Autokemp Nová Rabyně

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Autocamp Nová Rabyně

... 40 minut od Prahy, ale Praha to není ...

Jsou to Slapy nad Vltavou, malebná krajina Vltavské kaskády, jen malý kousek od Prahy. Autobusem 40 min. a Vaším vozem jen půl hodiny. Autocamp Nová Rabyně, je cca 35 km od Prahy, kde můžete strávit krasné chvíle s Vaší rodinou, podniknout školní výlet, piknik, nebo jen tak zajet na krásný výlet do přírody. Nudit se u nás nebudete, máme zde v provozu motorové gondoly, šlapadla, pro malé děti je zde kolotoč a prolejzačky. Též jsou k dispozici ping-pongové stoly, plážový volejbal, prostor na petangue, atd. Přímo u vody se najíte, napijete, nechybí ani klobásy na grilu. Kdž se přijedete jen vykoupat, tak u nás můžete zaparkovat na velkém parkovišti přímo u vstupu na pláž. Vstup se psy je povolen pouze na vodítku, pro něž je vyhrazena zadní pláž. Když se rozhodnete zůstat přes noc, tak je kdispozici ubytování v nových dvoulůžkových pokoji s vlastní koupelnou a toaletou, bungalovy s 2-3 lůžkovymi pokoji, nebo rovnou pod stan do spacáku. Není problém Vám uschovat kola, či jiné sportovní potřeby. Areál Autocampu je oplocen a viditelně oddělen od pláže. Na vyznačenych mistech si můžete rozdelat oheň. Okolní příroda je jak stvořená na dílčí výlety, Konopiště, Dobříš, nebo jen pěšky na vyhlídku či přímo na Slapskou přehradu. Vyrazit můžete i parníkem na celodenní vylet do solenic a zpět. Přístaviště parníků přímo vedle pláže.

Noční život a tance, najdete v Music Baru EGYPT, ktery závírá až s poslením hostem.

počet lůžek - 100
počet míst pro stany - 150
počet míst pro karavany - 36

Sociální zařízení - toalety a sprchy

Sportovní zařízení - hřiště na beach volejbal, pingpongové stoly, půjčovna loděk a sportovních potřeb

Koupání - řeka hned u kempu

Zařízení a služby pro děti - dětský koutek

Galerie
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Recenze ubytování

Obrázek uživatele Jana Nováková
Jana Nováková (nepřihlášený) 13. Listopad 2017 - 11:21
Počet hlasů: 981
Špatný
Hodnocení: 
1
Average: 1 (1 vote)

Přidat recenzi

Okolí

Vodní nádrž Slapy

Přehrada, Brdy
Vodní nádrž Slapy

Příprava stavby začala již za druhé světové války, kdy bylo hlavně vytypováno nejpříhodnější místo pro stavbu přehrady. Také bylo rozhodnuto o stavbě přehrady s vodní elektrárnou přelévanou. Vzniklo tak řešení s elektrárnou umístěnou přímo v tělese hráze pod přelivy, což bylo v celé Evropě v té době téměř unikátní. V letech 1949-1951 byl ve skále na pravém břehu vylámán obtokový tunel. Má podkovovitý tvar s plochou profilu 100 m2 a jeho délka je 360 m. Po dokončení stavby přehrady a před jejím napuštěním byl v roce 1954 uzavřen. Úzávěr tvoří 300 tun těžká železobetonová skříň. Spodní část tunelu až k betonové plombě je dodnes loďkou přístupná. V roce 1952 byly započaty na přehradě přípravné stavební práce. Jednalo se o stavbu lanovek, betonárek, komunikací apod. Postaveny byly tři lanovky, jedna dopravovala z lomu v Teletíně kamenivo, druhá ze Štěchovic štěrk a třetí ze stanice Luka pod Medníkem cement. Dopraven tak byl materiál na výrobu 374.320 m3 betonu, jenž byl použit na těleso hráze. Stavba byla ukončena v roce 1955, včetně uvedení elektrárny do zkušebního provozu.

Vodní nádrž Slapy
Vodní nádrž Slapy

Slapská přehrada je přímá, tížná betonová hráz, založená na pevném skalním podloží. Koruna má délku 260 m a je vysoká 67,5 m nad základy. Korunový přepad je tvořen čtyřmi poli o světlé šířce 15 m. Dalším zařízením jsou dvě spodní výpusti, které slouží k případnému vypuštění nádrže. Jsou tvořeny ocelovým potrubím o průměru 4 m a umístěny uprostřed dvou krajních bloků. V hrázi je 6 revizních chodeb. Přehradní jezero je 44 km dlouhé s rozlohou bezmála 14 km2 a objemem 269,3 mil. m3.

Vodní nádrž Slapy

Napouštění nádrže probíhalo netypicky. Díky povodni v roce 1954 byla totiž nádrž plná doslova během několika dní. Stavba nebyla tehdy ještě zcela dokončena, tři hradící segmenty nebyly ještě vůbec osazeny a na prvním teprve probíhala montáž. Zde bylo osazeno provizorní hrazení a voda přepadala tak jen pře tři zbylá pole. Protože byl prostor nádrže víceméně volný pomohlo to zadržet 90 mil. m3 vody a vrchol povodně tak byl zpožděn o 12 hodin což se velmi příznivě promítlo na celém zbylém toku Vltavy i dolního toku Labe. Už před zaplavením byly vytypovány některé památkové objekty, které byly přeneseny přes zátopovou čáru nádrže. Jednalo se spíše o drobné stavby, z nichž nejvýznamnější je asi sloup a socha sv. Jana Nepomuckého, stojící dnes ve stráni pod Slapskou přehradou.

Vodní nádrž Slapy

Elektrárna je umístěna v patě hrázového tělesa a to jak strojovna tak rozvodny. Při převádění vody přes přelivy, teče voda v podstatě přímo po poměrně subtilní střeše obou rozvoden. Jsou zde tři Kaplanovy turbíny o výkonu 3 x 48 MW. Přiváděcí potrubí k turbínám tvoří ocelové tuby o průměru 5 m. V roce 2002 byla přehrada a elektrárna zatížena velmi vysokým průtokem, prakticky od své výstavby takovým poprvé. Panovaly obavy o zatopení elektrárny a jejím odstavení, nakonec však Slapy byly jedním z mála vodních děl, které přečkaly povodeň v plné provozuschopnosti, bez většího poškození.
Přehrada měla mít také plavební zařízení s přepravou lodí s výtlakem 300 t. Mělo jít o lodní zvihadlo v železobetonovém věžovém objektu, zaústěném do obtokového tunelu. Nakonec z finančních a časových důvodů k tomu nedošlo a tak je Slapská přehrada pro lodě nepřekonatelnou překážkou. Pouze malá plavidla do 4 tun se převážejí přes vodní dílo na speciálních vlecích tažených traktorem.

 
 
Obec Slapy, která leží 33 km jižně od Prahy, rozkládá se v nadmořské výšce asi 350 m a je vzdálena 3 km od Vltavy. Slapy leží doslova nad Vltavou, i když dnes již ne tak vysoko, jako tomu bylo před postavením Slapské přehrady. Celá oblast Slap je součástí Středočeské pahorkatiny.
Nejstarší nepochybná zmínka o Slapech je z 10.srpna roku 1292, kdy český král Václav II. zakládal klášter zbraslavský a v listině vypočítával řadu vesnic, které se poté staly klášterním majetkem. Nejnovější údaje o obci Slapy, důležité informace ze života obce, dění na obecním úřadu a také články o zajímavých místech a událostech ve Slapech a okolí budou pravidelně zveřejňovány na těchto stránkách. Své názory nebo náměty nám můžete zasílat ve formuláři, který je v sekci další.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 1

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI