Autokemp Ždáň

 

 

 

Stát: 
Česká republika
Oblast: 

Informace

Popis

Vám na břehu slapské přehrady nabízí:

 • ubytování ve čtyřlůžkových chatách nebo 1x chata pro 6 osob s kompletním vybavením (kuchyň, sprchy s teplou vodou)
 • plocha pro stany a karavany
 • společná kuchyňka s elektrickými vařiči a chladícími boxy
 • zahradní restaurace (snídaně, obědy, večeře)
 • půjčovna lodí, vodních šlapadel, surfů, stolního tenisu, minigolf, rybaření, pěší turistika, cykloturistika
 • výlety na palubách výletních lodí po Slapském jezeře

Autokemp Ždáň leží 35 km na jih od Prahy na řece Vltavě v krásné oblasti Slapské vodní nádrže. V okolí lze navštívit řadu kulturních památek jako Konopiště, Karlštejn, Koněpruské jeskyně, Orlík, Kamýk, Zdíkovec, Dobříš a řadu dalších krásných míst. Kemp nabízí 30 čtyřlůžkových chatek a místa pro stany a obytné přívěsy s možností napojení na elektrickou síť. Areál je vybaven sociálním zařízením a sprchami. Je zde i kuchyňka vybavená í chladícími boxy a vařiči. Náročnější návštěvníci se mohou stravovat v restauraci s celodenním provozem. Pláž je písečná, mírně se svažující do vody - ideální pro rodiny s malými dětmi. V areálu je také půjčovna lodiček, minigolf a tenisové kurty. Samozřejmostí je vysoký standard všech poskytovaných služeb.

Přejeme Vám příjemnou dovolenou.

 

Galerie
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Recenze ubytování

Obrázek uživatele Běla Svobodová
Běla Svobodová (nepřihlášený) 17. Červenec 2013 - 18:19
Počet hlasů: 994
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda máte volné místo pro karavan pro pět osob od čtvrtka 18.7. do neděle 20.7.2013 ? Nemohu se vám dovolat. Děkuji Svobodová
Hodnocení: 
0
No votes yet
Obrázek uživatele Josef Švelbl
Josef Švelbl (nepřihlášený) 17. Červenec 2013 - 22:31
Počet hlasů: 1041
Dobrý večer, máme volné místo pro karavan. S pozdravem Švelbl
Hodnocení: 
0
No votes yet
Obrázek uživatele Olga Marholdova
Olga Marholdova (nepřihlášený) 16. Červen 2013 - 2:08
Počet hlasů: 897
Dobré ráno,omlouvám se že Vás obtěžuji ale teprve včera mi snacha sdělila že mi půjčí děti a tak sháním ubytování pro 7 osob z toho je 5dětí a jeden invalidní děda a já. Prosím sdělte mi jakou mám šanci a kolik bych platila . Děkuji Marholdova
Hodnocení: 
0
No votes yet

Přidat recenzi

Okolí

Vodní nádrž Slapy

Přehrada, Brdy
Vodní nádrž Slapy

Příprava stavby začala již za druhé světové války, kdy bylo hlavně vytypováno nejpříhodnější místo pro stavbu přehrady. Také bylo rozhodnuto o stavbě přehrady s vodní elektrárnou přelévanou. Vzniklo tak řešení s elektrárnou umístěnou přímo v tělese hráze pod přelivy, což bylo v celé Evropě v té době téměř unikátní. V letech 1949-1951 byl ve skále na pravém břehu vylámán obtokový tunel. Má podkovovitý tvar s plochou profilu 100 m2 a jeho délka je 360 m. Po dokončení stavby přehrady a před jejím napuštěním byl v roce 1954 uzavřen. Úzávěr tvoří 300 tun těžká železobetonová skříň. Spodní část tunelu až k betonové plombě je dodnes loďkou přístupná. V roce 1952 byly započaty na přehradě přípravné stavební práce. Jednalo se o stavbu lanovek, betonárek, komunikací apod. Postaveny byly tři lanovky, jedna dopravovala z lomu v Teletíně kamenivo, druhá ze Štěchovic štěrk a třetí ze stanice Luka pod Medníkem cement. Dopraven tak byl materiál na výrobu 374.320 m3 betonu, jenž byl použit na těleso hráze. Stavba byla ukončena v roce 1955, včetně uvedení elektrárny do zkušebního provozu.

Vodní nádrž Slapy
Vodní nádrž Slapy

Slapská přehrada je přímá, tížná betonová hráz, založená na pevném skalním podloží. Koruna má délku 260 m a je vysoká 67,5 m nad základy. Korunový přepad je tvořen čtyřmi poli o světlé šířce 15 m. Dalším zařízením jsou dvě spodní výpusti, které slouží k případnému vypuštění nádrže. Jsou tvořeny ocelovým potrubím o průměru 4 m a umístěny uprostřed dvou krajních bloků. V hrázi je 6 revizních chodeb. Přehradní jezero je 44 km dlouhé s rozlohou bezmála 14 km2 a objemem 269,3 mil. m3.

Vodní nádrž Slapy

Napouštění nádrže probíhalo netypicky. Díky povodni v roce 1954 byla totiž nádrž plná doslova během několika dní. Stavba nebyla tehdy ještě zcela dokončena, tři hradící segmenty nebyly ještě vůbec osazeny a na prvním teprve probíhala montáž. Zde bylo osazeno provizorní hrazení a voda přepadala tak jen pře tři zbylá pole. Protože byl prostor nádrže víceméně volný pomohlo to zadržet 90 mil. m3 vody a vrchol povodně tak byl zpožděn o 12 hodin což se velmi příznivě promítlo na celém zbylém toku Vltavy i dolního toku Labe. Už před zaplavením byly vytypovány některé památkové objekty, které byly přeneseny přes zátopovou čáru nádrže. Jednalo se spíše o drobné stavby, z nichž nejvýznamnější je asi sloup a socha sv. Jana Nepomuckého, stojící dnes ve stráni pod Slapskou přehradou.

Vodní nádrž Slapy

Elektrárna je umístěna v patě hrázového tělesa a to jak strojovna tak rozvodny. Při převádění vody přes přelivy, teče voda v podstatě přímo po poměrně subtilní střeše obou rozvoden. Jsou zde tři Kaplanovy turbíny o výkonu 3 x 48 MW. Přiváděcí potrubí k turbínám tvoří ocelové tuby o průměru 5 m. V roce 2002 byla přehrada a elektrárna zatížena velmi vysokým průtokem, prakticky od své výstavby takovým poprvé. Panovaly obavy o zatopení elektrárny a jejím odstavení, nakonec však Slapy byly jedním z mála vodních děl, které přečkaly povodeň v plné provozuschopnosti, bez většího poškození.
Přehrada měla mít také plavební zařízení s přepravou lodí s výtlakem 300 t. Mělo jít o lodní zvihadlo v železobetonovém věžovém objektu, zaústěném do obtokového tunelu. Nakonec z finančních a časových důvodů k tomu nedošlo a tak je Slapská přehrada pro lodě nepřekonatelnou překážkou. Pouze malá plavidla do 4 tun se převážejí přes vodní dílo na speciálních vlecích tažených traktorem.

 
 
Obec Slapy, která leží 33 km jižně od Prahy, rozkládá se v nadmořské výšce asi 350 m a je vzdálena 3 km od Vltavy. Slapy leží doslova nad Vltavou, i když dnes již ne tak vysoko, jako tomu bylo před postavením Slapské přehrady. Celá oblast Slap je součástí Středočeské pahorkatiny.
Nejstarší nepochybná zmínka o Slapech je z 10.srpna roku 1292, kdy český král Václav II. zakládal klášter zbraslavský a v listině vypočítával řadu vesnic, které se poté staly klášterním majetkem. Nejnovější údaje o obci Slapy, důležité informace ze života obce, dění na obecním úřadu a také články o zajímavých místech a událostech ve Slapech a okolí budou pravidelně zveřejňovány na těchto stránkách. Své názory nebo náměty nám můžete zasílat ve formuláři, který je v sekci další.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI