Autokemp - Hana Lonská

 

 

Stát: 
Česká republika
Oblast: 

Informace

Popis

Jaké služby najdete nedaleko Autokempu

 • Možnost koupání v rybníku přímo v kempu nebo na nedalekém koupališti
 • Restaurace s krbem a repro hudbou s možností tance
 • Možnost občerstvení v kiosku
 • Možnost individuálního vaření ve společné kuchyňce
 •  Pokoje i bungalovy je možné vytápět
 • Vzdálenost do centra Prahy 30 km
 • V okruhu do 2 km od kempu houbaření, rybaření, tenisové kurty, sauna, sportovní hala
 • Z kempu lze navštívit mnoho nedalekých historických zajímavostí (skanzeny v Přerově n/Labem a Kouřimi, zámky Jemniště, Konopiště a Český Šternberg, Chrám sv. Barbory v Kutné Hoře, ...)
 • Společenská místnost pro 90 osob, kterou lze využít k pořádání různých akcí např. školení a svatby, ...

Služby v místě:
autoservis, směnárna, nákupní centrum, restaurace, bar, fitness centrum, solárium, sauna, erotické služby, autobusová zastávka, vlakové nádraží, rybolov, koupaliště, jízda na koni, půjčovna sportovních potřeb

Kapacita autokempu:
 

112 lůžek
v bungalovech se společným sociálním zařízením a sprchami s teplou vodou

48 lůžek
v pokojích ubytovny se sociálním zařízením na patře

Doba provozu:
celoročně 1.1 - 31.12.

 

Galerie
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Údolí Šembery

Nejkrásnější údolí Kolínska, poblíž obce Doubravčice, vytváří ve formě skalnatého kaňonu říčka Šembera a její levostranný přítok Lázný potok. Zdejší krajina je často přirovnávána svým charakterem k Šumavě.

Šembera, říčka patřící do povodí Labe, pramení poblíž Vyžlovky v nadmořské výšce 415 m. n. m. a její tok měří 23 km. Ústí do Výrovky u Zvěřínka na Nymbursku v nadmořské výšce 182 metry. Cestou do Českého Brodu napájela Šembera v minulosti celkem 9 rybníků: Balík, Žabinec, Dívčí, Šember (pod hradem), Stodolu, Řešeto, Mrzák, Tuchorazský a Podviňák, z nichž poslední dva existují dodnes.

V údolí Šembery se nachází také zbytky jednoho z nejstarších slovanských opevnění v Čechách - Staré zámky a rovněž nepatrné pozůstatky středověkého hradu Šember.

Romantiku zdejšího údolí objevili v polovině dvacátých let 20. století trampové z Kolína, Českého Brodu a Prahy, zprvu sem docházeli pěšky od železničních stanic v Českém Brodu a Říčan. Začínali zde nocovat pod širákem nebo pod převisem zvaným „Jeskyně Sing-sing“, ale už v roce 1929 postavili první chatu zvanou nazývanou „Unalaska“. Ta patřila všem a byla volně přístupná, brzy se tomuto místu začalo říkat Colorádo a Kansas. Když vzápětí postavili trampové z Českého Brodu v Colorádu chatu s názvem „Staré Ohio“, vznikl základ jedné z nejstarších trampských osad v Čechách. V roce 1948 byly založeny tzv. Spojené osady údolí Kozojedského (zkráceně SOUK), které existují dodnes. V roce 2008 bylo evidováno 270 chat a srubů.

tvrz Tuchoraz
tvrz Tuchoraz

Zvu Vás na pěknou vycházku, kterou zahájíme v Českém Brodě. V centru města si prohlédneme historické jádro s chrámem sv. Gotharta a samostatně stojící gotickou zvonicí, podíváme se na městské hradby s Kouřimskou bránou. Červená nás dále vede městským parkem s kostelem Nejsvětější trojice a blízkou zvonicí, projdeme kolem tenisových kurtů a za nimi podél potůčku až na rušnou křižovatku silnic za městem. Od křižovatky pokračujeme po vedlejší komunikaci otevřeným terénem. Projdeme kolem rybníku Podviňák s tábořištěm až dojdeme na rozcestí u Mlýnského rybníku pod Tuchorazí. Je zde umístěno pár informačních panelů o okolí. Zde na rozcestí červená uhýbá vlevo a mírným stoupáním dojdeme k tvrzi Tuchoraz. Nejstarší zmínky o tvrzi jsou z přelomu 13. a 14. století. V sedmdesátých letech 15. století ji přestavěl zemský písař Mikuláš Sviták z Landštejna na nevelký, ale honosný hrad. Z původní gotické zástavby se dodnes dochovaly jen zbytky paláce, části obvodového zdiva s kvádrovým nárožím bašty a především vstupní, 20 m vysoká hranolová věž. Ve 2. patře věže kryté mansardovou střechou se zachovala krásná hvězdová klenba připomínající parléřovský vzor. Návštěva tvrze je možná po předchozí domluvě nebo si musíte počkat na některou ze zde pořádaných akcí.

gotická zvonice v Českém Brodě
gotická zvonice v Českém Brodě

Od rozcestí pod tvrzí si můžeme vybrat, jak půjdeme dále Buď po červené širokým lučinatým údolím po lesní pěšině, kterou se dostaneme až na rozcestí Na Šembeře. Poslední úsek asi 1,5 km před tímto rozcestím jdeme po vedlejší komunikaci. Nebo si vybereme od cca roku 2007 vyznačenou modrou cestu a od okraje Přehvozdí žlutou. V obou případech dojdeme na rozcestí Na Šembeře, kde je nově vybudované parkoviště.

Od tohoto rozcestí nás čeká zajímavý úsek toku Šembery. Červená po cca 200 metrech zatáčí vpravo podél toku říčky, ostatní značky pokračují rovně do mírného kopce.

Kouřimská brána v Českém Brodě
Kouřimská brána v Českém Brodě

Jdeme po pravém a po chvíli po levém břehu potoka a pomalu stoupáme. Od vratké Vackovy lávky vstupujeme do nejatraktivnější části toku říčky. Šembera zde protéká kaňonem mezi strmými skalnatými stěnami. Stoupáme kamenitou pěšinou, když to terén dovolí, jdeme se podívat až k balvanovitému řečišti a takto dojdeme až na rozcestí se žlutou značkou. Zahneme po žluté vlevo a mírně stoupáme k nepatrným zbytkům hrádku Šember. Nepřehlédnutelný je mohutný val s příkopem, který chránil vstup na hradiště. Na nejzazším místě ostrohu, vysoko nad tokem říčky, za dalším ve skále vylámaným příkopem hrádek Šember stál.

městské hradby v Českém Brodě
městské hradby v Českém Brodě

Po prohlídce skromných zbytků hrádku se vrátíme zpět na rozcestí červené a žluté a pokračujeme údolím proti proudu Šembery. Cesta se změní v pohodlnou lesní pěšinu, po níž dojdeme na rozcestí Pod sv. Martinem. Na informační tabuli se dočteme, že již ve dvacátých letech minulého století toto místo objevili první dobrodruzi a postavili zde první chaty pozdější osady Colorado.

kostel Nejsvětější trojice, vzadu zvonice
kostel Nejsvětější trojice, vzadu zvonice

Zeleně značenou cestou přijdeme ke kostelu sv. Martina, který připomíná dřívější obrannou funkci svatostánků a je jediným pozůstatkem zaniklé vesnice. Dnešní vzhled jí daly barokní úpravy z roku 1769.

Zelená nás dále provede vsí Kozojedy a nad ní na hlavní silnici na Kutnou Horu vyhledáme zastávku příměstského autobusu a vrátíme se domů.

Nebo můžete jít vycházku i obráceně z Kozojed do Českého Brodu.

Za čím jedeme?

tvrz Tuchoraz
tvrz Tuchoraz

Na východ od Prahy, mezi Českým Brodem a obcí Kozojedy, se nachází zajímavé údolí toku říčky Šembery s mohutnými balvany v korytě. V minulosti těmito místy probíhala hranice mezi územím kmenem Čechů a Zličanů.

Navštívíme a prohlédneme si skromné zbytky hrádku Šember skryté za mohutným valem bývalého hradiště.

Podíváme se z povzdálí nebo i z blízka na věž tvrze Tuchoraz a prohlédneme si historické památky v Českém Brodě.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

tvrz Tuchoraz
tvrz Tuchoraz

Zajímavé hluboké kaňonovité údolí říčky Šembery. Ojediněle dochovaná věž tvrze Tuchoraz. Velmi pěkné je historické centrum Českého Brodu se svým podzemím, hradbami a ostatními památkami.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI