nejmenší a dětský koutek, který příjde vhod ve chvíli, kdy se vám odpočinek po obědě protáhne i na kávu nebo nejaký ten drink.

V penzionu není možná individuální příprava jídla.

bar s krbem v restauraci

 

 

Tipy na další ubytování na Šumavě

 

Galerie
Kontaktní formulář
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Ceník

Pro zjištění aktuálních cen použijte kontaktní formulář

Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Lyžařský svah s vlekem

V zimním období je možno využít lyžařského svahu s vlekem jehož jsme provozovateli. Svah je vzdálen asi
300 m od penzionu. Je dlouhý asi 300m, v horní částí téměř placka, dolní část je mírně prudší až ke stanici vleku. Takže využití najdou nejen děti, ale svahem zcela jistě nepohrdnou ani jejich rodiče.

Co je nejdůležitější je skutečnost, že tady nebudete stát slouhé fronty na vlek, na své děti stále uvidíte a přitom si zalyžujete. Po dohodě s vlekaři je možné zajistit i večerní lyžování.

Naši ubytovaní mají 25 % slevu z ceny celodenní permice, občerstvení je zajištěno.

 

lyžařský areál penzion vyhlídka hojsova strážlyžařský svahlyžařská sjezdovka penzionu vyhlidka

 

Kam na výlet po okolí

Strategická poloha našeho penzionu skýtá nepřeberné množství různých aktivit od relaxačních, rekreačních přes sportovní a turistické pro všechny věkové kategorie a všechna roční období. Přijedete-li k nám, rozhodně se nemůže stát, že byste se již po několika dnech nudili. Níže uvádíme pouze stručný přehled míst a aktivit, vlevo v menu najdete detaily vybraných lokalit.

 

JARO-LÉTO-PODZIM

 • - pěší i cykloturistika začíná už od penzionu
 •   (více náročností a délky)
 •   - Prenet (poutni misto) trasa po vrstevnici
 •   - Pancíř
 •   - Ostrý
 •   - Špičák
 •   - Černé a Čertovo jezero
 •   - Královský hvozd (lesy okolo)
 •   - vodopád Bílá Strž
 •   - Gerlova Huť
 •   - Prášily
 •   - Poledník
 •   - Javor (v SRN cca 15 km)

 

 • - město Železná ruda
 •   - Bowling
 •   - motokáry
 •   - tenis
 •   - krytý bazén

 

 • - SRN bazény
 •   - Lam (30 km)
 •   - Zwiesel (20km)

 

ZIMA

 •   - lyže
 •   - snowboard
 •   - sáně
 •   - boby

 

 •   - Běžky - Letní trasy se promění v běžecké tratě
 •     (60km upravených stop)
 •     - Prenet
 •     - Javorná
 •     - Můstek
 •     - Pancíř
 •     - Železná Ruda
 •     - Špičácké sedlo
 •     - Černé a Čertovo jezero
 •     - Hofmanky
 •     - Poledník
 •     - Gerlova Huť
 •     - Hůrka
 •  
 •   - SRN
 •     Kousek za hranicemi jsou též velmi pěkné běžecké
 •     tratě.

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI