Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Autokemp Mšeno / ubytovna SK Mšeno

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Kemp a autokemp SK Mšeno - Ubytovna Kapacita ubytovny je 31 lůžek s možností tří přistýlek . V hlavním vchodě se nachází 25 lůžek v 7 pokojích ( 1x2lůž,1x3lůž,5x4lůž ) Každý pokoj má základní vybavení. Sociální zařízení je společné 2x WC,3x sprchový kout, 4x umyvadlo s teplou vodou. Na chodbě je k dispozici lednice,rychlovarná konvice a mikrovlnka. Vlastní vchod mají dva apartmány 1x2lůžka a1x4lůžka(zde je jedna palanda) které jsou vybaveny vlastním soc. zařízením. Pokoje jsou vybaveny lednicí, rychlovarnou konvicí, radiobudíkem, televizí. Na společné chodbě je mikrovlnka. Ubytovna - autokemp SK Mšeno, se nachází v areálu sportovního stadionu na kraji městečka Mšeno směrem na Mladou Boleslav. Provoz ubytovny je celoroční, provoz autokempu vždy od 1.5 do 31.10. karavany po dohodě se správcem celoročně.

Mšeno
První dochované písemné historické podklady o Mšeně pochází z roku 1306 . Dominantou dnešního města je kostel sv.Martina který je postaven v novogotickém stylu stejně jako radnice.  Městské koupaliště(lázně) ve Mšeně jsou ojedinělým architektonickým dílem a patří mezi skvosty našeho regionu. V roce 2002 oslavily 70 let od svého vzniku. Jsou místem příjemného odpočinku (voda ze skalního pramene vás zaručeně příjemně zchladí i v tom nejparnějším létě) a občasných kulturních akcí. Mšeno je známé především tím,že je vstupní branou do Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko. Pro všechny pěší turisty ale cyklisty je Mšeno ideálním výchozím místem do okolní přírody, vzhledem k tomu že odtud vedou většinou všechny trasy , z  kokořínského dolu se musíte do Mšena vracet. Proč do Mšena....? když už pro nic jiného, tak pro celou řadu přitažlivých míst,kterých jsou místní lesy plné. Ať to jsou zvláštním,působením přírodních vlivů vzniklé,pískovcové útvary ( Obr a Žába,Pokličky,Faraon, Skalní město,Bludiště,Prolezovačky a další) nebo prameny výborné,vždy příjemně chladivé vody. I co by turista pohybující se na horském či silničním kole si přijdete na své. V prvním případě vás čeká spousta méně či více obtížných sjezdů a snad ještě větší množství dech beroucích výjezdů.

Umístění ubytovny a autokempu
Vzdálenost od Prahy je přibližně 50 km, cesta vede přes Mělník, kde odbočíte směr Mšeno. Další možnost je příjezd z Mladé Boleslavi nebo Doks. Vlakové spojení je možné z Mělníka nebo Mladé Boleslavi lokálkou do Mšena. Vlakové nádraží je od ubytování vzdáleno asi 500m. Autobusové spoje jezdí z Prahy, Mělníka,Mladé Boleslavi a Dubé(přestup v Ráji). Ubytovna se nachází ve sportovním areálu SK Mšeno který je celí oplocen a kde je velká možnost sportovního vyžití.

Informace o ubytování
Ubytovna Kapacita ubytovny je 31 lůžek s možností tří přistýlek . V hlavním vchodě se nachází 25 lůžek v 7 pokojích ( 1x2lůž,1x3lůž,5x4lůž ) Každý pokoj má základní vybavení. Sociální zařízení je společné 2x WC,3x sprchový kout, 4x umyvadlo s teplou vodou. Na chodbě je k dispozici lednice,rychlovarná konvice a mikrovlnka. Vlastní vchod mají dva apartmány 1x2lůžka a1x4lůžka(zde je jedna palanda) které jsou vybaveny vlastním soc. zařízením. Pokoje jsou vybaveny lednicí, rychlovarnou konvicí, radiobudíkem, televizí. Na společné chodbě je mikrovlnka.

Autokemp
Další možnosti ubytování je 14 lůžek ve stálých karavanech, které jsou vybaveny lednicí, plynovýcm sporákem a jsou napojeny na el. energii S možností přitápění. Kapacita 2x5-ti lůžkový, 1x 4-tyř lůžkový.

Možnosti ubytování, sportování. Ubytování je využíváno převážně pro školy v přírodě, školní výlety. Zvláště výhodné vzhledem k dostupnosti sportovišť je využíváno pro různá soustředění.
V poslední době ho využívají skupiny turistů,cykloturistů,horolezců a skupiny rodin s dětmi.včetně rodinné rekreace. V neposlední řadě je využíváno jako školící středisko pro firmy,instituce ale i organizace. Sportovní možnosti.
Kokořínsko: oblast stvořená pro lesní a skalní turistiku, pro cykloturistiku a horolezectví.
Stadion SK Mšeno: 2x fotbalové hřiště,antukový kurt,ovál pro závody v ploché dráze s možností dalšího využití,krytá tribuna, depo,šatny a další travné plochy kde je možno hrát badminton,líný tenis a další hry.
Česká obec sokolská: Sokolovna- tělocvična,2x antukový kurt 1.km.
Restaurace Zlatý Lev: 1x antukový kurt 1.km.
Základní škola: před školou dětské hřiště,za školou školní travnaté hřiště s asfaltovým kurtem,možnost využití tělocvičny 500.m.
Filmová škola Skalsko: Sportovní hala ? tělocvična 5.km.
Městský úřad: Letní koupaliště 1,5km
Rybářský spolek: Rybolov na rybníků Jezero 1.km.
Hucul club Laka Ráj: Projížďky na koních 5.km
Hucul klub Stránka: Projížďky na koních 3.km

Galerie
Ceník

Kontakt
Kontaktní formulář
Okolí

Tipy na výlety

 • Mělník Soutok dvou největších řek Labe a Vltavy, muzeum známé svou sbírkou historických kočárků, kostnice, zámek Mělník - návštěva vinných sklepů spojená s degustací vína. V září mělnické vinobraní.
 • Mladá Boleslav Hrad a muzeum, výroba a muzeum automobilů Škoda
 • Zámek Liběchov Asijské sbírky Náprstkova muzea
 • Zámek Houska Původně gotický hrad přestavěn na renesanční zámek je opředen řadou záhad o tajemných silách. Původně zde měla být brána do pekel.
 • Hrad Kokořín Patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším památkovým objektům středních Čech
 • Hrad Bezděz Královský hrad patří mezi naše nejznámější hradní zříceniny
 • Další Mšeno muzeum,Hora Říp,Doksy,Máchovo jezero, Vrátenská hora (rozhledna)

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI